Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Той пита за на Коста хората естествено.

И как да разбера аз, като не беше цитирал нищо, а поста му е 1 минута след твоя и 30 минути след този на host-а?

Мърлява история..

Link to comment
Share on other sites

То и на картинката се виждаат 2 DVI, един аналогов изход, явно има и HDMI. Остава дедо да се обади да му потвърдят и да си направи експеримент. Ако не му хареса картата ще му я купя за 20лв :P

Тази се оказа прав - върши работа, но не ми харесва цената. За 105лв има дъно, което поддъра 3 монитора. Само не съм сигурен онзи процесор дали става на това дъно, ако ще сменям и процесора става много дълга и широка :(

Link to comment
Share on other sites

Трябва да проверя. I3 или I5 e процесора. 16гб рам съм му сложил, но точния модел на дъното в момента не се сещам. Видеото е без вентилатор - май някакъв радеон беше, но със сигурност поддържа само vga и dvi, a hdmi-a може да е само клонинг

Link to comment
Share on other sites

Има телефон на сайта... обади им се. Не съм им търговски или нещо ;)

 

Предположих, че след като си купувал от тях знаеш от къде. Освен ако не е било доставка с куриер ;)
Link to comment
Share on other sites

Каква точно е разликата между actrac3(plus) и MP3 ? По-компресирани ли са нещата или са със съшият размер ? 

едит:Чудя се в какъв формат да си запиша цд-то за колата,че да побера една идея повече песни :D 102 са малко :D 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

Така както си задал въпроса, звучи малко като "Ако си купя нова кола, дали ще ми хареса повече от старата?". Нали си наясно, че Атрак е формат на Сони и не е много сигурно дали CD-то в колата ти има поддръжка на Атрак. Да предположим че има, тогава продължаваме с битрейтите. И атрак, и мр3 имат опции за различна степен на компресия и логично - колкото по-малък файл искаш да получиш, толкова с по-лошо качество ще е той. Така че всичко си зависи от теб...какви са ти критериите за качество и колко повече от тия 102 песни непременно държиш да натъпчеш в диска. ;)

Link to comment
Share on other sites

Отказах се не си заслужава да конвертирам.Еми нормален битрейт 320 примерно.Или в най-лошият случай 256.

В колата ти ще успееш да различиш 160 от 256? Явно имаш уникални тонколони. Аз бих ги записал на 128 или variable 128-180...

Link to comment
Share on other sites

Аз бих ги записал на 128 или variable 128-180...

 

Мене ако питаш - и това му е много. :laughing1:

 

Байдъуей, мога да се хвана на бас с него, че в колата си няма да различи оригинален аудио диск от МР3-ка на 128 kbps, разбира се направена лично от мен с хубав кодек и по правилния начин....понеже съм слушал емпетройки на 256 kbps, в които явно бяха вложили неимоверно много старание и въображение, че да ги скапят така както звучаха.

Link to comment
Share on other sites

В колата ли? В движение? И точно по баса??

 

Е по баса е малко като... усещам скороста на интернета по чата в skype :)

 

При мен се усеща доста - pioneer + DLS :P (среди-високи).Просто ти липсват кажи-речи цели инструменти.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

В колата ли? В движение? И точно по баса??

Да. В колата. Усещам качеството по дълбочината на баса.

Пък и говорителите ми не са толкова зле, системата е BOSE.

Link to comment
Share on other sites

Не е мястото в тази тема да спорим за това, само ще кажа, че явно не си изследвал мп3-ки със спектрален анализатор, за да видиш какво се случва в различните честотни ленти. Освен това май ти се губи принципа на метода на емпетройкирането, основната част от който се основава, че силното заглушава слабото и щом няма как да го чуеш, няма смисъл да се кодира и да остава в компресирания файл. :)

 

П.П. Наистина, не ми отговаряй в тая тема, че съвсем ще я разводним, а и тая материя е безкрайна, както са безкрайни и споровете lossy vs lossless. ;)

Link to comment
Share on other sites

Знаете ли в Пловдив дали се продават някъде смазки и греси на килограм.

 

Здрасти колега, ето тук мога да те насоча пазарувал съм от там 

http://www.wuerth.bg/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8.html

Намира се в Кичука след магазин РИЛА посока затворя от лявата страна. Много качествени продукти и голяма разнообразие, от тях взех високо-температурна грес до 180 градуса.

Поздрави

Link to comment
Share on other sites

Здрасти колега, ето тук мога да те насоча пазарувал съм от там 

http://www.wuerth.bg/%D0%A2%D0%B5%D1%85%D0%BD%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D1%85%D0%B8%D0%BC%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B4%D1%83%D0%BA%D1%82%D0%B8.html

Намира се в Кичука след магазин РИЛА посока затворя от лявата страна. Много качествени продукти и голяма разнообразие, от тях взех високо-температурна грес до 180 градуса.

Поздрави

Благодаря за насоката.

Вюрт нямат типа грес който ми трябва.

Интересува ме ГОЙ 54 - консервираща грес или друг тип греси, предимно за борба против ръжда, тя ме интересува на килограм, защото разфасовките които намирам са или 100гр. или 16кг. :).

Link to comment
Share on other sites

Пламене, ако ти пратя няколко песни(че са ми любими) можеш ли да ги барнеш?

 

За теб - винаги. :)  Само гледай да са с по-малка компресия и да не са във вариант, дето някой вече ги е скапал тотално...щото знаеш, това дето е изгубено безвъзвратно при неправилни действия, няма как да се възстанови, само може да се заглади...

 

П.П. И пиши на ЛС какво точно искаш да направя.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...