Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Що 'някъде' - всички прекрасно знаем къде е това "някъде". ;)

 

И по тоя повод - като поместят в Нова плей днешния епизод на "Съдебен спор", непременно ще дам линк към него и според мен всеки би трябвало да го изгледа задължително, за да разбере, че хората само си приличаме по това, че ходим на два крака, но дори и във високотехнологичната 2017-та, някои все още са спрели развитието си няколко века назад, че даже и живеят на друга планета. За моите години съм видял какво ли не, но явно все има нещо, което пак може да ме изненада, а това дори са "хора", живеещи в моята България.

 

П.П. Малка подсказка от това, което ще видите - да отидеш да раждаш на 18 второто си дете и акушерката да извади с него и няколко забравени използвани презерватива...и само това да беше... :moon:

Link to comment
Share on other sites

Кое е по-хубаво....това или сливовицата....аз бих избрал уиски пред, която и да е ракия ;)

Остави ги ония тролове :-) Ракията е чудесна за болно гърло, настинка, разтривка, почистване, ма за пиене...

Link to comment
Share on other sites

И аз така мисля. Не съм близвал ракия от години вече. Такива хубави елексири продават. А и аз не пия по половин бутилка на сядане. Дори зимата карам месец с една бутилка от 1.75

Link to comment
Share on other sites

Някъде в "Европейската столица на културата

Тука решението е само едно,но не бих се наел да го споменавам щото попада под ударите на закона.Все едно тея субекти спазват някакъв закон.

Link to comment
Share on other sites

И по тоя повод - като поместят в Нова плей днешния епизод на "Съдебен спор", непременно ще дам линк към него и според мен всеки би трябвало да го изгледа задължително, за да разбере, че хората само си приличаме по това, че ходим на два крака, но дори и във високотехнологичната 2017-та, някои все още са спрели развитието си няколко века назад, че даже и живеят на друга планета. За моите години съм видял какво ли не, но явно все има нещо, което пак може да ме изненада, а това дори са "хора", живеещи в моята България.

 

П.П. Малка подсказка от това, което ще видите - да отидеш да раждаш на 18 второто си дете и акушерката да извади с него и няколко забравени използвани презерватива...и само това да беше... :moon:

 

Линка.

Link to comment
Share on other sites

И аз така мисля. Не съм близвал ракия от години вече. Такива хубави елексири продават. А и аз не пия по половин бутилка на сядане. Дори зимата карам месец с една бутилка от 1.75

Ти си разточителен :lol: Аз с една такава бутилка ще си изкарам цяла зима :lol: Лошото е, че след като съм пил вече такъв елексир, няма да ми е кеф да пия нещо обикновено, па такива пари да дам за пиенье...

Link to comment
Share on other sites

Ти си разточителен :lol: Аз с една такава бутилка ще си изкарам цяла зима :lol: Лошото е, че след като съм пил вече такъв елексир, няма да ми е кеф да пия нещо обикновено, па такива пари да дам за пиенье...

Мда. Мисля още да го намалям пиенето. От 36 бири на седмицата вече 12 ги пия две седмици.
Link to comment
Share on other sites

Мразя септември. Не заради друго, ами през този месец все нещо се разваля. Преди няколко години си мислех, че аз си внушавам, ама като се повтори за n-ти път вече започва да става дразнещо. В началото на месеца ми се развали казанчето на тоалетната, след това пералнята, оня ден и колата. Още нищо от компа не е сдало багажа както други години, но нека бъдем оптимисти - до края на септември има още 5 дена...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Всякакви бавноразвиващи същества обитават нашата планета, аз се стремя да им обръщам възможно най-малко внимание, ама понякога щеш не щеш се сблъскваш с тях... Някои даже работят из града 22050114_681645588698937_153141037084036

Link to comment
Share on other sites

 

Tools for Analyzing the Quality of Mastering

Много добър материал, 2-3 страници тема в един форум. Какви са разликите в записа на един и същ албум в зависимост как е мaстериран и в какъв формат е, снимки, тестове, плъгини и програми за real time view на качеството, loudness war/dynamic range, clipping, spectral analysis, frequency, sample rate, etc.

 

 

едит: в Dynamic Range Database сайта преглеждам например стойностите на последния албум на депеш мод - Spirit (2017) и оттам се разбира какво става за слушане. Винил - DR11, бива. Всичко останало - CD или Digital Download 24 бита от HDTracks - DR6, много зле.

Link to comment
Share on other sites

Поне нямаше задръствания из града...

Споко де. Великият кмет се похвали, че са удължили срока на ремонтите в града. Новият срок вече е краят на 2019-та... Честито! Уж се отнасяло само за бул. Северен, а другите ремонти щели да ги изпълнят мноого преди това. Някак на фона на това колко е кадърен и как се случват нещата от както е на власт... просто няма шанс.
Link to comment
Share on other sites

Споко де. Великият кмет се похвали, че са удължили срока на ремонтите в града. Новият срок вече е краят на 2019-та... Честито! Уж се отнасяло само за бул. Северен, а другите ремонти щели да ги изпълнят мноого преди това. Някак на фона на това колко е кадърен и как се случват нещата от както е на власт... просто няма шанс.

Видях, дейба и цървулите смачкани! Защо ли си мисля, че срока на изпълнение на сградките, които ще строи брат му на мястото на Каменица, не само че няма да бъде удължаван, а даже ще се изпълнят предсрочно! Уж гласуваха, най-сетне, ремонта на улицата, на която живея Даме Груев и трябваше да бъде изпълнен тази година, а още не е започнал...

Link to comment
Share on other sites

Видях, дейба и цървулите смачкани! Защо ли си мисля, че срока на изпълнение на сградките, които ще строи брат му на мястото на Каменица, не само че няма да бъде удължаван, а даже ще се изпълнят предсрочно! Уж гласуваха, най-сетне, ремонта на улицата, на която живея Даме Груев и трябваше да бъде изпълнен тази година, а още не е започнал...

То и аз кажи речи живея там. Не си разбрал явно. Тази година отпуснаха 1 милион лева само за проект на бъдещият ремонт! 1 милион за проект... Има крещяша нужда от ремомт от безкрайно много години. Притеснява ме обаче, че ще изсекат всички дървета по нея... Ако има как да си остане със сегашните размери но просто с асфалт ще е перфектно. Вярно малко кофти когато рейс спре на спирка, но могат да им направят джобове. Има място където са спирките.
Link to comment
Share on other sites

То и аз кажи речи живея там. Не си разбрал явно. Тази година отпуснаха 1 милион лева само за проект на бъдещият ремонт! 1 милион за проект... Има крещяша нужда от ремомт от безкрайно много години. Притеснява ме обаче, че ще изсекат всички дървета по нея... Ако има как да си остане със сегашните размери но просто с асфалт ще е перфектно. Вярно малко кофти когато рейс спре на спирка, но могат да им направят джобове. Има място където са спирките.

И аз съм против изсичането на дърветата там, обаче корените им са станали много огромни и повдигат и тротоарите и платното... Аз лично заобикалям по Дрин, за да не карам по нея, защото разбива и разхлопва зверски колата.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм против изсичането на дървета, но някои дървета си имат определен живот и след това стават опасни. Днес бях свидетел как на Марица едно дърво просто ей така - се срина върху задръстването. За "късмет" пострада само една кола. Представям си, ако няма Каско какво ѝ е било на жената в нея. 

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм против изсичането на дървета, но някои дървета си имат определен живот и след това стават опасни. Днес бях свидетел как на Марица едно дърво просто ей така - се срина върху задръстването. За "късмет" пострада само една кола. Представям си, ако няма Каско какво ѝ е било на жената в нея.

Не съм от онези маниаци които не дават и един клон да се отреже. Трябва си поддръжка и когато се налага дори и премахване на дървото. Винаги обаче трябва да се засаждат нови. Даже трябва да се увеличи бройката им в града. Да добавя и още нещо. Великият ни кмет искаше да изсече чинарите по Руски. Хората в района се надигнаха и единствено това го спря. За сметка на това при ремонта изобщо не им пазеха корените и ги унищожиха. Ще има изненади там в скоро време.
Link to comment
Share on other sites

След ремонта, без дърветата, по-голямата част от Васил Априлов прилича на Слънчев Бряг. Особено с ресторантите на различни етноси на всеки ъгъл.

Link to comment
Share on other sites

След ремонта, без дърветата, по-голямата част от Васил Априлов прилича на Слънчев Бряг. Особено с ресторантите на различни етноси на всеки ъгъл.

 

Да не говорим, че е ужасно грозно с тая ограда по средата.

Link to comment
Share on other sites

Оня ден минавах с тролея покрай Стоежа на метрото на бул.Прага. Дърветата си стояха и около тях беше изкопано. Явно се опитват да ги запазят въпреки огромният строеж на метро станцията. 

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...