Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Трябва да инсталирам AutoCAD на лаптопа на един приятел. Машината е Core2Duel 5450 и 2GB RAM. При инициализирането ми дава някаква грешка и не ми позволява да инсталирам самия AutoCAD, а само някакви други истории. На 2014 и 2015 ми дава една и съща грешка. Машината ли е слаба или има нещо по-специфично, което пропускам. Човекът може да работи на програмата, но инсталацията му е трудна и ме помоли да помогна, обаче нещо не става... Идеи?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Трябва да инсталирам AutoCAD на лаптопа на един приятел. Машината е Core2Duel 5450 и 2GB RAM. При инициализирането ми дава някаква грешка и не ми позволява да инсталирам самия AutoCAD, а само някакви други истории. На 2014 и 2015 ми дава една и съща грешка. Машината ли е слаба или има нещо по-специфично, което пропускам. Човекът може да работи на програмата, но инсталацията му е трудна и ме помоли да помогна, обаче нещо не става... Идеи?

 

 

Ако кажеш каква грешка ти изписва, може и да успея да ти помогна. По-новите версии на АвтоГад имаха изискване за изключване на някакви секюрити опции, но ще се поровя, за да ти кажа по-конкретно.

Link to comment
Share on other sites

Някаква грешка свързана с мрежата, ама каква беше... Вероятно ще взема машинката и ще ти пиша ЛС с точните грешки, а и ще направя скрийншот.

Link to comment
Share on other sites

Някаква грешка свързана с мрежата, ама каква беше... Вероятно ще взема машинката и ще ти пиша ЛС с точните грешки, а и ще направя скрийншот.

 

Предполагам, че инсталираш не баш лицензирана версия, а нещо свалено от някъде. Задължително трябва да си изключил всички връзки на машината с околния свят (изтръгни грубо LAN-кабела и дай disable на ВиФи-то). Спираш всякакви антивирусни, антиинсектицидни, антибактериални и всякакви анти-продукти. ЗАДЛЪЖИТЕЛНО стартираш нещата с десен бутон - Run As Administrator! Често пъти ми се е случвало в общата залисия да пропусна тази малка подробност ;) Също - проведи си теста за хардуера (би трябвало да има проверка за съвместимост при стартиране на инсталацията). Може и проблемът да е в IE, тъй като от 2013 версия нагоре иска IE7 или по-висока.

 

След това хвърляш малко боб, придърпваш буркана с лещата по-близо, че може и тя да потрябва и пускаш да се инсталира. :lol:

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

IE-то е последното, Win 8.1 Enterprise 64bit. Тест на хардуера няма, само минимални изисквания, които се покриват от машината.

Link to comment
Share on other sites

IE-то е последното, Win 8.1 Enterprise 64bit. Тест на хардуера няма, само минимални изисквания, които се покриват от машината.

 

Добрем, ще чакам за подробности по грешката, за да видим какво може да се измисли :)

Link to comment
Share on other sites

IE-то е последното, Win 8.1 Enterprise 64bit. Тест на хардуера няма, само минимални изисквания, които се покриват от машината.

Ако не е належащо версията да е от последните може да пробваш AutoCAD 2010г. По спомен: Инсталира се нормално, но при стартиране в момента на зареждане на програмата даваше някаква грешка. При 2010г. няма такива драми.

 

Link to comment
Share on other sites

Момци, кажете къде да отида да подменат тъчскрийна на един Samsung Ace?

 

Аксентий Велешки почти до синдикалния дом има Райфайзен банк,вратата до тази на банката в ляво.

Бойко:0895-056-660/0886-997-726

 

Turn off this option! GT-I9505 Turn off this option!

 

Edited by HEMO
Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча лазерен принтер за домашна употреба? Търси се нещо евтинко с евтини консумативи. Не ми трябва мултифункционално устройство, а само принтер. Харесах си ето този -> Brother. Тонерът му е 72лв/1000стр на фона на останалите, които започват от 100лв нагоре. Мнения?

Link to comment
Share on other sites

Бих си взел HP. Първи вариант 1102 стандартен /бял/, втори вариант 1102w /черен/ с Wi-Fi. Не знам колко му е консуматива, но се зарежда за 12лв. и е изпитан.

Link to comment
Share on other sites

От изотсервис си взех това. Възможност за дуплекс печат, отделно продават за тях и мрежови карти, та може да направиш принтера мрежов, ако го вържеш към рутер и така от цялата мрежа ще си печатат, без нужда да държиш компютър пуснат. Твърдят, че ги продават с 1/3 тонер, което по спецификациите на принтера е заоколо 4000 копия (пълна касета дават 12000), Дето се вика, ако ти е много пълненето може направо нов после да вземеш :) Аз от моя съм доволен, и като работа  и като скорост на печат. Колко ще струв ада се напълни с тонер, може да питаш в разните фирми които го правят - знам за PIC, мисля, че до Евмолпия, на кръстовището с Родопи пак имаше принтер център, може и там да пълнят. В нашата фирма ги пълнят на 3-то място, но не знам къде е. Но може да се намери евтино пълнене.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

На мен ми минава и друга идея - ето тази, но не знам колко е изгодно да си вземеш втора ръка такава техника. И другото - не съм много наясно кои тонери се презареждат и кои не...изобщо с тая периферия съм мно'о зле...

 

Знам само, че ми трябва възможно най-евтиният вариант, тъй като ще се ползва от учителка на първолаци, за да им принтира разни тестчета и такива неща. Ценовият диапазон е 100-120лв някъде, като условието е да е с най-евтиният възможен консуматив.

 

HP ми изглеждат добре, знам също и че работят добре точно тези модели (имаме на работа такъв и не съм чул оплаквания от него), но пък ми е малко скъпичко. :(

 

Edit: Миро, при Host също предлагат пълнене на тонер касети, ама става ли за всички модели тоя пиниз? Иначе и Кьосерата е супер, но заслужава ли си втора ръка такова нещо?

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Ами в нашия офис сме с едно ХП втора употреба, вече 5 години го тормозим яко. Особено в началото на месеца, когато се издават сума фактури на клиентите. Моя кум си взе подобна Kyosera - двама студенти има в къщи, единия право и печата като изоглавени, пак нямат проблеми. Моя е сравнително пресен, не съм го ползвал много, но се надявам да е стабилен като другите :) Колкото за пълненето според мен всички трябва да се пълнят. Защо да купуваш цялата касета с всичките джаджи - то не е рентабилно тогава.

Link to comment
Share on other sites

Сега като се замисля в единия офис има и една Kyosera от Изот. Но кой модел е, убий ме, не мога да кажа. Печата бързо, но не ми харесва, защото е голям. HP-то е една въшка, която наистина няма убиване. Имаме и 2 броя 1010 и 2 броя 1020, като всичките са над 5-6 години. Само тонер, нищо друго. Всеки ден се печатат поне по 50 страници на принтер, а има моменти, в които трябва да се печатат по над 80 в рамките на 1 час. Досега няма отказал да се справи с това. В никакъв случай не си взимай Xerox!!! Ама в никакъв. Няма такива боклуци. Пускаш му 30 листа и на 21 забива... После се започва едно разглобяване, едно дърпане, едни панаири. За Брадър се сетих, но е мултифункционално. Купиха го мои близки, на третата година, като се има предвид, че печата по 40 страници на седмица максимум, вече взима по 2-3 листа, блокира и т.н.

Съветът ми е HP или Kyosera, ако не ти пречи като големина.

Link to comment
Share on other sites

Някой може ли да ми препоръча лазерен принтер за домашна употреба? Търси се нещо евтинко с евтини консумативи. Не ми трябва мултифункционално устройство, а само принтер. Харесах си ето този -> Brother. Тонерът му е 72лв/1000стр на фона на останалите, които започват от 100лв нагоре. Мнения?

 

 

Братле ... що не ми се обадиш, пишеш ами се занимаваш с простотии?

Link to comment
Share on other sites

Братле ... що не ми се обадиш, пишеш ами се занимаваш с простотии?

 

 

Щото още не е наболяло като въпрос, за това :lol: Пазя си те от простотии  :effemine2:

Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш, че брадъра от преди 3г не е като тоя сега ;) И ксерокс майна не са боклуци... просто :) И тия лафове само тонер ... заеби ... а барабанче? 

 

____________________________


Трябва ми сервиз за пасат б3 , шофьорската врата не може да се отвори с дръжката. Някой да знае къде се занимават с фолксвагени?

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Специално този Ксерокс 3010 е пълен боклук, ама пълен, човек. Още е гаранционен, но не ми се занимава със Стемо, да го нося, те да не го ремонтират и т.н. Та освен, че на 20 и някой лист от зададени му 30 примерно забива и печката му за никакъв не става. Както пекат HP и Кьосерата, този не може. Моментът, в който изкара листа, ако веднага направя опит да замажа - ами замазва.

Да не влизаме в излишни полемики - няма нужда. Ако държиш и имам време, може да ти го донеса някой ден и да си го тестваш.

Брадъра - мнението и наблюдението ми, както казах е само от един брой, при това мултифункционално. Другите как са - нито знам, нито ме интересуват.

А за тонера - да, само тонер на HP-тата. Ако този, който ни ги зарежда сменя нещо друго, не знам. Винаги се плаща една и съща сума и се засича кога е сложена и кога е свършила касетата. Общо взето на 4 принтера от тези се падат 8 или 10 касети, които се въртят. Не помня да е ставало дума за барабани. Помня преди година и нещо на единия някакво гумено колело, което издаваше звук и го смениха на място за 2лв. Явно се беше поизносило.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

HP са еталон в принтерите. Бих се спрял на тях ако трябва да си взимам. Варианта с wifi също ми е струва доста разумен.

Link to comment
Share on other sites

За в даскало дали има смисъл от WiFi ... нз. Иначе да, няма лошо с Hp... само дето горния модел нз дали не беше с чип тая касета 85А... ама ако Лъки може да уреди заряд на 12лв и мнооого оферта.

Link to comment
Share on other sites

Още едно мнение за принтерите - имам 2, Kyocera 1010 и HP LJ2010 ; и от двата нямам оплаквания (единствено HP-то понякога прави проблем с поемането на листите и взима по 2). Киосерата се зарежда лесно и евтино, HP-то все още не съм го зареждал (понеже го ползвам по-рядко), но знам, че и при него е същото.

Link to comment
Share on other sites

Този принтер няма да се ползва в училище, а от учителка вкъщи ;) 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...