Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

В Пловдив родителите ми живеят в баш военен блок и не съм забелязал някой да грабне лопатата и да почисти отпред :))

Тихо сега! Казармата им е виновна на хората, че не могат да си възпитават децата и се превръщат в лайна...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Естествено, че липсата и е виновна!

Лайна винаги си е имало, ама година и половина - две учене по трудния начин, никому не са излишни ;)

Link to comment
Share on other sites

Я, привърженици на леката работа и на мекия хляб :). Ако си мислите, че ще възпитате дете като го дундуркате в пухени одеала и го държите в идеално подредена и уредена среда, много се лъжете. За организиране и постигане на нещо смислено със собствени сили много по-полезни са общия външен враг и редовното преодоляване на трудности от всякакъв характер. Елементарна психология, която за щастие все още никой не я е отрекъл, а е само удобно забравена.

Link to comment
Share on other sites

Не е казармата проблема. Хората, ходили в казармата, също карат през просото...

Нема мъкнем на гръб и тея дет не сте ходили. Не мое само ние ходилите в казарма да ви вършим работата, клатипишковци.

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че липсата и е виновна!

Лайна винаги си е имало, ама година и половина - две учене по трудния начин, никому не са излишни ;)

Много е излишна даже. Не знам кой разумен човек би забавил развитието си с 2 години за да се научи от коя страна се държи лопатата.

 

 

Я, привърженици на леката работа и на мекия хляб :). Ако си мислите, че ще възпитате дете като го дундуркате в пухени одеала и го държите в идеално подредена и уредена среда, много се лъжете. За организиране и постигане на нещо смислено със собствени сили много по-полезни са общия външен враг и редовното преодоляване на трудности от всякакъв характер. Елементарна психология, която за щастие все още никой не я е отрекъл, а е само удобно забравена.

Уверен съм, че пухените одеала не пречат на ничие развитие :) Уредената среда също не пречи, само улеснява. Живота е достатъчно комплексен, че да е невъзможно да създадеш перфектната изолирана среда която може да навреди. :)

И тъй като споменаваш възпитаване на деца - за какво ни е казарма ако ние ще го правим ? Или целта е да се делегират задължения към казармата, за да не се занимават клетите родители ? :)) И да е по-лесно след това на ходилите в казарма да обясняват защо децата им са това което са.. ? :))

 

 

Нема мъкнем на гръб и тея дет не сте ходили. Не мое само ние ходилите в казарма да ви вършим работата, клатипишковци.

Баш в годините когато всички ходеха в казарма, а повечето ми съседи бяха с офицерски чинове , снега пред блока изчезваше когато го стопеше слънцето. Леда беше на нивото на стъпалото пред входната врата.  Та да си говорим за клатипишковци :)

 

P.S. - не съм ходил в казарма, но съм си почистил пред къщата от снега. Колко от миналите казарма са се мръднали да почистят ? :)

Link to comment
Share on other sites

Колко от миналите казарма са се мръднали да почистят ? :)

 

Аз - 2 пъти за последните 3 дена, пред нас тротоарът свети (не от лед). ;)

 

П.П. Надали е от казармата, ама понеже питаш...:)

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, ти изрина ли снега пред вас, пред блока или на тротоара пред вас, рина ли сняг въобще? Щот аз ринах и не виждам проблем със снега и зимната обстановка в момента, с оглед на цялата картина в европа, ние не сме толкова зле, колкото ви се иска...

Link to comment
Share on other sites

Защо е отправено към мен това? Не, не съм изринал снега. Сам ли да го рина тоя сняг? В 9 вечерта като се прибера ли би било удачно да го изрина или...? Все пак не става за една площадка въпрос, а за цялото пространство пред блока, което си е към 40 квадрата! Ако имах къща, можеш да си сигурен, че тротоара пред нас щеше да е чист.

 

От общината ме глобяват, че спирам на тротоара пред нас, а аз ще им го чистя??? Като си е техен, да си го чистят.

Link to comment
Share on other sites

Защо е отправено към мен това? Не, не съм изринал снега. Сам ли да го рина тоя сняг? В 9 вечерта като се прибера ли би било удачно да го изрина или...?

 

Аз живея под наем, но с 1 комшия слезнахме и изринахме снега пред кооперацията в 21:30. Нито беше страшно, нито беше студено след 4-тата лопата сняг. Дори се върнах в детските си спомени когато на село ринах сняг през 2 часа :) Карам кола със задно предаване и не виждам никакъв проблем по пътищата освен шофьорите, които незнаят какво означава дистанция и като видят някой да спазва се мушкат в дупката и набиват спирачки... Общо взето май най - накрая видяхме зима :)

Link to comment
Share on other sites

Естествено, че липсата и е виновна!

Лайна винаги си е имало, ама година и половина - две учене по трудния начин, никому не са излишни ;)

глупости. 2 от най-хубавите ми години в тая дупка. Ебаси загубата на време
Link to comment
Share on other sites

Общо взето май най - накрая видяхме зима :)

 

Според мен просто човешката памет е доста къса. :)

Днес по новините като интервюираха разни закъсали шофьори из пътищата или по-точно тия. дето ги бяха спрели заради затворени пътища, един от тях каза - "Едно време на това положение просто му казвахме 'истинска зима' ; сега му казват 'бедствие' ". ;)

Link to comment
Share on other sites

един от тях каза - "Едно време на това положение просто му казвахме 'истинска зима' ; сега му казват 'бедствие' ". ;)

 

Журналистите търсят евтини сензации. То всичко е логично - и пътищата няма как да са почистени идеално докато вали, нито се поддържа такова количество техника като в северните страни, та да се сравняваме с тях, нито правим тротоари с вградено отопление заради 2та месеца по-студено време (2 при това е много горна граница)... Ама важното е да има ШОК! УЖАС! БЕДСТВЕНО ПОЛОЖЕНИЕ!!! и т.н. 

Link to comment
Share on other sites

Днес по новините като интервюираха разни закъсали шофьори из пътищата или по-точно тия. дето ги бяха спрели заради затворени пътища, един от тях каза - "Едно време на това положение просто му казвахме 'истинска зима' ; сега му казват 'бедствие' ". ;)

И аз го гледах — това е истинска приказка.

 

Даваха и някакви хора, които нямали парно и при тях дошъл края на света, понеже си пуснали духалка.....

 

Истината е, че т.к. скоро не е имало нищо сериозно зимата и всички са се разглезили — сега трябва да работят, трябва да обслужват машини, а те са стари.........

По същия начин излизат на яве и други проблеми - стари ВиК тръби, пукнатини в панели на блокове (не наемайте апартаменти през лятото хахахаха) и т.н.

Link to comment
Share on other sites

не са чак толкова стари тия машини. някви мерцедеси на 4-5 години са, Поне в София. С десен волан са, та са ги взели на тънка цена ;) Т.е окрали са пари :D

 

Днес сутринта повечето булеварди бяха на асфалт. Щото спря снега. Ако завали пак няма как да чистят нонстоп. 

Link to comment
Share on other sites

не са чак толкова стари тия машини. някви мерцедеси на 4-5 години са, Поне в София. С десен волан са, та са ги взели на тънка цена ;) Т.е окрали са пари :D

 

Днес сутринта повечето булеварди бяха на асфалт. Щото спря снега. Ако завали пак няма как да чистят нонстоп. 

 

Всички машини за почистване са с десен волан, за да е шофьора до тротоара.

Link to comment
Share on other sites

С десен волан са, та са ги взели на тънка цена ;) Т.е окрали са пари :D

Всички машини за почистване са с десен волан, за да е шофьора до тротоара.

 

:P

Link to comment
Share on other sites

 

16105870_10154987144096473_5390276810345Дядо на теб ще ти хареса тоя майтап предполагам :lol:

Иначе за казармените глупости как ще обясните, това което каза ARPAnet, че пред военните блокове пак не е изчистено? Казармата е най-върховната глупост, с която можеш да се гордееш!

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че 1ТВ Баракудата, която си взех преди повече от 2 години, сега се предлага на малко по-висока цена  :blink:

Вече е отлежала :D

Link to comment
Share on other sites

Гледам, че 1ТВ Баракудата, която си взех преди повече от 2 години, сега се предлага на малко по-висока цена  :blink:

Цените на нормалните хард дискове не са паднали много надолу, защото това не е нова технология и има търсене на пазара. А това, че цената в момента е леко завишена, се дължи на покачването на долара, който през 2015-та по това време беше 1.5* :)

Link to comment
Share on other sites

Родени сте в Пловдив?Учили сте в Пловдив?Живеете и работите в Пловдив?А сега се пригответе в близките месеци да посрешнете и съжителствате с една немалка група от 5-10 хиляди човека-много вероятно с ниско образование,с липса на култура,поведение на битово ниво граничещо с примитивизъм.Защо ли?Защото това измислиха босовете на крупните предприятия-повечето от тях чуждестранни,за да попълнят липсата на персонал.А защо няма такъв всички знаем-работа се дава,но не и пари и адекватна работна среда.Защото станахме гетото на Европа.

Галакси, кви са тия глупости и това твой коментар ли е? В първия момент помислих, че фирмите в зоната са решили да хващат на работа бежанци, пък то било нормални хора от други краища на България. Как така реши, че хората в Монтана имат "ниско образование, липсата на култура и поведение на битово ниво граничещо с примитивизъм"? Няма такъв фейспалм, вече и на региони ли се хейтвате в България, все едно нямаме други проблеми? :Facepalm:  :Facepalm:

Link to comment
Share on other sites

Почина бебе Дилян! Бог да пази душата на малкото невинно детенце! :(

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...