Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Понякога на човек му върви, дори в на пръв поглед досадни моменти :)
Получавам днес мейл, че полета ми от Париж към Прага за вече заплануван и предплатен отпуск се мести с един назад, което обезсмисля едната ми нощувка. За мое щастие след сравнително кратък и много приятен чат със съпорта на Kiwi.com (от тях си купих билетите) ми бяха предложени безплатно 2 други полета с които да се прибера. Единият полет директен към Прага, алтернатива на първоначалният, а вторият с прехвърляне в Милано, но с 23 часа м/у прехвърлянията ... Е изглежда ще посетя и Милано преди да се прибера :))

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Вчера станах член на една група за ретро и стари автомобили и тяхното реставриране... Още преди да съмне олекнах със 100 лева... Но днес получих съкровището си:

 

jnX5EmR.jpg

 

MATCHBOX made in England oт колекция MODELS OF YESTERYEAR. Произведени между 1973-1982. Невероятни са. 

Link to comment
Share on other sites

Вчера станах член на една група за ретро и стари автомобили и тяхното реставриране... Още преди да съмне олекнах със 100 лева... Но днес получих съкровището си:

 

 

 

MATCHBOX made in England oт колекция MODELS OF YESTERYEAR. Произведени между 1973-1982. Невероятни са. 

Na men 3 puzela s ramki i dostavki 6te mi kostvat malko nad 200 dolara. Zaebi. Tova e PS4 :).

Link to comment
Share on other sites

Вчера станах член на една група за ретро и стари автомобили и тяхното реставриране... Още преди да съмне олекнах със 100 лева... Но днес получих съкровището си:

 

 

 

MATCHBOX made in England oт колекция MODELS OF YESTERYEAR. Произведени между 1973-1982. Невероятни са. 

Ха а имам два модела дето са горе-доле колкото мен дърти но не помня дали са на Мачбокс. Трябва да проверя и да ги снимам :)

Link to comment
Share on other sites

След консултация със сАтанас се сдобих с този комплект. Дет' се вика - скъпи на триците, евтини на просото, не ща да дам 50-100 лева за качествен нож, та давам пари за качествени точила :lol:

Link to comment
Share on other sites

Честито которе, ама да не съм на мястото на комшиите ти. :lol:

Стаята в която са има пълна шумоизолация към 5-10 санта вата. А и както каза Пешо не са чак толкова шумни. :) 

Link to comment
Share on other sites

Стаята в която са има пълна шумоизолация към 5-10 санта вата. А и както каза Пешо не са чак толкова шумни. :)

 

Ти къде живееш? Кой шумоизолира пода и тавана на нормално жилище с 5-10см вата?

Link to comment
Share on other sites

Не е само с новите. Блока, в който живея е на 40-на години. Чувам кучето през два етажа като лае. Дъртия караконджул над нас ни е будил с вой и ридания. От апартамента в съседство до този над мен чувам телевизора. Ако някой хубав ден се сдобия със собствено жилище - определено ще се мисли сериозно за шумоизолация...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

А как се представяш да живееш извън града в къща?

 

На мен лично това ми е целта :) Някъде около Пловдив къщичка с дворче :) Без комшии (в същата къща), които трябва да слушаш или те да те слушат :). С условие, че поне една комшийска къща са ти добри приятели де (трябва да убедя някой приятел да ми се навие на акъла, ако се стигне дотам) :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ми се чудят що не съм си дадял старата къща, да ми дадат 3 апартамента и 2 гаража в замяна на парцела. Еми ние решихме да имаме 2 къщи стара и нова и да нямам апартамени. Има недостатъци, че е в града, но на село аз не си представям живота хем имаме къща и в Белащица.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

А как се представяш да живееш извън града в къща?

 

Перфектно и уникално. Защо си мислиш все повече време прекарвам на село? И дори се ядосвам, че родата ми е залепена на дувара, нищо че са първа кръв роднини. Ако имаше как нямаше да си тръгвам оттам никога, а и с нетърпение чакам момент,а в който ще мога да си го позволя това. За целта обаче децата трябва да влезнат в университетите, а аз не съм сигурен дали ще съм жив още...

 

НИЩО не може да се сравни със свободата, която се чувства там. Във всеки един момент и във всяко кътче на собствения ти двор. Не може да се опише - трябва да се усети. Свободата на душата е нещо, което не се мери в материални стойности. 

Link to comment
Share on other sites

Не мислех да отговарям, че да не разводнявам темата... Родителите ми се преместиха да живеят на къща в Марково. Определено е друг живота там. Ако трябва да избирам на тоя етап от живота си - може би не бих го направил. Отделно, че и жена ми не е фен на селския живот. Прекалено много грижи иска къщата, а не мога да отделя толкова време на този етап. Отделно има много неудобства живота на село. Но определено е несравнимо с панеления ковчег в Тракия. Или клетката ми в Младост..

Link to comment
Share on other sites

А как се представяш да живееш извън града в къща? За целта обаче децата трябва да влезнат в университетите, а аз не съм сигурен дали ще съм жив още...
Това е една от причините да не искаме да сме в някое село. С дете си е сложно, ти прекрасно знаеш.

 

Иначе с панелка, където и да било е несравнимо всичко останало.

 

Аз къщата с двор в имам вече, барбекю съм набелязъл къде ще градя, гаража също го подготвям и ще стане. Както казах има си и недостатъци да съм в града. Спират ми пред входа, не мога да си изкарам колата. Все не са видяли 3 коли спряни една зад друга в двора. Селяндурите от съседните кооперации си хвърлят боклуците в моя двор и за това си имам разправии с тях и т.н. Няма пълно щастие.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

При един нормален живот, къщата да ти е на 10-15 км от града в който бачкаш ще е удар от тотото. Ние имаме една къща на бунарджика, тоест, това което е останало от нея, аз не съм ходил с години там. Но какво да се прави, много собственици, високи цени, не иска да се купува. Иначе мястото за ЖИВОТ е хубаво там, но с колата да се качваш до горе е ад :) Имаме и голяма къща на два етажа в Цалапица, с 2 дка двор, и място бол за всичко. Там ще се наливат пари ако ще се наливат. Но на този етап сме си налегнали парцалите в София и така.

Link to comment
Share on other sites

А как се представяш да живееш извън града в къща?

Като голяма разправия и едни допълнително загубени поне 30 минути за път. МИНИМУМ! Отделно разходите за всичко, които не си си и представял. Зимата почистваш доста повече сняг за да си изкараш колата. Канализацията също става проблем. 

 

За интернет доставчици като cooolbox забравяш - ако има поне един и то приличен може да черпиш. Поръчка на храна (примерно пица) ако изобщо е възможен ще е измежду доста по-ограничен избора. 

 

Елементарно излизане до някоя кафене с приятели става с надлежно планиране на логистиката дотам и обратно. 

 

Такива неща...

 

Ти къде живееш? Кой шумоизолира пода и тавана на нормално жилище с 5-10см вата?

Всеки нормален, който не желае да топли комшиите си отгоре. 5см вата + гипскартон на тавана ти вдигат средно с 3 градуса температурата в стаята. Отделно, че ако искаш окачен таван с някакви чупки нямаш избор, защото досега не съм видял ЕДИН таван на замазка, който да е идеално равен. Нашия имаше около 4 см разлика между различните ъгли и средата - тотално усукан и с "коремче" по средата. И в офиса ми е същото и в къщи.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...