Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

 Направо цял роман може да се напише колко е прост като кмет тотев. Как изкарахме такъв късмет не знам.

Що,Иван Чомаков да не беше прекрасен кмет за пловдивчани?И оня дет дойде от ВМРО-то дето дори името му не е за споменаване.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Като гледам колко е зле и чак си мисля, че предишните бяха по - добре. Иначе и те за нищо не стават. Не знам кога за последно е имало кадърен кмет... поне малко.

Link to comment
Share on other sites

Значи... понякога съм толкова добър , че ми иде да си посегна. По неведоми божи пътища се налага от време на време да ползвам програма, която работи под Windows XP, за тази цел имам такъв, който се наложи да преинсталирам на нов хард. Дотук лесната част - оказа се, че XP не се разбира много добре с нови части - в случая GTX 980Ti, която официално не се поддържа, но неофициално с моднати драйвери за GTX960 се поддържа. Та преди тази магия трябваше с флашка да пренасям файлове за SP3, както и net framework 3.5 и куп лайна преди него. Флашката е, защото не искам да имам нет на тази бомба със закъснител XP :P. Та след малко премеждия подкарах необходимите ми драйвери, инсталирах си програмата, тръгнах да записвам с нея и ми изпищя, че нямам място на харда, който е на 90% празен. Чичо Гошо не каза нищо по проблема, защото най-късната информация за грешката датираше от 2007-ма и нямаше обяснение как да се оправи. Та след като смених всички възможни хардове, преинсталирах програмата 2 пъти - все същия к0р. 

И тогава ми хрумна гениалната идея да сменя едни настройки да водят към SSD-то ми и ВОАЛА, запали. Не знам защо, но тръгна. 

Та, 3 часа по-късно си довършвам работата, която трябваше да приключа най-късно в 12 и да се наспя поне 1 ден тази седмица, ама на - сАдба.

Ще спим като умрем!  :moon: 

Link to comment
Share on other sites

Човек... имам чувството, че щеше да ти е по-лесно да качиш едно убунту, wine и да подкараш програмата така :lol: На мен примерно Broodwar, преди да го ремастерират ми вървеше значително по-добре под Fedora-та с wine, отколкото под Win7...

Link to comment
Share on other sites

Кажи-речи :moon:

По този повод това няма как да не си го видял! :santa:

 

Много готино попадение е това с тортата, всеки път ме кефи като го видя :))

Иначе защо не го рънваш като виртуалка това XP, ами се бориш с него така?

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че ако навремето не бях избързал и заменил скапалия се гаранционен Seagate диск от шибаната серия 7200.11 (ST3500320AS), с още по-шибания фърмуер SD15, по-късно щеше да има възможност да си възстановя изгубените снимки и документи.
Днес ми попадна един такъв, който се е скапал чак сега, най-вероятно защото е на PC, което работи денонощно и изключително рядко се рестартира (проблемът обикновено се проявява след рестарт).
Малко ровичкане с гугъл и подходящи инструменти помогнаха сравнително бързо да го "ремонтирам", отново да се разпознава от BIOS-а и да се чете без проблеми.

Бях прежалил изгубеното, но сега отново ме е яд! emoticon-0121-angry.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

Приключи една уникална двадесетгодишна космическа одисея - сондата Касини беше изпратена към Сатурн, изгаряйки в горните слоеве на атмосферата на газовия гигант. :bowdown:

 

https://www.youtube.com/watch?v=_5ZrSKpbdSg

Link to comment
Share on other sites

Иначе защо не го рънваш като виртуалка това XP, ами се бориш с него така?

Пробвах преди време, но не успях да подкарам DVD-то да работи с програмата.

Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че пловдивчани нямат право да се оплакват от задръствания. Днес покарах в обилен трафик и е далеч по-леко движението, отколкото в София.

Link to comment
Share on other sites

Мисля си, че пловдивчани нямат право да се оплакват от задръствания. Днес покарах в обилен трафик и е далеч по-леко движението, отколкото в София.

 

Абсолютно мога да потвърдя :) Онзи ден в София минах една отсечка пеша за 20 минути и след това с колата същата отсечка за 25...

Link to comment
Share on other sites

В час пик ли сте били?

 

Ами в София минавах въпросната отсечка в 19:00 вечерта :) В Пловдив също съм карал в час пик и не беше толкова страшно в сравнение със София :) Днеска примерно задръстването в посока центъра на София беше до 4-ти километър (колите буквално бяха спрели) :)

Link to comment
Share on other sites

В София дори по средата на работния ден- към 1-2 ч. пак можеш да попаднеш в някакво мини задръстване, и то не в центъра.

Link to comment
Share on other sites

Няма се обаждам в другата тема, че съм аматьор, ама току що си отворих подаръка от фирма за Деня на Сисадмина - 15 годишно сингъл малц Glenfiddich :) Баси кефа :)

Link to comment
Share on other sites

http://reactoridle.com/

 

Има ли някои дето да го копае това. Аз не съм от най-активните ама събирам за последната земя хах. Имам само 700 не знам си с колко нули да събера още :)

 

 

Няма се обаждам в другата тема, че съм аматьор, ама току що си отворих подаръка от фирма за Деня на Сисадмина - 15 годишно сингъл малц Glenfiddich :) Баси кефа :)

Кое е по-хубаво....това или сливовицата....аз бих избрал уиски пред, която и да е ракия ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...