Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Галакси, кви са тия глупости и това твой коментар ли е? В първия момент помислих, че фирмите в зоната са решили да хващат на работа бежанци, пък то било нормални хора от други краища на България. Как така реши, че хората в Монтана имат "ниско образование, липсата на култура и поведение на битово ниво граничещо с примитивизъм"? Няма такъв фейспалм, вече и на региони ли се хейтвате в България, все едно нямаме други проблеми? :Facepalm:  :Facepalm:

Тези 2 емотиконки си ги пази за себе си.Ти си в Канада,аз съм в Пловдив.И знам кой,къде,какво,защо.От първа ръка.Последно допреди няколко седмици бях колега с млад инженер кандидатствал в Либхер,където са искали да го привлекат за около 650 лв.нето.Мога много да разправям,но за за теб няма смисъл.

П.С.Прочети ли статийката?Кой ще ги настанява новоприетите далече извън града нови служители?Мислете малко бе.Дори и да ги сложат по 3-4 в апартамент едно жилище без консумативи,ток,вода няма да е под 400 лв.

П.С.2.И тези 3-4 трябва да са работещи служители-не гаджета и/или роднини.

П.С.3- И не на последно място-запознай ме с някой ерудиран,трудово незает,културен,УЖАСНО работоспособен в пълния смисъл човек с желание да бачка за  700 лв. -и ще черпя.

Link to comment
Share on other sites

Бебето с рака на гръбначния стълб...с множеството метастази. :sad1:

 

Ахам. Сега погледнах.

Имам доста непопулярно и цинично мнение по въпроса обаче, затова ще си го спестя.

Link to comment
Share on other sites

Ахам. Сега погледнах.

Имам доста непопулярно и цинично мнение по въпроса обаче, затова ще си го спестя.

Каквото и мнение да имаш, повярвай ми, когато имаш деца, а аз ти го пожелавам с цялото си сърце, направо не можеш да се събереш от болка :( На мен лично ми стана много, много тъжно :( Може би защото съм майка, не знам дали мъжете ги усещат така нещата. Но болката е ужасна. И независимо какво се е случило "по пътя" с това мило, малко детенце (което скоро навърши 1 годинка), не заслужава да умира толкова невинно... Голяма мъка и болка е преживяло за малкото време, в което е било на тази земя :( Тежко на родителите на такива дечица! :(

Link to comment
Share on other sites

Галакси, кви са тия глупости и това твой коментар ли е? В първия момент помислих, че фирмите в зоната са решили да хващат на работа бежанци, пък то било нормални хора от други краища на България. Как така реши, че хората в Монтана имат "ниско образование, липсата на култура и поведение на битово ниво граничещо с примитивизъм"? Няма такъв фейспалм, вече и на региони ли се хейтвате в България, все едно нямаме други проблеми? :Facepalm:  :Facepalm:

 

Кръстник, Галакси малко е попресилил нещата по въпроса с образованието и културата на хората от други райони, но в останалото си е прав. Работя във фирма в която от години 80% от персонала не е от Пловдив и имам преки наблюдения. Механизма е простичък. Подлъгват хората със заплати които изглеждат високи погледнати откъм беднотията в която се намират, само че след 3-4 месеца наетите работници с изненада разбират че като си покрият разходите за квартира, ток, вода и транспорт, остават с по малко в джоба отколкото са заработвали у дома си. Естествено след това бягат при първа възможност на по платена работа. Това обаче влияе само на цената на неквалифицирания труд, защото повечето от тези които пристигат определено не са добре подготвени и не могат да заемат отговорни позиции. Истинската цена на квалифициран служител в града ни е поне 3 пъти по висока от цитираното в постовете по горе. Имаше и идеи да докарват за работа хора от Виетнам, Китай и Украйна, но не сполучи. И там дори работят за поне 2 пъти по големи заплати от нас. Няма да ме учуди ако се опитат да вербуват и от преминаващите през страната ни мигранти, но и това няма да се получи отново поради ниското заплащане.

Link to comment
Share on other sites

Че има още доста като него, но за тях никой не говори ли?

 

Не.

 

Каквото и мнение да имаш, повярвай ми, когато имаш деца, а аз ти го пожелавам с цялото си сърце, направо не можеш да се събереш от болка :( На мен лично ми стана много, много тъжно :( Може би защото съм майка, не знам дали мъжете ги усещат така нещата. Но болката е ужасна. И независимо какво се е случило "по пътя" с това мило, малко детенце (което скоро навърши 1 годинка), не заслужава да умира толкова невинно... Голяма мъка и болка е преживяло за малкото време, в което е било на тази земя :( Тежко на родителите на такива дечица! :(

Най-вероятно си права.

Link to comment
Share on other sites

Почина бебе Дилян! Бог да пази душата на малкото невинно детенце! :(

Светла му памет и жалко за родителите му....

Link to comment
Share on other sites

Току що го прекара под дъгата. :D

Леле, извинявам се :shy:. Обърках колегата с gal4enceto. Ей ся ще поправя написаното...

Link to comment
Share on other sites

Бе де да знам...по-добре българи от колкото молдовци, китайци и неква друга паплач.

 

Колкото до заплащането - на поточна линия, без никакви отговорности, какви пари очакваш да получаваш? В нашия град безработни са само тези, които не искат да работят. ТОЧКА.

 

Персонал няма за тея фирми, просто защото НЯМА хора. Сенсата ще открият 2000 места, Осрам още към толкова, Либхер увеличават производство до 2000 човека. ABB и Шнайдер общо минават 2000 човека. В момента, на Асеновградско се строи нещо, което изобщо не знам какво е, но и там ще работят към 1000 човека, съдейки по размерите.  Това са големи предприятия, работят с поточни линии и на тях им трябва нискоквалифициран труд. Все дипломирани инженери ли трябва да работят тая работа? 

 

Колкото до инженер без никакъв опит - колко трябва да е стартовата заплата? 1800лв, с включена служебна кола, храна, напитки и да ти покриват сметките ли? Айде стига глупости. Един инженер, който току що завършва, има опит на току що започнал да учи. 650лв стартово е достатъчна сума, за да изкара първите 6 месеца стаж, да покаже как се справя и тогава вече можем да говорим за заплащане и растеж. Всичко останало са митове и легенди. И аз съм чувал истории за инженери с повече от 3000лв заплата в Пловдив, но са единици. Мислете малко с тея глави. 

 

Колкото до това, че ви притесняват некакви приходящи хора - ако толкова сте знаещи и можещи, какво точно ви притеснява в "пришълците"? За мен това си е дори стимул, защото ако аз съм знаещ и можещ, ще съм много по-ценен от всички останали. И борбата ще е за знаещите и можещите, а не за нискоквалифицирания труд. Там можеш да сменяш всеки ден човека с нов, просто защото не се изискват никакви умения за работата. Поради тази причина и заплатата е различна.

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не знаеш колко точно труд се полага-та от тази гледна точка просто не си заслужава да се разговаря с тебе.

Колкото до заплащането - на поточна линия, без никакви отговорности, какви пари очакваш да получаваш?

 

Без НИКАКВИ ОТГОВОРНОСТИ?!?!?!Я помисли пак.Само в Либхер днес задачата е да се произвеждат близо 3400 уреда ДНЕВНО и всеки един допринася с нещо,за да се получи.Работи се на максимум обороти.Ела и ти да ти стопят лагерите.

А в централната логистична база На Кауфланд в Стряма ела и работи на целогодишна температура от -14 градуса в сектора на пресни плодове и млечни продукти с задачата да натовариш на смяна тир и половина.

П.С.

И борбата ще е за знаещите и можещите, а не за нискоквалифицирания труд. Там можеш да сменяш всеки ден човека с нов, просто защото не се изискват никакви умения за работата.

 

:Facepalm:

За всяка работа се изисква набор от умения и качества!

Link to comment
Share on other sites

Изобщо не знаеш колко точно труд се полага-та от тази гледна точка просто не си заслужава да се разговаря с тебе.

Без НИКАКВИ ОТГОВОРНОСТИ?!?!?!Я помисли пак.Само в Либхер днес задачата е да се произвеждат близо 3400 уреда ДНЕВНО и всеки един допринася с нещо,за да се получи.Работи се на максимум обороти.Ела и ти да ти стопят лагерите.

А в централната логистична база На Кауфланд в Стряма ела и работи на целогодишна температура от -14 градуса в сектора на пресни плодове и млечни продукти с задачата да натовариш на смяна тир и половина.

П.С.

:Facepalm:

За всяка работа се изисква набор от умения и качества!

 

 

Тааааа пак опираме до стария въпрос - колко трябва да взима висококвалифицираният човек и дали селският овчар не трябва да взима същите пари.

 

И да ми цитираш колко уреда излизат дневно от завода - това каква връзка има със заплатата на нискоквалифициран работник?

 

А това да ми казваш, че не знам колко труд се полага - айде нема нужда. Кат не искаш - недей да разговоряш с мен. Щом съм ти под нивото...

 

П.С. Не работя нито на -14, нито на поточна линия, но на мен също ми стапят лагерите.

 

П.С. Да, за всяка работа се изисква набор от умения и качества. Да завиваш едни и същи болтове по един и същи модел фризер в продължение на един месец е едно. Да взимаш конструктивни и икономически обосновани решения за производството на същия тоя фризер е съвсем друго. 

Link to comment
Share on other sites

Всъщност 90% от излизащите млади инженери са въздух под налягане. Този факт в голяма степен води до проблема с ниските заплати, който проблем рефлектира и върху останалите специалисти с опит. Не може някакъв дето още му виси сопола, няма никакъв опит, познанията му са основно на теория от материал дето няма нищо общо с действителността на пазара, да дойде и да ми каже, че за стартова заплата под 2000 лева няма да започне работа.

 

Айде да не казвам аз като млад инженер на каква заплата съм започнал и якото бачкане през годините, за да стигна до сегашното ми заплащане.

Link to comment
Share on other sites

Не очаквай да ти се връзвам на глупостите.Точно с това отношение младите още в ученическа възраст вече усещат в каква пробита лодка се возят и затова и не учат.За мен е факт,че има наговаряне на работодателите с всички средства да държат ниски нива на труда и в този смисъл няма логичен и нормален трудов пазар.

Link to comment
Share on other sites

Според мен заплатата трябва да стига за наем на нещо малко, цената на ток/вода и т.н. на месец и да остават за ядене, транспорт и нещо отгоре за дрехи и други важни пособия.

Иначе ходенето на работа става леко глупаво и безсмислено.

Това за хора без опит или работещи наистина ниско квалифицирана работа.

 

Разбира се изисквания от типа "аз съм инж от вчера и трябва да ми плащат милиони" са си прости смешни

Link to comment
Share on other sites

Добре де, колко трябва да си тъп, за да публикуваш кола с десен волан, като такава с ляв и в описанието да пишеш, че е с десен? Честно, дали ако някой е задал в търсенето само такива с ляв волан, ще си купи с десен. Няма такива тъпаци.

Link to comment
Share on other sites

Не очаквай да ти се връзвам на глупостите.Точно с това отношение младите още в ученическа възраст вече усещат в каква пробита лодка се возят и затова и не учат.За мен е факт,че има наговаряне на работодателите с всички средства да държат ниски нива на труда и в този смисъл няма логичен и нормален трудов пазар.

 

Това дали се връзваш или не си зависи от теб. Аз, примерно, само излагам мнение.

 

А за отношението към младите и това че не учат - проблемът изобщо не идва от работодателите. Идва от съвсем другаде, включително и от хора като теб, които наляво и надясно разправят, че никой за нищо не става в тая държава.

 

Което пак няма връзка с изказванията по-горе за заплащане, работа, работодатели и работна ръка. Ся дай да се уточним, в Пловдив има супер много квалифицирани кадри, ама парите дет дават са малко за тяхното достойнство, или в Пловдив има само неучещи и неможещи хора, които не искат да се развиват, щото стартовите заплати в сектора са ниски?

 

 

Всъщност 90% от излизащите млади инженери са въздух под налягане. Този факт в голяма степен води до проблема с ниските заплати, който проблем рефлектира и върху останалите специалисти с опит. Не може някакъв дето още му виси сопола, няма никакъв опит, познанията му са основно на теория от материал дето няма нищо общо с действителността на пазара, да дойде и да ми каже, че за стартова заплата под 2000 лева няма да започне работа.

 

Айде да не казвам аз като млад инженер на каква заплата съм започнал и якото бачкане през годините, за да стигна до сегашното ми заплащане.

 

Имал съм случай с човек, който идва за позиция инженер, няма никакъв опит, а само сертификат от Ditra, и иска стартова заплата от 1500лв чисто. Имал съм случай и с човек, искаш 1800лв чисто, но той поне имаше опит - с пластмасови детайли, вместо с метал... 

Link to comment
Share on other sites

 

П.С. Да, за всяка работа се изисква набор от умения и качества. Да завиваш едни и същи болтове по един и същи модел фризер в продължение на един месец е едно. Да взимаш конструктивни и икономически обосновани решения за производството на същия тоя фризер е съвсем друго. 

Вярвай си :laughing:

Абсолютно всички конструктивни и икономически обосновани решения за производството се взимат отвън с някои малки изключения.

Link to comment
Share on other sites

Точно с това отношение младите още в ученическа възраст вече усещат в каква пробита лодка се возят и затова и не учат

А не би ли следвало да е точно обратното?

Ако аз знам и виждам, че ако не уча, мързи ме и нямам желание за развитие цял живот ще завинтвам болтове на някаква поточна линия на 3 смени за 600лв, точно това би следвало да ме накара да съм по-амбициозен и целеустремен, за да постигна нещо повече. Поне би трябвало, ако имам повече 2 грама акъл. 

Link to comment
Share on other sites

Не,аз имам пред вид това,че те са преки свидетели на родителите си с техните проблеми в работата-как парите се дават на ръка в плик,как се работи извънредно на някакво измислено заплащане,съответно и родителите имат все по-малко време и ЕНЕРГИЯ за децата си,лошата среда и прочие.

Link to comment
Share on other sites

Вярвай си :laughing:

Абсолютно всички конструктивни и икономически обосновани решения за производството се взимат отвън с някои малки изключения.

 

От някой от минувачите по пътя ли? Или от чистачката отсреща? Айде да не си говорим смехории. Да, основните идват от компанията майка, в която работят много по-квалифицирани иненери от тукашните, които се грижат за имплементирането на промените и създаването на организацията на работата. За да може крайния човек, който завива болтчетата, да го прави точно и бързо. Или заварчикът да е подсигурен с верните материали и вярната технология, за да свърши работата правилно. Още да си говорим ли за организация и отговорности в едно производствено предприятие?

Link to comment
Share on other sites

По-конкретно кои? Че решенията ги взима чистачката отсреща, а човека с болтчетата е онеправданият, с многото отговорности и ниска заплата? Ако това оправдавам, то разбирам защо ревеш, че някой от село ще дойде и ще ти вземе работата... :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...