Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не знам доколко е за хвалене или за оплакване, но кофеина не ми влияе по никакъв начин на съня. Нито за събуждане ми помага, нито против заспиване. Даже много хубаво заспивам ако съм пил нещо с доста кофеин вечерта...

Link to comment
Share on other sites

Не знам доколко е за хвалене или за оплакване, но кофеина не ми влияе по никакъв начин на съня. Нито за събуждане ми помага, нито против заспиване. Даже много хубаво заспивам ако съм пил нещо с доста кофеин вечерта...

 

На мен кофеина ми влияе временно. И после като ме пусне - не мога да си държа очите отворени.

Link to comment
Share on other sites

Не знам доколко е за хвалене или за оплакване, но кофеина не ми влияе по никакъв начин на съня. Нито за събуждане ми помага, нито против заспиване. Даже много хубаво заспивам ако съм пил нещо с доста кофеин вечерта...

Обикновено това значи, че си прекалявал жестоко с кофеина и всякакви напитки съдържащи го и си изградил толеранс на организма. Друг вариант е да си един от малкото проценти "non-responder"  и не ти влияе :)

Link to comment
Share on other sites

На мен кофеина ми влияе временно. И после като ме пусне - не мога да си държа очите отворени.

То при всички кофеина влиае временно - всеки човек го метаболизира с различни темпове, но главния пик му е средно от един до четири часа (при мен е около един)

Link to comment
Share on other sites

Обикновено това значи, че си прекалявал жестоко с кофеина и всякакви напитки съдържащи го и си изградил толеранс на организма. Друг вариант е да си един от малкото проценти "non-responder" и не ти влияе :)

Не съм прекалявал. Много ми е странно когато колегите не могат да отворят очи без кафе. Пия заради вкуса, но когато съм на работа основно. Вкъщи не се сещам.
Link to comment
Share on other sites

Днес между кауфланд в Тракия и поликлиниката, в една задна уличка видях паяк да стоварва сив мерцедес на паркинг пред блок. Собственика, според мен, посочи къде я иска да му я стоварят. Не знаех, че се предлагат и такива услуги. Щях да снимам ама по пътищата е такава лудница, че ако снимам всичко, трябва да си купя рекордер.

Link to comment
Share on other sites

1. 500 лв. (стартов капитал)

2. 100 лв. + лаптоп(400)

3. 100 лв. + 500 лв. = 600 лв. (междинен капитал)

4. лаптоп'(600)

5. 700 лв. (резултатен капитал)

 

(5.) - (1.) = 700 лв. - 500 лв. = 200 лв.
Link to comment
Share on other sites

plameni,според твоите сметки по-скоро е спечелил 100 лв.Но това е щото вкарваш някакъв актив в самото начало..Междинния капитал се нулира при обратното изкупуване за 600 лв.

И според мене нищо не е спечелил.

Link to comment
Share on other sites

И според мене нищо не е спечелил.

Чудесно, аз съм навит да направим търговията на живо с теб. И за да не си играем на дребно, хайде да добавим по една още една нула на сумата.

Link to comment
Share on other sites

plameni,според твоите сметки по-скоро е спечелил 100 лв.Но това е щото вкарваш някакъв актив в самото начало..Междинния капитал се нулира при обратното изкупуване за 600 лв.

И според мене нищо не е спечелил.

Коя търговия тръгва без начален капитал?

Разпиши твоята гледна точка стъпка по стъпка и пак прегледай резултата.

 

Ако вкарам повече обяснения, по-ясно ли ще стане?

 

1. 500 лв. в брой (стартов капитал)

1' 100 лв. в брой + 400 лв. в брой

2. 100 лв. в брой + лаптоп(за 400 лв.)

3. 100 лв. в брой + 500 лв. в брой от продажбата на лаптопа = 600 лв. в брой

3' 600 лв. в брой (междинен капитал)

4. лаптоп'(за 600 лв.)

5. 700 лв. в брой от продажбата на лаптоп' (резултатен капитал)

 

Да не разглеждате транзакциите на габровския търговец на "КАТО НОВИ" лаптопи?

Нали за геймърски говорим?  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Пред вид,че вече има грешен отговор -според мен (както и във фейсбука),задачката не е за подценяване :rolleyes:

Моя е грешен отговор? Я обратно в първи клас! Не мога да повярвам как такива елементарни задачи затрудняват хората! Трагично е! Какъв е твоя отговор - 0 ли??? Демек ако купя един апартамент за 10 бона и го продам за 20, после го купя за 30 и го продам за 40 не съм направил нищо??? :Facepalm:  :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Не слагай толкова нули, че по закон разплащанията ще трябва да минат по банков път.

И апартаментите излишно усложняват задачата.

Ще трябва да смятаме такси, комисионни, данъчни оценки и т.н.

То и сега се смята погрешно, а в този случай ще стане една, не е разправяне/изчисление  :lol:

Link to comment
Share on other sites

А бе май сте прави :D

Като се разглеждат като два отделни случая покупко -продажбите се получава 200.Леко заплетен е казуса :))

Link to comment
Share on other sites

А бе май сте прави :D

Като се разглеждат като два отделни случая покупко -продажбите се получава 200.Леко заплетен е казуса :))

Ако се разглеждат като отделни случаи да 200лв.

Ако се добави от къде е стартовия капитал 400лв и от къде идват 100лв да доплати до 600лв ще има повече яснота.

Накрая да не се окаже, че има да връща и реално е на 100лв или 0лв. 

Link to comment
Share on other sites

В задачката се пита за печалбата само, а не колко ще има на края на деня след като си върне кредитите и лихвите по кредитите. :)

Link to comment
Share on other sites

За съжаление, нямах достатъчно време.

Сигурен съм, че ако бях изложил решението в картинки (като комикс например), щеше да е по-смилаемо.

 

NEO_DDT е прав да се чуди, как елементарна задача, която се решава със събиране и изваждане, се превръща в "леко заплетен казус".

... че даже и Форумът бил сбъркан...

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...