Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Моля аматьорите в Ибей да не се обаждат без достатъчно натрупан личен опит. :santa:

Позаинтересувай се каква е месечната квота на безплатните обяви за различните типове продавачи и се върни да го споделиш пак тука ако искаш. Оставям настрана и периодичните free listing-промоции, които са извън квотата...Единствено се плаща final fee и някои шаренийки, които искаш да направиш като extra към обявата си.

E сега ме заинтригува. Това не го знаех. Какво е необходимо за да публикуваш безплатно обява? Говорим за 1-2, а не нещо на абонаментен принцип, при което да трябва да плащам някакви месечни или годишни такси, нали?

Link to comment
Share on other sites

E сега ме заинтригува. Това не го знаех. Какво е необходимо за да публикуваш безплатно обява? Говорим за 1-2, а не нещо на абонаментен принцип, при което да трябва да плащам някакви месечни или годишни такси, нали?

 

Общо взето...нищо. Продавай и ще ти вдигнат квотата, а иначе ти даже и съвсем в началото си имаш 20 безплатни листинга за месец.

 

15df644f81fa0633.jpg

 

 

П.П. Дано само при отварянето на ъкаунта си, не си избрал опция за такъв, който е само за купуване, но мисля, че дори и в този случай впоследствие можеш да го ъпгрейдваш.

Link to comment
Share on other sites

Сплендора е виновен - той ме провокира. :P

 

Ааааа,  сплендора  само купува  от  ибея,  досега  не  е  продавал  нищо :D :D :D 

 

Да  сме  по  темата. Един бърз  въпрос.  Някой  зареждал  ли  е  от  Газпром  и  какво  му  е  впечатлението  му от горивата  им?  :)

Link to comment
Share on other sites

Някой да е успял да гласува в сайта на КНСБ за заплатите (сега гледах за какво иде реч по Нова)?Аз опитах, но типично по БГ колкото и клиширано да звучи :D сайта нещо сецна.

 

 

4da1bc2dacce5854.jpg

c5b4d88238cf5c74.jpg

4d05894008848314.jpg

 

Даже писах до NOVA и ми отговориха :D

 

 

This is an automatically generated Delivery Status Notification.

 

Delivery to the following recipients failed.

 

margarita.stoyancheva@ntv.bg

ina.galabova@ntv.bg

 

 

 

Мисля коментара е излишен :)

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Не знам, точно къде да го постна, но ми трябват някакви читави версии на Navigon за Android, отговаряща за резолюция 240х320 и Sygic apk... С карти за Европа...   Благодаря много!!! 

Link to comment
Share on other sites

Вие нормални ли сте да подписвате подобна идиотска декларация? Безусловен базов доход? ОТКЪДЕ ЩЕ ДОЙДАТ ПАРИТЕ? Нали за да може един да получи пари, то същите тези трябва да ги е дал друг? При това трябва да е дал доста повече, защото обратното преразпределяне ще се извършва от агенции и чиновници, които също искат заплати, офиси, имат разходи за ток, телефони и прочее...

 

Що за тъпа комунистическа глупост. Безусловен доход! Дайте направо да почнем да строим на циганите къщи, че да има къде да живеят горките... ааа чакай - това го пробвахме, те вместо да се нанесат взеха да ги дават под наем за да спечелят повече и пак си живееха по колибите.

 

Резултата от подобна "благотворителност" ще е точно нулев, само че ще ни се качат данъците.

 

На вас явно много ви харесва да си давате половината от заплатата на държавата и смятате че 70% е още по-добра цифра. Браво, само така..

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Абсолютна комунистическа глупост! Трябва да стане 1500лв минималния, за да се усетите, че има такова нещо като инфлация? За да стане тоя номер с цифричките, то или трябва данъците да се вдигнат със по 100% ВСИЧКИ, или почва да действа инфлацията. Кое ще ви е по-добре - да плащате 80-90% от парите си като данъци, или със 100лв да можете да си купите САМО 1 хляб? На мен и двете не ми отърват и предпочитам по-различни методи, като растеж на минималната заплата, съгласно растежа на икономиката на страната, например.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Не знам, точно къде да го постна, но ми трябват някакви читави версии на Navigon за Android, отговаряща за резолюция 240х320 и Sygic apk... С карти за Европа...   Благодаря много!!! 

https://www.dropbox.com/s/68q4u6xmfz3oxjt/sygic_navigator_11_2_6.apk 

 

Това е за sygic.Сваляш го,инсталираш го и след това си теглиш картите през wi-fi.В замунда имаше навигон,но след като го пробвах се върнах към на гугъл картите ;) 

Link to comment
Share on other sites

Вие нормални ли сте да подписвате подобна идиотска декларация? Безусловен базов доход? ОТКЪДЕ ЩЕ ДОЙДАТ ПАРИТЕ? 

'Ми ше ги 'зема от теб бе, Ники :) И разни други чорбаджии-изедници :P

Link to comment
Share on other sites

ами не е точно така. реално се предлага премахването на осигурителните и пенсионни системи, съответно и отчисленията за тях.

ето и друга гледна точка във връзка с тази уж социална идея.

ББД може да си позволи примерно Норвегия, която с продажбата на петрол от Северно море е натрупала за повече от половин век ибаааааси фонда.

Link to comment
Share on other sites

Те и арабите могат да си позволят много неща, но това е друга тема. В едно нормално функциониращо общество няма как всеки да започне да получава пари без те да дойдат отнякъде - т.е. да са ги взели от някой друг. Простата логика е, че ако аз си скъсвам гъза от бачкане, а после получавам едното нищо, защото съм длъжен да давам 80% от това, което заработвам, аз просто ще престана да го правя и ще заработвам колкото да не е без хич за да си задоволя потребностите (или ще мина в сивата икономика като италианците). В следствие на което вместо очаквания ефект системата ще има точно обратен - всички спират да бачкат, намаляват и внесените данъци и цялата тази "велика идея" се срива, какво се случи преди има-няма 20тина години.

 

Само че леваците* от запада** държат да се убедят в тези глупости от първа ръка. Ние от там се връщаме, но те дъжат да идат и лично да проверят как е

 

* хората с леви/соц разбирания

** западноевропейските държави и напоследък и щатите

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

@djadomraz @chistacha Ахааа, а викате гърците намериха от някъде, някакви си 240 милиарда и пак са си добре след почти фалита?

 

Ми, батка, ко правиш тука, ми не си отишъл в Гърция? Аре бегом да ги питаш дали им е добре... Ама после мини през Германия да ги провериш още колко могат да издържат целия ЕС. После се прибери и почни да мислиш от къде България ще вземе 240 милЯрда за да покрие тая малоумна идея :)

 

...щото като те слушам, идеята е да си седиш у вас, да си играеш на джобен тенис и да си получаваш 1500лв на месец. Ама забравяш малко, че не сме в ОАЕ и нямаме по един кладенец нефт в задния двор...

 

Дедо, то губи смисъл да бачкаш :) Нали ти дават по 1500лв всеки месец, 'щот' си готин. За кво да си късаш гъза от работа за некви пари отгоре, дето ще ти ги вземат така или иначе?

 

 

@mobo - да, интересна гледна точка. Това значи, че всеки безработен в БГ ще получава по 200лв, 'щото е готин. И това е всичкото подпомагане на народа. 200 кинта на месец за хората, които не работят, а са в трудоспособна възраст. Никакви други социални придобивки, като помощ за отопление и т.н. Пенсионерите с пенсия под 200лв и те да получават по 200лв всеки месец...щото нали е БЕЗУСЛОВЕН... и изведнъж сметката не излиза :) Уж спестяваме по 3 милЯрда, пък ще стане обратното. Не ми харесва тая идея.

 

Разберете го България НЕ Е Гърция. Не сме нито Германия, нито част от ОАЕ, нито САЩ. Ние сме бедни, подритвани и постоянно побутвани надолу. Икономическия растеж може да дойде само от нас, а не отвън.

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

https://www.dropbox.com/s/68q4u6xmfz3oxjt/sygic_navigator_11_2_6.apk

 

Това е за sygic.Сваляш го,инсталираш го и след това си теглиш картите през wi-fi.В замунда имаше навигон,но след като го пробвах се върнах към на гугъл картите ;)

Много благодаря!!!   :)  :bowdown:

Link to comment
Share on other sites

Здравейте, инрересува ме къде в България мога да намеря тази лента и как се казва. Това е лента която след намокряне зялепва и се свива.

 

https://www.google.com/search?q=gummed+tape&client=safari&hl=en&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=HM7PUv7NAZKjhgeRxIHoBw&ved=0CAgQ_AUoAA

Link to comment
Share on other sites

Да попитам, тъй като нищо не разбирам от Андроид, ще може ли да ми кажете как да кирилизирам един Киндъл Файър? Благодаря.

 

При Андроид-а не е като да си инсталираш езиков пакет, както е при уиндоус, Трябва да си намериш версия Андроид на Български език, при това точно за твоята машина; някой който си е играл да го преведе.

Инсталирането е малко пипкава работа, в която пропуснеш ли нещо и можеш да го тухлираш (brick) и да му изгори платката, която се явява дъно, както при компютрите.

Съвета ми е, ако не е толкова наложително, не го прави, защото за да го направиш ти трябва root (придобиване администраторски права, тъй като е Linux базиран) и тогава се инсталира, но знай, че ако го root-неш и му губиш гаранцията.

 

-Ако въпреки всичко си решил - направи си регистрация в Андроид форума http://www.androidbg.com/forum/ и тамошните гурута ще те насочат, има мега кадърни и услужливи хора, които няма да ти поискат пари за съветите си, както някои всезнайковци тук :lol:

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...