Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

Just now, gado said:

Тихо, тихо... Недей шава, че по-дълбоко затъваш.  :)

Пий си кафето първо, и пробвай пак, че и ти си пишеш на изуст като приятелчето ти :))

 

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, ARPAnet said:

Пий си кафето първо, и пробвай пак, че и ти си пишеш на изуст като приятелчето ти :))

 

Ясене, тука пак тръгваш срещу течението в лайняната река. Сопри се малко, защото ще се задавиш. Ти ще ни изкараш, че IT-тата издържат държавата бе, момче. Наясно ли си какви глупости приказваш? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, RaptoR said:

Ясене, тука пак тръгваш срещу течението в лайняната река. Сопри се малко, защото ще се задавиш. Ти ще ни изкараш, че IT-тата издържат държавата бе, момче. Наясно ли си какви глупости приказваш? 

Нищо такова не съм казвал, фантазираш  си :))

Сериозно започвам да ви се чудя колко от коментарите ви са на база вътрешни фантазии :)

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ARPAnet said:

Нищо такова не съм казвал, фантазираш  си :))

Сериозно започвам да ви се чудя колко от коментарите ви са на база вътрешни фантазии :)


Единствено твоите коментари са фантастики, ясно показващи колко си далече от реалността. Не си го казал, да, но аха и да го кажеш какъвто си се засилил. А колко точно обратна е истината е друга тема. 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, RaptoR said:

 

Ясене, тука пак тръгваш срещу течението в лайняната река. Сопри се малко, защото ще се задавиш. Ти ще ни изкараш, че IT-тата издържат държавата бе, момче. Наясно ли си какви глупости приказваш? 

Тихо и ти ся... Виж как забавно се припознава и почва да вдишва, без да издишва. Не разваляй купона и остави човека на собствените му илюзии. И без това така добре се справя. :)

 

П.п. Пуста казармаа....

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, RaptoR said:


Единствено твоите коментари са фантастики, ясно показващи колко си далече от реалността. Не си го казал, да, но аха и да го кажеш какъвто си се засилил. А колко точно обратна е истината е друга тема. 

Единствено отговорих на "безполезни" (цитирам по памет от тел) с това че всъщност вкарват едни пари в държавата под формата на данъци и че парите с които им се плаща много често идват от вън. Не лоша инвестиция. 

А ти го удряш на фантазия и хейт ;)

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, ARPAnet said:

Сериозно започвам да ви се чудя колко от коментарите ви са на база вътрешни фантазии :)


Между 74 и 87%. Trust me, I'm a копчекълвач.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, ARPAnet said:

Единствено отговорих на "безполезни" (цитирам по памет от тел) с това че всъщност вкарват едни пари в държавата под формата на данъци и че парите с които им се плаща много често идват от вън. Не лоша инвестиция. 

А ти го удряш на фантазия и хейт ;)

Данъци!?! ЧесНо!?

Бахти. Слагам те в игнор листата, защото наистина ме накара да преосмисля представите си за тъпотата човешка. Ма Майкоуу.... То не само, дето бърка осигуровките с БВП, ами и си мисли, че парите, дето се плащат за заплати нейде отвън са инвестиции. Ти да видиш!

Link to comment
Share on other sites

Абе, Галине, ти поглеждал ли си статистиката за БВП и заетост по сектори през последните години? 7% от БВП хич не ми се виждат малко, че така да ги отхвърляш с лека ръка… И това е с тенденция да се покачват.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, gado said:

Данъци!?! ЧесНо!?

Бахти. Слагам те в игнор листата, защото наистина ме накара да преосмисля представите си за тъпотата човешка. Ма Майкоуу.... То не само, дето бърка осигуровките с БВП, ами и си мисли, че парите, дето се плащат за заплати нейде отвън са инвестиции. Ти да видиш!

Не разбрах къде аз споменавам БВП? Въпреки, че четейки поста на woox-а малко по-горе, е трябвало да спомена че е не лош процент.. 

Ти не си чувал за данък общ доход ли ? И нещата не спират с него, хората след това от същите пари плащат Данък Добавена Стойност когато пазаруват, плащат си разните данъци на имоти и автомобили. Плюс, че финансират здравната и пенсионна система, чрез осигуровки .. И всичко това от заплатите си. 

На практика са инвестиции, може да спориш за дефиницията на думичката, нямам против, може би някъде е ясно дефинирано какво точно може да се нарече инвестиция. Ако има такава дефиниция, предложи по-подходяща думичка. Но това са едни пари които българският бизнес няма нужда да изкара от джоба . А чужди компании ги вкарват в страната от вън и ги плащат на български граждани, които след това ги харчат в страната, плащат си данъците и ги вкарват в локалният бизнес. 

Всички го правят това, плюса тук е, че поне част от заплатите в ИТ са чужди пари които влизат в страната и че лекичко вдигат заплатите. И този бизнес ако има стратегия около него, може да докара и чужденци които да си плащат данъците в страната и да си харчат парите в нея. Няма да задълбавам в други теоретични плюсове. 

Отстрани към заплатите не трябва да игнорираме, че тези фирми поне наемат офиси или ги купуват за което си плащат също, плащат услуги. 

Няма да "оправим" страната, както други си помислиха че твърдя, но е плюс. 

 

И се фокусирам конкретно в/у хората, защото те бяха обявените за "паразити" 

 

Игнорвай смело, че от напъни да докажеш нещо ще си докараш инсулт или ще се наакаш.

 

15 hours ago, w00x said:

Между 74 и 87%. Trust me, I'm a копчекълвач.

Хахаха, дам, не знам що си губя времето да опитвам да обясня някои неща, като хората просто не искат да си отворят очите

 

Edit:

Важно е да се каже, че се концентрирам конкретно над компании които си създават съпорт центровете в България, като HPE, IBM, DXC или софтуерните центрове като Codix, VMware и други. А не над А1, Теленор и т.н чиито бизнес си е в БГ. Не, че хората работещи за втората група не си плащат данъците или нещо подобно. Но искам да покажа положителната страна от привличането на тези центрове. Други държави го правят съвсем целенасочено. 

Edited by ARPAnet
Link to comment
Share on other sites

Да се върнем към темата. Наложи се неочаквано да ъпгрейдвам рутера, че сина реши най-накрая да се мести и така му подарих стария, за да има какво да ползва в новата си къща. За пореден път се убеждавам, че флагшип рутерите на Asus са просто бетон. Смяната стана буквално за една минута - свалих конфигурацията на стария GT-AC5300 във файл и го качих още в началото при конфугурацията на новия GT-AX11000 и ... всичко заспа, включително и една камара VPN Fusion настройки. Последното всъщност е една от опциите, за които най-много уважавам тази флагшип серия рутери. Въпросната функция не се поддържа от никоя друга серия. Наистина не очаквах това да стане, защото все пак говорим за различни модели, макар и подобни по отношение на възможностите и флагшип статуса, но изненадата беше доста приятна. В противен случай сигурно щях да изгубя поне час (ако не повече) във въвеждане на една камара конфигурации. :)

 

 

 

 

rapture.jpg

Link to comment
Share on other sites

On 6/5/2021 at 2:27 AM, Godfather said:

БВП-то за хладилните техници е като ТКЗС-то за конгоанските пигмеи - същата комбинация от разбиране и експириънс. :lol:

Ти си седи кротко, че и на тебе ще тнрябва да ти слагаме тухли в задните джобове!

 

П.п. И стига с тия хладилни техници, щото ми е обидно! Това, че съм направил няколко десетки от тия нищожества и инженери, никак не ме сваля до тяхното ниво.  ;)

Link to comment
Share on other sites

On 6/11/2021 at 6:12 AM, Godfather said:

Да се върнем към темата. Наложи се неочаквано да ъпгрейдвам рутера, че сина реши най-накрая да се мести и така му подарих стария, за да има какво да ползва в новата си къща. За пореден път се убеждавам, че флагшип рутерите на Asus са просто бетон. Смяната стана буквално за една минута - свалих конфигурацията на стария GT-AC5300 във файл и го качих още в началото при конфугурацията на новия GT-AX11000 и ... всичко заспа, включително и една камара VPN Fusion настройки. Последното всъщност е една от опциите, за които най-много уважавам тази флагшип серия рутери. Въпросната функция не се поддържа от никоя друга серия. Наистина не очаквах това да стане, защото все пак говорим за различни модели, макар и подобни по отношение на възможностите и флагшип статуса, но изненадата беше доста приятна. В противен случай сигурно щях да изгубя поне час (ако не повече) във въвеждане на една камара конфигурации. :)

rapture.jpg

Честито:))

Изглежда като извънземно:)))

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Стъпка по стъпка тръните от гърлата започват да излизат... Излезнахме от реанимация. Не е голямо събитие, колкото факта, че се изходихме. Показателите са все още кошмарни, но момчето ни е с нас и ние с него. Предстои да се вдигне... или да умре... В момента ако някой кихне накриво около него може да го убие. Но светлината дойде- все пак дишаме, дишаме без да сме глътнали някой от кактусите ми.... 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, RaptoR said:

Стъпка по стъпка тръните от гърлата започват да излизат... Излезнахме от реанимация. Не е голямо събитие, колкото факта, че се изходихме. Показателите са все още кошмарни, но момчето ни е с нас и ние с него. Предстои да се вдигне... или да умре... В момента ако някой кихне накриво около него може да го убие. Но светлината дойде- все пак дишаме, дишаме без да сме глътнали някой от кактусите ми.... 

Стискам палци да се оправи!

Link to comment
Share on other sites

Най-накрая вкарах raspberry-то си в кутията при рутера и оптичния конвертор. Много се кефя. Ще следя за температурите, защото там е доста задушно, но очаквам да работи добре. Онзи проблем с разклонителя не успях да го оправя, но наврях вътре един троен разклонител до двойния. Искам кабела да го скъса максимално, но на този етап ще го оставя така, докато не намеря начин да го спася без да използвам лаишки методи  (виждал съм едни много тарикатски щипки чрез които могат да се съединят жички, дали има такива за дебели кабели?). 
 

Другото е, че си получих Lego-то.  Супер много се вълнувам, защото не съм сглобявал от малък. Поръчах си Jeep Wrangler 1300+ части или нещо такова. Неизживяно детство. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Godfather said:

Поредната добавка към аудио лудницата в "офиса" - Edifier Studio Series R1700BT.

edifier-r1700bt.jpg

 

 

Ще пада яко сглобяване. :lol:

 

Saturn-V.jpg

Честито за макетчето.  :))

Ама ся гледай в колко допълнителни харчове ще се вкараш (ако вземеш да крастясаш), щото лепенето е най-лесната работа в моделинга. Тия 82 едро габаритни части са точно около час работа с правилното лепило. А интересната част през следващите около две себмици ще дойде с бояджилъка, ефектите и прочее.

 

П.п. Между другото ако нямаш опит с тези неща, мога да ти дам акъл за различните лепила и предназначението им. Както и за филъри, нужният инструментариум и основната химия, която ще ти трябва.

А Ревел по принцип правят добри и чисти отливки, стига да не е някакъв репак това.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, gado said:

Честито за макетчето.  :))

Ама ся гледай в колко допълнителни харчове ще се вкараш (ако вземеш да крастясаш), щото лепенето е най-лесната работа в моделинга. Тия 82 едро габаритни части са точно около час работа с правилното лепило. А интересната част през следващите около две себмици ще дойде с бояджилъка, ефектите и прочее.

 

П.п. Между другото ако нямаш опит с тези неща, мога да ти дам акъл за различните лепила и предназначението им. Както и за филъри, нужният инструментариум и основната химия, която ще ти трябва.

А Ревел по принцип правят добри и чисти отливки, стига да не е някакъв репак това.

Разправяй де, дай идеи за инструменти и химия. Иначе такива сглобки съм правил преди бая години и сега се запалих отново. Това си е оригинален Ревел разбира се. :)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tekotien said:

Тук някакви правила няма ли , пише се на латиница а явно никой не обръща внимание странно.

 

1. Правила точно за това все още няма.

2. Постът, който си цитирал, е отпреди 16 години. Тогава имаше още по-малко правила. :D 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, tekotien said:

Тук някакви правила няма ли , пише се на латиница а явно никой не обръща внимание странно.

Баси некрофила. По-дълбоко не успя ли да копнеш?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, w00x said:

 

1. Правила точно за това все още няма.

2. Постът, който си цитирал, е отпреди 16 години. Тогава имаше още по-малко правила. :D 

Сигурно съм попаднал на поста ,защото и аз съм бая от преди ...16 години ,та умея да нацелвам такива стари постове :)

 

но все пак БулФорум навява мисъл че е Български нали и , би трябвало на кирилица да се пише , ако е нямал на компа флекстайп то има онлайн фонетика но нищо.ако бях написал аз такъв пост на латиница щяхте да ме замеряте с камъни както правят в някои страни :)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...