Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Или ако е карала само на свирки и в задника пак може :) :). Преди може би година и малко повече гледах клип на песен посветена на модата сред хамериканските тийнки да се пазят девствени за сватбата и се шпорели само отзад. Явно толкова е почнало да става модерно, че ги бъзикаха 2 каки в песен :)

Любима моя песен!

Link to comment
Share on other sites

Хм, как така? Не трябва ли човек да си купи принтер за да го ползва? Или имате някакъв договор за минимално "натоварване"?

Е да.. не врат ами шия. Аз се надявах за 500-800кинта да може да се намери нещо прилично (щото все пак не печатаме по 500 страници на ден... евентуално на месец може и да се съберат ама не е ясно)...

 

За 500-800лв може да намериш това, което искаш, но няма да е цветен. Все пак цветен лазерен принтер сам по себе си струва доста пари, а ти искаш и още екстри.

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете тези перални с горно зареждане читави ли са ? Лично за мен изглежда ще е по-удобния вариант откъм пространство. В сравнение с тези с предно какви плюсове и минуси имат ?

Link to comment
Share on other sites

Може ли да ми кажете тези перални с горно зареждане читави ли са ? ....

 

Преди време питах в един сервиз и ми казаха, че не са удачен вариант заради някаква особеност по окачването на барабана...Купуват се само ако мястото е ограничено,нямат никакво предимство пред конвенционалните освен пълненето от горе в някои случаи...

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Преди време питах в един сервиз и ми казаха, че не са удачен вариант заради някаква особеност по окачването на барабана...Купуват се само ако мястото е ограничено,нямат никакво предимство пред конвенционалните освен пълненето от горе в някои случаи... Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

Не е точно така, ето тук са разисквали темата: http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=12032

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така, ето тук са разисквали темата: http://forum.napravisam.bg/forum/viewtopic.php?t=12032

 

По въпроси свързани с домакинския хардуер се доверявам на форума на Сетком,има много хора дето са в час :)) http://forum.setcombg.com/%D0%B1%D1%8F%D0%BB%D0%B0-%D1%82%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D0%BA%D0%B0/32839-%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B8-faq-%D0%BD%D0%B0-%D0%BF%D1%8A%D1%80%D0%B2%D0%B0-%D1%81%D1%82%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0-%D0%B8%D0%B7%D0%B1%D0%BE%D1%80-%D0%BE%D0%B1%D1%81%D1%8A%D0%B6%D0%B4%D0%B0%D0%BD%D0%B5-%D0%BC%D0%BD%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D1%8F.html

 

 

.....Пералните с горно отваряне имат само няколко предимства. Може да ги отваряте по време на пране, без да се излива водата. Достъпът до прането е с по-малко навеждане. По-компактни са - стандартната са ширина е до 45 см. Останалото са само недостатъци. Пералните с капак отгоре са по-шумни и имат още един капак на барабана. По-голямата им надежнодст заради окачването на барабана на два срещупожни лагера е мит. На практика не се наблюдава разлика в надеждността при сравнение с пералните с преден капак. Но сигурното е, че тази конструкция ги прави по-шумни. При пералните с горен капак има и един много досаден недостатък. Пространството между барабана, гумата и не се мие добре по време на пране. След месеци това пространство се зацапва и мухлясва....

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Понеже в темата за Windows 8.1, никой не пише, аз ще питам тук - защо най-предпочитана е версията Professional, а не Enterprise, например? Нали Enterprise се води най-пълна версия, с всички възможности. Най-теглена е Professional.

Link to comment
Share on other sites

Понеже в темата за Windows 8.1, никой не пише, аз ще питам тук - защо най-предпочитана е версията Professional, а не Enterprise, например? Нали Enterprise се води най-пълна версия, с всички възможности. Най-теглена е Professional.

Бонусите за Enterprise са минимални в сравнение с Pro-то. Като за обикновенният юзър нямат никакво значение. 

От друга страна на обикновенният юзър му е тъмна Индия какво точно сваля. Важното е да е Windows :))

Аз например съм с 8.1 Pro N на моите машини. Но така като гледам разликата м/у версиите, в стандарният 8.1 единствено ще ми липсва възможността да е RDP host, иначе и той би ми свършил работа :)) 

Link to comment
Share on other sites

Браво бре, Младене! Топлофикацията е собственост на EVN в Пловдив. 

 

Че отде да знам, да не работя в EVN, е сега вече научих.  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли ТЕЦ (или да познава други хора, които се отопляват така)? Интересува ме стойността на сметките през зимата (съответно размер на жилището). Топлата вода влиза ли в общата сметка, или е отделно? Ако не се лъжа, плаща се някаква такса, дори ако си го изключил - каква е?

 

Като по-малък съм чувал, че ТЕЦ е едва ли не въплъщение на злото, и се чудя дали това определение е актуално, или се е променило.

В нова сграда с хоризонтални инсталации (т.е. каквото и да изхабиш остава при теб*), с добра изолация и с 90%+ съседи, които се отопляват си остава най-евтиния и добър вариант. Да не говорим че топлата вода ти е винаги под ръка. Иначе, ако инсталацията е смотана, сградата не е изолирана и съседите се скатават е най-скъпия вариант.

Link to comment
Share on other sites

Можете ли да ми препоръчате мейл клиент при който да изкача съобщение със звуков сигнал, като Мозила тъндърбърд, но някой по-бърз и оптимизиран, ако има такъв разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Sylpheed ;) В пъти е по-бърз от Тъндарабъндара, ама е с доста дървен и опростен интерфейс. Което за мен е идеално де, не обичам шарениите. Не съм гледал възможностите му за playback на файлове и под Windows съм го ползвал много малко...

Link to comment
Share on other sites

Абе то тъндърбърда от един момент нататъкa го объркаха, ама хайде. Ако опиташ да поработиш с повечко писма и почва едно чудене едно мислене. На моменти е ужасно тромав при работа и винаги при извличане на прикачени файлове.

Link to comment
Share on other sites

Кое по-точно е бавното на Тундрабръмбара? Че не може да проверява на по-къси интервали от 1 минута?

Количеството системни ресурси, които консумира. Нереално много памет и процесор яде, за програмка, която просто ти сваля пощата и сортира. Това му е бавното. Да не говорим, че нееднократно ми е затривало мейл филтрите, които за дневен поток от няколкостотин мейла от над десет различни клиента е работоспасяващо.

Link to comment
Share on other sites

Новата Sensei стигала до 16400 dpi - в какво приложение може да е полезно това? Не мога да си представя някой да може да я контролира в такъв режим.

Link to comment
Share on other sites

Количеството системни ресурси, които консумира. Нереално много памет и процесор яде, за програмка, която просто ти сваля пощата и сортира. Това му е бавното. Да не говорим, че нееднократно ми е затривало мейл филтрите, които за дневен поток от няколкостотин мейла от над десет различни клиента е работоспасяващо.

 

Благодаря Антарес. 

Това също е предпоставка, че ще по-бързо.

-А изкача ли панел с известяване и звук, че има писмо, интересува ме да е колкото се може по-бързо известяването.

Link to comment
Share on other sites

Новата Sensei стигала до 16400 dpi - в какво приложение може да е полезно това? Не мога да си представя някой да може да я контролира в такъв режим.

Това Сенсей монитор ли е, принтер ли е?

 

 

Абе то тъндърбърда от един момент нататъкa го объркаха, ама хайде. Ако опиташ да поработиш с повечко писма и почва едно чудене едно мислене. На моменти е ужасно тромав при работа и винаги при извличане на прикачени файлове.

За поща - до момента единствено на МАС-а вградения клиент съм видял да работи като хората, всичките други или не работи търсенето (пиша нещо, което знам че е било в пощата и то НЕ ГО НАМИРА, после влизам в gmail и там ми го намира) или не ми обединява пощите и трябва да цъкам на единия gmail, на другия, после на hotmail-a, после на служебната поща и т.н. и т.н. Айде няма нужда. Не помня защо отсвирих Thunderbird-a ама и той нещо не се справяше кадърно.

 

Последно даже им го платих - Postbox - това под windows работеше прилично и работеше търсенето. Помня, че и emClient пробвах и той нещо не се справи съвсем кадърно иначе като интерфейс беше приличен.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

За поща - до момента единствено на МАС-а вградения клиент съм видял да работи като хората, всичките други или не работи търсенето (пиша нещо, което знам че е било в пощата и то НЕ ГО НАМИРА, после влизам в gmail и там ми го намира) или не ми обединява пощите и трябва да цъкам на единия gmail, на другия, после на hotmail-a, после на служебната поща и т.н. и т.н. Айде няма нужда. Не помня защо отсвирих Thunderbird-a ама и той нещо не се справяше кадърно

Първото нещо беше да конфигурирам вградения мейл клиент в МАК с гмайл акаунта си. Като видях за какво недоразумение си говорим, веднага го махнах и потърсих алтернатива. След 6 приложения, не можах да намеря читаво и просто си ползвам web client-а на МАК-а.

 

Не знам ти какво гледаш.

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Tочно онзи клиент. Не знам кое не ти е харесало, но е единствения клиент, който търси кадърно, който обединява входящата поща от всички акаунти на 1 място и работи доста пъргаво.

Link to comment
Share on other sites

Говориш сякаш си пробвал всички възможни мейл клиенти...

Ton4o, сега погледнах - Sylpheed-а си има известяване при нова поща, но няма вградена функция за свирене на звук. Има опция да изпълни команда при нова поща и там можеш да пробваш нещо такова.

Реално Sylpheed е сходен с Claws Mail, но се поддържа от други хора. При мен Claws Mail ми даде някакви проблеми (под Linux), така че не го ползвам особено. Claws има повече функционалности, възможности за избор на изглед, но на мен ми идва шареното в повече. Можеш да пробваш и двете.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Tочно онзи клиент. Не знам кое не ти е харесало, но е единствения клиент, който търси кадърно, който обединява входящата поща от всички акаунти на 1 място и работи доста пъргаво.

 

Не синхронизира labels правилно и не показва conversations правилно.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...