Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Споко има време за всичко. Аз сега се върнах от отпуска и се почва гърбацията. Влизам в един проект, който се очаква да продължи 2 години и ще водя лекции на колегите QA :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

9 hours ago, jozo said:

От днес официално съм на новото работно място. Натовариха ме днес със сума ти багажерии, проведоха ми 5-16 инструктажа, настаних се в офиса и дойде време да си ходя. Нали вече съм junior повчвам да се уча.:lol:

К'во почваш, Жоре? Спомена, че е нещо в IT сектора, но какво точно?

Link to comment
Share on other sites

On 1/24/2023 at 7:34 AM, Antares said:

К'во почваш, Жоре? Спомена, че е нещо в IT сектора, но какво точно?

 

То вече започнах. Еми водя се software developer в Автомобилната индустрия. 

Link to comment
Share on other sites

Ето кой ще оправи на Шкода запалките без контакт :)

Аз реших да  контраофертите на фирмата и ще се пробвам на новото място. Най-късно другия петък почвам.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mIRCata said:

Имай вяра. Само да каже за коя марка ще пише, ей така, да знаем :) :)


Ква вяра да имам бе! От инДЖИнер ми праат копченатискач! И тва ако не е даунгрейд.... :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Напротив, така е най-добре. Едно време най-добрите програмисти са били тези дръпнати от други индустрии, където са работели - счетоводители, електроинженери и т.н. Защото са познавали материята, за която са писали програми след това. Сега масово нямат представа. Като му дадеш задача, не вниква в идеята, какво е това и как работи. Code monkeys. Минали са няколко такива през фирмата. Един даже и сега е на работа. 6, (шест), да повторя 6 пъти му обяснявах елементарна идея и пак преправяше код на края.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Определено проекта не е на Шкода, та ако псувате давайте на воля :lol:

 

Според мен е по-добре, че съм работил друго. Използвал съм различни изпълнителни механизми, релета и прочие. Използвал съм различни видове сигнали, а това на един "копченатискач" е тъмна Индия.

 

6 minutes ago, Antares said:


Звучи яко! На какво (ще) пишеш?

 

Сега не ми е много яко, че все пак съм нов в тая сфера и като гледам има много пасти да ям. А за писането на какво и как е трудно за обяснение.

Link to comment
Share on other sites

Честито честито:)))) 

2 hours ago, jozo said:

Еми водя се software developer в Автомобилната индустрия. 

Интересно направление и кофти място за бъгове:laughing:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, jozo said:

 

То вече започнах. Еми водя се software developer в Автомобилната индустрия. 

Честито и упсех на новата работа! Значи ще усложняваш живота на такива като батко ти Виден, които са свикнали само на стари таралясници и всичко, дето е с копченатискане ги кара да се изприщват. :lol:

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Godfather said:

Честито и упсех на новата работа! Значи ще усложняваш живота на такива като батко ти Виден, които са свикнали само на стари таралясници и всичко НЕКАДЪРНО, дето е с копченатискане ги кара да се изприщват. :lol:


КОРЕКЦИЯ

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, RaptoR said:


Аз съм леко притеснен да не стане по-зле :rofl:

Ебаси веднага с негативизма. 

@jozo Visteon ? 

И как реши, че сигналите са тъмна Индия за копченатискача, като днешния софтуер използва заявки(най-просто казано, изпращаш нещо, чакаш отговор :) ) това пак е вид сигнал. Логиката отзад е по-големия проблем. Ти знаеш физически как е сигнала, но софтуерно е друга бира. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, mIRCata said:

Е не знаеш ли на каъв език? Асемблер, с, сръбски? :)

 

На С е кода, ама не е да седнеш и да пишеш в компилатор, за това казах че е сложно.

 

21 hours ago, ARPAnet said:

Честито честито:)))) 

Интересно направление и кофти място за бъгове:laughing:

 

Благодаря! То затова се хванах, щото автомобилите винаги са ми били страст. Бъговете ще ги борим. 

21 hours ago, Godfather said:

Честито и упсех на новата работа! Значи ще усложняваш живота на такива като батко ти Виден, които са свикнали само на стари таралясници и всичко, дето е с копченатискане ги кара да се изприщват. :lol:

Благодаря!

Еми хората искат екстри, иначе още щяхме да караме Голф 2. :lol:

11 hours ago, kotora said:

Ебаси веднага с негативизма. 

@jozo Visteon ? 

И как реши, че сигналите са тъмна Индия за копченатискача, като днешния софтуер използва заявки(най-просто казано, изпращаш нещо, чакаш отговор :) ) това пак е вид сигнал. Логиката отзад е по-големия проблем. Ти знаеш физически как е сигнала, но софтуерно е друга бира. 

 

Не са тея. Сигнали имам предвид например токови, напреженови, отдвлно на какви нива. Хайде това иди дойде може да го знаеш, ама как се управлява постояннотоков мотор, или бръшлес и т.н. едва ли....

Link to comment
Share on other sites

С PWM сигнали по CAN и аналогови дублирани по LIN мрежа се управляват тия моторчета. Много интересно е, само човек да си провери електрическата схема на колата и поне малко да схваща от електро, може да си диагностицира АБСОЛЮТНО всеки един проблем. А осцилоскоп има ли, да отваря сервиз :)

Не знам аз дали се оплаках преди или не, ама аз си реших по този начин един проблем с колата, за когото във Волво ми искаха 2K, месец чакане и тн, аз си го реших за 2лв.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Честито за новия телефон. :) Дано останеш доволен.

 

Те големите Андроид производители не дават никаква алтернатива. Скоро ще останат само Епъл...

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...