Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Ако се разглеждат като отделни случаи да 200лв.

Ако се добави от къде е стартовия капитал 400лв и от къде идват 100лв да доплати до 600лв ще има повече яснота.

Накрая да не се окаже, че има да връща и реално е на 100лв или 0лв. 

Така да обясня нещо, че като малък ходех на състезания по математика и голяма част от задачите бяха логически - всяка една задача се решава, като разглеждаш внимателно условието и само него! Не можеш да си измисляш и не те интересуват други външни данни, нямаш право да си добавяш или да питаш повече въпроси за допълнителна информация. Принципно са направени да имат един единствен отговор, макар че се е случвало да попадаме и на такива, на които може да се докаже и втори логически правилен отговор!

В дадената задача се пита: "колко пари е спечелил?" после дали ги е дал за курви и бяло, дали преди това ги е откраднал или ги е намерил на улицата нас не ни интересува :D

 

 

 

36366297_2169900783240387_64738493024174

 

 

 

 

 

 

29497173_2112393762324423_80913999479252

Малко за домашно с ракията/водката тази вечер :lol:

Link to comment
Share on other sites

Така да обясня нещо, че като малък ходех на състезания по математика и голяма част от задачите бяха логически - всяка една задача се решава, като разглеждаш внимателно условието и само него! Не можеш да си измисляш и не те интересуват други външни данни, нямаш право да си добавяш или да питаш повече въпроси за допълнителна информация. Принципно са направени да имат един единствен отговор, макар че се е случвало да попадаме и на такива, на които може да се докаже и втори логически правилен отговор!

В дадената задача се пита: "колко пари е спечелил?" после дали ги е дал за курви и бяло, дали преди това ги е откраднал или ги е намерил на улицата нас не ни интересува :D

 

 

 

36366297_2169900783240387_64738493024174

 

 

 

 

 

 

29497173_2112393762324423_80913999479252

Малко за домашно с ракията/водката тази вечер :lol:

Ааре да не ме занимаваш с глупости, а!?

Link to comment
Share on other sites

Ааре да не ме занимаваш с глупости, а!?

Ти да не се обаждаш, че те чакам от два дни пред Форума в Тракия!!! Идвай да не идвам аз!!!!11112

Link to comment
Share on other sites

Тези с отговори различни от 200 дето са писали из темата, да се свържат с мен на лично, че имам предложение за общ бизнес и да си станем ортаци :D гарантирам ви, че от бизнеса ще изкарвате повече отколкото сте си го сметнали ;).

Link to comment
Share on other sites

Ти да не се обаждаш, че те чакам от два дни пред Форума в Тракия!!! Идвай да не идвам аз!!!!11112

В петък съм там  giphy-downsized.gif

Link to comment
Share on other sites

Неграмотността ни залива отвсякъде, включително и от най-често използвания източник на информация:

 

dvoen-predlog-sys.png

 

Google е редно да добавят и тест за грамотност при подбор на персонала си.

Могат поне да проверяват със собствената си търсачка правилата за писане на двойни предлози...

Link to comment
Share on other sites

"с(ъс)" или "с/със" често се срещат пред места за попълване във формуляри, когато не се знае с коя буква ще започне думата.

В конкретния случай това не е така.

Като не са били сигурни, да проверят с търсачката  ;)

Link to comment
Share on other sites

Неграмотността ни залива отвсякъде, включително и от най-често използвания източник на информация:

 

 

 

Google е редно да добавят и тест за грамотност при подбор на персонала си.

Могат поне да проверяват със собствената си търсачка правилата за писане на двойни предлози...

Често пъти преводите са на доброволни начела и са направени от потребители. Нагледал съм се на какви ли не преводи. Фейсбук работи на същия принцип. Знаете качеството на субтитрите какво е в 70% от случаите.

 

Жокер: ползвайте английски език

Link to comment
Share on other sites

 Жокер: ползвайте английски език

Заради няколко неосъзнати малоумника ли? Никога!

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво се кахърите лично заради една забелязана грешка в най-голямата търсачка,а никой още не е отбелязал малоумното стесняване на пътното платно до онова училище на Понеделник пазара.Правеха някакви ремонти и сега изкуствено са разширили тротоара,за да направят еднопосочно движение.Ама как,като оттам има непрекъснат трафик преминаващ през Стария град надолу към център-юг и по Гладстон на Запад дори?!

Май някои се гаврят с пловдивчани.

Link to comment
Share on other sites

Не знам какво се кахърите лично заради една забелязана грешка в най-голямата търсачка,а никой още не е отбелязал малоумното стесняване на пътното платно до онова училище на Понеделник пазара.Правеха някакви ремонти и сега изкуствено са разширили тротоара,за да направят еднопосочно движение.Ама как,като оттам има непрекъснат трафик преминаващ през Стария град надолу към център-юг и по Гладстон на Запад дори?!

Май някои се гаврят с пловдивчани.

Не съм минавал от там да го видя, ама доколкото бях чел там трябваше уж да се разширят улиците, защото ще става двупосочно за да поеме трафика от затвореното ухо до Света Петка...

Като цяло проектирането и изпълнението на организацията на движението в Пловдив са плод на бавноразвиващи! Само такива биха направили основни трасета в града по-тесни след ремонт (Васил Априлов, Коматевско шосе)

Link to comment
Share on other sites

Като цяло проектирането и изпълнението на организацията на движението в Пловдив са плод на бавноразвиващи! Само такива биха направили основни трасета в града по-тесни след ремонт (Васил Априлов, Коматевско шосе)

 

А някой минавал ли е скоро по Марица в частта от водната палата до Била? 

1. Знаците са ги наслагали все едно са им давали по 20-чка на поставяне.

2. Има паркинг (3-4 места) за фитнеса в тротоара, а няма ухо за спирките? И с това еднолентово като спре автобуса кво прайм? Еднолентово според маркировката, в посока водната палата има знак, който показва, че пътят е двулентов в тази посока.

3. Контейнерите още ги няма

Link to comment
Share on other sites

А някой минавал ли е скоро по Марица в частта от водната палата до Била? 

1. Знаците са ги наслагали все едно са им давали по 20-чка на поставяне.

2. Има паркинг (3-4 места) за фитнеса в тротоара, а няма ухо за спирките? И с това еднолентово като спре автобуса кво прайм? Еднолентово според маркировката, в посока водната палата има знак, който показва, че пътят е двулентов в тази посока.

3. Контейнерите още ги няма

Всеки ден минавам. Все пак живея там.Автобусите ще си се върнат по 6-ти Септември, когато приключат с ремонта. По Марица движение на рейсове няма да има.

А това с контейнерите е наистина адски тъпо, понеже джобовете за тях отдавна са готови. А, да... А най-великата малоумщина е ограничението от 30 километра, което измислиха. Що някой от тия кръгли глави не се завърти през нощта по ремонтираната отсечка, да види джигитите как се кефят със 160-180?  Че да му падне с`тинката, дето са нужни гърбици, а не малоумни ограничения със знаци.

Link to comment
Share on other sites

Всеки ден минавам. Все пак живея там.Автобусите ще си се върнат по 6-ти Септември, когато приключат с ремонта. По Марица движение на рейсове няма да има.

А това с контейнерите е наистина адски тъпо, понеже джобовете за тях отдавна са готови. А, да... А най-великата малоумщина е ограничението от 30 километра, което измислиха. Що някой от тия кръгли глави не се завърти през нощта по ремонтираната отсечка, да види джигитите как се кефят със 160-180?  Че да му падне с`тинката, дето са нужни гърбици, а не малоумни ограничения със знаци.

Гърбици са нужни, ако имат наистина намерение да ограничат скоростта ефективно, друго си е гладък прав път с малоумно ограничение и скрита патрлулка...

Link to comment
Share on other sites

е убуу де, ама на знака мойш да сложиш камера с радарче за да пълниш касичката, щото ако намалеят приходите партията щъ пита къде си спал.

Link to comment
Share on other sites

 

Всеки ден минавам. Все пак живея там.Автобусите ще си се върнат по 6-ти Септември, когато приключат с ремонта. По Марица движение на рейсове няма да има.А това с контейнерите е наистина адски тъпо, понеже джобовете за тях отдавна са готови. А, да... А най-великата малоумщина е ограничението от 30 километра, което измислиха. Що някой от тия кръгли глави не се завърти през нощта по ремонтираната отсечка, да види джигитите как се кефят със 160-180?  Че да му падне с`тинката, дето са нужни гърбици, а не малоумни ограничения със знаци.
значи може да се окаже, че сме комшии.не знаех, че автобусите ще ги преместят. На мен проблема не ми е 30-те, а че на знака има 2 платна, а според маркировката е едно. Т. е. версиите за този булевард някъде се разминават. Btw инсталирах си едно приложение за докладване към общината, казва се civi. Който се смята активист може да го изпробва.
Link to comment
Share on other sites

значи може да се окаже, че сме комшии. не знаех, че автобусите ще ги преместят. На мен проблема не ми е 30-те, а че на знака има 2 платна, а според маркировката е едно. Т. е. версиите за този булевард някъде се разминават. Btw инсталирах си едно приложение за докладване към общината, казва се civi. Който се смята активист може да го изпробва.

А има ли някакъв ефект от това приложение?

 

mobo изпреварих те :D :lol: 

Link to comment
Share on other sites

А има ли някакъв ефект от това приложение?

 

mobo изпреварих те :D :lol:

Има, уж. Преди обяснението на общината беше, че не знаели за разни проблеми. Всеки ден ги виждат, но не знаели. Така реално пускаш сигнал и са длъжни да реагират по някакъв начин. Че ще си оставят ръцете е ясно, но поне нещо се прави.
Link to comment
Share on other sites

На всяко запитване общинарите са длъжни да отговорят в ооределен срок. Проверено с мой сигнал за изгнили знаци. Подмениха ги за 2-3 седмици.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...