Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Днес и аз се оборудвах с желания автомат на Сейко. Много удобен и с тая коронка, която не е точно в средата, а изместена в долния край. Имаше го и в други цветове, но аз исках точно зеления. Следващия едва ли ще е автомат, като днес го видях в магазина, ама ако бях взел и него, щяха да ме изкормят. Малко е голям тоя дето съм набелязъл, ама ме кефи. 

 

IMG_20231219_165912.thumb.jpg.4f6a22611057e55247c691a16e7f778e.jpg

 

Ето и част от колекцията, като долния ред без дясното Сейко са автомати. Имам още няколко чисто механични, които не са тук, също и още няколко други.

IMG_20231219_170506.thumb.jpg.0d0dbd3208e9c7a957fadd4bd7d6984c.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Честито. :)
Явно си фен на Сейко. :D Аз исках да видя тук някои модели, но не намерих къде се предлагат по магазините около центъра. Ситизен също нямаше.

Link to comment
Share on other sites

On 12/18/2023 at 6:04 AM, Antares said:

 

Не знам как да махна празния цитат горе... 

 

Късметлии сте с тези часовници. От две години искам да си купя часовник и все попадам на някви от 50 бона нагоре. (и това преди да погледна цената). Вбесявам се. Няма нищо в рамките на позволимото, което да ми харесва, а тия дето ми харесват са за сериозни хора само. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, w00x said:

Честито. :)
Явно си фен на Сейко. :D Аз исках да видя тук някои модели, но не намерих къде се предлагат по магазините около центъра. Ситизен също нямаше.

 

Благодаря. Май така се пада. :DОпределено тяхните модели са ми едни от тея дето ми се доближават най-много до вкуса. Като цяло съм фен на японските часовници.

 

Аз бях набелязъл точно този, днес го видях в сайта на Джулиани, че е на промоция и се изтупах в Марково тепе в магазина, учуващо го имаха и наличен. Имало отстъпка на редовната цена, ама с нея пак излизаше по-скъпо от сайта им. Викам на продавачката, ще го поръчам онлайн пък и в нас ще ми го донесат. Провери и вика, верно е тая цена, която казвате(а не бе, лъжа), та ми го продадоха на същата цена от сайта. Ако харесате нещо проверявайте в нета колко е, да не става подобна драма.

19 minutes ago, Mockingbird said:

Като сме хванали часовниците…. наскоро се сдобих с това:

https://orient-watch.com/Collections/ORIENT-STAR/Sports/ORIENT-STAR%3A-Mechanical-Sports-Watch/p/RE-AV0A03B

 

 

Много добре изглежда. Едно време си бях харесал един от тая серия, преди да станат Ориент Стар, ама тогава беден студент, докато се накарам да го взема и изчезна.

 

2 hours ago, DON_CHEFO said:

Не знам как да махна празния цитат горе... 

 

Късметлии сте с тези часовници. От две години искам да си купя часовник и все попадам на някви от 50 бона нагоре. (и това преди да погледна цената). Вбесявам се. Няма нищо в рамките на позволимото, което да ми харесва, а тия дето ми харесват са за сериозни хора само. 

 

От скъпите марки, мисля само Ролекс ми харесват, понеже имат модели дето си приличат на часовник, а не на някав страшен кич....

Link to comment
Share on other sites

Благодаря.

 

Ангел като писа и снощи пак търсих един Ситизън, дето ми изчезна някъде между преместването от квартирата в къщи. Няма го и го няма, някъде съм го затрил и аз не знам как...

Link to comment
Share on other sites

Ами, честито. :) 
А за часовника, може просто да се прецелиш в по-нормалния ценови диапазон. Не виждам нещо, с което по-скъпите изпъкват, освен с цената си.
Стига да не говорим за онези извращения, които носят повечето състезатели от F1. Те нямат аналог в грозотията си. :D 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, w00x said:

Ами, честито. :) 
А за часовника, може просто да се прецелиш в по-нормалния ценови диапазон. Не виждам нещо, с което по-скъпите изпъкват, освен с цената си.
Стига да не говорим за онези извращения, които носят повечето състезатели от F1. Те нямат аналог в грозотията си. :D 

Менче, да не си се поболял? Хюбло или Ричард Миле ли е къв е... да не ти харесва? По два ше ги нося като Марадона :D

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Какво успях да докопам случайно за $150 - оригинално дъно Apple IIe Platinum плюс също така оригнална Apple IIe 80Col карта в перфектно състояние. Това е последната модификация на легендарната серия, сътворена още през 70-те години на миналия век и просъществувала (като продажби) почти до края на въпросния век. Според датите на повечето чипове, дъното е произведено към средата на 1989-та. Успях да сглобя захранване с подръчни средства (машината си иска +5, +12, -5 и -12 волтови шини, за разлика от съвременните компютри) и вътрешната диагностика в РОМа тръгва безпогрешно, но сега чакам да ми доставят чисто нова Apple IIe механична клавиатура, за да подкарам машината, че без клавиатура диагностиката не пуска BASIC-a. От Ибей също поръчах оригинален дисков контролер, към който та закача един адаптер към съвременни SD карти и така да си качвам софтуера. Всъщност преди да пристигнат тия части, мога да се опитам да кача нещо през аудио входа за касетофон и с подходящия емулатор. :lol: :bowdown:

 

ПП. Мога да отворя една тема с развитието на този проект, нещо като "Компютърна Археология". :rofl:

appleiieplatinum.jpg

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, готино попадение :))) Ще иска и кутийка :D 
Там в Америките вирее някакъв вирус със събирането на такива антики и съживяването им, един бивш колега и той така ги събира и бая колекция е създал вече :D Пък и камара youtuber–и, като се замисля :D

 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, ARPAnet said:

Хахаха, готино попадение :))) Ще иска и кутийка :D 
Там в Америките вирее някакъв вирус със събирането на такива антики и съживяването им, един бивш колега и той така ги събира и бая колекция е създал вече :D Пък и камара youtuber–и, като се замисля :D

 

Остави, голяма мания е това и цените на такива архивни и запазени машини са направо в небесата. Мисля, че цяла такава запазена машина (без CRT монитор и периферията) върви не по-малко от $500-$600. Аз затова се учудих как успях да взема такова запазено дъно направо за без пари. Явно този вариант е по-добър, защото трябва сам да се занимаваш с правенето на захранване, клавиатури и прочие, които не са елементарни задачки за хора без познания и умения в областта. :)

 

8 hours ago, plameni said:

:thumbsup:
Приятни забавления :punk

Благодаря, тръпката си струва. Все пак това беше първата компютърна пларформа, до която се докоснах навремето като ученик. Още помня как закачахме едни малки касетофони "Унитра" със записани игри като "Golden Rush" и се молехме касетофона да не сдъвче лентата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Едно от малкото наистина успешни неща за родната ни индустрия тогава.

Помня, че имаше шеги от рода на ИМКО не идва от Индивидуален Микро КОмпютър, а от Инженер Марангозов Копира Оригинала.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Честита да ви е Пешо! Видях я колата във фейса, бруталка е! Със здраве да се кара!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...