Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2883

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Е аз го намерих и за 17 евра, ако става дума :) , но ми се вижда по-неудобно.Трябва да изключваш консуматора, преди да го сложиш да мери.

Освен това е за английските грозни контакти. Ще ти трябват 2 преходника - един за него и един за уреда ти.. ужасия

 

ПС: Ако ти е за еднократно замерване мога да ти дам за малко моето

Link to comment
Share on other sites

Освен това е за английските грозни контакти. Ще ти трябват 2 преходника - един за него и един за уреда ти.. ужасия

 

ПС: Ако ти е за еднократно замерване мога да ти дам за малко моето

 

Няма проблем, аз така или иначе съм решил да купя едно.А и за да стане по-точно статистиката, трябва продължително време да се правят замервания.

Мерси все пак ;)

 

П.С. Това от UK ebay лесно може да се ползва, като го включиш на един разклонител с UK дупки ;) Само за изхода ще ти трябва един преходник, но има много симпатични за по 4-5лв.

Edited by exabyte
Link to comment
Share on other sites

На някой да му се намира стар, но работещ електромер? Трябва ми за 1 седмица, тъй като имам едни подозрения и искам да вържа един контролен електромер.

Link to comment
Share on other sites

Не ми трябва точна, трябва ми приблизителна, че май и втория панел ще сменя, но на пролет...

С три други стари, отчитам ток на двама квартиранти и в апартамента. Разликата с външния /електронен/ е от порядъка на 150-200 вата на ден, което е пренебрежимо малко.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

аз имам това http://www.aliexpress.com/item/EU-Plug-Power-Energy-Watt-Voltage-Amps-Meter-Analyzer-with-Power-Electricity-Usage-Monitor/885657262.html работи прилично 2кW печка я мери 2047W, което е в норми. 18W енергоспестяваща Philips - показва 19W. За $1-$2 отгоре има с повечко функции.

Edited by hasty
Link to comment
Share on other sites

Нормално е да показва за крушката по-голяма консумация.Все пак електрониката й също консумира..обикновено е до 10% над стойността, която е написана на опаковката, като зависи от производителя на крушката.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя sata-usb converter? Или някой ако има дали може да ми го даде,че диска на един лаптоп е на ръба и не може да се стартира ОС-то.

Link to comment
Share on other sites

От къде мога да си купя sata-usb converter? Или някой ако има дали може да ми го даде,че диска на един лаптоп е на ръба и не може да се стартира ОС-то.

Имам кутийка. Ако искаш обади ми се утре.

 

ПС: Това с ръба не го схванах, но ако искаш да го закачиш към друга машина за да си дръпнеш данните - това ще ти свърши работа

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Харда е за лаптоп и захранването му е през буксата за дании.

Дедо айде ще ти пиша след нова година,че скоро няма да имам път към Пловдив.Ами не иска да зареди ундоуса,защото има лоши сектори и дава син екран за това е на ръба :D 

Link to comment
Share on other sites

Каква букса за данни? Нали е САТА диска? Трябва да си има букса за захранване и кабел за данни. Това, че повечето кутии могат да захранят малък диск през захранването от USB-то е друга тема.

Link to comment
Share on other sites

Каква букса за данни? Нали е САТА диска? Трябва да си има букса за захранване и кабел за данни. Това, че повечето кутии могат да захранят малък диск през захранването от USB-то е друга тема.

 

Еее...задръстени програмисти и това си е. :laughing:  И той това искаше да каже...нали през USB се обменят данните и пак през USB си го захранва кутията, та почти улучи като каза, че се захранва през "буксата за данни". :)

Link to comment
Share on other sites

Утре, ако имам път към Плд, да направя ли опит за връзка и за пренос на тая кутийка?

Да да да :) Аз също съм заинтересован :) Ако точно ти ще си куриера :)

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

От одеве се чудя дали 3.5mm стерео щекер ще устиска на 1А ток или да не се ебавам, ами да си сложа 2.1mm DC конектор...

 

DC конектор ще е

Edited by chistacha
Link to comment
Share on other sites

Малко по-надолу от 101 балона, може би няма и 50 метра. Малко магазинче, но само за такива неща - най-добрите цени и много голям избор. 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...