Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

И общо взето каква би била разликата в левове, при постоянно включен 3kW 80 литра и проточен, който да се ползва сумарно час на ден? Като че ли с големия ще е по-висока сметката, ако мога да смятам правилно

Една съседка се хвалеше как наемателите й благодарение на подобен бойлер имали под 40лв ток на месец, но се била изръсила над 600лв за бойлера, за който наемателите много настоявали. Колко е вярно и колко го ползват не знам. Наистина големия бойлер си има недостатъците и ако е постоянно включен хаби повече енергия, докато другия със сигурност единствено докато го ползваш.

 

@Дедо - затова питам за марка и модел, ако щете. Теси го гледам на първо четене в нета, поради липса на други. Дипломат няма да е 100%.

Има и немски, а те са единствените, които бих погледнал, ако става дума за мен (т.е. за у нас), за наематели бих лепнал един обикновен и не бих се занимавал с глупости.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е, там някъде, но със сигурност е над 1 час!

Шуми, да. Но той май от нов шуми, знам ли го... Не съм го чистил, но може и да го отворя, не ми е проблем.

Но, поправи ме ако греша - ако е пълен с котлен камък, топлата вода ще свършва бързо, а не е така - вода си има за двама човека да се изкъпят спокойно. В друг апартамент има Теси 50 литра, 2kW и след настояване от страна на живеещите, че водата свършва бързо, аз го пробвах и се оказа така. Отворих го и половината беше пълен с котлен камък. Смених му анода, защото беше останала само шпилката и сега е идеален. Интересното е, че за 10 години, откакто в купен бойлерът, да не кажа 12, вътре е като нов! Нагревателят лъщеше, ел. частта е перфектна, чак се учудих. Преди години съм отварял при баба ми и дядо ми Елдом 80 литра за изгорял нагревател, който бойлер е купуван 2006г. и вътре беше ад. Нагревателят беше цъфнал като майска роза...

Link to comment
Share on other sites

Няма как да е пълен целия с котлен камък.Проблема е в това, че полепва по нагревателя и съответно нагрява по-бавно, шумен е и хаби повече енергия за да достигне зададената температура.Реално от 80лт. количеството котлен камък не измества повече от 4-5лт. вода и няма как да свършва бързо топлата вода(не че няма как де....)...всичко опира до кофти нагреватели...

Link to comment
Share on other sites

Да, така е. Нагревателят беше като обвит в котлен камък. Но въпреки всичко, падна изключително лесно и нагревателят беше страхотно чист. Чак се учудих. Светих с фенерче да видя вътре как е положението - пак като нов. До онзи момент имах за най-добрия български бойлер Елдом, но и Теси ми се издигна в очите. Другото, което ми хареса при Теси, всичкото жица и ел. част бяха италиански или поне така пишеше на тях. Нямаше никакъв нагар, никъде, ама никъде. Кабелите лъщяха. Все едно вчера е сложен. Да не говорим, че от влагата му нямаше нищо, ама нищичко, докато онзи Елдом леееко е пожълтял.

Link to comment
Share on other sites

Ако ще взеимаш проточния, трябва да е нещо над средната класа, защото на тези евтините, котления камък им еб*ва мамата.За 1/3 от парите му пък ще вземеш свестен 80л. бойлер който 100% ще кара мнооого повече.

 

Комшиите имат някакъв джобен помияр, който почти всяка вечер "лае/скимти" по няколко часа, докато не му паднат батерийте.Затварят го в банята и то като е тихо и има ехо, се чува все едно е в нашата баня.

Има ли смисъл да звъня в полицията или да се разправям с комшията и да видим какво ще стане?Идеята е, че ако могат да му наложат някаква глоба, да звъня, ако не мисля няма смисъл.Също така, той длъжен ли е да отвори на полицайте или може да се направи, че го няма?

 

ЕДИТ: Сега разгледах "Наредба за осигуряване на обществения ред", но май нищо не се споменава за шум от животни.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

 

Комшиите имат някакъв джобен помияр, който почти всяка вечер "лае/скимти" по няколко часа, докато не му паднат батерийте.Затварят го в банята и то като е тихо и има ехо, се чува все едно е в нашата баня.

Има ли смисъл да звъня в полицията или да се разправям с комшията и да видим какво ще стане?Идеята е, че ако могат да му наложат някаква глоба, да звъня, ако не мисля няма смисъл.Също така, той длъжен ли е да отвори на полицайте или може да се направи, че го няма?

 

ЕДИТ: Сега разгледах "Наредба за осигуряване на обществения ред", но май нищо не се споменава за шум от животни.

Искрено ти съчувствам, знам какво е. За съжаление няма оправия, всичките кучкари са антисоциални боклуци и разговорът няма да помогне. Чиновниците пък няма да си мръднат пръста, освен ако не намериш някой роднина/приятел сред тях.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли впечатления от различните марки ароматизатори (за дом)? Онзи ден взех едно ръчно пръскало на Амби Пур, което мирише чудесно, но буквално след 1 минута повече не се усеща. Автоматичните не са по-различни. Препоръчайте нещо трайно. Досега не съм взимал от тези, които се слагат в контакт, може би те са по-ефективни.

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа защо не мога да копирам нищо (нито от D:/, нито от C:/) на телефона? Говоря за снимки. През кабел се опитах, ама не става нито на вътрешната памет, нито на SD карта... А от телефона се копират нещата без проблем. Имам памет достатъчно... Рестартирах телефона, изключвах кабела... Пак нищо. Телефонът е Sony Xperia J.

 

Минах ги през Paint и стана, ама като са оригинални... не става.

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Комшиите имат някакъв джобен помияр, който почти всяка вечер "лае/скимти" по няколко часа, докато не му паднат батерийте.Затварят го в банята и то като е тихо и има ехо, се чува все едно е в нашата баня.

Има ли смисъл да звъня в полицията или да се разправям с комшията и да видим какво ще стане?Идеята е, че ако могат да му наложат някаква глоба, да звъня, ако не мисля няма смисъл.Също така, той длъжен ли е да отвори на полицайте или може да се направи, че го няма?

 

ЕДИТ: Сега разгледах "Наредба за осигуряване на обществения ред", но май нищо не се споменава за шум от животни.

 

Първата ти работа е да говориш с тях по въпроса и да се опиташ да се разберете бързо и коректно. Ако не става - проведи разговор с управителя на етажната собственост. Ако и той не се справи - вече започва грубата част. Кучето трябва да е официално регистрирано. Според ЗУЕС трябва да се плащат такси И за него. 

 

Абсолютно никой не може да спре да подадеш жалба относно шума, тъй като никъде закона не е записано какъв точно е пречещият шум. В смисъл няма значение от куче ли е, от тромпет ли е - щом ти смущава ежедневието - жалваш се. Кварталният да се намеси. Има си глоби и т.н. по въпроса. 

 

Да не говорим, че подобно отношение се води тормоз на животното... 

 

За съжаление няма оправия, всичките кучкари са антисоциални боклуци 

 

Това бе МЕКО казано тъпо.

 

Някой има ли впечатления от различните марки ароматизатори (за дом)? Онзи ден взех едно ръчно пръскало на Амби Пур, което мирише чудесно, но буквално след 1 минута повече не се усеща. Автоматичните не са по-различни. Препоръчайте нещо трайно. Досега не съм взимал от тези, които се слагат в контакт, може би те са по-ефективни.

 

Всичките са едни и същи. Ако помещението е силно вентилирано, няма как да очакваш да остане аромата. 

Link to comment
Share on other sites

Да, така е. Нагревателят беше като обвит в котлен камък. Но въпреки всичко, падна изключително лесно и нагревателят беше страхотно чист. Чак се учудих. Светих с фенерче да видя вътре как е положението - пак като нов. До онзи момент имах за най-добрия български бойлер Елдом, но и Теси ми се издигна в очите. Другото, което ми хареса при Теси, всичкото жица и ел. част бяха италиански или поне така пишеше на тях. Нямаше никакъв нагар, никъде, ама никъде. Кабелите лъщяха. Все едно вчера е сложен. Да не говорим, че от влагата му нямаше нищо, ама нищичко, докато онзи Елдом леееко е пожълтял.

Определено Теси са много по-добре от Елдом.И моите впечатления са същите.Имам един бойлер Дипломат (купен когато още се произвеждаха в Елдом), вече два пъти му се сменя нагревателя за 5 години.Добре че е в гаранция....

Link to comment
Share on other sites

Някой има ли представа защо не мога да копирам нищо (нито от D:/, нито от C:/) на телефона? Говоря за снимки. През кабел се опитах, ама не става нито на вътрешната памет, нито на SD карта... А от телефона се копират нещата без проблем. Имам памет достатъчно... Рестартирах телефона, изключвах кабела... Пак нищо. Телефонът е Sony Xperia J.

 

Минах ги през Paint и стана, ама като са оригинални... не става.

Съобщението за грешка какво е?

Link to comment
Share on other sites

Някой чувал ли е луминисцентни тела да се "изтощават" и да започват да светят по-слабо?

Има го това, обаче или телата трябва да са абсолютни боклуци или да са на преклонна възраст (десетки години и естествено ако преди това не им се изпекат емитерите)

Link to comment
Share on other sites

Съобщението за грешка какво е?

Другият път като пробвам ще ти кажа. Снощи толкова се изнервих, че не направих даже скрийншот. А сега не ми се занимава. Тъкмо ми мина ядът.

Link to comment
Share on other sites

Ваньо, много сложен въпрос. Имаш шанс, ако се разходиш около съда...веднага. Може и да хванеш някой излъгал се. 

Link to comment
Share on other sites

След седем шансът колни към полегнала осмица...

Хора, не разбрахте ли че в България всичко е възможно, нотариусите работят и нощем но с/у много, мноооого пари разбира се.

Link to comment
Share on other sites

Има го това, обаче или телата трябва да са абсолютни боклуци или да са на преклонна възраст (десетки години и естествено ако преди това не им се изпекат емитерите)

На 3 години и доселите и лампите. Някакви филипс май бяха или турски - хабер си нямам какви точно - стандартни като за офис. Ама силно не ми се занимаваше с глупости та му подарих и луминисцентните лампи и тялото с дроселите и т.н. на човека. Дано ме споменава с добро поне

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Горещо препоръчвам Игор. Първия сервиз от Гладстон посока бул. 6ти септември. На два етажа е магазин и сервиз.

 

send from nokia 5110 using foot fingers

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...