Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Станах чичо за втори път. Малката беше планувана за четвъртък, ама явно много и се живее, та се роди днес по обяд! :love

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

  • 2 weeks later...

Айде и аз - днес ми е първи ден в ново работно място - за пръв път от доста време в сравнително голяма фирма (за българските стандарти).

Link to comment
Share on other sites

И аз да се похваля - постигнах си мечтата и съвсем скоро ще съм безработен.

 

Та, най-после ще мога да прекарам няколко месеца из планините и плажовете в Азия, Южна Америка (Патагония), и евентуално в Екваториална Африка.


Ако някой иска да се присъедини, може да ми пише на лично :). 

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Ferante said:

И аз да се похваля - постигнах си мечтата и съвсем скоро ще съм безработен.

 

Та, най-после ще мога да прекарам няколко месеца из планините и плажовете в Азия, Южна Америка (Патагония), и евентуално в Екваториална Африка.


Ако някой иска да се присъедини, може да ми пише на лично :). 

 

Честито, макар и да звучи странно!

Link to comment
Share on other sites

Честито и на двамата!

 

Пешо, какво значи сравнително голяма фирма? Аз направих рязък скок от фирма с 7 човека на такава със 700. :lol:

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, earache said:

Какво му е странното, не всички живеем за коли и пички.

Уникално яко, мога само да си мечтая.

Абсолютно :).
 

До сега все съм гледал да си съобразявам отпуската със сроковете по проектите ми, та накрая реших да попътувам като свободен човек. 
 

А за предложението съм съвсем сериозен - ако някой е свободен, да пише лично. 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, jozo said:

Пешо, какво значи сравнително голяма фирма? Аз направих рязък скок от фирма с 7 човека на такава със 700. :lol:

При мен последните няколко скока са от фирма с 4 човека, в такава с 20, в такава с 4 и сега - около 200. 

 

15 hours ago, earache said:

Ще натискаш ли копчета пак?

Какъв е бизнеса?

Какъв език за програмиране?

Не искам да навлизам в подробности, но бизнеса е най общо казано логистика, php със Symfony, тук-таме някой архаичен JS framework, базите не помня какви бяха и така. 

@Ferante това звучи мега яко!

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Antares said:

Айде и аз - днес ми е първи ден в ново работно място - за пръв път от доста време в сравнително голяма фирма (за българските стандарти).

Честито и успех на новото място!

12 hours ago, Ferante said:

И аз да се похваля - постигнах си мечтата и съвсем скоро ще съм безработен.

 

Та, най-после ще мога да прекарам няколко месеца из планините и плажовете в Азия, Южна Америка (Патагония), и евентуално в Екваториална Африка.


Ако някой иска да се присъедини, може да ми пише на лично :). 

 

Браво, направо си за завиждане! Патагония ми е много далече, но ако решиш да минеш през Централна Америка и по-специално Коста Рика мога да се присъединя, че съм го набелязал това място. :)

 

 

За да не съм офтопик - направо не мога да повярвам, че вече се намират свободно малинки на нормална цена. Взех си една от местен магазин и реших да и сложа това чудо за охлаждане. :lol:

 

pi4.jpg

Link to comment
Share on other sites

То да си намериш малинка сега направо си е за темат с хвалбите. Моята в момента пътува от Германия. Боцнах една 4-ка с 8GB ram.

Смятам малко, по малко да автоматизирам някои неща в къщи с Home Assistant. Малината ми трябва за сървър. Остава да разбера дали на нея ще мога да подкарам едновременно и pi-hole, че да махна старата 2-ка, която сега ползвам за тази цел.

Т.е 4-ката да е и за HA сървър и pi-hole

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

 

Няма да имаш проблеми. Аз ползвам 2-ка за торент сървър, файлов сървър и pi-hole. Натоварването е минимално. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Antares said:

Айде и аз - днес ми е първи ден в ново работно място - за пръв път от доста време в сравнително голяма фирма (за българските стандарти).

 

Успех! :) 

 

16 hours ago, Ferante said:

И аз да се похваля - постигнах си мечтата и съвсем скоро ще съм безработен.

 

Та, най-после ще мога да прекарам няколко месеца из планините и плажовете в Азия, Южна Америка (Патагония), и евентуално в Екваториална Африка.


Ако някой иска да се присъедини, може да ми пише на лично :). 

 

 

А тук поздравления! Звучи страхотно. Тотално разпускане.
А след това?

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Antares said:

Айде и аз - днес ми е първи ден в ново работно място - за пръв път от доста време в сравнително голяма фирма (за българските стандарти).

Айде честито :) Много успехи и без скандали с QA-те хаха 

 

16 hours ago, Ferante said:

И аз да се похваля - постигнах си мечтата и съвсем скоро ще съм безработен.

 

Та, най-после ще мога да прекарам няколко месеца из планините и плажовете в Азия, Южна Америка (Патагония), и евентуално в Екваториална Африка.


Ако някой иска да се присъедини, може да ми пише на лично :). 

 

 

 

Това звучи супер :) Браво ! Скоро надали ще стигна до такава дестинация. Решил съм да спестя пари и евентуално да купя апартамент до 2-3 години. Сега едни приятели на наще споделиха, че възнамеряват до 2-3 години да продадат техния апартамент, който е буквално на 5 минути от мен в момента. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

А тук поздравления! Звучи страхотно. Тотално разпускане.
А след това?


Не е много ясно за момента - това е въпрос чиито отговор ще търся в началото на 2024.

 

@Godfather, свободен ли си през ноември за Коста-Рика? 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ferante said:

@Godfather, свободен ли си през ноември за Коста-Рика? 

@Ferante, възможно е да отделя една седмица през ноември (вероятно някъде към средата на месеца), че всичко зависи от разпределението на лекциите, които водя и зимната сесия (основната работа не ми е проблем, там мога да им тегля майните по всяко време). Може да измисля нещо за третата седмица на ноември. Имай предвид, че най-добрите места за почивка са на тихоокеанското крайбрежие на Коста Рика - основно около Либерия. Карибската част доколкото знам им е много дива и "некултивирана". Иначе уж имат един от най-високите стандарти в Латинска Америка, каквото и да означава това. От гледна точка на местна престъпност, няма как да минат мексиканците, а там съм бил няколко пъти, та общо-взето това не би трябвало да е проблем. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Явно ситуацията с електронните компоненти почва да се нормализира. Току-що получих и една друга джаджа, която дълго време беше недостъпна. Сега остава и пазара на нови автомобили да се нормализира. :lol:

 

flipperzero.jpg

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, Godfather said:

Явно ситуацията с електронните компоненти почва да се нормализира. Току-що получих и една друга джаджа, която дълго време беше недостъпна. Сега остава и пазара на нови автомобили да се нормализира. :lol:

 

flipperzero.jpg

Боли тая уя за нови коли. Я сакам р32 или супра мк4 :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...