Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Аз да попитам има ли сайт в който мога да видя всички излезли филми за дадена година - независимо дали по кина или директно за "домашно" ползване. А ако може и да ги разделям по категории ще е страхотно.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

http://www.wildaboutmovies.com/2013_movies/Movies_In_Theaters_2013.html

 

В IMDB не успях да намеря подробен списък нещо..

 

http://www.imdb.com/genre/action

 

В дясно са и филтрите:

 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря, а сигурно ли е, че тук са и филмите тип direct to DVD/Blu-Ray ?. Извинявам се ако ставам нахален, ама търсил съм доста, а не ми се занимава със Замунда, че там... А тук съм забелязал, че не е като да няма киномани. Иначе пак благодаря, ще прегледам и този сайт.

EDIT: Адски благодаря - не бях видял поста над моя. Ей сега падна ровене :D

Edited by evropata
Link to comment
Share on other sites

Да, главно заради картата го взимам, за да е максимално охладена. Не че ще спукам да играя, макс до 1-2 часа и то не всеки ден. Снощи за 40 минути игра видеото не вдигна повече от 75 градуса, което е доста поносимо за мобилна карта, но ако може температурите да са под 70, ще е най-добре :). Ще огледам какво се предлага като едноперкови охлаждащи подложки и ще взимам нещо. Ама повече от 30 лева не ми се дават, щото за тия пари получаваш пълна програма от едноока циганка. :moon:

 

За 30-35 лева аз бях взел една с 3 вента, все още работи прилично, а като е смазана почти не се и чува... Вече има толкова много видове, че и аз не ги знам всичките... Правят ги да светят, да мигат, с различни по диаметър и брой вентилатори.... Иди и ще видиш...

Link to comment
Share on other sites

Правя една онлайн поръчка от голям БГ сайт и попадам на:

 

Съгласно закона за Данък Добавена Стойност (ДДС) сме длъжни да Ви издадем фактура. Задължителни атрибути на фактурата са трите имена на клиента и ЕГН.

 

Нали уж никой няма право да ти иска ЕГН-то?Или аз бъркам?

Link to comment
Share on other sites

Е да де, ама тях пък са ги задължили да пускат на всички фактури, а за да се попълни фактура се иска или булстата на юридическо лице или ЕГН-то на физическо, така че ако трябва да са попълнили коректно фактурата, няма как да оставят празно това поле.

Link to comment
Share on other sites

Да да - никой. Ама като те приемат в болница ти взимат данни и за ЕГН и за роднини и какво ли не...

 

А за фактурата - въведи си някакво измислено ЕГН щом не ти е необходима тази фактура или да взема да ти дам булстат-а на моята фирма, хем ще ми дадеш и разход (ако е техника особенно).

Link to comment
Share on other sites

Да да - никой. Ама като те приемат в болница ти взимат данни и за ЕГН и за роднини и какво ли не...

 

А за фактурата - въведи си някакво измислено ЕГН щом не ти е необходима тази фактура или да взема да ти дам булстат-а на моята фирма, хем ще ми дадеш и разход (ако е техника особенно).

 

Дам, едни слушалки, но не е голяма сума.Ако те устройват 53лв, дай на ПМ булстата ;)

Link to comment
Share on other sites

Честита Коледа на всички !

 

Помогнете ми да избера таблет за малкия.Ще се ползва предимно за гледане на клипчета от тубата и за браузинг.Благодаря предварително ! :)

Вариантите са следните :

 

Вариант 1

 

Вариант 2

 

Вариант 3

 

Вариант 4

Link to comment
Share on other sites

ACER ICONIA A211 3G 16GB WHITE е най-наточения откъм екстри- почти нов Андроид (4.1.1), GPS, 3G, добра камера - 2Мрх. Кофти дисплей. Само че е бял...

 

Самсунга е с много стар Андроид 4.0.3 - може да провериш дали има ъпдейт, но.... Няма нищо заслужаващо си в него.

 

Леновото е с хубав дисплей-IPS, нов Андорид, МНОГО голяма батерия, лекичък, но няма нищо допълнително-смотана камера (ако е вярно 0,3Мрх), няма 3G, GPS....Наистина ще е само за клипчета, в обхвата на домашния WiFi

 

Всичко това обаче е гледна точка на по-технически настроен човек :) Щом ще е за дете, може би трябва да сведеш избора до Асера и Леново, и на място в магазина да решиш-т.е. дали и ти няма да си играеш с таблета, и да се занимаваш с повечкото екстри.

Link to comment
Share on other sites

ACER ICONIA A211 3G 16GB WHITE е най-наточения откъм екстри- почти нов Андроид (4.1.1), GPS, 3G, добра камера - 2Мрх. Кофти дисплей. Само че е бял...

 

Самсунга е с много стар Андроид 4.0.3 - може да провериш дали има ъпдейт, но.... Няма нищо заслужаващо си в него.

 

Леновото е с хубав дисплей-IPS, нов Андорид, МНОГО голяма батерия, лекичък, но няма нищо допълнително-смотана камера (ако е вярно 0,3Мрх), няма 3G, GPS....Наистина ще е само за клипчета, в обхвата на домашния WiFi

 

Всичко това обаче е гледна точка на по-технически настроен човек :) Щом ще е за дете, може би трябва да сведеш избора до Асера и Леново, и на място в магазина да решиш-т.е. дали и ти няма да си играеш с таблета, и да се занимаваш с повечкото екстри.

Разликата между Андроид 4.0 и 4.1 как я забелязваш ти лично? Единствено Project Butter.

 

Аз бих взел Acer-а. A211.

Link to comment
Share on other sites

Смених дънна платка преди време но имам проблем със звука.

Дъното ми е старото поколение 775 сокети 2005-7 година и понеже е старо поколение, а искам да съм със 7-ца, и на нея не вървят саундрайверите, защото са за ХР или 98.

-На предното дъно със същия сокет в compability mode ставаше, но на това дъно дори и не иска да се инсталирана файла даден ми от производителя. В сайта на дъното са ми дали Realtek AC'97.

Пробвах и с други и пак нищо, пък не ми се връща на ХР.

-ВЪпросът ми е, ще се оправи ли проблема със звукът, ако си купя саунд карта, на която драйверите стават и за 7-ца.

Link to comment
Share on other sites

Да.

 

А ще стане ли с външна USB саунд карта, от онези дето приличат на флаш памет. Намерих една дето пише че е съвместима със 7-ца и няма нужда от драйвери и е независима от тази на дъното.

Link to comment
Share on other sites

А ще стане ли с външна USB саунд карта, от онези дето приличат на флаш памет. Намерих една дето пише че е съвместима със 7-ца и няма нужда от драйвери и е независима от тази на дъното.

 

Ако не са излъгали в описанието, че става за седмѝцата - 100% ще стане. Ако ти трябва най-елементарния звук с такава USB джаджа, има ги за по $2 - не ти пречи да пробваш дори и да не стане, щото е на цената на 1 дюнер. :)

Link to comment
Share on other sites

Ако не са излъгали в описанието - 100% ще стане. Ако ти трябва най-елементарния звук с такава USB джаджа, има ги за по $2 - не ти пречи да пробваш дори и да не стане, щото е на цената на 1 дюнер. :)

Ще пробвам, разбира се :), не ми се наливат пари в по дъно, която ще махна до някоя друга година.

Можеш ли да ми препоръчаш вградена, от най-смотаните, но да и тръгват драйверите на 7-ца.

Link to comment
Share on other sites

Информативно да ги видиш...и набързо без да търся най-ниската цена - тази със сигурност ще проработи (написано е в поддръжката на различни OS) или пък тази (в ревютата пише, че е тествана безпроблемно на Win7).

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам, разбира се :), не ми се наливат пари в по дъно, която ще махна до някоя друга година.

Можеш ли да ми препоръчаш вградена, от най-смотаните, но да и тръгват драйверите на 7-ца.

Аз имам една USB - изкарва приличен звук като за скайп и слушане на онлайн радио. Няма нужда от драйвери - ръгаш и тръгва да работи.

 

Точно такава е моята и работи: http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-Hi-Quality-3D-7-1-Channel-Audio-Sound-Card-Adapter-Headphones-Stereo-PC-/390719008625?pt=UK_Computing_ComputerComponents_SoundCards&hash=item5af8aaef71

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...