Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Не знам, защото хванах разговора когато вече беше започнал и първите няколко минути (където вероятно в ставало дума и за клиента) съм ги изпуснал. Обаче слушайки становището на НАП в този и в предишния случай с такса "празен стол", оставам с впечатление, че за тях е важно единствено таксата да бъде отчетена във фискалното устройство, за да може да се плати данък върху нея, пък каква точно такса е...не е интересно щом е декларирана - важното е само да предупредиш клиента, че накрая ще я има. Всъщност те и затова ги глобяват - не заради самите такси, а затова, че не са предупредили клиентите, че ще ги натоварят допълнително с нея. Аз лично ако бях собственик на заведение, никога нямаше да слагам допълнителни такси, камо ли някаква мижава от 2 лева, а просто щях да си доразпределя допълнителните разходи (ако има такива) в менюто с цените - на всяка "манджа" нямаше да и се отрази кой знае колко.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Не знам, защото хванах разговора когато вече беше започнал...

 

Разбрах какво съм изпуснал в началото и за какво е била таксата:

 

"Искала е лука да бъде повече изпържен", посочи управителят.
Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че не зависимо какво работи един човек, най-важното е какъв характер има. Днес жена ми имаше работа и се бяхме уговорили да я чакам в Е Менто, това е един бар в страдата на бившия магазин НЕВА. Докато вървях от паркинга където бях оставил колата до бара, нещо с голяма сила ми се вряза в окото...може да е било насекомо, може да е било някакъв буклук, не знам. Стигнах до заведението и седнах на една маса, сервитьорката дойде за поръчката и като ме видя, че се държа за окото, без да съм я молил направо се приближи и се опита да ми помогне, в смисъл да види дали имам нещо в окото, донесе ми мокра кърпичка и въобще момичето беше много любезно. Едва след като ми поолекна, тя ми взе поръчката, но без да ми досажда преди това.

Link to comment
Share on other sites

Тия мухи са само в Африка ;)

 

Абе...в Африка, ти не леж' на тая кълка щото всеки ден с лодките бая африкански мат'рял нахлува в Европа и накрая всички ще станем като във Франция или Англия - черни, жълти, червени, зелени и тук-там някой бял.

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че тия се чувстват гузни заради колониите и робите, затова ги пускат. При нас тоя номер няма да върви, ние сме си писали в конституцията - който стъпи в България, става свободен!

Link to comment
Share on other sites

Аз мисля, че тия се чувстват гузни заради колониите и робите, затова ги пускат. При нас тоя номер няма да върви, ние сме си писали в конституцията - който стъпи в България, става свободен!

Опитват се да подмладят тежко застаряващите си нации, ама с първобитни маймуни, които не искат да се интегрират не става...

Link to comment
Share on other sites

Опитват се да подмладят тежко застаряващите си нации, ама с първобитни маймуни, които не искат да се интегрират не става...

 

Ама бели от източна европа не сакат, само черни....

 

Педали.

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам по всички форуми изявлени представители на ефекта Дънинг-Крюгер. Много точно обяснение за държанието им :-)

Link to comment
Share on other sites

Забелязвам по всички форуми изявлени представители на ефекта Дънинг-Крюгер. Много точно обяснение за държанието им :-)

То е навсякъде по света, не само във форумите! 7% от американците мислели, че шоколадовото мляко идва от кафяви крави...

Link to comment
Share on other sites

Минава ми през главата, че стандартното кенче за бира трябва да бъде от поне два литра. Два и половина или три е оптималното според мен.

И в тозе ред на мисли, смятам, че трябва да направим петиция към производителите по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Ти на мен не ми бери гайлето...

Според моята мярка (халба) това са има-няма две бири и половина-три. Колко му е да ги лъхне човек?

Link to comment
Share on other sites

Кога? Да направим едно предесенно събиране....?

Галине, кога се прибираш?

След седмица до десет дни. За месец. После пак изчезвам за не знам колко време.

Баси, тва жена ми ако ме изтърпи и тази година....

 

П.п. На нея ми е ясно за какво съм и... Ама да пукна ако знам за кво съм ти  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Бахахаха, недей пуква....за мохабета....,може да изпием един-два казана бира в Йегера...Стига Виден да не се разсърди нещо, че като гледам другата тема, някаква сериозна драма се е заформила, която съм пропуснал някъде през годините...

Link to comment
Share on other sites

На мен лично много ми прилича на едно крайно подходящо за скара и... за абсолютно брутално напиване място.

И напиването ще е направо епик, ако присъстват на него един кашалот и един тотален мисир.

 

П.п. И то не за друго, ами щот на тия два екземпляра и два катуна да им акат в устите, пак не могат да им ги запушат...


Отново чувам сирени на линейки от към Слънчев бряг. Ама утре ще разбера за какво са били и кой е спечелил наградата Дарвин.

Link to comment
Share on other sites

На мен лично много ми прилича на едно крайно подходящо за скара и... за абсолютно брутално напиване място.

И напиването ще е направо епик, ако присъстват на него един кашалот и един тотален мисир.

 

П.п. И то не за друго, ами щот на тия два екземпляра и два катуна да им акат в устите, пак не могат да им ги запушат...

Значи представи си как ми увисна на мен ченето като видях този типичен родопски пезаж на другия край на планетата, при това с разхождащите се щастливо агнета и магарета. Това е един остров с дължина около 30 км. В гръб на тази снимка се вижда Тихия океан и други съседни острови. Догодина съм се разбрал с един местен пич да му покажа как се прави чеверме, като си вземем едно агне от някоя от фермите там. :)

saltspring1.jpg

Link to comment
Share on other sites

Аз съм сигурно човекът с автомобил в тоя форум, който кара най-малко и най-рядко. Колата ми седи по 1 месец пред блока паркирана, а за изминалата година имам 3000-3500км изминати, като за тоя период 4-5 пъти съм ходил до София и 1 път до морето.

 

Преди седмица ми зажулиха колата на паркинг докато бях на работа. Все едно са се прецелвали така, че да не ударят един детайл, а два. Задна броня и калник.
Миналата седмица си заведох щетата при застрахователя.

 

Днеска отивам на същия паркинг след работа да си ходя, под чистачката листче с телефонен номер, име и регистрационен номер. Оглеждам колата - ударена.
Отпред. Тоя път пак някой се е прецелвал. Точно където се събират калника, фара и бронята е натисната.

 

Поне човека си е оставил контактите и каза, че ще си подпише протокола.

Няма такъв карък. Ако някой ме е урочасал, да си маха уроките веднага, щото вече не е смешно!

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...