Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Айде сега кажете какво да направя или ненаправя...

Във входа на единия ми апартамент има някакво наркоманче, което живее само в апартамента на брат си, горе всяка вечер били купони, шум и т.н. Полиции се викали, включително и снощи и така. Комшиите са мишки и не искат да подадем сигнал в прокуратурата, а аз само да подавам - не мерси, после да ме съди за клевета. Това как да е. Не съм там, не ме притеснява. Днес, обаче, след като разбрах, че този е навъртял 500лв. за ток и не го е платил, EVN са му дръпнали шалтера. Лекенцето, обаче, снощи пак е имало ток. Тъй като преди малко минах покрай блока, реших да сляза в избата и да видя за какво става дума. Неговият електромер е над моя бушон преди моя електромер и нашия или някой негов приятел вероятно си е обърнал изходящия кабел към бушона ПРЕДИ моя електромер и се е закачил като пич. Тоест той реално е преди моя електромер и не товари моята сметка, а го начуква на EVN /макар, че после пак ние ги плащаме тези крадени киловати/. Повече от видно е, че се е закачил и то хитро, на входа на бушона, тоест и да го махна, той пак ще има ток :grin: Умно момче. Врътката вероятно я е направил или някой от EVN, на когото е платил, защото таблото е заключено, а през дупките за електромерите си е мъка да се направи, не че не може, но си е мъка. Сега идва интересното - ако подам сигнал в EVN и това го е направил техен човек, ще го покрият или той ще разбере преди проверката и ще го махне, като ще излезе, че аз си измислям. Втори вариант да намеря човек от EVN с ключ за таблото и да го резна аз или трети вариант да не предприема нищо, защото хем не краде от мен, хем го начуква на EVN.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Относно електромера - щом е преди електромер е проблем на EVN - подаваш сигнал и те ще дойдат може и да го осъдят.

Иначе има една дълга процедура по закона за управление на етажната собственост, с която може да го изгоните до 3 години от блока, но стъпките са няколко и е завъртяно да стане. Трябва да се правят събрания с присъствие, правилно направени протоколи от тях и т.н врътки, но теоретично е възможно да го изгоните.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме къде е + и къде - на USB EC801 като кабелчета....

 

Ред: И като пин.

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Червен +, черен - като пинове - двата крайни. Дано съм разбрал правилно въпроса де...

 

Интересува ме утре всички ли ще си вдигнем задниците, а да отидем да гласуваме, без значение за кого!!!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Добре де, сега гласуваме за евро парламент. Какво зависи от нашите тъпаци като са там? Какво може да направят да влошат нещата? Който и да иде там, все ще се излага като кифладжия.

А тука кампанията беше все едно за парламентарни избори - всякакви тъпотии говореха и обещаваха, които хич не ми се връзваха с позицията на евродепутат.

Link to comment
Share on other sites

Може да е малко тъп въпрос, но си взех ароматизатор за климатика и не мога да видя къде да го сложа? Предполагам, че се отваря капака на тялото и се слага някъде около праховите филтри, ама нали ако го сложа там, ще възспира въздухопотока и ще нарушава работния режим на климатика? :Х

Link to comment
Share on other sites

Може да е малко тъп въпрос, но си взех ароматизатор за климатика и не мога да видя къде да го сложа? Предполагам, че се отваря капака на тялото и се слага някъде около праховите филтри, ама нали ако го сложа там, ще възспира въздухопотока и ще нарушава работния режим на климатика? :Х

 

Няма проблем, слагай го без да се притесняваш за въздушния поток, той има достатъчно място от където да мине, само че да ти кажа много бързо свършват, при мен карат максимум седмица и вече не се усеща.

Link to comment
Share on other sites

Добре де, сега гласуваме за евро парламент. Какво зависи от нашите тъпаци като са там? Какво може да направят да влошат нещата? Който и да иде там, все ще се излага като кифладжия.

А тука кампанията беше все едно за парламентарни избори - всякакви тъпотии говореха и обещаваха, които хич не ми се връзваха с позицията на евродепутат.

Реално от нашите тъпаци онова лайно Станишката е най-силен в Европарламента, тъй като е редовен председател на ПЕС...

 

А аз искам пак да попитам някой има ли идея тоя ADblock как така сам изчезва от браузъра след часове или ден два без никой да го маха?!?!

Link to comment
Share on other sites

Да си накачил някоя щуротия, която го маха, за да може да ти показва реклами? Имаше по едно време една гадост, която ти преправяше DNS адресите на гугъл адс и при отваряне на сайтове се минаваше през друга машина и тя показваше реклами. Може нещо подобно да има и при теб и да маха адблок-а че да може да ги виждаш. Виж първо в hosts.txt дали нямаш нещо странно. И го прегледай до края, че някои гадини слгаха много празни редове, че на пръв погледа да виждаш празен файл, а в дъното сменените IP-та.

Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за евтин Voip доставчик, по възможност да приема пейпал.... Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

skype
Link to comment
Share on other sites

Може да е малко тъп въпрос, но си взех ароматизатор за климатика и не мога да видя къде да го сложа? Предполагам, че се отваря капака на тялото и се слага някъде около праховите филтри, ама нали ако го сложа там, ще възспира въздухопотока и ще нарушава работния режим на климатика? :Х

Да, бе... Точно тази глупост направи? Някои от тези... "ароматизатори" знаеш ли кво хубаво се залепят по изпарителя, че дори успяват да поразтворят и пластмасата на капака!? Няма да ти разправям после каква тръпка е да го разкараш тоя екскремент от там, хеле да си оправиш пластмасариите ;)

Съветът ми е да си намериш специализиран спрей, съдържащ катехинов екстракт и редовно да си почистваш с него топлообменника (колко редовно, това зависи от запрашеноста и количеството текстил в помещението). Така хем няма да ти се вмирисва климатикът, хем ще ти ухае и приятно.

Link to comment
Share on other sites

Дайте идея за евтин Voip доставчик, по възможност да приема пейпал.... Turn off this option! GT-I9505 using Tapatalkskype

 

Сигурно се шегуваш.... :-(

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Айде сега кажете какво да направя или ненаправя...

Във входа на единия ми апартамент има някакво наркоманче, което живее само в апартамента на брат си, горе всяка вечер били купони, шум и т.н. Полиции се викали, включително и снощи и така. Комшиите са мишки и не искат да подадем сигнал в прокуратурата, а аз само да подавам - не мерси, после да ме съди за клевета. Това как да е. Не съм там, не ме притеснява. Днес, обаче, след като разбрах, че този е навъртял 500лв. за ток и не го е платил, EVN са му дръпнали шалтера. Лекенцето, обаче, снощи пак е имало ток. Тъй като преди малко минах покрай блока, реших да сляза в избата и да видя за какво става дума. Неговият електромер е над моя бушон преди моя електромер и нашия или някой негов приятел вероятно си е обърнал изходящия кабел към бушона ПРЕДИ моя електромер и се е закачил като пич. Тоест той реално е преди моя електромер и не товари моята сметка, а го начуква на EVN /макар, че после пак ние ги плащаме тези крадени киловати/. Повече от видно е, че се е закачил и то хитро, на входа на бушона, тоест и да го махна, той пак ще има ток :grin: Умно момче. Врътката вероятно я е направил или някой от EVN, на когото е платил, защото таблото е заключено, а през дупките за електромерите си е мъка да се направи, не че не може, но си е мъка. Сега идва интересното - ако подам сигнал в EVN и това го е направил техен човек, ще го покрият или той ще разбере преди проверката и ще го махне, като ще излезе, че аз си измислям. Втори вариант да намеря човек от EVN с ключ за таблото и да го резна аз или трети вариант да не предприема нищо, защото хем не краде от мен, хем го начуква на EVN.

 

Братле, ВЕДНАГА викай ЕВН, защото ако този урод е в ТВОЙ апартамент, ТИ ще плащаш после. Глобата за кражба на ток май беше 1200 пРЪвиот път. Ще те изшият като прасе, ти после ходи си търси парите от тая сволоч. 

 

Ако искаш да предприемеш някакви мерки - говори с кварталния. Като домоуправител установих, че е МНОГО важно да си приятел с тоя човек. Да му спретнат няколко посещения, акта за нарушаване на тишина беше 100 лева навремето. Има си начини. Съседите не знам какви точно мишки са, но аз лично не бих търпял някакви помияри повече от 2-3 пъти. Принципно ОС на съсобствениците може да гласува при наличие на кворум принудително изселване за срок от 3 години и половина. Нужни са 75% от гласовете. Протоколът да се подпише надлежно от Управител, Протоколчик и още един от УС и готово. Но това е сложна хава. Аз си мислех да го приложа на един урод от нашия вход, но засега се въздържам.  

 

Реално от нашите тъпаци онова лайно Станишката е най-силен в Европарламента, тъй като е редовен председател на ПЕС...

 

А аз искам пак да попитам някой има ли идея тоя ADblock как така сам изчезва от браузъра след часове или ден два без никой да го маха?!?!

 

Сложи Адблок ПЛЮС и мирясай. 

Link to comment
Share on other sites

С Adblock Plus е същото положението. Аз реших проблема с ъпдейт до последна версия на Chrome и връщане на началните настройки, след което инсталиране на Adblock. Пети ден няма проблеми, а преди това се появяваше на втория.

 

Тоя с крадения ток не е мой наемател. Живее на последния етаж, а моя имот е на втори. Просто лошото стечение на обстоятелства е, че неговия прекъснат електромер от EVN и по-точно изводите му са точно над бушона преди моя електромер, който се пада под неговия. Понеже от EVN са хитри, само са му разкачили електормера, но кабелите си стоят. Пича си е врътнал кабела на 90 градуса и се закача на входа на моя бушон преди електромера. Реално краде ток от EVN, при мен няма товар никакъв - горе имам контролен и всичко е точно до ват.

Кварталния е вдигнал ръце от тоя, както и целия вход. Полиция идвала по 2-3 пъти на вечер, пишели предупреждения, актове и момента, в който си тръгнат, музиката пак бичи цяла нощ. Обясних на комшиите, че начинът е само с жалба до прокуратурата, но са мишки половината и ги е страх... Аз не живея във въпросния имот и не ми дреме, както не дреме и на наемателите ми, така че при мен е ОК.

Имаш ли идея, дали са с универсален ключ таблата или всяко си е с негов?

Link to comment
Share on other sites

Универсален е. Всеки от ЕВН с ключ може да отвори всяко табло. Имай предвид, че тоя може да ти претовари системата ако набузи горе консумация. Да не осъмнеш някой ден с изгорял кабел, да не дава Господ и подпалено табло. Едва ли връзките са като хората, а и не забравяй, че захранващият кабел е предвиден за твоя апартамент, не за два. 

 

Много странно ми се вижда това кварталният да не взема мерки. Овчедушието на съсобствениците е често срещано и нормално за овча нация като нашата. Жалко че не се е паднал някой по-щур във входа да го нарита тоя боклук... 

 

ЕДИТ: Наско, това не бях го видял. Още се смея...  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Защо да се шегува? Цените на Скайп са доста евтини и качеството е много добро.

 

Не ми се виждат много изгодни:

 

 

rwsxvs.jpg

 

 

290x65c.jpg

 

 

Това е доставчика ,който ползвам в момента:

 

2lvlpp5.jpg

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Да, бе... Точно тази глупост направи? Някои от тези... "ароматизатори" знаеш ли кво хубаво се залепят по изпарителя, че дори успяват да поразтворят и пластмасата на капака!? Няма да ти разправям после каква тръпка е да го разкараш тоя екскремент от там, хеле да си оправиш пластмасариите ;)

Съветът ми е да си намериш специализиран спрей, съдържащ катехинов екстракт и редовно да си почистваш с него топлообменника (колко редовно, това зависи от запрашеноста и количеството текстил в помещението). Така хем няма да ти се вмирисва климатикът, хем ще ти ухае и приятно.

 

:o Мерси за инфото, изобщо не бих предположил, че някакво тъпо парче картон с аромат може да предизвика такива последствия :Х Иначе този спрей наистина ще трябва да го потърся, защото въпреки честото почистване на филтрите, пак се е насъбрал прах между ребрата на вътрешното тяло, а сега като се разчетох гледам, че чистят и външното... и него ли трябва?

 

 

Предполагам за този спрей става въпрос? http://www.sofclima.com/page.php?n=61623

Edited by BlackGuardian
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...