Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Интересно нещо хората. Пуснах с откровено провокативна цел една глупост и хората ми се нахвърлиха. При това и хора, с акъл повече от на средностатистическия бай Ганю (май само един влиза в тая категория). Точно очакваното поведение. А аз съм толкова психолог, колкото съм богат. Та в тоя ред на мисли, к'во ли могат да правят с нас истинските психолози. И медиите, които сериозно ги ползват :) Да не говорим за резултатите върху по-простоватите хора, които са в обилни количества в милата ни родина :)

Link to comment
Share on other sites

Да го търсим ли Береану или ти сам и доброволно ще разясниш засуканата си мисъл, кът за прости хора?

 

П.п. Ей! На моменти като ви чета и направо се радвам, че съм проЗд!

Туй е новото лого на България за евро председателството ни през 2018. Стува 10 бонбона и назначават преводачи, да ти кажат тия пиксели за кво са.

Link to comment
Share on other sites

Според мен напоследък май плащат най-много за някакви суперизчистени минималистични логота - един вид не за самото лого, а за идеята. Едно време имаше разни конкурси за програмни продукти, съдържащи най-малко редове и един беше успял да направи нещо си само с 1 ред и 2-3 килобайта, ама тогава май не плащаха толкова, колкото сега за няколкото чертички и ченгелчета на логотата...пуста инфлация. ;)

Link to comment
Share on other sites

В изработката на едно лого няма вложено нищо повече от времето на един човек. Няма абсолютно никакъв консуматив или ресурс.

200 000 Евро за едно лого, колкото и да е добро то - е напълно неоправдан разход.

Link to comment
Share on other sites

В изработката на едно лого няма вложено нищо повече от времето на един човек. Няма абсолютно никакъв консуматив или ресурс.

200 000 Евро за едно лого, колкото и да е добро то - е напълно неоправдан разход.

Когато във футбола има хора които взимат по 300-400 хиляди евро заплата на седмица, някак си еднократно 200 бона не им се виждат много ;)

Link to comment
Share on other sites

В изработката на едно лого няма вложено нищо повече от времето на един човек. Няма абсолютно никакъв консуматив или ресурс.

200 000 Евро за едно лого, колкото и да е добро то - е напълно неоправдан разход.

 

Ами те и в картините на Пикасо няма нищо кой знае какво вложено ама на - струват милиони, а пък даже са грозни според много хора. Що не идеш да им обясниш, че ти ще им нарисуваш по-хубава картина срещу 50лв?

Link to comment
Share on other sites

В интерес на истината материалите за рисуване не са никак евтини :) Все едно да кажа, че и за програмирането не се изисква кой знае какво, ама сигурно работната ти станция с амнайсетте монитора, стола ти, дето гали хемороидите и масажира гърба и врата, мишката, дето и от международната космическа станция ще ѝ хване сигнала, може и да струват, колкото една средно добра кола втора употреба :)

Link to comment
Share on other sites

Тая сутрин се кръстя с лявата и с дясната ръка, от ляво на дясно и от дясно на ляво. Снегорини в кварталните улички, камион опесачава, 10 циганки къртят лед на улицата.....

Link to comment
Share on other sites

Ами те и в картините на Пикасо няма нищо кой знае какво вложено ама на - струват милиони, а пък даже са грозни според много хора. Що не идеш да им обясниш, че ти ще им нарисуваш по-хубава картина срещу 50лв?

Картините на Пикасо са стрували стотинки докато е бил жив...

 

Цената на едно лого е не повече от 1000лв и то ако е вложена мнооого работа в него.

Link to comment
Share on other sites

Картините на Пикасо са стрували стотинки докато е бил жив...

 

Цената на едно лого е не повече от 1000лв и то ако е вложена мнооого работа в него.

Пак ти казвам това го оценяваш по твоите стандарти :) За стандарта на онези 200 бона явно са им като твоите 1000лв, при положение че месечните разходи на клуба са 10-20 милиона примерно...

Link to comment
Share on other sites

Пак ти казвам това го оценяваш по твоите стандарти :) За стандарта на онези 200 бона явно са им като твоите 1000лв, при положение че месечните разходи на клуба са 10-20 милиона примерно...

 

Защо стойността на едно нещо трябва да се оценява по общ месечен разход или приход на цялата организация? Логото си е лого, без значение дали го прави Ювентус или новоизлюпена пекарна в кв. Изгрев. Един и същи човек може да ги направи, на един и същи компютър през един и същи месец. И на пекарната ли ще вземе 200К?

Хигиенистките за по 3 000 евро на седмица ли работят в тоя футболен клуб само защото футболистите и управниците взимат много?

Link to comment
Share on other sites

Предлагането е според търсенето. Човека е решил, че може да вземе 200к. Бих пробвал на пекарната да продам лого за 200 хил. лева, нали?

 

Turn off this option! Nexus 6P Turn off this option!

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ако успееш да ги убедиш, че ще си го избият за разумен срок, защо не?

 

Как се избива лого? И как един дизайнер прави лого, което се избива, а логото на друг дизайнер - не се избива.

Link to comment
Share on other sites

Всъщност въпросът е как да накараме феновете на ювентус да приемат смяна на хубавото и утвърдено лого на клуба с друго такова, което е некадърно измислено и plain ugly. Не върви да обявят истинската стойност на новото творение, 1000-2000 еврака, защото няма тежест и ще ги разпнат на кръст за опита да минат евтино с такъв боклук. Друго си е да обявят 200к цена - срещу това не може да се каже нищо :). Елитни дизайнери са го мислили с една дума, shut up and bend over...

Link to comment
Share on other sites

Защо стойността на едно нещо трябва да се оценява по общ месечен разход или приход на цялата организация? Логото си е лого, без значение дали го прави Ювентус или новоизлюпена пекарна в кв. Изгрев. Един и същи човек може да ги направи, на един и същи компютър през един и същи месец. И на пекарната ли ще вземе 200К?

Хигиенистките за по 3 000 евро на седмица ли работят в тоя футболен клуб само защото футболистите и управниците взимат много?

Щом е преценил, че може да им ги вземе, защо не? Ако някой прави лого на Манчестър Юнайтед ти гарантирам, че ще струва няколко пъти повече от 200 бона. На мен ако ми трябва лого, няма да се обърна към същите хора, както и те няма да се насочат към клиенти като мен. По същата логика как се избива например яке за 200, за 700 или за 2000 лв? Все ще ти топлят еднакво, ама са насочени към различен пазарен сегмент.

Link to comment
Share on other sites

Това е единственото. Че хората автоматично приемат скъпото за хубаво. Затова и Apple си продават боклуците.

 

Прав си...отчасти, в смисъл, че ябълките не са боклуци, а само са силно надценени (телефони, компютри, лаптопи, аксесоари...), което винаги съм го казвал. ;)

Link to comment
Share on other sites

Щом е преценил, че може да им ги вземе, защо не? Ако някой прави лого на Манчестър Юнайтед ти гарантирам, че ще струва няколко пъти повече от 200 бона. На мен ако ми трябва лого, няма да се обърна към същите хора, както и те няма да се насочат към клиенти като мен. По същата логика как се избива например яке за 200, за 700 или за 2000 лв? Все ще ти топлят еднакво, ама са насочени към различен пазарен сегмент.

 

Еми - да. Щом има кой да му ги даде - да ги взима. Но тук става въпрос и за предното лого, което vinyl_master показа, което пък струва 10 000лв.

 

Сравнението с дрехите не е удачно. В дрехата се влагат много неща, докато в направата на едно лого се влага само и единствено въображение.

Дреха дори и за себе си да ушиеш - ще ти струва пари. Докато лога можеш да правиш всеки ден по едно и няма да ти струва нищо.

Link to comment
Share on other sites

Е, на апъл нещата поне изглеждат красиво. А и според мен не може да се каже, че са боклуци, а само че са много, много по-скъпи от това, което в действителност струват. Но по времето, когато нямаха реална конкуренция, си бяха добра покупка дори и на тия пари.

Link to comment
Share on other sites

Е, на апъл нещата поне изглеждат красиво. А и според мен не може да се каже, че са боклуци, а само че са много, много по-скъпи от това, което в действителност струват. Но по времето, когато нямаха реална конкуренция, си бяха добра покупка дори и на тия пари.

 

Те и сега нямат конкуренция, ако искаш да ползваш Mac OSX или iOS.

За мен са боклуци, защото въпреки добрата си (в повечето случаи) изработка - са нефункционални на някакви основни нива. Чисто софтуерно.

Ако имаше Apple телефон с Android - бих си купил. Но тогава и цените им нямаше да са такива - въпреки че в момента са същите като на Galaxy S7.

Link to comment
Share on other sites

С добро лого продаваш повече.Ставаш по-познаваем, по-популярен и т.н.Така се избива лого.Реално това ти е лицето, рекламата.А като стане модерно и актуално, всеки ще иска да има някакъв продукт с това лого.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...