Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Минава ми през главата ,че EVN ме слисаха направо...След обаждане за повреда в таблото на къщата на 15-тата минута вече беше отстранена  :thumbs-up:  

Link to comment
Share on other sites

Не думай, че още не ми е излезнала сметката този месец. :ninja:

 

 

------------------------------------------

 

А по повод темата за заплатите, претенциите и възможностите, която я бистрихме преди 2 дена - ето една кратка статийка, която обобщава казаното:

 

Младоци отказват 1000 лева заплата

 

Млади кандидат-служители отказват работа за 1000 лв., отчитат агенции за подбор на персонала. „В последно време все повече кандидати идват с условие за заплащане от поне 1200 лв.

Има доста случаи, в които кандидатите отказват предложение под тази сума“, обясни експертът по подбор на кадри Маргарита Николчева. Най-често до пазарлъци стигали младежите с дипломи по „Финанси“ и „Икономика“, пише "Монитор".

 

„Може би, заблудени от средните заплати, които в тези сфери варират между 1600 и 1800 лв., младежите си мислят, че е нормално стартовата им заплата да е висока“, заяви още Николчева.

Практиката й показва, че част от работодателите склоняват новаците с предложение за поетапно увеличение на възнаграждението. Само един от десет кандидати обаче успява да впечатли потенциалния си началник така, че да получи обещание за по-висока заплата.

 

„Проблемът е, че повечето младежи нямат нито ден трудов стаж по специалността. За работодателите е важен опитът на кандидатите, а не дипломата“, обясни HR специалистът Станимир Грозев.

Според него младежите заработват в кол центрове, докато намерят подходяща работа по специалността си. „Там заплатите са високи, което допълнително разглезва младежите“, твърди Грозев. Данни на агенцията за набиране на кадри „Менпауър“ показват, че 10% от кандидатите за работа отказват предложение заради ниска заплата. Експертите по подбор на персонала са категорични, че фирмите определят възнаграждението според уменията на кандидата. Затова повечето началници не обявяват заплатата в обяви за работа.

 

Така работодателите си запазват правото да предложат по-високо възнаграждение, в случай че намерят идеалния служител. Ако на фирмата й трябва спешно служител, но няма подходящ кандидат, то шефовете наемат човек с по-ниска квалификация, но за по-малко пари. Експертите отчитат, че все повече компании залагат на фирмено обучение на кандидатите си. „По този начин се справят с недостига на квалифицирани кадри“, обясни Станимир Грозев.

Link to comment
Share on other sites

А може би пък процента на отказ трябва да се увеличи и тогава проблема с ниските заплати ще започне лека по лека да се решава... Един вид

Link to comment
Share on other sites

Евала им на тия дето се отказват да работят за мизерни пари. Друго оправяне няма. Кадри да няма, кадърните хора да се махат от тая държава. Ей така, да продължават алчните боклуци да ревът , че няма кой да работи.

Link to comment
Share on other sites

Евала им на тия дето се отказват да работят за мизерни пари. Друго оправяне няма. Кадри да няма, кадърните хора да се махат от тая държава. Ей така, да продължават алчните боклуци да ревът , че няма кой да работи.

 

За съжаление съм съгласен.

Link to comment
Share on other sites

Истината е някъде по средата - едните от години се опитват да те прилъгват с ниски заплати, оправдавайки се с положението в страната, но пък от друга страна не може без грам опит и стаж още от първия си работен ден да искаш четирицифрена заплата, без изобщо да си се доказал или поне да си показал колко можеш. ;)

Link to comment
Share on other sites

Евала им на тия дето се отказват да работят за мизерни пари. Друго оправяне няма. Кадри да няма, кадърните хора да се махат от тая държава. Ей така, да продължават алчните боклуци да ревът , че няма кой да работи.

Абсолютно.Нещата си идват лека-полека на местат лошото е че отнема много време...Във фирмата в която работя в момента напуснаха почти едновременно 5-6 човека с по над 10г стаж 3-ма са постоянно в бонични...шефчето взе да говори за вдигане на заплатите с 20% .

Link to comment
Share on other sites

Честит имен ден на Трътльо и всички останали, носещи името Атанас, Атанаска и производни :beerchug

Link to comment
Share on other sites

Това вънка е някаква шега ако трябва да си пешеходец. Всичко е във вода. Маршрутът ми се удължи с 5 минути само от обикаляне на локви.

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, добре дошъл в клуба. Докато взема кухнята, станах вир вода от пот, а краката ми бяха чисто мокри...

Количката не се бута, тя зарива в снега, забива се. Вдигала съм я, дърпала съм я... Останах без кръст, ръце и крака. И това е вече седмица и нагоре. Всеки ден тоя зор! Аман! Не им ли е малко неудобно, че градът е в ужасно състояние...

Link to comment
Share on other sites

абе само в България ли съдията винаги е пеерас или и на световно ниво положението си е същото? за едно лого питам....

16174630_10209570143703247_4067521111416

Назначават и преводач....

Link to comment
Share on other sites

16174630_10209570143703247_4067521111416

Назначават и преводач....

Да го търсим ли Береану или ти сам и доброволно ще разясниш засуканата си мисъл, кът за прости хора?

 

П.п. Ей! На моменти като ви чета и направо се радвам, че съм проЗд!

Link to comment
Share on other sites

Аз обичам да ходя, но вънка е като блато. 6 години ходя тоя маршрут - до сега не е било такова нещо.

 Човек, не си видял сибирската пролет !!! Това тука е нищо !

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...