Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Къде се продават (не онлайн) стоперчета за яке? В шивашки магазини или нещо подобно?

 

il_570xN.356409695_eg7e.jpg

Виж на Иван Вазов, мисля се пада някъде тук. Шивашки магазин от тези в мазетата :)

Link to comment
Share on other sites

Предложение за що годе хубав рутер до 30-35 лева. За домашна употреба е за два лаптопа. Интернета ми е на Cooolbox ако има значение.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е поставял електронна брава на вход да сподели фирма и мнение ?

 

Vato Systems - правят всичко от което имаш нужда и работят с добри механизми на вратите. На входа в нас сме с такава, а и познавам момчетата. Ако искаш - ще ти пратя телефон.

Link to comment
Share on other sites

Някой да е поставял електронна брава на вход да сподели фирма и мнение ?

 

ЕЛБРАВО. Не мисля, че има по-добри в Пловдив. Скоро ще идват и при мен.

 

elbravobg.com

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме програма която при клавишна комбинация или клик с някой от бутоните на мишката - да клика на някой бутон от функциите на дадена програма и да задейства дадена нейна фу.

Забележката ми е да не е от тези дето ти записват движението на курсора и клика все едно е филм, а да го намира като на линк все едно.

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме програма която при клавишна комбинация или клик с някой от бутоните на мишката - да клика на някой бутон от функциите на дадена програма и да задейства дадена нейна фу.

Забележката ми е да не е от тези дето ти записват движението на курсора и клика все едно е филм, а да го намира като на линк все едно.

AutoHotKey

Link to comment
Share on other sites

Vato Systems - правят всичко от което имаш нужда и работят с добри механизми на вратите. На входа в нас сме с такава, а и познавам момчетата. Ако искаш - ще ти пратя телефон.

В нашия вход също сме с тях. За момента няма оплаквания. Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Предложение за що годе хубав рутер до 30-35 лева. За домашна употреба е за два лаптопа. Интернета ми е на Cooolbox ако има значение.

 

Има значение. НЕ взимай TP-LINK 740/741, защото не е достатъчно мощен за този интернет.

За 35лв си потърси нещо втора ръка. Нямаш друг вариант.

Link to comment
Share on other sites

Какво значи достатъчно мощен ? Нямам проблем да не получавам пълната скорост. Досега бях с D-Link DI-524 и всичко си беше наред. 

Link to comment
Share on other sites

По-мощен означава с по-хубав процесор и повече възможности от гледна точка на натоварване. Ами проблема няма да е само, че няма да получаваш пълната скорост. Проблем ще имаш и с приоритизацията на различните задачи. Като пуснеш торент на едното място, другите компютри може да нямат интернет. Ще ти прекъсва постоянно, ще губи пакети. Ако ползваш рутера само за единия компютър, няма да имаш такива проблеми, а само ще усещаш ограничаването на скоростта от слабия хардуер на рутера.

Link to comment
Share on other sites

Не. Аз търсих 3 месеца и не намерих, колкото и рушвет да бутам.

E хайде сега - буташ 200 кинта и вероятно ще мине.. само дето данъка ти е по-изгодно да си платиш в този случай :)

Link to comment
Share on other sites

Ники, Ники, не е до пари проблема..... Нищо такова не минава. Интересна веселба е, като ти дублират номера с друг и излезне, че той вече е минал преглед  :grin:

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за данъците - вчера минавах от там и реших да ги платя ; върнаха ме - за жилищата още не били готови, но за колите защо все още не можело, така и не разбрах... :confused

Link to comment
Share on other sites

По въпроса за данъците - вчера минавах от там и реших да ги платя ; върнаха ме - за жилищата още не били готови, но за колите защо все още не можело, така и не разбрах... :confused

 

Защото още нямат информация от КАТ за това кои коли кой стандарт покриват (евро 2, 3, 4 и т.н.), защото от тази година отстъпката от данъка за МПС до 74kW няма да е на база "наличие на катализатор", а ще е на база емисии. Съответно от КАТ не са си свършили работата и в общината не знаят какви пари да ти вземат за данък :)

Link to comment
Share on other sites

Дам, подигравка е да искат за 20г кола да му вземат 60лв, при положение, че средната работна заплата не прехвърля 300евра ... даже си е гавра.

Link to comment
Share on other sites

Дам, подигравка е да искат за 20г кола да му вземат 60лв, при положение, че средната работна заплата не прехвърля 300евра ... даже си е гавра.

Чакай бе, нали тва е годишен данък? Как може годишния данък да идва по-евтин от половин резервоар с бензин. Айде стига глупости.

Link to comment
Share on other sites

Миии... имайки предвид, че в данъците НЯМА никакъв смисъл и те са си държавен рекет от върховен тип ... няма никаква логика да е повече от 1лв ... защото срещу този 1лв НИКОЙ не получава нищо равняващо се на повече от 0.1лв ... та ... твойта логика не е като мойта логика ... обърка нещо щатовете ;)
 

______________________

Даже като се загледа човек около себе си ... дори и 0.1лв не се връщат обратно в нещо смислено ... та в БГ данъчното облагане е пълен цирк...

Edited by host
Link to comment
Share on other sites

Миии... имайки предвид, че в данъците НЯМА никакъв смисъл и те са си държавен рекет от върховен тип ... няма никаква логика да е повече от 1лв ..

Айде сега, ми спри да плащаш данъци тогава. Или направи революция. Това обаче не променя по никакъв начин простия факт, че тези данъци са смешни. Що не спреш да плащаш да речем на бензиностаницята? Цената на бензина е многократно по-ненормална.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...