Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Имам следния проблем, някакъв вирус ли лепнах на компа ама сега ми излиза съобщение дето не мога да го разкарам. На IE бозата(която изобщо не ползвам) иска да сменя началната страница при стартиране и ми изкача съобщение за това в долен десен ъгъл. Дори да дам да я смени това пак си излиза. Доколкото хванах това съобщение излиза от нивото на достъп за сигурност в интернет...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Имам следния проблем, някакъв вирус ли лепнах на компа ама сега ми излиза съобщение дето не мога да го разкарам. На IE бозата(която изобщо не ползвам) иска да сменя началната страница при стартиране и ми изкача съобщение за това в долен десен ъгъл. Дори да дам да я смени това пак си излиза. Доколкото хванах това съобщение излиза от нивото на достъп за сигурност в интернет...

Сложи си Bitdefender и/или Malwarebytes. Пусни по един скан и на 99% процента гарантирам, че съобщението ще спре да изскача :).

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли за устройство, което е Х-в-1 : принтер, факс и телефонен секретар. Принтер и факс е ясно, че има много, но искам и телефонен секретар ако може с DECT телефон към него.

Link to comment
Share on other sites

Принтер и факс е ясно, че има много, но искам и телефонен секретар ако може с DECT телефон към него.

По възможност и свирки да прави. Също така да има и вградена кафе машина която сама си смила зърната.
Link to comment
Share on other sites

Тц....дедо си има такава кафемашина (даже с асансьор), а и наскоро се похвали, че имало (все още :evil ) кой да му прави свирките, така че моля да се ограничите само с исканото от него. B)

Link to comment
Share on other sites

Тц....дедо си има такава кафемашина (даже с асансьор), а и наскоро се похвали, че имало (все още :evil ) кой да му прави свирките, така че моля да се ограничите само с исканото от него. B)

Може да иска асансьор за DECТ телефона ;). Да е с 10 сантиметра по - високо ;).

 

http://www.amazon.co.uk/Brother-MFC-990CW-Wireless-Multifunction-Cordless/dp/B001NI6G8I/ref=pd_sim_sbs_computers_14

Link to comment
Share on other sites

Някой знае ли за устройство, което е Х-в-1 : принтер, факс и телефонен секретар. Принтер и факс е ясно, че има много, но искам и телефонен секретар ако може с DECT телефон към него.

Дедо, за какво ти е тази напълно ненужна за 21-ви век технология като факса?

Link to comment
Share on other sites

Колкото по-тиха, толкова по-добре. А коя е тиха няма как да се разбере в повечето случаи.

 

Има толкова много модели, че общо взето няма как да се даде обобщаваща препоръка. Аз лично не бих си взел с малки вентилатори, а по-скоро с голям единичен, за да върти на по-ниски обороти.

А ако лаптопа е нов или почистен няма смисъл перката да върти да му набива само още прах в него. Само да седи на подложката стига, на нея сам си взима достатъчно въздух.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Дедо, за какво ти е тази напълно ненужна за 21-ви век технология като факса?

все още съгласно българския закон за договорите и задълженията само факс или писмо с препоръчана поща се счита за писмена кореспонденция.

затова.

а телефонния секретар му е нужен, за да не отговаря на телефона на клиентите, ама учтиви, та да трупа точки за следващата свирка, щото иначе пак ще му отнеме поне 1 година. мобилните телефони имат войсмейл, ама явно му е скъп или не иска да си дава мобилника на всеки.

Link to comment
Share on other sites

Пичуи, оказват ли ефект тези охлаждащи подложки за лаптопи и ако да - да препоръчате някаква?

 

Има много голям ефект, особено ако играеш нещо, а тебе те знам, че баш това ще да направиш. Вземи си от по-скъпите - вентилаторите ще издържат повече. Евтините боклуци почват да вият ужасяващо много бързо. Дефакто в тия подложки няма нищо друго освен вентилатори, та това трябва да оглеждаш. След това като ги чуеш, че започват да вият, пръскаш масло и така...

Link to comment
Share on other sites

Ники, ще проуча колко ще излезне една UCB платформа - примерно два rack mountable HP DL360 G5 с Dialogic медия платки, слагаме един media gateway, можем да запишем твоя глас, на жена ти, на някоя фолк певицa, пък отделно ще му вържем и един мултифункционален принтер :) Може даже да се договорим аз да съм първия съпорт инженер на твоя проект, може и аз да го интегрирам даже :]

Link to comment
Share on other sites

все още съгласно българския закон за договорите и задълженията само факс или писмо с препоръчана поща се счита за писмена кореспонденция.

затова.

 

Мдам, тези интересни особености от българското законодателство вече почнаха да ми се губят. В началото като пристигнах тук на другия край на света едно от най-големите недоразумения за мен беше как може така една казана дума в някои случаи да се приема безапелационно като сключен договор, без подписване на документи без нищо. И другият интересен момент беше, как във фирмената документация, такова чудо като фирмент печат не съществува. Просто слагаш подписа и това е всичко. Абе културни особености. :)

Link to comment
Share on other sites

Дедо, за какво ти е тази напълно ненужна за 21-ви век технология като факса?

 

 

все още съгласно българския закон за договорите и задълженията само факс или писмо с препоръчана поща се счита за писмена кореспонденция.

затова.

Не е така. Има нови текстове, които дори вече са на бая годинки ама не се четат . Много съдебни състави не ги знаят и постановяват откази за признаване на ел. документи и цифрови носители, но на последващи инстанции падат.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

Link to comment
Share on other sites

Има много голям ефект, особено ако играеш нещо, а тебе те знам, че баш това ще да направиш. Вземи си от по-скъпите - вентилаторите ще издържат повече. Евтините боклуци почват да вият ужасяващо много бързо. Дефакто в тия подложки няма нищо друго освен вентилатори, та това трябва да оглеждаш. След това като ги чуеш, че започват да вият, пръскаш масло и така...

Да, главно заради картата го взимам, за да е максимално охладена. Не че ще спукам да играя, макс до 1-2 часа и то не всеки ден. Снощи за 40 минути игра видеото не вдигна повече от 75 градуса, което е доста поносимо за мобилна карта, но ако може температурите да са под 70, ще е най-добре :). Ще огледам какво се предлага като едноперкови охлаждащи подложки и ще взимам нещо. Ама повече от 30 лева не ми се дават, щото за тия пари получаваш пълна програма от едноока циганка. :moon:

Link to comment
Share on other sites

Не е така. Има нови текстове, които дори вече са на бая годинки ама не се четат . Много съдебни състави не ги знаят и постановяват откази за признаване на ел. документи и цифрови носители, но на последващи инстанции падат.

 

Turn off this option! GT-I9100 Turn off this option! 2

ел. документите трябва да носят и цифров подпис на изпращача, че даже и да е валиден към датата на проверката. иначе може да  манипулиран.

в общи линии трябва да се радваме, че и факса все още се признава за нещо.

Link to comment
Share on other sites

Факса (освен това, което мобо каза) е защото 1 път в годината ще се намери някой серсем да ми каже - как да ви го изпратя по факса това? Като отвърна - "ами нямам факс, изпратете ми го по електронната поща - по-бързо е" и следва 5 минути ъъъкане и мънкане, че те поща май имат обаче работи друг с нея освен това конкретния серсем не е наясно как да сканира повече от 1 страница камо ли пък да я прикачи към ел писмо. И пощата им естествено е в абв.бг

 

То камара принтери има с факс и скенер, проблема е, че искам като го закача да не си пречи с телефонния секретар за да може ако някой се обади да остави и съобщение. Виждал съм закачени на същия тел подобен принтер и тел секретар и 2те са си пречели. Или вдига само секретаря или само факса или и 2те едновременно като факса през цялото време тутка докато човека говори

Може да иска асансьор за DECТ телефона ;). Да е с 10 сантиметра по - високо ;).

 

http://www.amazon.co.uk/Brother-MFC-990CW-Wireless-Multifunction-Cordless/dp/B001NI6G8I/ref=pd_sim_sbs_computers_14

Аз на ей това се чудя: http://www.offex.bg/showproduct-18741.html

 

Другия вариант е този: http://www.offex.bg/showproduct-22929.html На него скенера му е по-хубав

 

В краен случай този: http://www.ebay.co.uk/itm/Panasonic-Kx-mb2061-Laser-Multifunction-Printer-Monochrome-Plain-kxmb2061-/331079780825?pt=COMP_Printers&hash=item4d15e489d9 но не съм наясно с консумативите как ще е

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

... И пощата им естествено е в абв.бг

 

Естествено, че ще е в АБВ, в България друга поща освен АБВ няма. Аз като взимам от някого адрес, даже вече и не питам какво следва след ...@, а направо допълвам abv.bg - стадно чувство, разбираемо е...

Link to comment
Share on other sites

Ще почна да слагам кавички, че да хващаш кое-какво. ;)  Аз си имам по един адрес и на другите 2 сървъра, но идеята беше, че 99% от адресите, които ми дават са в а-бе-ве-то, останалият 1% е или хотмейл, или яху.

Link to comment
Share on other sites

Да бе ясно ми е. Кажете ми сега мога ли да наглася безпроблемно принтер/факс и телефонен секретар на един и същи телефон? Не искам специално за факса да пускам отделна линия. Принципно мразя много-в-едно устройствата по начало, но ми трябва и секретар и факс в случая, а имам спомени, че предния път като се пробвах да ги наглася в един момент извадих на факса кабела и го включвах само когато ми е необходимо. Повече от всичко мразя да се занимавам с часове да настроя нещо, което трябва да стане за 10 минути лесно и просто. Затова си мисля, че принтер-факс-телефон ако са комплект ще е най-добре.

Link to comment
Share on other sites

mail.bg и dir.bg има също, но верно повечето са в абв не знам защо - абсолютно дървена е

 

Щото едно време имаше само нея (визирам бг поща).Е и дир-а, но след като го направиха платен, всичко се премеси в абв-то.

 

P.S. Моята поща там е в 6ти клас :D

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Щото едно време имаше само нея (визирам бг поща).Е и дир-а, но след като го направиха платен, всичко се премеси в абв-то.

 

P.S. Моята поща там е в 6ти клас :D

Още преди години имаше и доста други варианти. abv никога не съм ги ползвал... Около 99.9% от регистрациите във форума са с поща точно там.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...