Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Благодаря на всички! Значи работата няма нищо общо с преподаване а си е чисто корпоративна (нямам PhD на този етап, само MSc), макар и за най-големия във Ванкувър държавен колеж. Director, Information Security е позицията, репортваща на CIO-то. :)

Link to comment
Share on other sites

Ехеее, честито.
 

Аз след 2 месеца в комерц банк мога да кажа, че е доста приятно място за работа. Ходих миналата седмица във Франкфурт на тийм билдинг с немските колеги. Имам доста неща да уча в посока CI/CD. 

Link to comment
Share on other sites

IMG_3968.thumb.jpeg.8c4851077e454dd0aa463f578ee02afc.jpegГаража на баща ми :bowdown: 

Отделно вътре в къщата има още толкова, във всяка стая, общо 3, има по няколко дека, задължително грамофон, но черешката на тортата беше тоалетната, с 3 Теас вътре :punk

 

 

Edited by XMD
Link to comment
Share on other sites

Хахаха, яко! То и моя "офис" вече е задръстен с какви ли не боклуци и жената ми вика че съм бил хордър (вехтошар на български), ама баща ти е на съвсем друго ниво. :lol:

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, XMD said:

IMG_3968.thumb.jpeg.8c4851077e454dd0aa463f578ee02afc.jpegГаража на баща ми :bowdown: 

Отделно вътре в къщата има още толкова, във всяка стая, общо 3, има по няколко дека, задължително грамофон, но черешката на тортата беше тоалетната, с 3 Теас вътре :punk

 

 

 

Като подобен фен, от снимката което успях да фокусирам има големи находки, Особено флуороскан серията на пионера, топ ниво. Браво!

 

Моя последен проект, който почнах е:

 

Pioneer_X-990-Prospekt-1981.jpg

 

Остана ми само грамофона и го инсталирам в лятната кухня на село!

Уникална система пак от флуороскан серията на пионер.

Link to comment
Share on other sites

On 11/11/2023 at 3:28 AM, Godfather said:

След почти 15 години прекарани в настоящата мултинационална компания, реших да се разделим окончателно и отивам на държавна директорска работа да изкарам спокойно последните години преди пенсия и да натрупам още по-як пенсионен фонд, щедро подкрепян от въпросната държава. :)

 Честито :)))

Link to comment
Share on other sites

След 6 години с едни ски реших да си направя подарък за рождения ден и си поръчах една Nordica Enfrocer 94. Писна ми да затъвам извън пистата, та нещо по-широко :) 

Вместих се в 1к :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Уредих си служебният коледен "подарък" :D

Dell Precision 5680, i7-13800H, 32G DDR5 и RTX 2000 Ada :D 

И най-приятното е, че поддържа 4 монитора, съответно неговият лаптоски (красива 16-ка 1920х1200) се добави към 3-те ми външни :D

Но най-забавното е докинг станцията която го зарежда през 2 usb-c порта едновременно :laughing1:

https://i.imgur.com/vnz7mwc.png

 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Честито! И аз се уредих със служебна играчка тази седмица на новата работа - чисто нов ThinkPad X1 Carbon, като този от линка, но с 32 Гиги РАМ. Баси яката машина. Изобщо не очаквах, че колежа могат да предложат такъв хардуер, но пък явно Леново им дават сериозни отстъпки като за образователна институция.  :)

Link to comment
Share on other sites

Честито, супер лаптоп. Вероятно единствената серия на леново която всъщност ми харесва :D

Вашите университети по принцип имат сериозни бюджети, до колкото знам, лаптопите вероятно са им последният проблем :D 

Link to comment
Share on other sites

Честито. Ние ползваме Lenovo Thinkpad T16, но за Unit тестовете ни идват слаби. Едните тестове дето правя се рънват около 72 часа на лаптопа. Добре, че имам бенч машини, та да рънвам на тях.

Link to comment
Share on other sites

Направих си Коледен подарък. Винаги съм искал автоматичен часовник. Надявам се този да мога да го завещая на внуците. :D 

 

Baltic Hermetique Tourer

 

Hermétique Tourer Brown - Baltic Watches

filters:quality(=75)

 

Link to comment
Share on other sites

А честито :) Изглежда много добре. Аз догодина ще се огледам за някакъв, може би като съм в Италия и директно от там ще го взема :) 

Link to comment
Share on other sites

Ако си купувате часовници, гледайте да със сапфирно стъкло, че иначе драскотините са доста дразнещи.


Фестина и Кандино имат няколко серии подобно на този на снимката със съдирано стъкла :)

Link to comment
Share on other sites

Този е със сапфирено, но имаше други модели с Hesalite.

 

Сапфиреното се драска по-трудно, но се чупи по-лесно и е по-скъпо (или невъзможно) за ремонт.

 

Hesalite се драска лесно, но е много издръжливо на удари. Също така се полира лесно дори с паста за зъби.

 

За часовник, който искам да запазя за години напред, май бих предпочел стъклото да е от Hesalite, но и този се надявам да опазя.

 

Имам още един със сапфирено стъкло вече 8 години. Не го нося често, защото е по-официален, но няма никакви драскотини по стъклото или корпуса.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Този е със сапфирено, но имаше други модели с Hesalite.

 

Сапфиреното се драска по-трудно, но се чупи по-лесно и е по-скъпо (или невъзможно) за ремонт.

 

Hesalite се драска лесно, но е много издръжливо на удари. Също така се полира лесно дори с паста за зъби.

 

За часовник, който искам да запазя за години напред, май бих предпочел стъклото да е от Hesalite, но и този се надявам да опазя.

 

Имам още един със сапфирено стъкло вече 8 години. Не го нося често, защото е по-официален, но няма никакви драскотини по стъклото или корпуса.

Взимай смело... Часовника никога не е показвал времето, а колко можеш. В тоя шибан живот е по-хубаво да можеш ;)

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, DON_CHEFO said:

Взимай смело... Часовника никога не е показвал времето, а колко можеш. В тоя шибан живот е по-хубаво да можеш ;)

 

Аз го взех вече бе. :D

Link to comment
Share on other sites

Честито, със здраве да се ползва. 

 

Аз сега съм набелвзал едно Seiko автомат да налазя и да допъвам колекцията. Този ще ми е не знам кой поред и 5-ти автомат. Жената пак ще ше мрънка, що ми са толкова часовници. :lol:

Link to comment
Share on other sites

След кратка борба - вече имам изключително бюджетен домашен NAS/Streaming сървър, базиран на Odroid платка :) с ARM Ununtu.

Чакам да видя дали backup solution-a ми ще сработи :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...