Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За тука, мили мой, мнооооого ляП има да ядем... Такова чудовище не знам на живо виждал ли си. Тук при нас има едно в района. Да не говоря, че цените са в милиони. 
Виж ако може някой ден да си вземем нещо от тук
https://www.landini.it/as/product-as/2-series-t3a-stdge-en/
Рексовете са луди зверчета просто! Ама ме е страх да попитам дори за цената

Link to comment
Share on other sites

И ако решиш да си ремонтираш нещо ти, вместо дадеш шапка пари за елементарни неща и ти заключват трактора и си го гледай като паметник.

Link to comment
Share on other sites

Еми то и с Class е нещо подобно. В село има един лозарски купен чисто нов, от около 10 години не знам дали му се е случило цял сезон да работи. Както върви и забива на къра, хайде на платформата и в Зарата да го оправят. Уж ремонтиран, работи колкото работи и хайде пак фира...

 

За по-малки машини бих си купил едно Iseki и да си карам.

Link to comment
Share on other sites

Аз не знам дали съм споделял тук, ама това май е точната тема. От 3 години съм правоспособен тракторист. Има парадокс, че имам право из къра да правя всичко, на пътя не мога да излизам, че в шофьорската книжка нямам категория Ткт. Там парадокса се заплита, че в правилника пише земеделската техника, може да се движи САМО по изключение по пътната мрежа, а има отделна категория Ткт...... Та може да се поскараме и за трактори, имам вече дългогодишен опит с трактор ЮМЗ, западни съм управлявал само малко, че няма пари за такъв и стопанство не ни го позволява. Ще трябва да се задоволявам за момента със старата руска машина. Някъде в къщи имам снимка, как започнахме ремонта на нашия Беларус като бях около 7 годишен и го завършихме като бях на 18, ама това е деуга тема.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Жоре, ти си бил скрит талант! Браво на тебе. Не бива да се подценяват старите руски и бтлгарски трктори, но не бива и да говорим глупости за CLAAS, че верно само за трактори не сме се разправяли още :laughing1:
Каквато и да е машина - не се ли поддържа редовно и правилно, което е редовна практика по наште ширини, омесена с побългаряване и селяндурски модификации, то неминуемо ще свърши  по лош начин и няма да работи като хората. Не се сещам някой да е правил по-добър комбайн от CLAAS, навремето, когато такъркаха Ниви из полето и носеха задължително тел за рамонти, CLAAS бяха като Ролсове в нивите :grin:

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, RaptoR said:

не се ли поддържа редовно и правилно, което е редовна практика по наште ширини, омесена с побългаряване и селяндурски модификации

Сина на кума правят софтуер за говеда. Дам, за говеда - следят им всичко от като влезнат във фермата, та докато станат на стекове. И има близки срещи с нашите "земевладелци". Познава се кой колко земя има като дадат субсидиите и почнат да взимат новите джипове - повече земя по-скъп.

За ремонтите ми беше мисълта - един такъв, от горните - трябват му 15К за ремонт/подмяна на компютъра за някоя от големите машини, които му вадят парите и дават хляба в ръцете - много са, нямам възможност за това нещо. И отива и капарира нова Панамера.

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Така си е, Слакъре мой, много, страшно много пари фърчат там... Но пък и много работа се върши от тия машинки. Сега вече тракотрите са почти на автопилот, скоро може и като в Интерстелар да ги командваме от телефона. Не знам дали си виждал на какво са способни. Едно време се искаше майсторлък да си тракторист - ей го на, питай Жорката как се кара ЮМЗ без хидравлика и компютър :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

То сега като гледам вътре какви са космически кораби, камери, чудесии - освен майсторлък и някакво висше космическо трябва.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mIRCata said:

То сега като гледам вътре какви са космически кораби, камери, чудесии - освен майсторлък и някакво висше космическо трябва.


Имам състудент, който гледа къмто 6500 декара. Тракторите му са верно като космически кораби... По едно време пускаше клипчета, трябва да погледна. Значи смятай дори новите ни коли са като лагерни колички в сравнение с тази техника. 

Link to comment
Share on other sites

Абе всичко ново е хубаво. Клаас, Джон Диър, Ню Холанд, Кейз... Ама са цифромания, дейба, трябва да имаш хиляди декари за да е рентабилно.

Гледам ги Елит-а тука до нас, имат 4 Ню Холанд-а, едни сини и грамадни, дето диаметъра на задната гума му е над 2 метра. Ползваме ги понякога под наем, като се налага. Последно пролетта бяхме взели единия да риголва един парцел. Нива от 30 години необработвана, я обръща на 70см дълбочина, все едно детето си играе в пясъка. 

7 minutes ago, mIRCata said:

То сега като гледам вътре какви са космически кораби, камери, чудесии - освен майсторлък и някакво висше космическо трябва.

Нищо не ти трябва, те си вървят сами. И добре, че е така, че ако видиш какви чукундури ги карат...

Link to comment
Share on other sites

За земеделска техника се доверявам на 100% на баща ми, все пак целия му 40+ години професионален опит му е със земеделски машини. От както се помня в нас се говори за трактори, комбайни, вършачки, плугове и подобни. Та колкото и да са модерни тея машини, човешкия фактор трудно може да се избегне. Да, работят сами, ама не баш. Наскоро гледахме новата мода за изцяло земеделски робот, добре, добре ама не баш.

 

Инак ми е най-любимо да пуснат комбайна сам да си бачка, ожънат и като завали дъжд и да поникне отново жито.... Тоя комбайнер ама хич не го е еня хвърля или не отзад зърно.

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

То се вижда как си гледа настройките на машината. Та, това че не върти геврека не значи, че не върши нужната работа. :rolleyes: Без хора нищо не става все още.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mIRCata said:

То сега като гледам вътре какви са космически кораби, камери, чудесии - освен майсторлък и някакво висше космическо трябва.

Тц, всъщност са супер елементарни за работа. С едно лапе от Ямбол цъкаме игри, имат дооста декари земя. Познай малкия какво правеше края на лятната вакация, цял ден в комбайна. 

 

Имат добавен ГПС, плаща се абонамент и само си задаваш началната и крайната точка на нивата. 

Link to comment
Share on other sites

Жорката е прав, че все още без наблюдение дори и от разстояние не става, но на практика си е възможно. Никой не е нужен в машината - програмира се и работи до сантиметър точност. Просто копченатискачите още имат да довършват - както винаги - ТЕ са виновни!!!:rofl:

Edited by RaptoR
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
30 minutes ago, Sothbiss said:

След известно отсъствие, отново се завърнах в high-end лагера на картите и главната ми машина е изцяло AMD вече. :rolleyes:

 

 

Честито ама 100 tei с АМД? Добра цена?

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Mockingbird said:

Честитутка!

Тея пауърколор не бяха ли от кофти производителите?

Имал съм няколко карти на Powercolor-a и съм доволен. Точно този модел го водят като един от най-добрите (поне от ревютата, които съм гледал).

 

6 hours ago, w00x said:

 

Честито ама 100 tei с АМД? Добра цена?

Защото nvidia се осират постоянно с цените. Фен съм на зелените, но не съм фен да ме клатят. Цената на тази беше много добра - 900 български лъвове и 2 години и половина остатъчна гаранция към БГ фирма. 

PS. Smart access too :moon:

 

2 hours ago, Antares said:

Баси... за тия пари си взех РС-то преди няколко години :O

Честито!

Не гледай цените в България, тук е ужас просто. Иначе high-end частите винаги са си били сума пари.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...