Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

:thumbs-up:  Единственото, което ще направиш, е да попречиш на някое пишлеме да ти се ебава с джантите. Което пак не е малко де :) Колкото до марката - няма значение, стига да ти харесат на външен вид ;)

 

Ами, има няколко варианта.

 

Едните са с кръгла глава и някаква звездообразна форма, за която трябва приставка.

Другите, които видях са ето такива:

 

$_58.JPG

 

Нямат я тая звездообразна форма с приставката, но имат различно оребрение горе на главата на болта, за което пак трябва приставка.

 

Затова питах. За да знам дали има значение какъв е "секрета".

Link to comment
Share on other sites

Всеки уважаващ себе си апаш, Ангеле, си ходи с необходимия инвентар! В смисъл... Решат ли да те събуват, пиши ги бегали.

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да инсталирам един лаптоп НР който е с две видео карти. Едната е Ати радеон HD 4200, а другата е HD 5000. Проблема е, че след инсталацията и слагането на нужните драйвъри ми показва на двете карти по едно жълто триъгълниче с удивителна, т.е. не работят коректно. Някой да се е сблъсквал с такъв проблем и да има идея как да се оправят нещата? 

Link to comment
Share on other sites

оправи си другите драйвери

ЕДИТ:налични, не означава че са правилните :)

изтегли си ВСИЧКИ драйвери от сайта на производителя HP и после давай наред

Edited by dubo
Link to comment
Share on other sites

Имам въпрос. Работил съм 2008 г. в едно кафе, като барман, работих около 3 месеца. Ама като всяка хлапетия кой ти разбира от документи и като напуснах не си взех трудовата книжа, а и никой не ми предложи да ми я даде, нито са се свързвали с мен за това. Сега (след всички тези години) ще започвам работа отново,  в малко по-сериозна фирма. На тях им казах, че нямам трудова книжка и никога не съм работил с договор (тази лека лъжа лесно се оправя :( ). Та сега се сетих за онази тогава и ми се чудя какво да правя. Има ли някакво значение старата освен стажа, който освен толкова малкото време е и на 4 часа, така че с ръка на сърцето мога да кажа, че няма да ми трябва като се пенсионирам някога. Някой с отговор на въпроса ми дали ще се намери ?   
EDIT: Аз даже като се замисля не помня да съм си вадил такава книжка... или да съм я виждал изобщо... Проблем ли ще е ако подам декларация при новият ми работодател, че това при него ще ми е първа работа с ТД и той да ми издаде трудова книжка.

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Значи да попълвам и подавам декларацията (пренебрегвайки частта с носенето на наказателна отговорност по чл. еди кой си от НК.) И не рискувам някой ден да проведа тежък разговор с новия с работодател..Да не му казвам за това преди Т.е. да си мълча и това е. Майната му на стажа.

Link to comment
Share on other sites

Ами в цялата тази работа губещ си ТИ. Работодателят ти няма за какво да бъде притеснен. Но ти ще изгубиш всичко старо. Ако искаш, спокойно може да му кажеш, че си имал някаква книжка някога, която е изчезнала и не може да се намери. Ще забележиш как няма да му пука особено. Идеята с наказателната отговорност е да се наказват такива, които са попълнили в книжката си фалшиви данни, тоест стаж, който не са изработили. 

Link to comment
Share on other sites

Значи да попълвам и подавам декларацията (пренебрегвайки частта с носенето на наказателна отговорност по чл. еди кой си от НК.) И не рискувам някой ден да проведа тежък разговор с новия с работодател..Да не му казвам за това преди Т.е. да си мълча и това е. Майната му на стажа.

Мисля, че стажа ти се води в НОИ също. Не е само в книжката.

Не съм сигурен за това обаче. Просто нещо подобно ми бяха споменали. Ако ти се занимава, можеш да им звъннеш и да ги попиташ.

 

Едит: И винаги е добре да си искрен с работодателят си. Ако излъжеш и той по някаква причина, съвсем случайно разбере, какво послание изпраща това според теб?

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Всички драйвъри са налични.

 

Най-важни са драйвърите на чипсета, ако си сложил други, или win'а е сложил други оттам идва цялата галимация.

Link to comment
Share on other sites

Всички драйвъри са налични.

 

Най-важни са драйвърите на чипсета, ако си сложил други, или win'а е сложил други оттам идва цялата галимация.

 

Дам, кофти история е. Optimus технологията понякога е голямо лайно. Сложи си драйвъри на чипсета, после през Safe Mode with networking, през Device manager намери картите и дай на Джама да си намери сам драйвърите или да ги ъпдейтне. След като минеш през това, влизаш нормално в Джама и пробвай да ъпдейтнеш, трябва вече да ги разпознава. Моя лаптоп така го излекувах преди 2-3 години.

Link to comment
Share on other sites

Дам, кофти история е. Optimus технологията понякога е голямо лайно. Сложи си драйвъри на чипсета, после през Safe Mode with networking, през Device manager намери картите и дай на Джама да си намери сам драйвърите или да ги ъпдейтне. След като минеш през това, влизаш нормално в Джама и пробвай да ъпдейтнеш, трябва вече да ги разпознава. Моя лаптоп така го излекувах преди 2-3 години.

Драйвъра на чипсета както и останалите драйвъри ги свалих от сайта на НР, в смисъл оригиналните са. Ще пробвам през сейфмода сега.

Link to comment
Share on other sites

А последователноста спазил ли си я, смисъл, първо драйвъра на чипа и след това картите, предполагам, трябва да има и драйвър, който регулира работата на картите, да пуска и спира втората карта при нужда от ресурси.
Щом са директно от сайта им, прегледай повторно за съвместимост на операционната система, както и 32/64 bit архитектура

Link to comment
Share on other sites

Ми на мен по-новите драйвери изобщо не ми намираха Nvidia картата.И за това бях принуден да си сменя в биоса как да разпознава картите,и сега нямам интелска :D 

Link to comment
Share on other sites

Ми на мен по-новите драйвери изобщо не ми намираха Nvidia картата.И за това бях принуден да си сменя в биоса как да разпознава картите,и сега нямам интелска :D

Ами оказа се, че проблема е точно в новия драйвър. След два дена ровене, псуване и четене във форума на НР, се оказа, че за да заработят коректно трябва да се сложи по стара версия на драйвъра. И с него се оправи проблема. 

Link to comment
Share on other sites

Ами оказа се, че проблема е точно в новия драйвър. След два дена ровене, псуване и четене във форума на НР, се оказа, че за да заработят коректно трябва да се сложи по стара версия на драйвъра. И с него се оправи проблема. 

 

Неведоми са пътищата битови... :lol: Дано да няма повече ядове

Link to comment
Share on other sites

Да ви питам...щото видях, че в темата за фукането е актуално, предложете ми магазин за бяла техника 2-ра употреба. Щото фурната пак направи парчета и този път съм решил да е секънд хенд. НЕкви идеи къде да ида?

Link to comment
Share on other sites

ВЕДНАГА те пращам на правилното място. Изкупих златца за къмто бон вече от тях, имам и отстъпка. Повече коментари на ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Аз също имам едно място предвид - на един колега от университета е сервиза. Вкарват от Германия. Ако имаш мераци - пиши на ЛС ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...