Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

записите се пращат към сървърите на новия си център за данни в ТЕЦ-Пловдив Север.

после произволен КЕЦ си чете каквото го интересува от тях. И не е много ясно какви са правата на достъп до данните, както и дали въобще се гарантира липса на грешки или изменения в записите.

Принципно комуникацията трябва да е криптирана, автентикацията да е с Х.509 сертификати и прочие цветя и рози. На практика подобни решения обаче са пълни с уязвимости, които преносните компании трудно (ако въобще) отстраняват. Свидетел съм на огромните проблеми в това отношение на нашенското "Енерго" (да, тук при нас това е държавен монопол), въпреки, че компанията разполага с мащабен екип по информационна сигурност, плюс цял отделен отряд от контрактори работещи само върху проблемите с уязвимостите на т.нар. "умни" електромери и инфраструктурата, в която работят. Малко ме е страх да си помисля как стои ситуацията в дружества, които изобщо нямат опит и адекватни екипи в тази специфична дейност и ако разчитат изцяло на маркетинговите локуми на доставчиците на оборудване относно "железните" им и "непробиваеми" системи. 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

С 2 думи е трудно, но накратко - повече битове=по-добра производителност и обратно, защото в обратния случай пропускливостта на шината ще е малка и ще "запушва".

С четири думи - колкото повече - толкова повече.

 

Не е точно така. Има и други фактори. Вие кое бихте избрали 1ГБ и 256-бита ДДР3 или 1ГБ и 128-бита ДДР5? :)

 

Тончо, по принцип гледай да пропускаш карти, които имат 64-бита или ДДР3 в описанието. Най-добре ще е, ако си си избрал някоя карта, да кажеш коя е или между кои се двоумиш и ще ти се каже коя е по-добра.

 

А сега - ето ви малко цици, за да се разсеете :)

http://www.youtube.com/watch?v=vevOWUe_x7Y

Link to comment
Share on other sites

Не е точно така. Има и други фактори. Вие кое бихте избрали 1ГБ и 256-бита ДДР3 или 1ГБ и 128-бита ДДР5? :)

 

Тончо, по принцип гледай да пропускаш карти, които имат 64-бита или ДДР3 в описанието. Най-добре ще е, ако си си избрал някоя карта, да кажеш коя е или между кои се двоумиш и ще ти се каже коя е по-добра.

 

А сега - ето ви малко цици, за да се разсеете :)

 

 

Туй горното дето казах са общи положения и важи по принцип, което надявам се няма да отречеш. И още нещо исках да кажа, ама от тия цици нещо се разсеях и забравих какво беше..... :JC_golly:

Link to comment
Share on other sites

@RaptoR не ти се губи време ама изписа 3 поста, вместо да кажеш с едно изречение това което знаеш.Че толкова ли сложно беше да кажеш, че ползват Ethernet over power lines (нещо такова):

 

xavb5001_lores.jpg

 

Демек някъде има някакъв контролер и ако знам къде/IP е мога и аз да се закача?

Това работи до траф-а. Отам насетне няма връзка. Общо взето в твоя апартамент или максимум в кооперацията може да хваща и то пак е леко капризно - имах приятел ползваше такива в къщата си в щатите и много често му се губеше връзката или насичаше като говорехме по скайп

Link to comment
Share on other sites

Това работи до траф-а. Отам насетне няма връзка. Общо взето в твоя апартамент или максимум в кооперацията може да хваща и то пак е леко капризно - имах приятел ползваше такива в къщата си в щатите и много често му се губеше връзката или насичаше като говорехме по скайп

Това разбира се е несериозна технология. Принципно умните елетромери използват wireless комуникация, включително и през клетъчни мрежи. Няколко са основните технологии, като RF LAN (работи в обхвата 902-928 MHz), HAN (Home Area Network) в 2.4 GHz-овия безлицензен обхват за връзка с домашни устройства (включително умни уреди, които да се включват автоматично по време на нощни по-евтини тарифи), както и WWAN трансмитер за клетъчни мрежи.
Link to comment
Share on other sites

С това трябваше да започна, картата е http://www.asus.com/Graphics_Cards/ENGTS250DI1GD3/.

Какво ща кажете, прилична ли е.

Не. Това е една дърта и лакома карта. Отделно че е ДДР3. Въпреки че много зависи за какви пари ти я дават и за какво ще я ползваш, но според мен, за да можеш да подкарваш и по-новите игри що-годе прилично, ти трябва HD5770/6770 или GTX460. Първата може да се намери за 80-100 лева втора ръка, втората - 100-130

Link to comment
Share on other sites

Не. Това е една дърта и лакома карта. Отделно че е ДДР3. Въпреки че много зависи за какви пари ти я дават и за какво ще я ползваш, но според мен, за да можеш да подкарваш и по-новите игри що-годе прилично, ти трябва HD5770/6770 или GTX460. Първата може да се намери за 80-100 лева втора ръка, втората - 100-130

 Тъкмо щях да я купувам, точно за 80лв ми я предложиха, подведох се, че е 256бит. и си мислих, че заради това е с такава голяма консумация (150W).

Мерси за съвета.

 

Какво мислиш за захранване на Dell 500W, приличат ми на онези китайските боклуци на външен вид, но като го хванах си тежи. Възможно ли е да имат някакво качество.

Link to comment
Share on other sites

А уе, пичовИ...искам да поръчам букет и да бъде доставен в определен ден, на определен адрес, в определен часови промеждутък....Да ме насочите към някоя цветарница, където няма да ми отрежат главата...Моля.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

А уе, пичовИ...искам да поръчам букет и да бъде доставен в определен ден, на определен адрес, в определен часови промеждутък....Да ме насочите към някоя цветарница, където няма да ми отрежат главата...Моля.

Тилия

 

Цените са им доволни, така че вземи си поне едно 30тина лева ;)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

А уе, пичовИ...искам да поръчам букет и да бъде доставен в определен ден, на определен адрес, в определен часови промеждутък....Да ме насочите към някоя цветарница, където няма да ми отрежат главата...Моля.

 

Няма да минеш с по-малко от 50лв. за цялата работа, да не кажа и повече; пък и ако стане така, че булката я няма и трябва да правят втори курс...

Отиди на хоризонт пазара или до друг зеленчуков пазар и ще ти скалъпят супер букет за 10-15лв. лелите.

 За доставчик хвани някой познат :), ако имаш някаква работна дреха или едноцветна шапка с козерка му я сложи, така ще е още по-ефектно :).

Link to comment
Share on other sites

Доставката е 5лв, какви 50лв.... Ако иде при на Раптора и Нетруут хората обаче, да му отделят 4 часа за връзването на 10 стръкчета и закачането на 1 декорацийка, може и 400 да му вземат. :D

Link to comment
Share on other sites

Не че съм стиснат, но в момента мога да си позволя нещо до максимум 50-тина лева...Та така..Ще се замета  до Тилията тия дни...Благодаря за отговорите ви.

Други предложения?

Link to comment
Share on other sites

Какво мислиш за захранване на Dell 500W, приличат ми на онези китайските боклуци на външен вид, но като го хванах си тежи. Възможно ли е да имат някакво качество.

Нямал съм такова захранване, но предполагам е сваляно от готова машина, та затова по-добре недей :). Вземи си някакво ново от магазина. Има що-годе добри 500-ватови за по 50-тина лева.

 

къде в пловдив мога да отида на място и да разгледам за калъфи за таблети? трябва ми за един 10" и един 7,85"(ipad mini пиниз)

Техномаркет, Технополис, Зора, Метро (не съм на 100% сигурен), Вали, Ера.

Link to comment
Share on other sites

Имам на предвид по-специализиран..... само калъфи и протектори където продават, защото там разнообразието ще е по-голямо. В големите вериги имат колко да не е без хич, а и са някакви нереално високи цени от 50-60 лв. нагоре

 

Turn off this option! A701 Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Имам на предвид по-специализиран..... само калъфи и протектори където продават, защото там разнообразието ще е по-голямо. В големите вериги имат колко да не е без хич, а и са някакви нереално високи цени от 50-60 лв. нагоре Turn off this option! A701 Turn off this option!

Като влезеш в централния вход на МОЛ Галерия, в ляво (пада се точно срещу Германос) по коридора отвориха един нов магазина за ел. книги и аксесоари. Там има доста добър избор от калъфи за таблети.

Link to comment
Share on other sites

Имам на предвид по-специализиран..... само калъфи и протектори където продават, защото там разнообразието ще е по-голямо. В големите вериги имат колко да не е без хич, а и са някакви нереално високи цени от 50-60 лв. нагоре Turn off this option! A701 Turn off this option!

 

От продавалника..

Има една дузина хора които внасят и продават точно такива неща и цените са им повече от реални.

А там където има разнообразие, цените са двойни.

Link to comment
Share on other sites

В подлеза на тримонциум имаха доста видове калъфи, но основно за телефони. Ако имаш път може да хвърлиш едно очо, аз от там си взех за шангцунга.

Link to comment
Share on other sites

От продавалника..

Има една дузина хора които внасят и продават точно такива неща и цените са им повече от реални.

А там където има разнообразие, цените са двойни.

въпроса е, че аз искам да меря на място, защото става въпрос за китайски таблети, а за тях точен модел няма :)

 

@Antares @charmock, мерси. ще ги проверя.

  Edited by samkijot
Link to comment
Share on other sites

Не ми се рови в първите 567 платени но безполезни резултата в гугъл, затова питам тук. Трябва ми някакво приложение за уиндоус, което в определено от мен време да изкарва някакъв надпис най-отгоре на екрана и в същото време да вдига някакъв шум, за да не го пропусна. Задължително да е portable.

Link to comment
Share on other sites

Някой да знае убава кръчма извън града? Може и да е в друг град около Пловдив.

 

И от къде мога да си намеря суперевтина тракторна гума?

Edited by Psihara^^
Link to comment
Share on other sites

Не ми се рови в първите 567 платени но безполезни резултата в гугъл, затова питам тук. Трябва ми някакво приложение за уиндоус, което в определено от мен време да изкарва някакъв надпис най-отгоре на екрана и в същото време да вдига някакъв шум, за да не го пропусна. Задължително да е portable.

Windows Task Scheduler. Ще го намериш в computer management-a :))

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...