Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

С всеки изминал ден се отвращам все повече, в какво се е превърнал средностатистическия българин. Животът в България става все по тегав...

Link to comment
Share on other sites

Аз затова не гледам телевизия. Като изключим обкръжението ми и ежедневните интеракции с хора, съм облъчен единствено от социалните мрежи и този форум.

 

В ежедневното си общуване нямам фрапантни ситуации, както и в обкръжението си.

Социалните мрежи са тотална клоака, особено ако започне човек да членува в групи от рода на "Забелязано в Пловдив". Няма такива селтаци и ощипани свекърви като постващите там. Откакто започнах да членувам преди месец, тотално се нагледах на всякакви небивалици и ограничено мислене. Дори днес направих да не ми излизат на стената постовете. Тва е просто тъжно.

 

Във форума всички са що годе нормални, та поне от тук няма зловредно влияние.

 

Общо взето, не е трудно да се дистанцираш от неблагоприятни хора.

Link to comment
Share on other sites

При мен няма как, имаме търговски обекти и директна комуникация с 300-400 души на ден.

Повече ме потресе хейта, който се изля в социалните мрежи след мача на Пулев и се замислих, че не е само с него, а с всички българи, които ни представят пред света. Оттам се пренася на по-ниско ниво, злоба, омраза и завист към обикновените хора, които печелят що годе добре...

Link to comment
Share on other sites

При мен няма как, имаме търговски обекти и директна комуникация с 300-400 души на ден.

Повече ме потресе хейта, който се изля в социалните мрежи след мача на Пулев и се замислих, че не е само с него, а с всички българи, които ни представят пред света. Оттам се пренася на по-ниско ниво, злоба, омраза и завист към обикновените хора, които печелят що годе добре...

Доста е повредено мисленето на много хора. Особено при по - старите поколения е нямам думи. От друга страна от доста хора на сериозна възраст можеш да срещнеш много по - нормално мислене отколкото от тези на средна възраст. Изобщо всичко е много относително. Това за печеленото е особено омразно на хората фенове на комунизма. За тях не е нормално да има успели хора и такива които с труда си си докарват сериозни доходи. Как така някой ще вади толкова пари, а те не.
Link to comment
Share on other sites

 Това за печеленото е особено омразно на хората фенове на комунизма. За тях не е нормално да има успели хора и такива които с труда си си докарват сериозни доходи. Как така някой ще вади толкова пари, а те не.

Глупости. Това е типична завист на повечето българи и няма нищо общо с политическите пристрастия.

Link to comment
Share on other sites

Като собственик на малък бизнес с 10-15 човека персонал, смело мога да заявя, 90% от хората между 20-30г просто не им се работи. Сега ги разбирам дядо мраз и злобил, навремето, защо се оплакваха

Средната възраст на персонала ми е 50г. Дали е случайно?

Минах и през адът на пускане на обява в джобс.бг. Такива куриози не съм и очаквал че съществуват.

Link to comment
Share on other sites

Глупости. Това е типична завист на повечето българи и няма нищо общо с политическите пристрастия.

Говоря за нещо съвсем различно от завист. И тя присъства доста пъти, но не визирам нея.
Link to comment
Share on other sites

Като собственик на малък бизнес с 10-15 човека персонал, смело мога да заявя, 90% от хората между 20-30г просто не им се работи. Сега ги разбирам дядо мраз и злобил, навремето, защо се оплакваха

Средната възраст на персонала ми е 50г. Дали е случайно?

Минах и през адът на пускане на обява в джобс.бг. Такива куриози не съм и очаквал че съществуват.

 

Пфф. Говори ми. Тотални бездарници навсякъде. Ако имат някакви знания - нямат никакво отношение. Идват на интервюта и се държат все едно си им длъжен с нещо.

Link to comment
Share on other sites

С всеки изминал ден се отвращам все повече, в какво се е превърнал средностатистическия българин. Животът в България става все по тегав...

Не не притеснявай - не е само тук! Средностатистическия гражданин почти навсякъде става все по-тъп - виж американците избраха Тръмп, а германците не искат Меркел...

Link to comment
Share on other sites

Не не притеснявай - не е само тук! Средностатистическия гражданин почти навсякъде става все по-тъп - виж американците избраха Тръмп, а германците не искат Меркел...

И защо според теб са тъпи избирайки Тръмп, или отхвърляйки Меркел? Ей така за статистиката питам, не се заяждам.

Link to comment
Share on other sites

И защо според теб са тъпи избирайки Тръмп, или отхвърляйки Меркел? Ей така за статистиката питам, не се заяждам.

Меркел освен грешката с мигрантите е един от най-успешните политици на нашето съвремие - изкара Европа от икономическата криза и вкара Германия в такъв икономически подем, какъвто не са имали от десетки години! За Тръмп сериозно ли ме питаш?? Следиш ли какво прави точно?

Link to comment
Share on other sites

И защо според теб са тъпи избирайки Тръмп, или отхвърляйки Меркел? Ей така за статистиката питам, не се заяждам.

 

И без да бяха избирали Тръмп са си тъпи като талпи повечето Американци. Не гледай 20-те големи града. Гледай останалата част от държавата.

Link to comment
Share on other sites

Меркел освен грешката с мигрантите е един от най-успешните политици на нашето съвремие - изкара Европа от икономическата криза и вкара Германия в такъв икономически подем, какъвто не са имали от десетки години! За Тръмп сериозно ли ме питаш?? Следиш ли какво прави точно?

+1

Мислих и аз да се изкажа, но толкова добре си го написал, че няма какво да добавя.

Link to comment
Share on other sites

Баба Шмъркел вкара и Германия и Европа в такова минно поле, че само Перучката я води и то само с един перчем напред, като лауреат за наградата Дарвин  ;)

 

П.п. Добре е и да се гледа малко по-надалеч от края на селфи стика.

Link to comment
Share on other sites

Баба Шмъркел вкара и Германия и Европа в такова минно поле, че само Перучката я води и то само с един перчем напред, като лауреат за наградата Дарвин  ;)

 

П.п. Добре е и да се гледа малко по-надалеч от края на селфи стика.

Ако говориш за предстоящата дългова криза, тя си беше естествено продължение и за нея има повече вина жабаря Марио Драги!

Link to comment
Share on other sites

"успешни" политици... мигранти... история...

 

Ти от градо идеш,
знаеш, то се вика,
разправи ми малко
тънка политика!
Какво са децата
на полето бойно?
(Там е и наш Стойно.)
Какъв вее ветър,
що прави крал Петър?
Дедо Иван Руски
лъже ли го още,
че на помощ до-ще?
Що става надоле
по Косово поле?
Френци, англичане
гърбо ли ги хапе,
та са надовели
у Солун арапе? —
Разни дандабури
с дънести потури,
зурлести сусамци,
жълти афионци,
сини анасонци —
се от бои разни
и от разни вери,
човек да се дзвери
!

 

Да каже човек, че не я е знаел и не знае кое как, ама... нали интелигенти тука

Link to comment
Share on other sites

Меркел освен грешката с мигрантите е един от най-успешните политици на нашето съвремие - изкара Европа от икономическата криза и вкара Германия в такъв икономически подем, какъвто не са имали от десетки години! За Тръмп сериозно ли ме питаш?? Следиш ли какво прави точно?

Американците показаха точно с избора на Тръмп, че не са чак толкова прости за колкото ги мислеха. От 4ма мои познати с право на глас +4 за Тръмп.

Link to comment
Share on other sites

Не не притеснявай - не е само тук! Средностатистическия гражданин почти навсякъде става все по-тъп - виж американците избраха Тръмп, а германците не искат Меркел...

А сега имаме бразилците да конкурират американците :)

Да цитирам един приятел и бразилец

All my Brasilian friends fighting with each other, families broken, two friends fired from their jobs, friend’s wife beaten up in the streets, artists killed... And not even 24 hours since the election.

 

Link to comment
Share on other sites

Американците показаха точно с избора на Тръмп, че не са чак толкова прости за колкото ги мислеха. От 4ма мои познати с право на глас +4 за Тръмп.

Аха, толкова по-зле говори това за твоите познати! Я кажи с кое той точно помогна на познатите ти и качеството им на живот? Защото какво е добър политик - такъв, който повишава качеството на живота ти в краткосрочен и дългосрочен период!

 

 

 

А сега имаме бразилците да конкурират американците  :)

Да цитирам един приятел и бразилец

Видях, ама айде ония са си малко цигани по принцип, та те не ме учудват толкова :)
Link to comment
Share on other sites

Светът не върви към хубаво. Все абсурди в последните години. Да видим до какво ще доведе това. Сещам се пак за мисълта на Айнщайн относно размера на вселената и човешката глупост.

Link to comment
Share on other sites

Видях, ама айде ония са си малко цигани по принцип, та те не ме учудват толкова :)

И те добавят към WTF моментите. Не са и от малките. 

Все по-шаренко става. :))

Link to comment
Share on other sites

Светът не върви към хубаво. Все абсурди в последните години. Да видим до какво ще доведе това. Сещам се пак за мисълта на Айнщайн относно размера на вселената и човешката глупост.

Започването на такива търговски войни обикновено хич не свършва добре, отделно всички останали цигании в близкия изток + набиращите все повече политическа подкрепа популиски движения на много места...

Link to comment
Share on other sites

А сега имаме бразилците да конкурират американците :)

Да цитирам един приятел и бразилец

 

Какво е станало в Бразилия? Да не са избрали Пеле за президент?

Link to comment
Share on other sites

Какво е станало в Бразилия? Да не са избрали Пеле за президент?

Избраха си крайно десен президент. Симпатизира на диктатори и други глупости. Изобщо чудна картинка и там.

 

 

Тук е описано добре:

https://m.capital.bg/politika_i_ikonomika/sviat/2018/10/29/3335596_noviia_krainodesen_prezident_bolsonaro_zastrashava/

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...