Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Много странно.
По принцип логиката на Word е при отваряне на програмата да зарежда шаблона normal.dot (или .dotx), и затова първата команда save отваря диалогов прозорец save as. Този сценарий почти отпада, след като ти го прави периодично при работа. Може да се очакват проблеми оттук единствено ако има омазан потребителски профил, респективно е бърникано в group policies, което би могло да доведе проблем при достъпа до дадени папки или подобни. В твоя случай изключвам такава възможност.

Друго нещо, което ми хрумва е задействaне на auto recover след срив в програмата, което обаче едва ли ще остане незабелязано. За всеки случай си направи експеримент с временно изключване на auto recover и команда save; опитай и клавишната комбинация Ctrl+S.
Възможно ли е да си си оптимизирал някоя друга програма, използваща комбинация Ctrl+S или F12?

Edited by alchemy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Последната програма, която е оптимизирал с въглен, е върху 200 инчов гранитен монитор.... Саше, жив и здрав ти момичетата ти! Остави го дядо Пламен да празнува :laughing:   

Link to comment
Share on other sites

Последната програма, която е оптимизирал с въглен, е...

 

Абе, тоя...аз мога или не мога с да ти изчегъртам гущера от предния капак на каляската и после да ти го нарисувам пак с въглена?? :woot :P

 

@Сашо, не смятам за този маловажен проблем да си създавам допълнителни занимания. А по въпроса за първия (важния за мен) проблем, засега всичко е ОК, с изключение, че ако вградя клипче над ~40 секунди (установих го с многократни опити "проба-грешка") в същия формат и по същия начин както да речем клипче под ~40 секунди (което си върви прекрасно), като цъкна 2 пъти върху по-дългото клипче, WORD ми изкарва някаква безсмислена грешка, която няма никаква връзка с това, дето изписва (поредната обичайна реакция на MS-ски продукт).

cb3f21b4b7798f66.jpg

Явно просто клипчетата трябва да са кратички и да не минават приблизително 40-те секунди. Това както казах го установих с доста опити, първоначалните от които бяха преинсталация на продукта, преконвертиране на клипа в други формати и т.н. ; накрая хванах закономерността от дължината и почнах - режа малко от "опашката" на клипа и вграждам, word изкарва горната грешка, аз пак режа още малко и пак вграждам....така, докато не установих критичната граница на дължината в секунди. Както и да е, дори и тия 40 секунди ме уреждат, защото по-дългите ще ги разцепя на няколко, тъй като така или иначе аз ги бях събирал с програма в единичен клип.

 

Нека повече да не пишем за това в тази тема, че много стана досадно за останалите, а и по празниците май само на мен ми се налага да работя... B)

Link to comment
Share on other sites

EVN дава възможност за самоотчет на електромерите

Някой да е минал по тази процедура?До колкото разбрах, ако не подадеш данните си, целия месец януари (засичат ме на 24ти), ще ме таксуват на старата тарифа.

За дневното намаление, не е кой знае какво, но при нощната тарифа уж се води 10%, което на 40-50лв нощен ток си е едно 4-5лв.

Link to comment
Share on other sites

EVN дава възможност за самоотчет на електромерите

Някой да е минал по тази процедура?До колкото разбрах, ако не подадеш данните си, целия месец януари (засичат ме на 24ти), ще ме таксуват на старата тарифа.

За дневното намаление, не е кой знае какво, но при нощната тарифа уж се води 10%, което на 40-50лв нощен ток си е едно 4-5лв.

 

 

Да, при всяка промяна, жената носи данните на трите къщи в EVN. Нищо особено. Просто EVN ни е близо до офиса, иначе не бихме се занимавали. Иначе няма целия месец да го начукат на стари цени, а пропорционално таксуват на стари и на нови.

Link to comment
Share on other sites

Ще използвам случая да ви информирам, че в следващите три години всички електромери ще бъдат с дистанционно отчитане. Ние тук сме сред първите с вече сменени уреди. Оттук насетне тока ще ви спира ако не платите навреме като нета - автоматично. Няма инкасатори, няма щракане на бушони и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

Ще използвам случая да ви информирам, че в следващите три години всички електромери ще бъдат с дистанционно отчитане. Ние тук сме сред първите с вече сменени уреди. Оттук насетне тока ще ви спира ако не платите навреме като нета - автоматично. Няма инкасатори, няма щракане на бушони и т.н. 

 

И какви са тия електромери?Не са ли от онези с инфраред-а, дето пак трябва инкасатор, просто не е нужно да отваря таблото?Защото така както си го написал, на мен ми звучи като лан-ови електромери.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

Извинявай, но някак си не мисля, че дължа някому подробни обяснения и времето си по празниците. Електромерите не са такива, каквито си мислиш. Няма никакво отчитане по табла и прочее. Всичко е автомат. И не са лан карти. Системата е по-сложна. Информацията се изпраща до трафа, откъдето вече чрез СИМ данните отиват където трябва. Ако си толкоз мераклия да научиш всичко до последната подробност, отиди си в местния КЕЦ да ти разкажат. 

 

ЕДИТ: Мите, не са ланови, брат, поне не и според монтажниците... Честно казано и аз не можах да схвана всичко, но подозирам, че пак ще ни изклатят... 

Link to comment
Share on other sites

Простичко казано ползват ел. мрежата за пренос на данни.И могат на някакъв терминал (комп, лаптоп, таблет, смартфон) от някакво място (примерно диспечерска зала) да виждат в реално време какво се случва с даден електромер.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Простичко казано ползват ел. мрежата за пренос на данни.И могат на някакъв терминал (комп, лаптоп, таблет, смартфон) от някакво място (примерно диспечерска зала) да виждат в реално време какво се случва с даден електромер.

 

@RaptoR не ти се губи време ама изписа 3 поста, вместо да кажеш с едно изречение това което знаеш.Че толкова ли сложно беше да кажеш, че ползват Ethernet over power lines (нещо такова):

 

xavb5001_lores.jpg

 

Демек някъде има някакъв контролер и ако знам къде/IP е мога и аз да се закача?

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

С 2 думи е трудно, но накратко - повече битове=по-добра производителност и обратно, защото в обратния случай пропускливостта на шината ще е малка и ще "запушва".

Link to comment
Share on other sites

Простичко казано ползват ел. мрежата за пренос на данни.И могат на някакъв терминал (комп, лаптоп, таблет, смартфон) от някакво място (примерно диспечерска зала) да виждат в реално време какво се случва с даден електромер.

записите се пращат към сървърите на новия си център за данни в ТЕЦ-Пловдив Север.

после произволен КЕЦ си чете каквото го интересува от тях. И не е много ясно какви са правата на достъп до данните, както и дали въобще се гарантира липса на грешки или изменения в записите.

а раптора да не си мисли че е от първите пациенти с електромери с дистанционно отчитане - тези в Столипиново и Аджисан махала са доста преди него.

Ето сега всички ще сме равни пред ЕВН. Заслужаваме доверие и отношение точно колкото на основното население в споменатите махали. Междувременно ЕВН ще спести разхода по заплати на инкасатори.

Link to comment
Share on other sites

записите се пращат към сървърите на новия си център за данни в ТЕЦ-Пловдив Север.

после произволен КЕЦ си чете каквото го интересува от тях. И не е много ясно какви са правата на достъп до данните, както и дали въобще се гарантира липса на грешки или изменения в записите.

а раптора да не си мисли че е от първите пациенти с електромери с дистанционно отчитане - тези в Столипиново и Аджисан махала са доста преди него.

Ето сега всички ще сме равни пред ЕВН. Заслужаваме доверие и отношение точно колкото на основното население в споменатите махали. Междувременно ЕВН ще спести разхода по заплати на инкасатори.

 

А сървърите в етернет мрежа ли са? :D И предполагам се ползва някакво приложение за връзка?

Щом има сървъри => има база => всичко може да се манипулира.Наaaaaaйс :smile1:

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

С 2 думи е трудно, но накратко - повече битове=по-добра производителност и обратно, защото в обратния случай пропускливостта на шината ще е малка и ще "запушва".

 

С четири думи - колкото повече - толкова повече.

 

Значи тази която е с по-малкото bit-ове ще накъсва повече; защото си мислих, че е обратното.

Ок, мерси за инфото, купвам с повечето битове.

Link to comment
Share on other sites

Само не се подлъгвай от някои маркетингови хватки - напр. ти продават на ниска цена 256-битова карта, но със слабо GPU, което не може да оползотвори капацитета на шината...или пък са я окомплектовали с голямо количество бавна памет, а реално такава карта ще има по-малка производителност от друга, с наполовина от тази памет, но с бързи чипове....ей за такива дребни тарикатски номера е добре също да се гледа. ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...