Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Ако трябва да се занимавам с триизмерно моделиране,рендериране и прочие какво да избера за усвояване- 3ds Max или Maya?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ако трябва да се занимавам с триизмерно моделиране,рендериране и прочие какво да избера за усвояване- 3ds Max или Maya?

 

И двете :) Зависи в коя компания ще работиш и къде ще попаднеш. Моделиране на детайли и обекти става в 3ds Max, в Maya се правят филмчета и такива.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Малко странен проблем с една флашка. Тръгнах да я правя инсталационна флашка за Win8 и докато вървеше програмата с копирането на файловете ми се рестартира машината. От тогава флашката се засича от компютъра, разпознава се че е флашка и каква е, но я дава 0 bytes. Пробвах какви ли не илачи, ама нещо не нацелвам положението. В Disk Manager я даваше, че е с 8GB unallocated space, но при опити да я направя на партишън, изкарава съобщение тип File Not Found... Някакви други идеи? Флашката е Kingston DataTraveler 2.0 8GB. Тя верно, че е 15лв, ама все пак ми се ще да я съживя...ако е възможно :)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Отваряш конзола и пишеш:

 

diskpart

list disk /след тази команда ще видиш хардовете ти и флашката - ако хардът е един той ще е disk0, а флашката disk1 и продължаваш така:

select disk 1 /ако флашката ти е disk1 и внимавай, защото рискуваш да затриеш друго/

clean

create partition primary

select partition 1

active

format fs=fat32 /след като се форматира пишеш:

assign /вече ще си я видиш и пишеш:

exit

 

И тъй като виждам, че си форматираш флашка за Windows, след това си отваряш .iso с Daemon /примерно/, копираш всички файлове и ги пействаш на флашката. Вече си имаш буутваща флашка. Изобщо няма нужда от другите простотии и дребни приложения.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

От скоро ползвам Viber, но ми прави впечатление, че от време на време програмата крашва (реконектва или дисконектва по време на разговор) или не иска да се върже към сървъра. Вчера цяла сутрин нямаше връзка, днес отново е така. Въпросът ми е - винаги ли е било така, сега зле ли е или преди е било по-зле?

Link to comment
Share on other sites

До преди няколко месеца нямаше ядове ...поне не съм забелязал. Според мен много им се увеличиха абонатите и сега не могат да облужват нормално.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Благодаря за инфото, ама не стана :( Пиша я брак и ще му купя нова на човека. Явно нещо тотално се е омазало а и няма смисъл да се занимавам повече...

Link to comment
Share on other sites

Пиша я брак и ще му купя нова на човека.

 

Така и така ще я бракуваш, пусни й преди това един лоу левъл формат за флашки, пък дано тръгне пак. ;)

Link to comment
Share on other sites

Малко странен проблем с една флашка. Тръгнах да я правя инсталационна флашка за Win8 и докато вървеше програмата с копирането на файловете ми се рестартира машината. От тогава флашката се засича от компютъра, разпознава се че е флашка и каква е, но я дава 0 bytes. Пробвах какви ли не илачи, ама нещо не нацелвам положението. В Disk Manager я даваше, че е с 8GB unallocated space, но при опити да я направя на партишън, изкарава съобщение тип File Not Found... Някакви други идеи? Флашката е Kingston DataTraveler 2.0 8GB. Тя верно, че е 15лв, ама все пак ми се ще да я съживя...ако е възможно :)

В нета е пълно с програми за форматиране на флашки. Изтегли някоя да ти я фиксне.

http://www.kingston.com/en/support/technical/downloads?product=dthx30&filename=kingston_format_utility

http://www.pendrivelinux.com/restoring-your-usb-key-partition/

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Благодаря за инфото, ама не стана :( Пиша я брак и ще му купя нова на човека. Явно нещо тотално се е омазало а и няма смисъл да се занимавам повече...

 

Като си заговорил за бракуване... кога да мина да те видя (Стоиле) , че да взема да бракувам и аз оня шифтър барабар със селектора и т.н.

Link to comment
Share on other sites

ебаси сложната задача, дето ми постави... Събота? Ама ми звъни, че и аз не знам къде ще съм тогава... Че и тая вечер и утре вечер няма да съм в село Пловдив, ами ще съм по близките паланки... Ще го хвърля в колата да е с мен, пък когато ми звъннеш да е под ръка ;)

 

 

Иначе за флашката - на 3 други машини я мъчих, едната от които - с ХР, но ефект никакъв. Само вече спря да показва unallocated space, а празно място и изписа No Media. Мъчихме се със сис-админа на работа, но отново безуспешно Просто не си заслужава да хабя още нерви и време... Пиронът на стената я зове :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

От къде мога да купя секретни болтове за джантите на колата и на каква цена се движат по принцип, за да мога да преценя дали цената е нормална, като гледам тук и там.

Има ли значение какви са болтовете?

Link to comment
Share on other sites

Никво значение какви са. Между 20-30лв. Аз си взех от гумаджията зад кино Фламинго/Арена. Просто щото го имам за един от най-прилично работещите гумаджии.

Link to comment
Share on other sites

Никво значение какви са. 

 

В грешка си ;) Имат разлики в конусите - макар и минимални, са от съществено значение. Ако не си с правилния конус има силна вероятност да се саморазвият. Гледай ги внимателно - трябва точно да ти отговарят на твоите болтове, с които си в момента. Не случайно имам 2 комплекта гайки ;)

Link to comment
Share on other sites

Виж сега, той няма сам да си ги избира, за това казах да отиде точно при тоя човек. Сваля се един болт, гледа се, проверява се по каталог какви трябва да са и се купуват. А не, ей ти болтове, отивай си.

Link to comment
Share on other sites

В грешка си ;) Имат разлики в конусите - макар и минимални, са от съществено значение. Ако не си с правилния конус има силна вероятност да се саморазвият. Гледай ги внимателно - трябва точно да ти отговарят на твоите болтове, с които си в момента. Не случайно имам 2 комплекта гайки ;)

Аз имах предвид марката дали има значение за сигурността. Размера е ясен, че трябва да отговаря. :)

 

Идеята ми е да не са някакви, за които евентуален крадец да си носи ключа със себе си и да свършат точно никаква работа.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Ми нали знаеш, че ако ше ги вземат ... като си със секрета, няма да ги вземат 1вата вечер като ги видят, ще ги вземат на 2рата  :D

Link to comment
Share on other sites

Аз имах предвид марката дали има значение за сигурността. Размера е ясен, че трябва да отговаря. :)

 

Идеята ми е да не са някакви, за които евентуален крадец да си носи ключа със себе си и да свършат точно никаква работа.

 

Ми нали знаеш, че ако ше ги вземат ... като си със секрета, няма да ги вземат 1вата вечер като ги видят, ще ги вземат на 2рата   :D

 

:thumbs-up:  Единственото, което ще направиш, е да попречиш на някое пишлеме да ти се ебава с джантите. Което пак не е малко де :) Колкото до марката - няма значение, стига да ти харесат на външен вид ;)

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...