Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Брей, те колкото в Пловдив са искали да им плащат на тези сервитьорки... За трудовите навици е ясно, че всички искат да си клатят краката и да взимат 1000лв минимум, ама след като могат да взимат по 2-3 бона на морето с нормални условия, не знам защо тук остават сервитьорки лятно време...

Остават някакви, които претендират, че са такива. Не знам дали усещаш нюанса ;)

Предполагам, че не ти се случва рядко да чакаш по половин час и нагоре поръчката си, а когато изобщо дойде, то тя да е малко пообъркана или да ти стоварят всичко на куп, без да се съобразяват с желанието ти за последователността и. Пък изражението на пачата, все едно и дължиш издръжка за детето, дето го е родила от друг е направо безценно.... Или пък да седнеш някъде и в продължение на доста време да наблюдаваш как няколко същественца си бъркат в носовете и се кикотят ровейки в телефоните си. И тъкмо вече да се зачудиш дали не е крайно време да направиш челна стойка на масата, за да привлечеш нечие внимание. И... някое от тях вземе, че се довлече отегчено (дето си им развалил рахата) и почти да те замери с менюто, връцкайки се на момента.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Остават някакви, които претендират, че са такива. Не знам дали усещаш нюанса ;)

Предполагам, че не ти се случва рядко да чакаш по половин час и нагоре поръчката си, а когато изобщо дойде, то тя да е малко пообъркана или да ти стоварят всичко на куп, без да се съобразяват с желанието ти за последователността и. Пък изражението на пачата, все едно и дължиш издръжка за детето, дето го е родила от друг е направо безценно.... Или пък да седнеш някъде и в продължение на доста време да наблюдаваш как няколко същественца си бъркат в носовете и се кикотят ровейки в телефоните си. И тъкмо вече да се зачудиш дали не е крайно време да направиш челна стойка на масата, за да привлечеш нечие внимание. И... някое от тях вземе, че се довлече отегчено (дето си им развалил рахата) и почти да те замери с менюто, връцкайки се на момента.

Това е абсолютно така, но то е целогодишно, не само лятото :) А на нашето море, на доста места е същото кофти обслужване... Като цяло винаги предпочитам да ме обслужва красива сервитьорка, дори да забрави нещо, което съм поръчал, но съм останал с впечатление, че мъжете сервитьори се справят по-добре :D

Link to comment
Share on other sites

Този уикенд ли има Капана Фест?

Същинският фест е първият уикенд на юни. 3-ти и 4-ти мисля се падаше. Тази седмица ще има фест на крафт бирата. Така ми се идваше...

Link to comment
Share on other sites

Това е абсолютно така, но то е целогодишно, не само лятото :)

Всъщност, сезоните са два и повечето обекти мигрират към балкана и обратно.

Link to comment
Share on other sites

Ако искате вярвайте, но вчера бях на същия рибарски кей (Стивстън, Британска Колумбия) буквално час преди въпросната невероятна случка, опитвайки се да снимам същия огромен морски лъв (в дъното на снимката), който се навърташе около кея за рибни остатъци, подхвърляни от тълпата. Този клип само за един ден е събрал над 5 милиона и половина гледачи в тубата.

 

https://www.youtube.com/watch?v=pMDtibc13fc

sealion.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ще повярваме,защо да не повярваме.Все пак това не е от областта на геополитиката :grin:

Клипа е много интересен.Не 9 от 10,99 от 100 биха допуснали същата глупост да не разбират и да не знаят какво се случва.Това да не държиш детето за ръка...Язък,че има толкова много научно-популярни канали с поредици за природата.И показва,че има закономерност в поведението на животните-морския лъв първо предупредително изскочи,а повечето наоколо го разтълкуваха като закачка от негова страна. :notify:

Link to comment
Share on other sites

Язък,че има толкова много научно-популярни канали с поредици за природата.

 

Ако това лапе беше изгледало поне един епизод от NG, където показват как морски лъвове ловят пингвини, никога нямаше да се обърне с гръб към водата...

Link to comment
Share on other sites

Ако това лапе беше изгледало поне един епизод от NG, където показват как морски лъвове ловят пингвини, никога нямаше да се обърне с гръб към водата...

Все си мисля, че хлапето си има родители, които носят изцяло отговорността за безхаберното поведение. ;)

Link to comment
Share on other sites

За тренировките за мен лично си е начин на живот, аз не мога без да тренирам! И аз не разбирам хората, които гледат телевизия, ама това си е техен проблем... Алтернатива искаш? Тенис? Плуване? Тенис на маса? Кръгови тренировки? Бокс? Кикбокс?(ама тия работи не са много за тая тема :) )

Защото тренираш от много време и си свикнал. С всяко нещо се свиква и става рутина. До сега не съм видял човек, който да каже, че фитнеса е супер забавен и е много яко да блъскаш повторения. :)

 

Тенис не мога да играя сам пак. Ако имах партньор, щях да си играя скуош.

Плуване не мога да тренирам, защото имам проблем с рамото и не мога да плувам бруст.

Тенис на маса не е най-физически интензивният спорт...

Не знам какво са кръгови тренировки.

Бокс и кикбокс пак са ми рискови за рамото, освен това пак трябва да ги комбинирам с фитнес, иначе как ще развивам сила?

Link to comment
Share on other sites

Защото тренираш от много време и си свикнал. С всяко нещо се свиква и става рутина. До сега не съм видял човек, който да каже, че фитнеса е супер забавен и е много яко да блъскаш повторения. :)

 

Тенис не мога да играя сам пак. Ако имах партньор, щях да си играя скуош.

Плуване не мога да тренирам, защото имам проблем с рамото и не мога да плувам бруст.

Тенис на маса не е най-физически интензивният спорт...

Не знам какво са кръгови тренировки.

Бокс и кикбокс пак са ми рискови за рамото, освен това пак трябва да ги комбинирам с фитнес, иначе как ще развивам сила?

Ами ето срещна го - фитнеса ми е супер приятен и нямам търпение да отида обикновено (все пак имам и кофти дни в които не ми се ходи, но там се намесва волята), помага ми супер много защото работата ми е седнал на стол пред компютъра, а вкъщи телевизия не гледам и ям и се развличам пак пред компютъра, така ми се събират доста часове и ако не тренирам започва да ме боли гърба! Освен това ми помага да изкарвам негативната енергия и стреса, както и да подтискам желанието да размажа физиономията на някой олигофрен, с който се сблъскам в ежедневието. Чувствам се по-добре в тялото си и го моделирам по мое желание. Все пак това е едно от малкото неща, които са наистина твои в живота и е напълно безотговорно да не се грижиш за него.

Какво ти има на рамото? Да те пратя при моя физиотерапефт да се консултираш и него? Тенис на маса, ако можеш да играеш си е доста интензивен спорт да ти кажа. Бокс и кикбокс, ако тренираш просто за раздвижване, загрявката и общата физическа подготовка, която правят там ти е напълно достатъчна.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък изобщо не ми помага за изтощаване на негативна енергия. Скуоша се справяше много по-успешно с този аспект.

 

Рамото ми излиза от години вече. Като бях по-малък (18) ми се измъкна от ставата и се започна. Излиза за щяло и нещяло. Откакто тренирам го чувствам по-стегнато каточели, въпреки че не вдигам много килограми. Правя повече повторения с малко килограми, защото ако вдигна много килограми само за едно повторение, веднага ме заболява и после ме боли цяла седмица.

 

Не ми е интересен тениса на маса. Само скуоша ми беше интересен като спорт, но както споменах, останах без партньор. А за бокс и кикбокс, не съм сигурен, че ще мога да се разбера и спогодя с хората, които ходят на подобни тренировки, пък няма с кой да ходя и трябва да ходя сам.

Link to comment
Share on other sites

На мен пък изобщо не ми помага за изтощаване на негативна енергия. Скуоша се справяше много по-успешно с този аспект.

 

Рамото ми излиза от години вече. Като бях по-малък (18) ми се измъкна от ставата и се започна. Излиза за щяло и нещяло. Откакто тренирам го чувствам по-стегнато каточели, въпреки че не вдигам много килограми. Правя повече повторения с малко килограми, защото ако вдигна много килограми само за едно повторение, веднага ме заболява и после ме боли цяла седмица.

 

Не ми е интересен тениса на маса. Само скуоша ми беше интересен като спорт, но както споменах, останах без партньор. А за бокс и кикбокс, не съм сигурен, че ще мога да се разбера и спогодя с хората, които ходят на подобни тренировки, пък няма с кой да ходя и трябва да ходя сам.

Щом ти е такова задължително трябва да тренираш, за да ти заякнат повече раменните мускули там, които да държат ставата да не излиза. Сигурен ли си, че не можеш да тренираш плуване? То по принцип е най-щадящо за стави и сухожилия...

Link to comment
Share on other sites

Щом ти е такова задължително трябва да тренираш, за да ти заякнат повече раменните мускули там, които да държат ставата да не излиза. Сигурен ли си, че не можеш да тренираш плуване? То по принцип е най-щадящо за стави и сухожилия...

 

Не мога. При мен проблема не е в сухожилието, а в самото движение. В момента, в който замахна с дясната ръка, за да загреба и да придвижа тялото си във водата, шанса рамото да излезе от ставата е голям.

 

Излизало ми е като се пресягам на задната седалка да си взема якето. Докато спя по гръб и ръката ми е под възглавницата ( не мога да спя с дясна ръка под възглавницата.). Докато се отдръпвам рязко, за да не ме захапе куче, което се опитвах да погаля. Докато съм хвърлял снежна топка. Докато играя федербал и замахвам отгоре. Докато играя скуош и се протягам прекалено далеч за топка. Докато лежа по гръб, изпускам си телефона от дясно на тялото и инстинктивно се опитвам рязко да направя движение и да го хвана. Докато плувам бруст в басейн. Докато се качвам по стълбите и на последното стъпало хващам парапета, като ръката ми остава зад тялото. Като направя рязко движение да посоча нещо в страни от мен!!!

 

Общо взето - не е много приятно.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, лична препоръка - свържи се с Live to Lift. Хората наистина си разбират от работата, шефа им, Лазар е пловдивчанин, доколкото разбрах вече имат и треньор в Пловдив. Говори с тях, кажи какви са ти проблемите - ще ти се обърне индивидуално внимание какво можеш и какво не. По-скъпо е от обикновения фитнес, но според мен парите си струват. Ако Енигмата ти дават Multisport карта - питал съм - важи.

Link to comment
Share on other sites

Аз съм правил предизвикателство на LiveToLift и на сестра ми на Гаджето брат му, работи треньор в LivetoLift от около година и половина.

Като имах проблеми с кръста отидох при тях.  

Данчо, който е от Пловдив е във фитнеса в Аркадията. 

Продължавам да си правя силовите кръгови тренировки от Предизвикателството и има ефект :)

 

edit: Ангеле спортспаса ти важи в аркадията ;)

Мисля, че към 200лв излиза всичко на месец. ИЗготвяне на режим и стои треньора до теб, и ти показва всичко. Пак Бих се пуснал на предизвикателство, но този път мисля да направя muscle gain. 

Link to comment
Share on other sites

В Аркадия важи, но нали за Live to Lift говорим?

А и SportPass-а важи за нормални тренировки, а не за такива с треньор.

Link to comment
Share on other sites

Аз не разбирам - ти искаш да се оплакваш защо не можеш, или искаш да направиш нещо по въпроса?

 

Не виждам къде се оплаквам. Просто не мога да разбера концепцията на тази услуга и как/дали се покрива от спортната карта.

Link to comment
Share on other sites

Треньора от LTL е в Аркадия т.е трябва да платиш за да влезнеш да тренираш. Отделно плащаш на LiveToLift за индивидуалните тренировки. Като имаш карта не плащаш за фитнеса. 

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Antares, ти това ли имаше предвид под "важи" горе за MultiPass картата? Че не плащам за тренировката, а само за треньора?

Link to comment
Share on other sites

Когато аз тренирах плащах само на треньора и те се разбираха със самия фитнес център. Не знам как са организирани в Пловдив. Най-добре е да говориш със самите тях.

Link to comment
Share on other sites

Не мога. При мен проблема не е в сухожилието, а в самото движение. В момента, в който замахна с дясната ръка, за да загреба и да придвижа тялото си във водата, шанса рамото да излезе от ставата е голям.

 

Излизало ми е като се пресягам на задната седалка да си взема якето. Докато спя по гръб и ръката ми е под възглавницата ( не мога да спя с дясна ръка под възглавницата.). Докато се отдръпвам рязко, за да не ме захапе куче, което се опитвах да погаля. Докато съм хвърлял снежна топка. Докато играя федербал и замахвам отгоре. Докато играя скуош и се протягам прекалено далеч за топка. Докато лежа по гръб, изпускам си телефона от дясно на тялото и инстинктивно се опитвам рязко да направя движение и да го хвана. Докато плувам бруст в басейн. Докато се качвам по стълбите и на последното стъпало хващам парапета, като ръката ми остава зад тялото. Като направя рязко движение да посоча нещо в страни от мен!!!

 

Общо взето - не е много приятно.

Абсолютно същият проблем имаше един мой колега. 1:1 са неговото и твоето описание. Той си направи операция и се оправи. Сега си ходи на фитнес и няма никакви проблеми. Операцията се състоешев това, че взеха някакви сухожилия от гърба, преметнаха ги през рамото и ги закрепиха някъде около гърдите. Целта е да притиска ставата в мястото и. Супер бързо се възстанови. Операцията му я правиха в Унгария.
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...