Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

От бая време не съм се пофалвал - вече сме горди новодомци. Тия дни ще вземем ключовете и се почва основния ремонт.

 

Живи и здрави, само се въоръжи с търпение... Що народ изгоних, миналата година... Всеки е по-некадърен от другия... Накрая една стара кримка опатка почти всичко и всичко, което прави той е по конец... 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Честито!

На мен ми дадоха зелена светлина да тренирам и днес мисля да врътна няколко обиколки на гребната  :f1:

Link to comment
Share on other sites

Дано имаш късмет с тая марка - аз не мога да им се доверя на такива. 

Видене, ВюСоник, е може би една от най-големите фирми в света за производство на дисплеи, правят дисплеите на други доста известни марки. Това ми е втория монитор на въпросния производител и досега не съм имал проблеми, за разлика от други "прихвалени" марки.

Link to comment
Share on other sites

Къде, къде, в Софето, къде. Ремонта аз и тъста ще го правим, което можем, за останалото си имаме роднини - дограмаджия, електричар. За ВиК си имаме читав под ръка, само паркети и прочие най-вероятно ще ги прави фирма. А основен, щото една баба е живяла преди това и нищо не е барано от години.

Link to comment
Share on other sites

Видене, ВюСоник, е може би една от най-големите фирми в света за производство на дисплеи, правят дисплеите на други доста известни марки. Това ми е втория монитор на въпросния производител и досега не съм имал проблеми, за разлика от други "прихвалени" марки.

 

Не знам кога и как са станали една от най-големите фирми, просто аз не ги познавам и за мен са анонимници засега. Щом ги хвалиш от опит - явно има защо, но аз съм много предпазлив на тема монитор. Аз лично съм от 10 години с EIZO и матрицата му е познай - Самсунг. Така че "прехвалените" марки понякога не напразно са хвалени. Безаварийно и приятно ползване ти пожелавам. 

 

Къде, къде, в Софето, къде. Ремонта аз и тъста ще го правим, което можем, за останалото си имаме роднини - дограмаджия, електричар. За ВиК си имаме читав под ръка, само паркети и прочие най-вероятно ще ги прави фирма. А основен, щото една баба е живяла преди това и нищо не е барано от години.

 

Предстои ти едно интересно пътуване  :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Ооо, така ще пътува, че ще му държи влага. Тая история с роднините, я коментирай като свършат работата. Каквото можеш сам.

 

Аз имам от почти 3 години 27 инчов Acer, който е отличен. Не е мръднал. Тогава на някаква луда промоция го улучих от ЕМаг за 309лв., как да не го взема... Нещо като на Виден Самсунга...


Я кажи коя е тая стара кримка, че имам разни работи за оправяне :)

 

Старата кримка, в момента лее основи на една къща в Рогош, ще е зает няколко месеца... Че още не са уточнение някои неща :laughing:

Кажи какво трябва да се направи, да ти кажа дали го прави изобщо.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Какво точно прави, че да знам и аз дали мога да го ползвам?

 

В момента събирам оферти за мазилка с Турбозол, имам няколко оферти за вар, ама после трябва и с шпакловчици да се занимавам, а не ми се иска. Към 350 квадрата са ми стените. Също ми трябва и за подови замазки човек. ВиК, ел., паркет, теракот, гранитогрес, окачени тавани сам си ги правя.

 

Edited by jozo
Link to comment
Share on other sites

Какво точно прави, че да знам и аз дали мога да го ползвам?В момента събирам оферти за мазилка с Турбозол, имам няколко оферти за вар, ама после трябва и с шпакловчици да се занимавам, а не ми се иска. Към 350 квадрата са ми стените. Също ми трябва и за подови замазки човек. ВиК, ел., паркет, теракот, гранитогрес, окачени тавани сам си ги правя.

Това е основната разлика между нас и американеца. Втория няма да пипне, а ти се изгърбваш след работа. И преди да се почне това кой какъв майстор е... Тука не минава. Че са едни договори в повечето случаи, гаранции и тн. Баш в тая среда бачкам и за шефа няма по-мил човек от клиента(жена му не му е толкова мила). За 13 години му написаха отрицателно ревю преди около месец и не знам дали е Кофти съвпадение, но човека отговорен за това вече не е наш колега.

 

Разбирам също така, че по-този начин спестяваш огромни средства.

Браво, че можеш да си направиш толкова много неща сам.

 

Това, което си си направил сам - тука ти струва около 150 бона.

 

- Ел инсталация: 50 и нагоре

- вода: 30

- климатизация: около 35 и нагоре

- боя с гипсокартон: 55, 60

....и тн до около 1.5 и нагоре милиона долара до ключ.

Edited by DON_CHEFO
Link to comment
Share on other sites

То не е въпрос само на пари. Просто т.н. "майстори" у нас трудно забиват 2 пирона в дъска, камо ли да направят нещо като хората. Просто не си вършат качествено работата, а да намериш качествени хора граничи с това да хванеш 6 от тото. Видях ги като правиха грубия строеж, все в ръцете да ги гледам и ако се обърна и всичко става на 180 градуса....

Link to comment
Share on other sites

Надявам се, че си правите майтап за електротехника? :grin: Все още не познавам такъв дето да се справя по-добре от мен. :grin: Като знам колко точки съм наслагал в кухнята, за там само не мога да му платя. Имам 6 токови кръга там, за акумулираща печка не съм пуснал кабели. :laughing:

 

Както писах по-горе трябва ми машинна мазилка с турбозол и човек за подови замазки, но за тях ако не намеря нещо да ме устройва, ще хвана двама мангала за общари и сам ще ги направя, да не ме е яд после, че са криви.

Link to comment
Share on other sites

Нали ти трябвал или не сме разбрали... Абе и аз не познавах, ама тоя тип как работи... Изключително съм доволен. 10 пъти смятахме всичко, стана много добре. Прибрано, имам около 40 контакта навсякъде, изводи за климатици директно навън, контролен електромер в таблото и изобщо кеф. Можех и аз да си го направя, но имах толко работа в тоя момент, че за едни около 400лв. за труд, предпочетох някой да си кърти, да си маже, да си дупчи трегери и да си копа за табло. Като знам в какво щях да се забъркам и колко време щях да си играя - просто нямаше смисъл. За 4 дни - све!

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Още сме на ниво проекти, половината неща аз съм ги планирал и моделирал, сега се обикалят магазини из цялата страна за материали и прочие. А когато си член на няколко неформални мафии, обхващащи почти всички сфери на живота в Бг, познаваш правилните хора :D Но това е още въпрос на бъдещето.

Link to comment
Share on other sites

Както си ги планирал и моделирал, готви се за промени  :grin:

Ама споко де, всичко накрая ще стане по най-добрия начин :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Още сме на ниво проекти, половината неща аз съм ги планирал и моделирал, сега се обикалят магазини из цялата страна за материали и прочие. А когато си член на няколко неформални мафии, обхващащи почти всички сфери на живота в Бг, познаваш правилните хора :D Но това е още въпрос на бъдещето.

За доставка на ел.материалиали ако искаш се обади. В бранша съм и ще мога да ти уредя палави цени...
Link to comment
Share on other sites

за подови замазки човек. ВиК, ел., паркет, теракот, гранитогрес, окачени тавани сам си ги правя.

 

Туй какво е, Жоре? 

 

За цени - в ТМТ имам букет от отстъпки, като за кабелите ми е 50%. 

Link to comment
Share on other sites

Също ми трябва и за подови замазки човек. ВиК, ел., паркет, теракот, гранитогрес, окачени тавани сам си ги правя.

 

Последните думички, прочете ли ги бате Виденчо? :grin: Написал съм, че тея неща сам си ги правя и гледам Стефчо ме е разбрал.

 

Отстъпки за ел.материали ползвам и аз в Елкабел, Филкаб и ТМТ естествено.

Link to comment
Share on other sites

За доставка на ел.материалиали ако искаш се обади. В бранша съм и ще мога да ти уредя палави цени...

Е да де :D И аз работя с хора в бранша :)

Link to comment
Share on other sites

Последните думички, прочете ли ги бате Виденчо? :grin: Написал съм, че тея неща сам си ги правя и гледам Стефчо ме е разбрал.

 

Отстъпки за ел.материали ползвам и аз в Елкабел, Филкаб и ТМТ естествено.

 

Не съм видял точката преди ВиК, признавам... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...