Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Айде сега, ми спри да плащаш данъци тогава. Или направи революция. Това обаче не променя по никакъв начин простия факт, че тези данъци са смешни. Що не спреш да плащаш да речем на бензиностаницята? Цената на бензина е многократно по-ненормална.

 

Еми да ама на бензиностанцията поне ти дават бензин, докато за данъците - НИЩО.

Вчера за малко да си счупя колата на моста на ВХВП платното посока север.Такава дупка се е отворила, че може да погълне цяла корса :D

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Нещо тотално се объркваш...

 

Срещу тея данъци, които си ЗАДЪЛЖЕН да плащаш , получаваш едно потупване по рамото. Не ми обяснявай за бензина и прочие... то за тва в БДЖ все липсва нафта, щото никой не краде и всички плащат.

 

Аз съм ЗА плащането на данъците. Аз СИ плащам данъците. Проблема ми в това защо НЯКОЙ решава да ги вдига и харчи без да даде обяснение защо, как и за какво. Та на г-н Пандарев като са му поискали почти 3 ПЪТИ по-голяма сума ... ти мислиш ли, че това вдигане на ставката е "оправдано", "подкрепено от някакъв анализ и план за разходване на събраните суми" или просто се вдигат, щото са издънили бюджета последните няколко години и вместо да спрат да крадат е по-лесно да вдигнат данъка на човек който плаща 20лв и да палаща 60лв?! А?

Link to comment
Share on other sites

Айде сега, ми спри да плащаш данъци тогава. Или направи революция. Това обаче не променя по никакъв начин простия факт, че тези данъци са смешни. Що не спреш да плащаш да речем на бензиностаницята? Цената на бензина е многократно по-ненормална.

 

Ами ще е ненормална.. Докато не се изучим редом с ракията да си варим и биоетанол!

Link to comment
Share on other sites

60лв не стигат за 2кв. м. асфалт дори. После защо имало дупки и т.н. Данъците са смешно ниски, затова и "услугата", която получаваме е тъжно недъгава!

Link to comment
Share on other sites

60лв не стигат за 2кв. м. асфалт дори. После защо имало дупки и т.н. Данъците са смешно ниски, затова и "услугата", която получаваме е тъжно недъгава!

 

Това мен не ме интересува.Интересува ме, защо софиянците взимат x2 да не кажа x3 от моята заплата, а ще платят /2 данък.Или в София има по-малко дупки за правене?

Проблема е, че заради некадърността на някои хора, ние трябва да плащаме пълен данък.

Link to comment
Share on other sites

Колко се чака за смяна на шофьорска книжка? Имам предвид на гишетата докато подам молбата и прочее... не времето за издаване?

 

А да и в този ред на мисли мога ли да си карам със старата преди да излезне новата? (подозирам какъв ще е отговора ама да попитам)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

60лв не стигат за 2кв. м. асфалт дори. После защо имало дупки и т.н. Данъците са смешно ниски, затова и "услугата", която получаваме е тъжно недъгава!

А може ли да ми дадеш смислен аргумен защо примерно в КАТ, където си е печатница за пари е такава мизерия. Старо скапано хале няма чакалня хората да чакат на топло/хладно или няма къде да идат до тоалетна, като нормални хора и за капак на всичко, като ти минат всичките простотии трябва да караш едни 40-50метра по нещо наречено път.

Link to comment
Share on other sites

Доста са си данаците няма какво да се лъжем. Тези под 100 коня как да е поносимо е , но имай късмет да си си купил не консервна кутия с поне 4 врати и отиде 200 лв данък , нищо че колата я има 1500 лв я не .

Edited by z-man
Link to comment
Share on other sites

Колко се чака за смяна на шофьорска книжка? Имам предвид на гишетата докато подам молбата и прочее... не времето за издаване?

 

А да и в този ред на мисли мога ли да си карам със старата преди да излезне новата? (подозирам какъв ще е отговора ама да попитам)

Ами зависи колко хора има, но принципно не отнема много време. Плаща се таксата в банката, снимат те в една друга стая и си готов. :)

Лошо е ако се направят нещо на интересни с информацията за глобите (ако имаш такива), че не им излиза информация дали са ти платени или не и трябва да доказваш, че са ти платени. Преди няколко месеца един познат го върнаха да докаже 2 глоби. Беше да търси за извлечение в банката май... :)

Старата ти я взимат когато ти дават новата, караш си с нея. Но ако вече е изтекла, нз дали ти я оставят.

Link to comment
Share on other sites

Колко се чака за смяна на шофьорска книжка? Имам предвид на гишетата докато подам молбата и прочее... не времето за издаване?

 

А да и в този ред на мисли мога ли да си карам със старата преди да излезне новата? (подозирам какъв ще е отговора ама да попитам)

Ами 10 мин сигурно.Няма чак толкова народ там ;) Сигурно ти издават документ някакъв с който можеш да караш докато ти издадат другата :) 

Link to comment
Share on other sites

Ще идеш в Районното по местоживеене. Понеже си комшия и трудно грееш за разлика от Атлоните, ВТОРО РАЙОННО. Да ти казвам ли къде е ?

Link to comment
Share on other sites

Колко се чака за смяна на шофьорска книжка? Имам предвид на гишетата докато подам молбата и прочее... не времето за издаване?

 

А да и в този ред на мисли мога ли да си карам със старата преди да излезне новата? (подозирам какъв ще е отговора ама да попитам)

Ако няма хора става за 5мин. НО си остави 50-на лева в дебитната карта и пати с ПОС терминал и ще си спестиш 10-на лева банкови транзакции!!

-Да не забравиш медицинското от личния лекар!! Никакъв друг документ не ти трябва, да не се объркаш от приказките на хората на опашката, че ти трябва дипломът за средно образование.

Старата книжка можеш да ползва ДО изтичане на датата, но от 00:00 часа следващия ден, вече нямаш шофьорска книжка.

Книжката можеш да пуснеш и в районното. Книжка се пуска в КАТ, ако е минало над 3 месеца от изтичането й.

Къде мога да си подновя ГО в Тракия? Някой офис да работи след 18 часа? 

Примерно СДИ?! Трябва ми ЛевИнс. 

 

SDI ти трябва и работят до 21:00

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Нали знаеш трите вида поръчки? Нормална (30 дни), бърза (3 дни) и експресна (24 ч.). Смяташ колко пари ти се дават и ... воала.

http://www.mvr.bg/polezno_e_da_znaete/bds/taksi_tarifa4.htm

Edited by gal4enceto
Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко преди да ми изтече личната карта мога да отида, за да ми я подменят? Изтича Април.

Може и в деня в който ти изтича, може също и 30-на дни след като ти е изтекла, но не ти препоръчвам никой от двата.

Полицай ми каза да си подам документи за нова, седмица преди да ми е изтекла; после дават едно талонче с дата за приемане на новите документи.

Докато си вземеш новата лична - документи за самоличност са ти старата+талона за приемане на новата.

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли колко преди да ми изтече личната карта мога да отида, за да ми я подменят? Изтича Април.

Няма ограничение. Можеш във всеки един момент.
Link to comment
Share on other sites

Не питам, за да мога да чакам последния момент. :)

Аз искам да ида по-рано, примерно до края на Февруари.

Нали това ти написах. Можеш във всеки един момент. Ако искаш през месец можеш да си вадиш нова.
Link to comment
Share on other sites

Да ама имаше някаква глоба. Аз бях ходил преди 1-2 години по друг повод и питах, защото е в окаяно състояние. И те ми казаха, че ще ме глобят за загубена карта, после ще ми вземат таксата за нова и ще ми я подменят.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...