Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Burger chef? Виждал съм ги, ама се чудя дали да им се доверя, изглеждат ми като тея от аладана...

Общо взето търся нещо като Тоасти, само че за бургери, преди до калигула имаше едни яки, ама ги махнаха и сега е аладин...

Burger Chef са О.К.

Тия горе до Калигула бяха егати ужасията...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Можеш ли да снимаш тези които си свалил( пише ли по тях Rechargeable)? Мерил ли си колко е напрежението на клемите на гнездото на включено РС с махната батерия?

Довечера ще снимам батерии, спомням си че пишеше и Litium, в интерес на истината не съм мерил колко е напрежението при пуснато РС, но сега ще експериментирам на моя в офиса на който пиша сега и ще отбележа. ако до 10тина минути не пиша значи съм го е**л в **** :)

 

Едит: Аз съм в грешка, на това дъно няма никакво напрежение. А Litium явно е самия вид батерия. Интересно от къде ми се мотаят такива батерии при частите за РС. :blink:

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Как най-лесно да забраня на устройство да се свързва с интернет но да си използва домашната WIFI мрежа . Става въпрос за медия плейър , който не искам да получава  " forced updates " ?Самата машинка няма такива настройки , затова някаква врътка с мрежата трябва да направя , идеи ?

Link to comment
Share on other sites

 Litium е вида на батерията - литиева. Не значи че е презареждаема. И нарочно те накарах да си премериш напрежението, аз съм го мерил на няколко дъна и знам че няма. Но друго си е като човек се увери сам... :grin:  Лек ден!

Link to comment
Share on other sites

Как най-лесно да забраня на устройство да се свързва с интернет но да си използва домашната WIFI мрежа . Става въпрос за медия плейър , който не искам да получава  " forced updates " ?Самата машинка няма такива настройки , затова някаква врътка с мрежата трябва да направя , идеи ?

Изтрий gateway-а от мрежовите настройки и няма да получава никакви ъпдейтс, нито пък да подушва дори интернет :))

Link to comment
Share on other sites

проблема е че устроиството няма такива опции , трябва през рутера някакси да забраня свързване с интернет , като остане възможността за стриимване в домашната мрежа

Link to comment
Share on other sites

проблема е че устроиството няма такива опции , трябва през рутера някакси да забраня свързване с интернет , като остане възможността за стриимване в домашната мрежа

Няма настройки за мрежа? Все някъде трябва да е сетнато да ползва DHCP вместо static IP's. Предполагам там където избираш към кое Wi-Fi да се закачи.

Иначе какво правим ако няма DHCP в мрежата, няма да работи player-чето ли ?

Разгледай се повече

Link to comment
Share on other sites

Както казва @ARPAnet трябва да има настройка на мрежата от някъде.Иначе ако кажеш какъв рутер ползваш, може и да можем да помогнем :)

 

П.С. Няма дъна с презареждаеми батерии.Тая батерия се ползва за толкова малко неща, че просто не си заслужава да е презареждаема.

Link to comment
Share on other sites

Втори път казвам - ЕЛБРАВО. Цените са в зависимост от изискванията. При мен например имам оферта за 24 апартамента в три варианта - 320, 660 и 1500 лева, в зависимост от инсталираните техники.  

Link to comment
Share on other sites

Първото е само хидравлика за вратата и инсталация за чип. 

Второто е със система с контрол на достъпа и кодове с опция домофони по желание. 

Третото вече е с монтирани навсякъде домофони и опция видеодомофони. 

 

Имам познато лице там покрай един приятел, ако не бързаш изчакай да направя моите инсталации и ще те свържа с него. Че засега познанството ни е една нощ заедно на маса на един рожден ден...   :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Добра книга или .pdf за PL/SQL?На en има доста, но ми се иска в началото да започна с нещо на български.

 

Това за вратите - брех какви неща имало вече за почти без пари.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Мда, и аз с тях се свързах и ми направиха 730лв. за 18 апартамента.

Обясни, ако можеш какво включват различните техники.

 

Здрасти, мога да ти предложа ф-ма ЛЕСИ представители на BulKey, представителството е тук в Пловдив.

Лично аз използвах тях за 23 апартамента, само че взех само частите от тях и монтажа и настройките с програмирането от мен.

Даже не съм им искал оферта за монтаж от тях. Разбрах само че искали по 150лв за монтаж на 1 модул.

Но не съм монтирал домофони, реших проблема по то-лесния начин. 

На входа си имаме долу звънци до всички (работещи) , монтирах един GSM комуникатор и сега като знаеш че някой идва или ти звъни на звънеца или ти звънне на GSM-а и ти отключваш вратата с телефона, друг дори и да знае номера не може да отвори, само зададените телефони отварят (Отключването НЕ СЕ ТАКСУВА) В къщи съм си направил същото, само че вместо чипове се отваря с пръстов отпечатък, и със GSM. Най хубавото е че може да отворите от всяка точка на света и ако детето е забравило чипа, ви звъни и вие му отваряте нищо че сте на работа.

Единствено трябва да зареждате веднъж в годината 10лв на сим картата за да работи за още една година, а при 18 апартамента 10лв са по 55ст веднъж годишно на апартамент. 

 

Значи,

1. електроника за вратата

2. насрещник 

3. хидравлика

4. 100бр чипове

5. GSM комуникатор 

 

Това ми излезна 450лв. осигорявате ток, и добавяте 100лв за монтаж на всичко и програмиране и ще се споразумеем. Само че не мога да издам фактура.  :)) Е и ако са 50 човека с GSM-и още 20-тина SMS-а от Мастер номера равни на 2-3лв.

Ако имате интерес мога да го демонстрирам при мен да се види как работи. Вече 2 години работи без проблеми.

Edited by mladenski76
Link to comment
Share on other sites

Към момента има оферта от www.s-m-d.bg, на която дори параметрите не разбрах, а знам само, че събират по 16лв. на апартамент и моите побързали да платят, че платили и още 2 чипа по 3лв. Та ще искам поне още 2 оферти да видя, за да се избере. Искам да знам какво точно ще се монтира, как ще се подсигурят кабелите, всеки компонент колко гаранция има и т.н. и т.н. Такива от днес за утре неща, никак не харесвам. И или ще се прави навсякъде с домофони или никъде няма да има, Да оплетат в кабели стълбището за 4-5 комшии, пак няма да стане. Сериозна опозиция съм, а и се имам с повечето комшии, които са млади и за разлика от другите - мислят.

Мнение за Сонико?

Младенски, опитай да обясниш точно за какво става дума, че или съм прекалено уморен или не си обяснил ясно.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Имах предвид че вместо домофони за отключване всеки си използва личния GSM за да отключи входната врата и не плаща нищо за това. просто приятел ти идва на гости и ти праща стрела че е пред входа, или ти звъни на звънеца, ти набираш вратата и тя се отключва и той влиза. А отделно вие всички имате чипове и всеки чип ви излиза по 1лв за сравнение един ключ дубликат е 3лв.

Абе с две думи ползваш личния си GSM като домофон.

Ако нещо те интересува с по-големи подробности питай, както казах може да дойдете на място да обясня и да демонстрирам.

Поздрави.

Link to comment
Share on other sites

Гледах клипчето от сайта им, но не знам как дядовците и бабите, които са във входа ще се оправят. Също така, какво правим, ако бравата се скапе и остане в положение заключено. Просто се прецаква и остава заключена. Входната врата е доооста тежка и солидна и не искам да си представям как се отваря... По-скоро с магнит ще е по-добре, че нещо ако стане, спират тока и са отворени, докато се отстрани проблемът.

Link to comment
Share on other sites

Към момента има оферта от www.s-m-d.bg, на която дори параметрите не разбрах, а знам само, че събират по 16лв. на апартамент и моите побързали да платят, че платили и още 2 чипа по 3лв. Та ще искам поне още 2 оферти да видя, за да се избере. Искам да знам какво точно ще се монтира, как ще се подсигурят кабелите, всеки компонент колко гаранция има и т.н. и т.н. Такива от днес за утре неща, никак не харесвам. И или ще се прави навсякъде с домофони или никъде няма да има, Да оплетат в кабели стълбището за 4-5 комшии, пак няма да стане. Сериозна опозиция съм, а и се имам с повечето комшии, които са млади и за разлика от другите - мислят.

Мнение за Сонико?

Младенски, опитай да обясниш точно за какво става дума, че или съм прекалено уморен или не си обяснил ясно.

 

Бягай от тия руски боклуци!!! Идваха да нахалстват и при нас. С привидно по-ниски цени набутват некадърна техника, но дефакто си на абонамент и я плащаш по-скъпо от качествената! В никакъв случай не тях! 

Link to comment
Share on other sites

Утре ще направя запитване в Елбраво, както и в Сонико. Чакам още една фирма някой да каже, от която е доволен, та да сравним и да им кажа на етажната собственост.

Link to comment
Share on other sites

Гледах клипчето от сайта им, но не знам как дядовците и бабите, които са във входа ще се оправят. Също така, какво правим, ако бравата се скапе и остане в положение заключено. Просто се прецаква и остава заключена. Входната врата е доооста тежка и солидна и не искам да си представям как се отваря... По-скоро с магнит ще е по-добре, че нещо ако стане, спират тока и са отворени, докато се отстрани проблемът.

Вратата си има и обикновен патрон с ключ, при такива ситуации. При магнита проблема е че когато спре тока и вратата остава отворена, а и зависи от големината на врата, ако доста масивна и висока неможе да се монтира горе високо понеже се усуква 

Link to comment
Share on other sites

Не знам нашия вход коя фирма ползваха но на едни хора на които баща ми работи във  входа бехя с чипове и камери от Vato. Нямам идея колко са читави но гледам няколко блока в Пловдив с тяхни системи та не пречи просто информативно да видиш и тях.

Link to comment
Share on other sites

Е аз точно такива фалшиви миризми не харесвам ;) Имам един ароматизатор зелен лайм в жабката и е супер фалшив.Искам нещо нормално.Днес ще отида до магазина да видя какво има там ;)

 

Споменал съм ти, че има и естествени, но са безсмислено скъпи. Пак са на същата фирма но са набрани и смлени лавандула или друг подобен ароматен храст.

Лавандулата и ментата имат дори и лечебен ефект :)

Става също и с канела на пръчици, както и със стрити листа от ванилия.

Link to comment
Share on other sites

Утре ще направя запитване в Елбраво, както и в Сонико. Чакам още една фирма някой да каже, от която е доволен, та да сравним и да им кажа на етажната собственост.

 

 

Ако е баш СОНИКО, което се сещам, подозирам, че ще ви утрепят с цени. Чистачите тук споменаваха още една фирма, провери и нея. 

 

Vato Systems - работят на добри цени. В блока, в който живея е инсталирана тяхна система, а и познавам лично единия от шефчетата там. Може да демострирам винаги каква работа са свършили при нас :) Тук също вратата е бая тежичка, но до сега не съм виждал да има проблеми с механизма за затваряне. При такива тежки врати се препоръчва използването на магнит или малко по-специална ключалка, а не от обикновените, които са като брави за вътрешни врати. Силно препоръчвам да се използват чипове, а не въвеждане на код. Това с кода е ебаси малоумното!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...