Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Не са рецинг лайна,но вози доста по-твърдо от преди.Сменени са и четирите. Kayaba са.Ако искаш ще те повозя да видиш за кво стегнато возене става въпрос.Може би и гумите са виновни,но пак е доста по-стегнато от преди :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

До и от София и аз карам 90% в лява лента, само понякога пускам някой, който се движи с 200. Иначе си кова 160-170 и си карам. 

Дясната лента ми е много крива, защото постоянно трябва да правя изпреварвания, което не е ОК. Освен това го има и Пазарджишкият участък, където никой не може да ме накара да се навра на оффроуда в дясна лента...

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам, някой знае ли читав хладилен техник.Хладилникът ми е Samsung, купуван преди около 5-6 години, проблемът е, че охлажда идеално в камерата, но хладилната част е топла.Спрях го за едно денонощие, но ефектът е никакъв, пак си е така.Ако някой знае читав техник, моля да сподели, защото точно лятото без хладилник е доста неприятно, правя еквилибристики с камерата, за да си охладя бирата :) . Благодаря ви предварително!

Link to comment
Share on other sites

Кошмар е да не можеш да си охладиш бирата като хората! Особено сега в жегата, особено по време на Световно! Ако хладилникът ти е с два компресора, то вероятно този, който е за хладилната част не работи нормално и има проблем. Имаме тук един майстор - gado се води. Той може да ти помогне, пиши му. По принцип може да откриеш техници и с малко ровене в Гугъл, не е трудно.  

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с поставяне на рекламно пано върху покрив на кооперация? Най-важното е, ако блокът е от няколко входа, може ли да се работи само с този, над който се слага рекламата? Трудно ли се вадят разрешителни (изнудват ли за рушвети)?

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, искам да попитам, някой знае ли читав хладилен техник.Хладилникът ми е Samsung, купуван преди около 5-6 години, проблемът е, че охлажда идеално в камерата, но хладилната част е топла.Спрях го за едно денонощие, но ефектът е никакъв, пак си е така.Ако някой знае читав техник, моля да сподели, защото точно лятото без хладилник е доста неприятно, правя еквилибристики с камерата, за да си охладя бирата :) . Благодаря ви предварително!

 

Без да имам претенции, че разбирам много - предполагам, че е клапата...

Имах си едни премеждия със Самсунг и изгарянето на един нагревател, та накрая си купих нов и такааа...

Иначе човекът е gado!

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с поставяне на рекламно пано върху покрив на кооперация? Най-важното е, ако блокът е от няколко входа, може ли да се работи само с този, над който се слага рекламата? Трудно ли се вадят разрешителни (изнудват ли за рушвети)?

 

 

По принцип повечето неща зависят от дом. съвета и домоуправителя. Така, без никаква информация ми е трудно да ти кажа, но си има законови разпоредби за тези неща. И да, понякога изнудват яко.

Link to comment
Share on other sites

Да, оказа се прав, клапата беше.В крайна сметка намерих що годе свестен човечец (познат на мой познат) :) , но докато го разглобяваще имах чувството, че този хладилник е сглобяван в час по трудово обучение на китайчета осмокласници.Ужас, то не беше стериопор, хартиено тиксо... трагедия.Иначе да, клапата се оказа проблемът, че беше залепнала и не отваряше да влезе студено в хладилната част.Засега уж е наред, но аз започвам полека лека  да се оглеждам за нов хладилник, отчаях се след като видях как  е сглобяван този.Иначе човекът ме посъветва да не си взимам хладилник с "No frost" система, каза, че обикновените били по-надеждни.

 Благодаря за напътствията, дано никой няма проблеми с хладилника по време на световното, топлата бира е божие наказание :) .

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно правилно те е посъветвал и абсолютно правилно си видял, че е правен в час по трудово. По моя нямаше нито една спойка - всичко беше навито с тиксо. И както правилно те е посъветвал да не купуваш NoFrost, аз ще те посъветвам да не си купуваш Самсунг изобщо, както и да си търсиш хладилник с механично управление. Най-проста врътка. Оставяш до на 2 и го забравяш.

Като цяло се разглобява супер лесно - махаш чекмеджетата на фризера и има 6 болта. Капакът пада и виждаш грозната истина  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, трябва ми "чист" участък от магистралата, в които сте сигурни, че няма камери.

За сега се чудя в коя посока от Труд към Трилистник или към детелината за Цалапица.

-До Трилистник карах, не видях камери, но асфалта е релефен и не си чувам работата на двигателя добре.

-Същият ли е асфалта и в посока Цалапица, защото по спомен мисля, че има гладки участъци,  но не знам как седят нещата с камерите там.

Може и други предложения и съвети. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

След Цалапица до отбивката за Пазарджик е горе-долу равен асфалта... Камера има на ОМВ-то до Пазарджик.

Link to comment
Share on other sites

Някой занимавал ли се е с поставяне на рекламно пано върху покрив на кооперация? Най-важното е, ако блокът е от няколко входа, може ли да се работи само с този, над който се слага рекламата? Трудно ли се вадят разрешителни (изнудват ли за рушвети)?

 

Принципно ще работиш с входа, над който ще е рекламата. Другите не те касаят. Като домоуправител мога да ти кажа какъв е реда "от другата страна". Прави се общо събрание на съсобствениците и се решава дали са съгласни да сложиш рекламата и колко ще ти искат за това месечно. При кворум 75% решават какво ще се случи. Ако случайно домоуправителят е много смел би могъл да прескочи събранието, но това не е редно. Може да имаш проблеми впоследствие. Разрешителни от Общината ще са ти нужни ако правиш някаква конструкция. Редно е да си извадиш такива ако ще правиш нещо, защото ако не дай си боже падне и утрепе някой - меко казано гориш. 

Link to comment
Share on other sites

След Цалапица до отбивката за Пазарджик е горе-долу равен асфалта... Камера има на ОМВ-то до Пазарджик.

 

Това ли е единствената камера по този маршрут, като се кача от Труд.

Link to comment
Share on other sites

Това ли е единствената камера по този маршрут, като се кача от Труд.

 Нали по последни данни камерите са незаконни, или пак не съм разбрал правилно?

Link to comment
Share on other sites

Не са незаконни - говореха единствено за мобилните камери, в които е възможна човешка намеса.

 

@Ton4o, понеже в събота ходих до Стара Загора, като се качиш на магистралата в посока Бургас, първоначално има кофти настилка, но след това започва един новоасфалтиран доста гладък участък, на който може да си направиш пробите при всякаква скорост (стига да няма много коли) и поне до Стара Загора няма нито една камера. Вярно...GPS-ът ми се обаждаше на няколко пъти, но на въпросните точки не видях нито стационарна, нито мобилна камера.

Link to comment
Share on other sites

За подмяна на лична карта трябваше ли да нося нещо или освен себе си и старата карта друго не ми трябва?

 

Бележка че си платил в банката, моя съвет е да си платиш в пощата, таксата е 1лв а на "Волга" 4-5лв може и 6 да са я направили.

Link to comment
Share on other sites

Къде мога да намеря да се продават отделно от тези керамичните чинии, които са вътре в микровълновите ? 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...