Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

3 minutes ago, Godfather said:

Абе не знам дали върши същата работа, ама това за 200 кинта сигурен ли си, че е печка, да не е някакво котлонче? :lol:


Напълно запазени втора употреба уреди, предимно от Германия. 
 

2 minutes ago, ARPAnet said:

Че моят Икеа индуктивен топ е 1800 долара, Икеа .. :D 


ИмАл си бол пари - платил си. За тия пари Е36...

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Godfather said:

Абе не знам дали върши същата работа, ама това за 200 кинта сигурен ли си, че е печка, да не е някакво котлонче? :lol:

То е ясно, че тия петцифрените са някакви изгъзици, ама както и друг път съм казвал, с измислени марки не ми се рискува, пък и при нас по-евтини 30 инчови печки от 1300 няма.

Представи си да, Печка е даже е и със секционни котлони и голяма фурна. Neff е дъщерна компания на Бош :) 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kotora said:

Neff е дъщерна компания на Бош :) 

И една от малкото останали, които все още се произвеждат в Германия. По нищо не отстъпват на Миеле, просто не са толкова популярни извън Германия. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Antares said:

Абе ако ще и за 100 бона да ти е печката, ако не можеш да готвиш - кел файда :)

Че не мога, не мога, признавам си. Ама не е за мен печката, а за жената. :lol:

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, deus_pld said:

И една от малкото останали, които все още се произвеждат в Германия. По нищо не отстъпват на Миеле, просто не са толкова популярни извън Германия. 

Ся кво да му обяснявам. Има пари угажда си, даже няма да я ползва той :D 

Link to comment
Share on other sites

Аз съм на малко по-различно мнение, което във времето се потвърждава. До преди да се запозная с жена ми препочитах да си купувам по-евтини алтернативи на скъпи неща. Защо да си купувам анцунг за 100 лв като има за 20 лв. Каква е сега тая видео карта за 300 лв като има за 200..... сещате се, роден съм в Габрово. Но с години се убедих, че марката има значение в поне 80% от случаите. Бил то най-елементарното - unboxing experience (четох че Apple имат хора, които работят само върху това), било функции, изработка или метод на изработка, но има разлика. Най-елементарният пример - 1 и също нещо от "Марка" и от Алиекспрес изглежда по един и същи начин, обаче чопчето на "Марка"-та се движи, а това от алито е статично. На пръв поглед това чопче нищо не прави, но след време се случва, че чопчето ти помага адски много и си казваш "ааааа ето за какво било". Фурната от 200 лв и от 2000 лв пече, спор няма. Но вероятно има адски много детайли, върху които в Милю са работили специалисти, а в Горенье - заварчици. Факт е, че понякога повечето функции оскапяват също. За съжаление някои от функциите никой не ги използва, но си ги плащаш. 

 

52 minutes ago, kotora said:

Ся кво да му обяснявам. Има пари угажда си, даже няма да я ползва той :D 

Това е най-вярното според мен.

Link to comment
Share on other sites

Neff също е скъпа марка. Микровълновите им за вграждане са по 1000лв. Фурните с пара и скриваща се врата са по 2000.

Котор-а за 200лв тая фурна да не я е вадил 5-та употреба от някъде? :D 

Link to comment
Share on other sites

По гаражчетата и складовете, където продават втора употреба уреди и такива с транспортни дефекти е пълно с фурни NEFF и Miele.

Ся, не знам за 200лв, но за 350-400лв можеш да си вземеш повече от прилична. 

 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, w00x said:

Neff също е скъпа марка. Микровълновите им за вграждане са по 1000лв. Фурните с пара и скриваща се врата са по 2000.

Котор-а за 200лв тая фурна да не я е вадил 5-та употреба от някъде? :D 

Не е 5та употреба. Втора е :) Просто имам връзки :D 

Link to comment
Share on other sites

Не помня да съм писал тука ама... Купих си кафе машина :D, микровълнова с някви хуйни и еър фрайъри и one plus 10 pro :D. Сега вече наистина ми трябва онлифенс 

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

Аз лично нищо, но като ти трябва нещо такова се иска човек. А у форОма човекът на тема кафемашини беше Петко - енциклопедия кафемашиника. Като си ида в Банкя ще снимам моето Делонги - не се пипа. Само натискаш бутон и пиеш кафе. Мисля две години и повече вече нито е чистено, нито е барано освен да пуска кафета. Издебнахме го на супер промоция, между другото скоро имаше пак една машина в турбо промо наполовина горе долу, но мен като слакъра кафето не ме касае особено. Петко ми разказваше, че е минал през 4-5 такива звяра и са се доказали в 10 годишен период турбинирано офис ползване. А за разлика от мен той на кафето много държи. Накратко - я се наложи на 2-3 години да попипнеш нещо, я не. Машината се самопочиства, а и преди всяко кафе се самопродухва. Пусто обаче толкова ме интересува кафето, че ни модела помня, ни нищо... Само знам, че е Делонги. И не - цената при тия машини далеч не е определяща - питайте Стефчо :rofl:

Link to comment
Share on other sites

Най-малкото софийската и пловдивската вода са различни и в Пловдив е по-варовита, та заради това ще се налага периодиочно да се почиства заради котления камък. Иначе в София може и без това да мине или доста по-рядко поне. 

Link to comment
Share on other sites

Аз слагам минерална вода в машините, та твърдостта няма значение и пак си искат чистене на системата. В на Чефо машината, твърдостта се наглася в настройките. Дори има лакмус в комплекта, за да я измериш.

Link to comment
Share on other sites

От три години ползвам само обикновената лидълска вода с кубинска (италианска) кафеварка и за кафемашина с капсули.

Обработена е с обратна осмоза и няма милиграм отлагания за това време.

 

HjFD0NG6dYQL_CyIbUaEI.jpg

Edited by plameni
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Няколко седмици след черния петък на Instant Pot искам да кажа, че уредът е много готин. Много съм доволен. Взех големия Pro модел. 

Link to comment
Share on other sites

След дълго умуване и чудене, най-накрая се навих да си взема този 32" 4К@144Hz гейминг монитор на Dell - G3223Q. Матрицата е Fast IPS на LG, само дето дойде по-евтин, което ме устройва перфектно. Първите впечатления са отлични, доста лек е (съвсем малко по-тежък от стария 28"), а рамката е буквално незабележима. :)

 

Dell 32 Inch 4K UHD Gaming Monitor (G3223Q) : Computer Monitors | Dell  Canada

Link to comment
Share on other sites

Честито. :)

Дизайнът му е 1:1 с моя S2721DGF.... Някой спестява пари на поточната линия... Дано не прибегнат и до други техники за пестене скоро.

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, w00x said:

Честито. :)

Дизайнът му е 1:1 с моя S2721DGF.... Някой спестява пари на поточната линия... Дано не прибегнат и до други техники за пестене скоро.

Благодаря! Засега изглежда много добре и най-важното е, че си пасна идеално на окачването, което е с три сегмента на Ерготрон (затова ми трябваше сравнително лек монитор). 4К на 32" си е друга работа. :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...