Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Някой по-запознат да ми каже - отворих един лаптоп да го почистя и сменя пастата. На процесора имаше само паста, но на видеото и другия чип има паста, но и нещо като термо лепенка?! Прилича на пластилин, но не мога да определя точно. Без това, изобщо не прилепва, следователно трябва да го има, но не трябва ли когато е с термо лепенка, да няма паста, защото тук има и това подобие на пластилин, както и паста?!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Отварян е в сервиз. Преценили са, че термогумичката е в добро състояние, но за да не развалят контакта й с чипа са сложили малко термопаста (предполагам сива, силиконова) върху чипа, а от страната на радиаторното тяло не са я отлепяли.

 

Може или нова да сложиш, или да почистиш пастата и да положиш отново от същия вид леко или да елиминираш гумичката и с висок клас силиконова паста да осигуриш контакта (ама трябва гумичката да в от най-тънкия вид).

 

Общо взето ако не е разпадната и обезцветена гумичката го затваряй така. Но го замери на Aida64 веднага след почистването.

 

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Ммм, гумичката, както я наричаш, изобщо не ми харесва, мисля, че е пред саморазпад. Ако слагам нова термо лепенка, да слагам ли паста или не? И откъде да намеря термо лепенка - като гледам е поне 1мм дебела.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Официален на оператора няма ли? Другият вариант е да търсиш по Руски из безбройните такива... 

 

Между другото тия телефони не бяха ли неразрушими?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Официален на оператора няма ли? Другият вариант е да търсиш по Руски из безбройните такива... 

 

Между другото тия телефони не бяха ли неразрушими?  :grin:

 

Нямам,купих го за жена ми от англия...колкото дали е неразрушим просто е жив т@ш@к,не знам какво им харесват толкова на тея круши :-/ че се изтрепват да се редят в щатите на опашки като побъркани...

Link to comment
Share on other sites

Имаше сервиз точно за iPhone, който поддържа доста наличности, разкодира и какво ли не. Имаше го някъде в Продавалник и доколкото съм чел мнения, хората са доволни. Май е на Руски някъде, ама помня ли. Миналото лято търсех кабел за мъжа на братовчедка ми, докато бях в Бургас, та случайно попаднах на този сервиз, че и кабел ми пратиха от тук до Бургас :grin:

 

По темата - мнения за проточни бойлери? Ел. инсталацията не е проблем - може да се смени, но ефективни ли са? Колко време издържат на ежедневна употреба и такива неща? Ако мненията са "ЗА", марка, модел?

Link to comment
Share on other sites

Зависи от какво ги пускаш към телевизора, аз ползвам РС-то видокарта Saphire HD7850 2GB през HDMI кабел 1.4 

Ползвал съм много програми за гледане и съм доволен само от една, cyberlink powerdvd v12.0 ultra 

През нея само показвам видеофайла и автоматично включва 3D-то на телевизора и субтитрите си ги наслагва сам, всичко е перфектно, а и звукът е много як през оптичен кабел към домашното кино.

TV-то е Samsung 40ES6500

Поздрави.

 

Пускам ги направо през ТВ-то, не го връзвам с кабел през компа и от там да включвам филма. За сега се отказах от тея субтири.

 

 

По темата - мнения за проточни бойлери? Ел. инсталацията не е проблем - може да се смени, но ефективни ли са? Колко време издържат на ежедневна употреба и такива неща? Ако мненията са "ЗА", марка, модел?

 

Задължително ще трябва да сменяш ел.инсталацията, все пак консумацията му е сериозна. Еми ефективни са, все пак работи само като ти трябва топла вода, а марка модел аз не мога да помагам.

Link to comment
Share on other sites

Лъки, не е като да няма читави, въпрос на функционалност е. 

Става дума за поставяне на нов бойлер в нова баня. А ще ме е яд да дупча плочки и да окичвам бойлери. Кабелът в момента е 4 квадрата, но е в гофра и мога да дръпна и друг. Другото, което си мислех, ако вържа двата нагревателя на проточния бойлер, който е 7kW, няма ли пак да си работи задоволително, но да изкара с тея 4 квадрата.

А най-важното е - колко време изкарва един такъв бойлер? Гледам някакви модели на Теси, които ги дават, че може освен душ, да се върже като стандартен бойлер и да се ползва, ако примерно се наложи да си измиеш ръцете зимата. В имота има съдомиялна, така че няма да се мият чинии и други. С две думи от описанието на въпросното Теси разбрах, че може да се монтира на мястото на стандартен бойлер.

Link to comment
Share on other sites

В документацията на самия продукт ще пише най-добре. Има чужди бойлерчета, който са 7KW и се хранят с 4 квадрата и с 32А бушони, които не падат. Има и такива, които за същата мощност си препоръчват 6мм кабел и 40А предпазители.

Link to comment
Share on other sites

А аз ти препоръчвам, ако ще я ползваш често тая баня (разбирай банята у вас, а не на някоя вила), да си сложиш нормален бойлер, 'щото на електромера ти ще му се завие свят ;)

Link to comment
Share on other sites

Става дума за поставяне на нов бойлер в нова баня. А ще ме е яд да дупча плочки и да окичвам бойлери. Кабелът в момента е 4 квадрата, но е в гофра и мога да дръпна и друг. Другото, което си мислех, ако вържа двата нагревателя на проточния бойлер, който е 7kW, няма ли пак да си работи задоволително, но да изкара с тея 4 квадрата.

А най-важното е - колко време изкарва един такъв бойлер? Гледам някакви модели на Теси, които ги дават, че може освен душ, да се върже като стандартен бойлер и да се ползва, ако примерно се наложи да си измиеш ръцете зимата. В имота има съдомиялна, така че няма да се мият чинии и други. С две думи от описанието на въпросното Теси разбрах, че може да се монтира на мястото на стандартен бойлер.

 

Ако бойлерът ще се ползва активно за къпане (особено пък ако има жена в схемата), аз лично НЕ препоръчвам проточен. Проточните бойлерчета по моя лична преценка са само за "временно" ползване и то на места, където няма сериозно натоварване. Не че уредите са лоши - винаги излиза по-скъпо.  

Link to comment
Share on other sites

Чакайте сега. Има проточни бойлерчета които са пълен смяш. Има и на Stiebel eltron за над 1200лв. За какво говорим изобщо? Вършещия същата работа проточен бойлер беше 2 пъти и половина над цената на обикновен, отделно сериозното натоварване на мрежата, което изискваше затова се и отказах, иначе си е гъзария подобно малко бойлерче. От друга страна много приятно се скрива бойлера като се вземе хоризонтален и го сложиш почти до тавана и направиш шкаф около него. Така хем имаш и място да прибираш на високо и далече от децата разни препарати за чистене, хем стои красиво и не се вижда бойлера хем ако си гъзар (като мен) може и лунички да сложиш там за красота и естетика и става повече от прекрасно. Верно и шкафа струва нещо, но пък е функционален и красив. 

 

Аз си взех един аристон и съм повече от доволен (нещо такова беше). Аналогичния проточен бойлер почваше от 800 нагоре... Шкафа доста (честно не помня колко но май около 700-800 някъде), но в моя случай имаше едни лиготии, едни огледала, луни и т.н. 

 

Само за възвратния клапан е хубаво да се остави един маркуч за да може ако капе да не капе вътре в шкафа а да се изтича към канализацията.

Link to comment
Share on other sites

Трябва за апартамент, който ще се дава под наем, но ако ще се отрази негативно на месечната сметка за ток, ще взема стандартен бойлер. По-добре да дам 300 и нещо лева за нормален бойлер, но много добър, отколкото пак толкова, но за бойлер, който ще вдига тока.

Трябва да отбележа, че ако се сложи нормален бойлер, то той вероятно ще работи денонощно!

Link to comment
Share on other sites

В този случай, при всички положения, си за нормален бойлер. 420 лева съм купил моя от Елдом, 120 литра, барабар със серпентина за бъдещи слънчеви емоции. Ако решиш - обади се, ще ти кажа как и откъде ще го купим, ако си добричък, може да ми оставиш фактурата на мое име :laughing:  

Link to comment
Share on other sites

120 литра няма как да вкарам. Като гледам мястото на изводите, макс 80, да не кажа 50 литра. Хоризонтален не ме кефи като вариант. За фактурата - трябват ми разходи, но ако счетоводството ме отсвири за този разход, веднага я получаваш! :)

Link to comment
Share on other sites

Става дума за поставяне на нов бойлер в нова баня. А ще ме е яд да дупча плочки и да окичвам бойлери. Кабелът в момента е 4 квадрата, но е в гофра и мога да дръпна и друг. Другото, което си мислех, ако вържа двата нагревателя на проточния бойлер, който е 7kW, няма ли пак да си работи задоволително, но да изкара с тея 4 квадрата.

 

Значи, 7000W делено на 220V е равно на 32А , смятай 10А на 1 кв/мм така, че 4 кв/мм кабел ти е достатъчен, но предпазителя задължително 40А че тези новите не са като от преди 10-15 години старите 25А са сегашните 32А.

А за това дали 7кW да работи половин час или 2,5кW да работи денонощно ти си прецени. Но щом ще е под наем няма да плащаш ти тока така, че избирай кое ти е по-изгодно за инвестиция.

Link to comment
Share on other sites

Дали ще дам 200 или 300лв. е все тая. Още повече, ако проточният ще изкара 2 години... Никак не ми се слага голям бойлер, а това Теси е супер компактно... Ба ли го...

Link to comment
Share on other sites

Дали ще дам 200 или 300лв. е все тая. Още повече, ако проточният ще изкара 2 години... Никак не ми се слага голям бойлер, а това Теси е супер компактно... Ба ли го...

 

Теси проточен? В никакъв случай! Нито техните нито на дипломат повече не искам да видя аз. Особенно пък проточни.

Link to comment
Share on other sites

Не разбрах, ако вържа нагревателите последователно, за да работят и двата, дали няма да стане с 4 квадрата? Има вариант и само на едната степен да работи, но тогава другия нагревател, вероятно ще се скапе с времето. Изниква и въпросът, ако ги вържа последователно, мощността ще е около 3.5 киловата - дали ще има нормална вода за къпане?

И общо взето каква би била разликата в левове, при постоянно включен 3kW 80 литра и проточен, който да се ползва сумарно час на ден? Като че ли с големия ще е по-висока сметката, ако мога да смятам правилно, тъй като къщата, където сме е с 3kW 80 литра на Елдом и след къпане на двама човека, работи поне час и половина, ако не и малко повече.

Коментирахме го с приятелката това за проточния и тя ме закова с въпроса: "Какво ще правят хората, ако сложиш проточен и по време на къпане, спре тока?"

Реално не помня големи аварии в района.

 

@Дедо - затова питам за марка и модел, ако щете. Теси го гледам на първо четене в нета, поради липса на други. Дипломат няма да е 100%.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Нормалния бойлер, при трима души в домакинството, без да бъде изключван "гори" около 30 лева на месец.

Проточния, ако го пуснеш само на част от мощността му, топла вода няма да видиш....

 

А щом твоя работи над час и половина, значи е за почистване...Шуми ли като работи?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...