Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да, мина ми през акъла, че ще е по-удобно с WiFi, защото нямат настолен комп, а само лаптоп (верно че лаптопът е като настолен де, ама все пак...). Ще я видим тая работа, като стане време за купуване :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Потвърждавам и аз, че НР са много добри и надеждни, НО - от модел до модел понякога има много голяма разлика в представянето. Затова трябва да се внимава и да се пита. 

 

Ето последния, който съм купил:

 

hp-m1005.jpeg

 

Вече не знам колко години не е мръднал. 

Link to comment
Share on other sites

Да, мина ми през акъла, че ще е по-удобно с WiFi, защото нямат настолен комп, а само лаптоп (верно че лаптопът е като настолен де, ама все пак...).

 

WiFi-то не е чак толкова задължителна опция, достатъчно е да има USB. С жена ми имаме по 2 лаптопа (общо 4), независимо с кой от тях в момента сме около Киосерата например, просто пъхаш кабела за 2 секунди и си готов (сложил съм му за постоянно един 3-метров USB).

Link to comment
Share on other sites

Като сме тръгнали да питаме за принтери - я дайте идея за принтер, скенер и факс, който при получаване на факс да може да се настрои да изпраща копие по email. Принтера да е цветен и лазерен (за предпочитане, че не ми се занимава с изсъхнали мастила), скенера да има листоподаващо устройство и да може да записва на флашка. Претенциите са ми скромни - нищо особенно.

 

А да и ако може да не е 3000лв :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ползва ли ТЕЦ (или да познава други хора, които се отопляват така)? Интересува ме стойността на сметките през зимата (съответно размер на жилището). Топлата вода влиза ли в общата сметка, или е отделно? Ако не се лъжа, плаща се някаква такса, дори ако си го изключил - каква е?

 

Като по-малък съм чувал, че ТЕЦ е едва ли не въплъщение на злото, и се чудя дали това определение е актуално, или се е променило.

Link to comment
Share on other sites

Аз, но не обръщам особенно внимание на сметките. След включването първата година (което стана януари месец, а той беше общо взето същия като декември) сметката ми за парно + сметката за тока бяха горе-долу (+/- 10-20лв) сметката за тока от предния месец. Т.е. с колкото ми падна сметката за тока толкова ми беше сметката за парното, а е по-добре парно отколкото климатик, защото стопля изотдолу, докато климатика може да е по-евтино, но на краката ще ти е студено, а на главата топло. Освен ако климатика не е от другия вид. Парното за мен не е достатъчно и пускам допълнително климатик, когато ми стане студено и/или печка с вентилатор :)

 

Ценообразуването е меко казано кошмарно и ако се опиташ да вникнеш ще ти се накъдри косата. Имаш такси мощности, отопление на общи части, загуби и прочее. Топла вода не ползвам заради малоумните ми комшии, които решиха да се правят на цигани половината и накрая стана крайно неизгодно ползването на топла вода само от 2ма човека в кооперацията. Ако е по-голяма кооперация проблем нямаш и е удобно, че имаш топла вода, винаги без да ти пука колко си изхабил.

 

Плащането на такси мощности и т.н. зависи от топлинното счетоводство и това дали се засичат всеки месец топломерите или не. Ако не се засичат се прави изравнителна сметка 1-2 пъти в годината, останалото време се плаща нещо усреднено.

 

Хубаво е ако сте с парно да има централен топломер за всеки апартамент. Онези залепени глупости за радиаторите са такава мъгла, че няма накъде, оттам и историите за въплъщението на злото.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще го ползвате само 2-ма души в блока/кооперацията - нямате никакъв кяр, защото ще топлите и комшиите, които после ще ви разправят, как плащат по-малко ток от колкото вие парно и са по-добре. При добра топлоизолация и общо ползване на такова отопление - няма нищо по-хубаво от парното (доказано, може и с примери да говоря, даже и стари, но направени както трябва блокове мога да ви покажа). Та зависи общо взето къде си. Лошото е, че ако не го ползваш, а има дори и 1 апартамент, който се отоплява така, то дължиш на ЕВН такса "Сградна инсталация".

Link to comment
Share on other sites

Потвърждавам и аз, че НР са много добри и надеждни, НО - от модел до модел понякога има много голяма разлика в представянето. Затова трябва да се внимава и да се пита. 

 

Ето последния, който съм купил:

 

hp-m1005.jpeg

 

Вече не знам колко години не е мръднал. 

 

Такъв имаме в офиса 5-та година и наистина не е мръднал, имаме резервни 2 тонер касети и само въртим. Много е стабиляга. При нас е вързан на единия комп и там по мрежата е шернат. Така го ползваме, тонера е 29 лв. пълненето. Това също трябва да се провери, каква е цената на консумативите за други марки и модели.

 

 

Ако ще го ползвате само 2-ма души в блока/кооперацията - нямате никакъв кяр, защото ще топлите и комшиите, които после ще ви разправят, как плащат по-малко ток от колкото вие парно и са по-добре. При добра топлоизолация и общо ползване на такова отопление - няма нищо по-хубаво от парното (доказано, може и с примери да говоря, даже и стари, но направени както трябва блокове мога да ви покажа). Та зависи общо взето къде си. Лошото е, че ако не го ползваш, а има дори и 1 апартамент, който се отоплява така, то дължиш на ЕВН такса "Сградна инсталация".

 

+1 както се казва, ако са много на клона по-добро от парното няма. Ако са 1-2ма няма в блока/кооперацията не е никак изгодно.Както каза Дедо с климатик на нас ни мръзнат краката като за световно и едва ли някога ще се топля повече с подобно чудо на техниката.

 

На братовчедка ми пуснаха природен газ и също е много добро както за отопление така и за топла вода. Топлата вода логично не свършва никога и не е нужно да имаш бойлер. По думи на комшии 120 квадрата апартамент зимата се плаща около 100 лв. за газ. Не съм пробвал лично и не мога да кажа дали тея цифри са точни.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Като сме тръгнали да питаме за принтери - я дайте идея за принтер, скенер и факс, който при получаване на факс да може да се настрои да изпраща копие по email. Принтера да е цветен и лазерен (за предпочитане, че не ми се занимава с изсъхнали мастила), скенера да има листоподаващо устройство и да може да записва на флашка. Претенциите са ми скромни - нищо особенно.

 

А да и ако може да не е 3000лв :)

Дедо, прегледай сайта на Коника-Минолта и по-специално модела BH-C25. Цветен лазер, дуплекс, скенер/копир с капак и листоподаващо устройство, мрежов, факс. Компактен футпринт, опция за диск и печат директно от флашка.

Ползваме такъв в моята работа и съм доволен от него. Факса не сме го ползвали и не мога да ти кажа дали може да направи копие до имейл. Поддръжката е на ниво; всъщност принтера си е техен, а клиента (ние) ползва(ме) услугата. Има си инсталирано приложение на един от компютрите, което следи за консумативите и тъкмо изпише на дисплейчето, че нещо наближава да се смени и - хоп! - получавам колетче :)

Link to comment
Share on other sites

Като сме тръгнали да питаме за принтери - я дайте идея за принтер, скенер и факс, който при получаване на факс да може да се настрои да изпраща копие по email. Принтера да е цветен и лазерен (за предпочитане, че не ми се занимава с изсъхнали мастила), скенера да има листоподаващо устройство и да може да записва на флашка. Претенциите са ми скромни - нищо особенно.А да и ако може да не е 3000лв :)
Minolta bizhub c550..e само 2800лв втора употреба, ама ти каза до 3к :-) записва на шернат драйв, няма усб. За принтерите НР..я проверете механиката на кого е...да помогна-canon. Това са най-коравите механики които съм ползвал за 20на годинки практика в рекламни агенции. Единствените проблемни НР бяха 5та серия когато решиха, че не им се плаща повече на Канон :-)

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

Edited by lubo1972
Link to comment
Share on other sites

... по-добро от парното няма

Има - има. Камина с водна риза и тръби в пода - така хем камината създава уют, хем пода ти е топличък... само да има кой да чисти камината и да носи дърва :)

всъщност принтера си е техен, а клиента (ние) ползва(ме) услугата.

Хм, как така? Не трябва ли човек да си купи принтер за да го ползва? Или имате някакъв договор за минимално "натоварване"?

Minolta bizhub c550..e само 2800лв втора употреба, ама ти каза до 3к :-)

Е да.. не врат ами шия. Аз се надявах за 500-800кинта да може да се намери нещо прилично (щото все пак не печатаме по 500 страници на ден... евентуално на месец може и да се съберат ама не е ясно)...
Link to comment
Share on other sites

Личното ми мнение - а4 с такива функции и с поносим консуматив лазерен едва ли ще откриеш. Огледай за епсън мултифунционално струйно, че носят на неоригинални мастила. Другите марки са на късмет, като при канон клони към 0 късмета.

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Хм, как така? Не трябва ли човек да си купи принтер за да го ползва? Или имате някакъв договор за минимално "натоварване"?

 

Ще трябва да говориш директно с Коника-Минолта какви са условията на наема. Моята роля в цялата работа беше да избера най-подходящото за нас устройство, а сега съм един вид и "отговорник по принтер" - ако нещо сбъгяса го оправям; ако не ми е по компетенцията се свързвам с фирмата; тонерите и контейнера за отпадъка пристигат на мое име и аз ги подменям. За останалото се грижат IT отдела и счетоводството, аз не боравя с паричните потоци.

Но като четох изискванията ти ми се стори, че това устройство (BH C-25) ги покрива, дори ги надхвърля по отношение на месечното натоварване.

Допускам, че ценообразуването е на базата на твърд месечен наем, плюс броя на копията по брояча. Преди да инсталират сървърното приложение, от време на време пращах справка за показанията на броячите.

Идеята ми е да имаш още една възможност, освен закупуване. Дали е добра и изгодна за твоя случай може да прецениш единствено ти :)

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

Това не е невъзможно.

 

Особено откак за 50 лева ги правят "девствени"...

 

Някой ползва ли ТЕЦ (или да познава други хора, които се отопляват така)? Интересува ме стойността на сметките през зимата (съответно размер на жилището). Топлата вода влиза ли в общата сметка, или е отделно? Ако не се лъжа, плаща се някаква такса, дори ако си го изключил - каква е?

 

Като по-малък съм чувал, че ТЕЦ е едва ли не въплъщение на злото, и се чудя дали това определение е актуално, или се е променило.

 

Много дълга и обширна тема, никакъв шанс да ти кажа какви ще бъдат ТВОИТЕ сметки, които зависят от "общежитието", в което живееш. От 5 години се занимавам с разправии по въпроса и мога много да ти кажа, но не сега. И не с толкова оскъдна отсрещна информация, Кунке.    :grin:

 

Има - има. Камина с водна риза и тръби в пода - така хем камината създава уют, хем пода ти е топличък... само да има кой да чисти камината и да носи дърва :)

 

И една топличка и мургавка да го лигави, нали... Като собственик на две камини и два котела мога смело да ти кажа, че няма по-голяма утрепия от това... Ама трябва на мързел като тебе да се падне една нощ да зареждаш, на сутринта да чистиш и после пак да зареждаш, че да разбереш какво струва подобен уют и нежна идилия... Отделно и какво струва финансово. 

Link to comment
Share on other sites

Ама трябва на мързел като тебе да се падне една нощ да зареждаш, на сутринта да чистиш и после пак да зареждаш, че да разбереш какво струва подобен уют и нежна идилия... Отделно и какво струва финансово.

Дали да се самоцитирам или ще вземеш да прочетеш последното изречение, което написах? :)

Link to comment
Share on other sites

 

И една топличка и мургавка да го лигави, нали... Като собственик на две камини и два котела мога смело да ти кажа, че няма по-голяма утрепия от това... Ама трябва на мързел като тебе да се падне една нощ да зареждаш, на сутринта да чистиш и после пак да зареждаш, че да разбереш какво струва подобен уют и нежна идилия... Отделно и какво струва финансово. 

 

Има си и + и - както се казва. В Хисаря ако нямаме парно, 130 квадрата апартамент иди го топли с климатици или друг тип ел.уреди. На електромера му се завива свят. То не, че ние като не сме там го топлят сега целия апартамент, но ако е пълен просто няма друг избор.

 

Иначе за това сега са толкова на мода пелетите. Пълниш бункера и 1 седмица не бараш, даже ако имаш помещения да сложиш още 1 бункер 1 тон или повече, да ти прехвърля в основния и съвсем не береш дерт. Друг е въпроса, че не е много евтино на пелети както ги изкарват.

 

За мен най добре парно с природен газ, само се надяваш Путин да не врътка крана :D Не си играеш да пълниш, не чистиш, не хамалуваш.

Link to comment
Share on other sites

Особено откак за 50 лева ги правят "девствени"...

Или ако е карала само на свирки и в задника пак може :) :). Преди може би година и малко повече гледах клип на песен посветена на модата сред хамериканските тийнки да се пазят девствени за сватбата и се шпорели само отзад. Явно толкова е почнало да става модерно, че ги бъзикаха 2 каки в песен :)
Link to comment
Share on other sites

Та зависи общо взето къде си. Лошото е, че ако не го ползваш, а има дори и 1 апартамент, който се отоплява така, то дължиш на ЕВН такса "Сградна инсталация".

 

Само не разбрах защо "EVN" , какво общо има Топлофикация и EVN   :blink:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...