Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Добре. Елементарен въпрос. Милион долара годишен доход от сегашната ти работа или 50 хилки годишно с основно движение, чесане на мъде?

50хилки в евро ако живееш в България хич не е зле.

Link to comment
Share on other sites

Добре. Елементарен въпрос. Милион долара годишен доход от сегашната ти работа или 50 хилки годишно с основно движение, чесане на мъде?

Отговорът на този въпрос би трябвало да е еднозначен! Замисли се малко - ако избереш работата за милион долара, някой може ли да те задължи да бачкаш тази работа до пенсия? Работиш една или две години, събираш милион-два и след това казваш бай-бай и ще можеш по същия начин да си чешеш топките, но вече с много по-сериозен доход! 5% (изключително консервативен ритърн) от 1 милион са точно 50 хилки. Аз без изобщо да се напъвам го докарвам до 20% ритърн годишно. Смятай това от 1 милион какво вади. А от 2? :)

Link to comment
Share on other sites

1 милион - трябва да правиш нещо като Talking Tom,че да го докарваш.Или някакви транзакции на борсата,с горива например.

Link to comment
Share on other sites

Или да строиш къщи като шефа ми и да ти връзва. Прави няколко пъти по 1 млн. И да спестя въпроса от къде знам. През мен и още двама колеги минават всички чертежи и оферти. Защо? Защото шефа не може да пише на английски. Лека нощ.

Link to comment
Share on other sites

И наш'те бият...ама тайно...и не си признават - поне ония дето вече са напуснали страната така казват. ;)

Наш'те много бият...особено като висят в студа по границите...не случайно взеха да ни заобикалят и без ограда :-)

Link to comment
Share on other sites

Така и трябва.Ама ме съмнява предвид на публикациите за участие в нелегален трафик на хора на разни длъжностни лица.И появата на Динко-вци.

Link to comment
Share on other sites

Абе биели... Бият, когато си в стаичката, а те са поне двама-трима, щот нали, за алибито е важно да има и втори свидетел. Инак срещу тълпата са пълни посерковци! Нали им гледахме резила и в подобна ситуация!?

Link to comment
Share on other sites

Галине, пред толкова камери нищо не могат да направят. Имат забрана. Иначе, аз имам приятели по границата и там из горичките си ги тупалкат здраво.

Link to comment
Share on other sites

Вееерно ли, Асене!?!  А нима нямаше масирано нападение над длъжностни лица по време на изпълнение на служебните им задължения!? А какво казват разпоредбите за подобна ситуация? Освен това, ако беше гледал клипа (а и другите покрай този), щеше да видиш как унгарците го правят по учебник - Стена от щитове, масирана употреба на спрей, избутване и канализиране на сганта и само от време на време културно респектиране с палката. И това до края, докато не си ги натовариха на влаковете. А, да... И водните им оръдия съвсем не седяха за декор ;)

Аре сега, ти ми посочи поне две прилики между работата на ония пичове и криенето и дръгненето на мъди на нашите убавци (дето инак щяха да стачкуват заради отнемането на незаслужените си пенсийки), ъм, ще се пробваш ли?

 

П.п. И пак казвам. Нашите клатикурковци са юнаци само когато са в съотношение спрямо противника, минимум две към едно :)

Link to comment
Share on other sites

1 милион - трябва да правиш нещо като Talking Tom,че да го докарваш.Или някакви транзакции на борсата,с горива например.

 

И 10 неща като Talking Tom да направиш при това 10 пъти по-добри - шанса да успееш като този е същия като да спечелиш от лотарията.

П.п. И пак казвам. Нашите клатикурковци са юнаци само когато са в съотношение спрямо противника, минимум две към едно :)

Не знам кой и къде бие или не, но е факт, че онези правят всичко възможно да ни заобикалят

Link to comment
Share on other sites

Вееерно ли, Асене!?! 

Галине, говориш глупости майно. Пак ти казвам имам доста приятели полицаи, който казват, че буквално са им вързани ръцете. Не могат с пръст да ги побутнат разните им там имигранти, цигани и сяква друга паплач.

Link to comment
Share on other sites

А-ха.А редовия българин ако и да е в положение да недоволства и изразява позиция тутакси ще бъде твърдо репресиран.

Link to comment
Share on other sites

Галине, говориш глупости майно. Пак ти казвам имам доста приятели полицаи, който казват, че буквално са им вързани ръцете. Не могат с пръст да ги побутнат разните им там имигранти, цигани и сяква друга паплач.

Амхуу.... На мен пък половината ми рода е полицейска и бая неща си говорим такива, каквито са. Пък ти продължавай да лапаш от тиражираните в пресата глупости и да вярваш на приказки, дето някой ги е чул от приятел, дето пък ги е бил чул от друг приятел, пък оня ги слушал от лелята на шуринайкиния и племеник, дето пък вече е бил на самото място.

 

 

 

Не знам кой и къде бие или не, но е факт, че онези правят всичко възможно да ни заобикалят

Ами мноо ясно! Задай си и сам въпросът защо! Хинт - Те и по начало си искаха само да преминават от тук. Кво като са маймуни? Дори и те не са толкова тъпи, че да се забиват в подобно място ;)

Отделно, дето седим доста в страни от нормалния поток от паплач.

Link to comment
Share on other sites

Амхуу.... На мен пък половината ми рода е полицейска и бая неща си говорим такива, каквито са. Пък ти продължавай да лапаш от тиражираните в пресата глупости и да вярваш на приказки, дето някой ги е чул от приятел, дето пък ги е бил чул от друг приятел, пък оня ги слушал от лелята на шуринайкиния и племеник, дето пък вече е бил на самото място.

В старанието си да се направиш на интересен, явно не мислиш. Нима не помниш онази полицайка, която по времето на протестите срещу циганите беше написала във фейсбук, че ако им отвържат ръцете ще се справят доста бързо с циганите и още на другия ден я уволниха.

Link to comment
Share on other sites

В старанието си да се направиш на интересен, явно не мислиш. Нима не помниш онази полицайка, която по времето на протестите срещу циганите беше написала във фейсбук, че ако им отвържат ръцете ще се справят доста бързо с циганите и още на другия ден я уволниха.

Написах ти нещо по-горе.

Link to comment
Share on other sites

Тук май имаше дискусия за скайп - от години ползвам версия 4.2 и давам на познати като питат. Преносима е, само се пуска екзето, и е фиксната да се връзва към сървърите на микромеките, които се опитват с ограничения да орежат всичко старо и добре работещо. Попаднах на страница с връзки за сваляне на няколко такива "поправени" скайпове: http://dwdvideo.com/category-19. Според мен 4.2 е най-добрият избор.

 

Поразтърсих се днес понеже ми казаха за проблем с получаване на изпратени файлове от нова версия към стара. Не съм тествал лично, лятото при мен всичко вървеше. Това може да е допълнителна особеност в ползването, миналата година са въвели нов тип cloud file sharing, изглежда идва и с несъвместимост някаква.

Link to comment
Share on other sites

Аз без изобщо да се напъвам го докарвам до 20% ритърн годишно.

Любопитно ми е как ги докарваш тези 20%. Очаквам в скоро време да приключа една инвестиция и започнах доста сериозно да се замислям на къде да се насоча след това.

Link to comment
Share on other sites

На мен също ми стана любопитно. :)

Сигурно е с някакво високо-рисково портфолио. Интересно ми е само дали сам си го движи или има брокер. Колко са им комисионните на тия брокери?

Link to comment
Share on other sites

Любопитно ми е как ги докарваш тези 20%. Очаквам в скоро време да приключа една инвестиция и започнах доста сериозно да се замислям на къде да се насоча след това.

Това е доста сериозен разговор с много детайли и подробности. Общо-взето изпробвани и ошлайфани различни стратегии през годините в свободното време. Основната цел е да не отнемат много време и да контролират много добре риска с малка експозиция в отворени позиции по всяко едно време. Абе трябва да се видим на маса за повече подробности. :)

 

На мен също ми стана любопитно. :)

Сигурно е с някакво високо-рисково портфолио. Интересно ми е само дали сам си го движи или има брокер. Колко са им комисионните на тия брокери?

Никакви брокери в смисъл на управление на инвестициите - основната цел на брокера е да си прибере сигурните комисиони и нищо повече. Ползвам само онлайн брокери за покупко-продажбата на финансовите инструменти (логично, щото няма друг начин да влезеш в пазара) и доставчици на борсова информация. За съжаление не се става богат за един ден и това нещо изисква доста години в разучаване на различни стратегии и най-вече практика с истински пари (малки капитали, но редовно). В един момент обаче нещата почват доволно да се връщат. Разбира се необходимо е доста време с цел натрупване на опит във всякакви ситуации на пазара. Например още не съм си изпробвал стратегиите в ситуация подобна на тази от Финансовата криза през 2008-ма (тогава тепърва бях почнал с теорията). Затова чакам момента, в който нещата ще се повторят. Между другото най-лесно се правят пари по време на бурен ъптренд, каквато е ситуацията в момента, докато махалото не тръгне обратно разбира се. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Това е доста сериозен разговор с много детайли и подробности. Общо-взето изпробвани и ошлайфани различни стратегии през годините в свободното време. Основната цел е да не отнемат много време и да контролират много добре риска с малка експозиция в отворени позиции по всяко едно време. Абе трябва да се видим на маса за повече подробности. :)

 

Никакви брокери в смисъл на управление на инвестициите - основната цел на брокера е да си прибере сигурните комисиони и нищо повече. Ползвам само онлайн брокери за покупко-продажбата на финансовите инструменти (логично, щото няма друг начин да влезеш в пазара) и доставчици на борсова информация. За съжаление не се става богат за един ден и това нещо изисква доста години в разучаване на различни стратегии и най-вече практика с истински пари (малки капитали, но редовно). В един момент обаче нещата почват доволно да се връщат. Разбира се необходимо е доста време с цел натрупване на опит във всякакви ситуации на пазара. Например още не съм си изпробвал стратегиите в ситуация подобна на тази от Финансовата криза през 2008-ма (тогава тепърва бях почнал с теорията). Затова чакам момента, в който нещата ще се повторят. Между другото най-лесно се правят пари по време на бурен ъптренд, каквато е ситуацията в момента, докато махалото не тръгне обратно разбира се. :lol:

Има една строителна фирма Фостър Дизайн в Чикаго. Имам чувството, че по време на кризата тия хора са купували къщи все едно купуват вафли Боровец. Чакали са чинно пазара да тръгне нагаре както е сега и продават с Бог знае колко надценка. Имало е случай да правим на една и съща улица 4 къщи за тях в съседство.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...