Jump to content
BulForum.com

Тема за кратки въпроси


tankis

Recommended Posts

Professional.

 

Спрял съм се на тази и после да я активирам с активатора  http://www.zamunda.net/details.php?id=183589&hit=1

Знам, че с тези съкращения MSDM, ги водят изчистени.

Коя да инсталирам 32 или 64 битовата.

Компа ми е Пентиум 4 3.2, 2гб ДДР2 и Джифорс 6800

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 45.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • RaptoR

    3760

  • w00x

    2882

  • djadomraz

    1772

  • Midex

    1497

Top Posters In This Topic

Posted Images

Оправи се проблемът със звукът :laughing:

 

-Коя 7-ца е по-добра - Ултимат или Профешънъл?

Добре де,няма ли да кажеш в крайна сметка как се оправи?!колкото до Win 7 предпочитам ultimate щото има всички възможности :)) 

Link to comment
Share on other sites

Защо?

Защото другата има неща, които средностатистическият потребител дори не знае, че съществуват, но пък си заемат място и ресурси.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам една USB - изкарва приличен звук като за скайп и слушане на онлайн радио. Няма нужда от драйвери - ръгаш и тръгва да работи.

 

Точно такава е моята и работи: http://www.ebay.co.uk/itm/USB-2-0-Hi-Quality-3D-7-1-Channel-Audio-Sound-Card-Adapter-Headphones-Stereo-PC-/390719008625?pt=UK_Computing_ComputerComponents_SoundCards&hash=item5af8aaef71

Точно, точно. Моята дето купих одеве е същата и реши проблема перфектно, дори звукът е по-добър и от този на дъното :). Купиях я за 6лв.

Добре де,няма ли да кажеш в крайна сметка как се оправи?!колкото до Win 7 предпочитам ultimate щото има всички възможности :))

 

Проблема го реши точно същата джаджа която е показал дядомраз.

-Стария Реалтек 97 имаше конфликт със 7-цата, понеже няма версия за нея и не иска да тръгне нито в компабилити мод, нито ставаше с друга версия, макар и да пишеше, че била съвместима със 7-цата; И ми хрумна да проверя дали ще стане с онези саунд карти дето приличат на флашки- и стана. Инсталира си драйвера и вече си работи и съм мега щастлив :grin:

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Е ли е възможно в двусимов телефон, ако едната поставена карта е за данни, да получава и входящи обаждания на нейния номер?

 

И къде в Пловдив продават дистанционни Pilot, но на нормални цени, а не 18-20лв.

Преди години купувах такова за под 10лв. Склонен съм пак толкова да дам.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Е ли е възможно в двусимов телефон, ако едната поставена карта е за данни, да получава и входящи обаждания на нейния номер?

 

...

Преди години ползвах карта за данни и можеше да получава входящи обаждания.

Link to comment
Share on other sites

Някой гледал ли е филм ДВД формат на таблет ? Таблета е с Андроид 4.нещо си и MX Playera неможе да плейва филм в DVD формат. За другите формати нямам проблем . Някой да има решение ? Дали ако му сложа клавиатура и мишка ще се оправи ?

Link to comment
Share on other sites

Да, аз. Инсталирах VLC, но понеже беше нестабилна версия, го махнах и конвертирах филма.. По-лесно е.

Link to comment
Share on other sites

Направо ще си свалям други формати готови . За клавиатурата предполагам тъй като зарежда филма вади менюто , но немога да натисна нищо .

Link to comment
Share on other sites

Да попитам за Касперски. В торента вървят по два отделни файла - Антивирус и Интернет секюрити.

Кой от двата да инсталирам.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за светкавичния отговор :).

Какво означава това съкращение ОЕМ на някои от 7-ците. Разбрах, че е някаква активация, но читави ли са.

Link to comment
Share on other sites

Някои OEM-ски версии не могат да се инсталират (лесно) на други машини. Примерно има ОЕМ-ска версия на DELL като тръгнеш да я инсталираш на друга машина и дава грешка. Има начин да се излъже разбира се, освен това не всички ОЕМ-ски версии са подобни - има версии, които само името им е ОЕМ защото по лиценз могат да се продават само с нов хардуер (нашите тарикати те караха да си купиш един диск за целта, пък то нов диск никога не е излишен), иначе всичко друго си беше като на нормалната (retail) версия

Link to comment
Share on other sites

Аз лично използвам винаги Enterprise заради начина на активация. Избягват се всякакви гадни активатори.

Извинявай за тъпия въпрос, ама имам един ентерпрайз дето си го харесвам много, но нещо не мога да го активирам. Надявам се на помощ. Благодаря.

Link to comment
Share on other sites

Извинявай за тъпия въпрос, ама имам един ентерпрайз дето си го харесвам много, но нещо не мога да го активирам. Надявам се на помощ. Благодаря.

http://thepiratebay.se/torrent/7350463/Microsoft.Windows.7.Enterprise.x86.SP1.Integrated.June.2012-BIE - 32 битов

http://thepiratebay.se/torrent/7350464/Microsoft.Windows.7.Enterprise.x64.SP1.Integrated.June.2012-BIE - 64 битов

 

В диска има папка кръстена BIE. Влизаш в нея. Десен клик на файла и Run as administrator. Ще се появят 2-3 прозореца на command prompt-а. Не ги пипай. След минута ще ти се рестартира компютъра. Това е цялата процедура. Трябва да видиш кой точно файл е в папката. Те са 3 общо. Няма начин да объркаш кой трябва да стартираш.

Link to comment
Share on other sites

Някой по-навътре с WORD може ли да ми каже как да вградя видеоклип в текстовия файл? Имам предвид не само да го вмъкна, а да го прикрепя за постоянно към текстовия файл така, че когато този текстови файл отиде другаде (чрез флашка например), потребителят да цъкне върху видеофайла и видеото да си тръгне, а не да изпише, че хипервръзката е невалидна и не може да я намери, защото условията при въпросния потребител (директориите, буквите на дяловете и т.н.) вече са различни от оригиналните, по времето когато е бил създаван.

 

П.П. Това горното го питам само за WORD, без употреба на Power Point.

Link to comment
Share on other sites

http://thepiratebay.se/torrent/7350463/Microsoft.Windows.7.Enterprise.x86.SP1.Integrated.June.2012-BIE - 32 битов

http://thepiratebay.se/torrent/7350464/Microsoft.Windows.7.Enterprise.x64.SP1.Integrated.June.2012-BIE - 64 битов

 

В диска има папка кръстена BIE. Влизаш в нея. Десен клик на файла и Run as administrator. Ще се появят 2-3 прозореца на command prompt-а. Не ги пипай. След минута ще ти се рестартира компютъра. Това е цялата процедура. Трябва да видиш кой точно файл е в папката. Те са 3 общо. Няма начин да объркаш кой трябва да стартираш.

Благодаря ти много.

Link to comment
Share on other sites

Някой по-навътре с WORD може ли да ми каже как да вградя видеоклип в текстовия файл? Имам предвид не само да го вмъкна, а да го прикрепя за постоянно към текстовия файл така, че когато този текстови файл отиде другаде (чрез флашка например), потребителят да цъкне върху видеофайла и видеото да си тръгне, а не да изпише, че хипервръзката е невалидна и не може да я намери, защото условията при въпросния потребител (директориите, буквите на дяловете и т.н.) вече са различни от оригиналните, по времето когато е бил създаван.

 

П.П. Това горното го питам само за WORD, без употреба на Power Point.

С html е лесно да стане. Но пак няма да е само 1 файл а ще е хубаво да копира цяла директория без да размества както му падне.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Междувременно alchemy ми даде по телефона някои ценни съвети, върху които сега работя. :thumbsup:

 

Edit: Голямо :bowdown:  на alchemy!!! Благодарение на съветите му постигнах това, дето ми трябваше....

 

---------------------------------------------------

 

 

Сега имам друго малко въпросче, на което дори и да не получа отговор, няма да съжалявам, защото питам най-вече с познавателна цел:

 

Забелязал съм, че понякога, когато редактирам текстовия файл (повечко време) и натисна Save (не Save As), WORD иска да дам ново име на файла. Това май го прави винаги, когато след редакциите съм добавил и още някоя страница в повече (дори и да е абсолютно празна). Въпросът ми е има ли начин това постоянно питане да се избегне и при натискане на Save да си презаписва файла върху стария, без значение колко още неща съм добавил към оригиналния файл с оригиналното си име?

Link to comment
Share on other sites

...

 

Радвам се, че съм допринесъл за успешния завършек :).

Относно втория ти въпрос: Не съм се сблъсквал с точно такава ситуация, но ми се струва, че това поведение е вследствие на настройки, съчетани с особености на новите версии на MS Office. Възможно е при отваряне на вече създаден .doc (97-2003) в режим на съвместимост да ти е извадил съобщение за съвместимостта на форматите и да е питал дали да не го съхрани като .docx. Ако не си сложил отметка да не те пита повече, възможно е това да е причината. Отделно може да се разровиш в настройките за съхранение, функцията autosave и произтичащите от това събития.

Link to comment
Share on other sites

Няма връзка със съвместимостта на форматите - работя единствено с .docx и запазвам само в този формат. Няма връзка и с настройките из опциите, защото съм проверил всяка една от тях. Това искане на ново име си го прави периодично след известно количество време и работа върху оригиналния файл в момента, в който натисна Save, нямам представа защо просто не си го презапише върху оригинала със същото име ; не пита само ако съм работил малко време (или съм направил малко корекции/добавяния) в текстовия файл...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...