Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Да ми кажеш откъде в Пловдив

http://sportdepot.bg/bg/shops/sport_depot_plovdiv-6.html

 

Сега видях за проблема на Узито. Абе що не си идеш в настройките на мрежата и не цъкнеш отметката да ти показва символите на паролата? В лаптопа. Нали за wi-fi ти трябва, не за рутера?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Еми супер. Всеки, който може да ти седне на компа може да ти чете паролите. Затова и писах, че поне не би трябвало. Аз в софтуера, който ми управлява wifi връзките(понеже замества стандартния за Windows) ми показва паролата само докато я пиша - веднъж написана и запомнена после няма показване. На телефона също. Но явно от М$ имат други виждания за нещата и тяхната сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Моята е 64 hex - даже не знам акоя обърна в текст какво е :) Някой от кодовете нямат графично изобразяване :) защото са примерно с ASCII стойности 0 ,3,4. С WPA2 кодиране им пожелавам успех в brute force разбиването. Виж WEP се разбива за минути с подходящите инструменти.

Link to comment
Share on other sites

И като ми разбият паролата, какво? Най-много да се ухапят по задника след няколко часа.

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвах един руски, забравих му името. Справяше се най-добре, но пък така и не успях да го накарам когато слага субтитри да разпъва картината на 1080 височина на HD нещата. Не знам защо, но щом кажех сложи субтитри и сплескваше картината.


За това си реших проблема с едно Raspbery PI да ми пуска филмите към ТВ-то :)

Link to comment
Share on other sites

С десния бутон на 7-цата има една опция gadgets и ти слага джаджа за потреблението на процесор и рам в момента.

Въпроса ми е има ли опция да показва и потребление и на видеокартата. Картата ми е GTX260

Link to comment
Share on other sites

С десния бутон на 7-цата има една опция gadgets и ти слага джаджа за потреблението на процесор и рам в момента.

Въпроса ми е има ли опция да показва и потребление и на видеокартата. Картата ми е GTX260

Потърси в интернет програмките all cpu meter и gpu observer. Втората ти е за картата, а първата е по-добрата версия на уиндоуския гаджет :).

 

Хосте, нещо си объркал линковете.

Link to comment
Share on other sites

Малко връщане към проблема с паролата - под линукс също го показва...Така че явно не е само при МС

Link to comment
Share on other sites

С десния бутон на 7-цата има една опция gadgets и ти слага джаджа за потреблението на процесор и рам в момента.

Въпроса ми е има ли опция да показва и потребление и на видеокартата. Картата ми е GTX260

Защо ти е това? Нали си наясно, че всяка подобна програма повече или по-малко товари? Напълно излишно нещо според мен

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам Serviio.

 

Аз съм с Домашний медиа-сервер заради неспособността на Serviio да пипа субтитрите (размер, шрифт и т.н.)

За линукс съм много доволен от miniDLNA, но и тя страда от същата поблежка като Serviio

 

1) Някой да има идея за RS232 дали е plug n play?Идеята ми е дали след включване на устройството ще го разпознае или трябва рестарт на машината (Linux)?

 

2) От къде мога да сваля (ако може за без пари :) ) векторни изображения на превозни средства?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/hardware/ff546488(v=vs.85).aspx

 

За векторните ще видя днес мога ли да ти помогна.

 

Ред. Устройват ли те?

Edited by Grimjaur
Link to comment
Share on other sites

Аз използвам Serviio.

 

Инсталирах си Homestream-a. Веднага си тръгна филм който бях шернал, със субтитрите, бе да пипам никакви настройки. Доволен съм, само че поради някаква причина не ми засича шернатите файлове, които са с .mkv разширение. Предполагам че това е от телевизора...

Link to comment
Share on other sites

 

1) Някой да има идея за RS232 дали е plug n play?Идеята ми е дали след включване на устройството ще го разпознае или трябва рестарт на машината (Linux)?

 

Накратко - зависи, пробвай. Надълго - зависи от устройството и драйверите, възможно е да трябва да нотифицираш по някакъв начин. Plug n play не включва RS323 по принцип.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Защо ти е това? Нали си наясно, че всяка подобна програма повече или по-малко товари? Напълно излишно нещо според мен

 

Да, всяко едно приложение си дърпа; затова и видях в таск мениджъра, че дърпа скромните 50мб. рам, но като изключиш антивирусната която дърпа 90 и скайпа 100-120 и тези 50 не се усещат.

-Трябваха ми подобни приложения, защото си купих друга видео карта и исках замеря до колко се товари на Stalker Clear Sky на макс, пък гаджета го вади като ЕКГ и с ALT+TAB мога бързо да излезна от играта и да видя по протичащата статистика :).

-Ако се сещаш за някоя програма със същата функция, но по-разширена, да мога да видя статистика много по-назад, да показва и консумацията на електричество, абе всичко. Можеш да споделиш

Link to comment
Share on other sites

Тончо, вече ще започна да ти искам пари за консултации :).

Програмата за следене на всякакви функции на видеото по време на игра е MSI Afterburner, но като я слагаш, не махаш отметката за Riva Tuner, ами я записваш с нея. После отиваш в Settings - Monitoring и от там си избираш какво да ти показва на дисплея (слагаш отметки на Show on screen display).

Link to comment
Share on other sites

Тончо, вече ще започна да ти искам пари за консултации :)..

 

Да. Май трябва с абонамент да му го направят форума на него. :)

Edited by w00x
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...