Jump to content
BulForum.com

Искам пък да ви се изфукам с.....


Recommended Posts

  • Replies 11.5k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тавана ОК, но пода?

Какво за пода? Аз съм на първия етаж, под нас е някакъв склад. Ако нямах изолация щеше пода да ми е леден целогодишно.

 

Има смисъл от малко изолация и да си направиш парното като подово отопление, но тогава трябва да имаш плочки навсякъде, а аз предпочитам паркет и мек килим.

 

Съмнява ме това да шумоизолира особено ама в случая коментирах изолацията.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Съмнява ме това да шумоизолира особено ама в случая коментирах изолацията.

 

Аз в случая коментирам шумоизолация за пода обаче, защото басовия звук (от барабаните) е предимно в чистотите, които са главно вибрация, която се предава основно към пода. Затова, съседите отдолу са проблема.

Link to comment
Share on other sites

Стаята в която са има пълна шумоизолация към 5-10 санта вата. А и както каза Пешо не са чак толкова шумни. :)

 

"Пълна" шумоизолация с 5-10 см вата? С риск да те разочаровам, ще ти кажа, че си много далече от разбирането за звукоизолация, камо ли пълна такава. ;)...но не се отчайвай - в началото и аз бях неориентиран и даже бях започнал да шумоизолирам с дебели листове стиропор, който вместо да намали, дори усили малко проникващите през стените децибели, като само им смени честотите. :P

 

 

Примерно птеромисир  :laughing:  :laughing:  :laughing:

 

При мен нещата са на много пластове, с различен материал и компресия на ватата, която е задължителен елемент при шумоизолацията, но се явява като само един от слоевете. Ще спомена само, че под пода на едното помещение с размери 4х4 метра (16 квадрата) има точно 100 квадратни метра минерална вата - това е само под пода, който освен, че е издигнат допълнително над стария, не прави и пряка акустична връзка с него, За стените и остъкляването няма да отварям приказка, защото там нещата стават доста сложни и дълги за обяснение...

Link to comment
Share on other sites

И това е така. Аз коментирах за изолацията на тавана и пода, защото и 2те съм ги правил, но верно идеята е била само топлоизолация. Шумовете не ме притесняват, защото отгоре са едно семейство стари хора, отдолу имам склад, а от едната страна е външна стена за кооперацията.

Link to comment
Share on other sites

Шумоизолацията прави и топло - искаш, не искаш. ;)

 

Off/ Ники, утре вечер се прибирам в Пловдив и е силно препоръчително да се видим...знаеш защо...и не искам да отлагам повече. ;)

Link to comment
Share on other sites

Off/ Ники, утре вечер се прибирам в Пловдив и е силно препоръчително да се видим...знаеш защо...и не искам да отлагам повече. ;)

 

Притеснявате ме... Много. Пламене, чорапки на райе приготвил ли си? 

Link to comment
Share on other sites

Като голяма разправия и едни допълнително загубени поне 30 минути за път. МИНИМУМ!

Хааааа Хаааа Хаааа... На мен до работата ми е 30 минути с кола, ако стана в 7 и тръгна преди задръстванията :lol: Дето съм в града и работата ми е в града. Наблюденията ми от трафика в Пловдив през делнични дни не са много по-добри.

За интернет доставчици като cooolbox забравяш - ако има поне един и то приличен може да черпиш.

Ники... Интернет?! Че той тока е нестабилен, ти за интернет говориш :lol: Всъщност нета в Марково не е зле, но е оптика, която върви по стълбовете. На всеки сняг - няма нет. 

Елементарно излизане до някоя кафене с приятели става с надлежно планиране на логистиката дотам и обратно.

Абсолютно! Да не говорим, че за излизане за по бира трябва да избереш:

а) Няма да пиеш алкохол

б) Разчиташ на обществения транспорт

в) Имаш любаща съпруга с книжка, която да те прибере на село.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Хааааа Хаааа Хаааа... На мен до работата ми е 30 минути с кола, ако стана в 7 и тръгна преди задръстванията :lol: Дето съм в града и работата ми е в града. Наблюденията ми от трафика в Пловдив през делнични дни не са много по-добри.

 

Затова написах думичката "допълнително"... т.е. към сегашните ти 30 минути добавяш още едни 30... в едната посока.

 

За интернета не знам MTel и DataMax как са и в тези случаи дали не падат и те.

Edited by djadomraz
Link to comment
Share on other sites

Ти къде живееш? Кой шумоизолира пода и тавана на нормално жилище с 5-10см вата?

Ми сестра ми си купиха апартамент обзаведен, и 2 от стаите не бяха готови. Като доколкото знам те не са плащали за оправянето на тези стаи. Та така, едната стая стана като студио изолирана. Не е като на Пламен стаята де,но все пак има разлика. 

 

Ии да те се чудиха за къща в един затоврен комплекс във Владая, но в крайна сметка намериха компромисно решение. Апартамент обзаведен в Княжево. Хем е близо до планината, хем има и удобен транспорт. 

Edited by kotora
Link to comment
Share on other sites

А тъй... сега като ни разконспирират, че въртим с теб едни пари ще искат и другите да се включат в далаверата... 

Ти другите остави, гледай данъчните да не те надушат, че отиде далаверата. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Те ни знаят бе. С тяхна благословия го правим.

Аз не съм чувал с тяхна благословия да има някаква далавера, ама вие си знаете. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ние им даваме пари, те ги взимат. Далавера :)

Ще взимат я - подкуп отказва ли някой? :evil А иначе с дедо правим пълна виртуалка - аз се правя че работя, дедо се прави че ми плаща, а накрая аз му давам да завърти едни пари, пък после тия с подкупите му дават други пари...абе направо си перем пари яката, ама важното е, че всеки участник в схемата е доволен, щото така перем вече втора година. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Взех си една ножка с подписа на онзи симпатяга Беър Грилс :lol: - за оцеляване сред природата.

Bear Grylls Folding Sheath Knife

 

6435.jpg

Edited by galaxi
Link to comment
Share on other sites

... за оцеляване сред природата.

 

Ако смяташ да бориш мечките с него, трудно ще ти бъде оцеляването в природата - най-много после само да почнеш да носиш мед на мечката. :lol:

 

Благодарение на "симпатягата", това е най-популярният модел на Gerber - аз лично имам 7-8 подобни, вкл. и един 'герберски'.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...