Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Как ви е вкусно без сол и подправки? Без газирано си живея напълно спокойно, алкохол мога да не пия дълго време, ама като излизам ми се пие доста :D

Ами, на мен ми е все едно какво ям, стига да не е развалено или гадно на вкус по подразбиране. Затова ям и без подправки.

Алкохол и аз мога да не пия, но като излизам просто не върви. Ако не съм пил и 30 минути няма да изкарам на бар, а какво остава да се прибирам в 9 сутринта..

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Затова ям и без подправки.

Това, че не ядеш сол е твърде лошо. Солта е изключително важен елемент от баланса на обмяната на веществата. Да не говорим, че йодираната сол е основния източник на йод за организма.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък гледам да използвам повече подправки. 

 

Ангеле ползвай зехтин. 

 

В метро са пуснали едни много яки торила мексикански неща :D 

 

22635250_1918564638170562_1752106500_n.j22641607_1918585148168511_1111522260_o.j

Link to comment
Share on other sites

Аз пък по случайност намерих един прекрасно зареден с билки магазин и се точа, като ми мине веган периода, да си направя свинско с картофи с риган и мащерка. Става Обиец :)

Link to comment
Share on other sites

Това, че не ядеш сол е твърде лошо. Солта е изключително важен елемент от баланса на обмяната на веществата. Да не говорим, че йодираната сол е основния източник на йод за организма.

 

Аз не отбягвам целенасочено солта. Просто много рядко ще си сложа сол в салатата или яденето. Ако в нещо има сол си го ям без да ми мигне окото. Стига да няма вкус само и единствено на сол.

 

Ангеле ползвай зехтин. 

 

 

Не харесвам вкуса на зехтина.

Link to comment
Share on other sites

В метро са пуснали едни много яки торила мексикански неща :D 

Которе, казва се тортия, не тортила. Иначе Old El Paso са популярна марка. Имат много смешни реклами. :)

Link to comment
Share on other sites

Какво свинско ползваш?

Плешка. Мога да дам цялата рецепта, ако искаш :) Събрал съм няколко от нета в една, дето вкъщи я харесваме :)

Link to comment
Share on other sites

Екстра. Може да пробваш с котлет/шол, но го запечатай предварително и задължително под фолио за да не става сух. Ако обичате по-чисто месо де... Не, няма нужда от рецепта...благодаря. Иначе звучи много апетитно, обожавам мащерка и риган.

Link to comment
Share on other sites

 

Ангеле ползвай зехтин. Не харесвам вкуса на зехтина.
Не си случил на читав. Проверено с няколко колеги които не харесвах. Вече всеки път си поръчват от Гърция.
Link to comment
Share on other sites

Не си случил на читав. Проверено с няколко колеги които не харесвах. Вече всеки път си поръчват от Гърция.

 

:thumbsup: 

От известно време купувам от един, който внася на едро от Гърция - харесал съм си един екстра върджин Каламата Голд (0.3% киселинност), има и други, но тоя е просто перфектен и като бонус литърът ми излиза 6 лв. :)

Link to comment
Share on other sites

Как пък не съм се засилил да си внасям зехтин. :D

Все ми е тая какво ям, както казах. Стига да не е мазно или развалено. Изяждам го и го забравям.

Link to comment
Share on other sites

Екстра. Може да пробваш с котлет/шол, но го запечатай предварително и задължително под фолио за да не става сух. Ако обичате по-чисто месо де... Не, няма нужда от рецепта...благодаря. Иначе звучи много апетитно, обожавам мащерка и риган.

Месото се маринова в специална марината. И седи минимум половин час, идеалния вариант - от предната вечер.

Link to comment
Share on other sites

Хммм... току-що формулирах един постулат или направо аксиома:

 

Само Мързелът намира най-оптималното решение на "Транспортната задача"

Link to comment
Share on other sites

Плешка. Мога да дам цялата рецепта, ако искаш :) Събрал съм няколко от нета в една, дето вкъщи я харесваме :)

Може ли на мен :D

Link to comment
Share on other sites

 

Хммм... току-що формулирах един постулат или направо аксиома:

 

Само Мързелът намира най-оптималното решение на "Транспортната задача"

То че е така, така е. Но нали знаеш, че няма степенуване на думата 'оптимален'? :)

Само казвам :) Тя сама по себе си значи 'най' на каквото там се изказва :)

Link to comment
Share on other sites

Месото се маринова в специална марината. И седи минимум половин час, идеалния вариант - от предната вечер.

За цяло парче месо е абсолютно задължително....ако е нарязано може и по-малко време...

Link to comment
Share on other sites

То че е така, така е. Но нали знаеш, че няма степенуване на думата 'оптимален'? :)

Само казвам :) Тя сама по себе си значи 'най' на каквото там се изказва :)

 

Естествено, че знам.

Точно това е заложено в идеята с използването на "най-".

Оптималното решение може да бъде намерено и от компютър, но само Мързелът е в състояние да предложи нещо, до което не би могло да се достигне по алгоритмичен път  :grin:  

Link to comment
Share on other sites

Вчера без да искам гледах новини по телевизията :) И излезна Цветан Цветанов май и вика: "За наводненията в Бургас са виновни синоптиците. Те не ни казаха, че ще има наводнения и ние не можахме да ги предотвратим :)". Стоя и не мога да разбера в мен ли е проблемът или този е "малко" тъп. Как по - точно са виновни хора, които работата им е да кажат дали ще вали или не :) И как за 10 часа може да се предотврати наводнение :) Не трябва ли по принцип да не се случват такива неща :)е

 

*под да не се случват се разбира да не е в такива големи мащаби. То е ясно, че срещу природата не може да се върви :)

 

Абе Дядо Мраз окончателно ли напусна форума ? :(

Link to comment
Share on other sites

Вчера без да искам гледах новини по телевизията 

 

:laughing1:

 

Абе Дядо Мраз окончателно ли напусна форума ? :(

 

Да.

 

------------------------

 

А току що научих, че днес Бойко лично е бил на гости на netrootbg. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...