Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ами то никъде не го пише! Календара не работи, а профила ви с Жоро във Фейсбук е общ и нама как да се разбере!

 

Честит рожден ден! Пожелавам ти много здраве, усмивки и семейно щастие. :)

 

И честит рожден ден днес на Стефчо! Много пари, жени, далавери и укрити данъци на него!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Мерсииии! :) :D Да сме живи и здрави! Наистина го пожелавам на всички! :)

Link to comment
Share on other sites

Ми аз като QA почнах баш на 1200. Сега е възможно да искам малко повечко отколкото ми се полага, но така се мотивирам :) Доста от хората не правят нищо със живота си. Живеят за деня на заплатата и петък вечер. Идилия :)

Link to comment
Share on other sites

Честити ви РД. Много ви здраве, и много радости...

Оправете рожденниците и календара...всеки път нещо се омазва и не се показват.

Благодаря! Живи и здрави! :)

Значи за моя рожден ден (14-ти) трябва да се махне платената реклама, за да мига с големи букви, че съм рожденичка! Ама ха! :)

 

Link to comment
Share on other sites

Ако това е за София - да ; за Пловдив - трудно ; за малък град - невъзможно.

Всичко е късмет. Имам доста познати 91 набор. Един няма който да прави под 2ка на месец. Едното момче за 3 години изплати апартамент от Айгер и следващата му работа.
Link to comment
Share on other sites

Фирма дето не може да избие четирицифрена заплата на средно ниво произволен служител си е за затваряне, камо ли пък на инженер. Освен, ако пък всъщност не се търси баш инженер, ами човек със знания и умения на ниво техникум. То и за това нивото кандидатите е такова - каквото търсенето, такова и предлагането. Съответно истинските гурута тук, едвам се намират и трябва да им се плаща повече от средна европейска заплата.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е късмет. Имам доста познати 91 набор. Един няма който да прави под 2ка на месец. Едното момче за 3 години изплати апартамент от Айгер и следващата му работа.

 

Работил ли си в Оптицентър? Какъв точно QA си? :)

Link to comment
Share on other sites

Всичко е късмет. Имам доста познати 91 набор. Един няма който да прави под 2ка на месец. Едното момче за 3 години изплати апартамент от Айгер и следващата му работа.

 

Аааа....можело значи...ама дупе се иска, не хленч. 

Link to comment
Share on other sites

Благодаря! Живи и здрави! :)

Значи за моя рожден ден (14-ти) трябва да се махне платената реклама, за да мига с големи букви, че съм рожденичка! Ама ха! :)

 

Ами така я.К'ви са тея реклами да пречат само...

Link to comment
Share on other sites

Айде кажете ми дали 450 кинта(преди 7 години) заплата е нормална за старт като току що завършил виШО. Ако ще да съм най-тъпия на света....повече такова нещо няма да си позволя. Ще въртя геврека и ще изкарвам в пъти повече. Без значение знаещ или не....450 кинта и ако идваш от друг град или не живееш с вашите - какво правим? Пак казвам...ако ще нобелов лауреат да съм или най-големия тъпанар....450 кинта. Да си ги задържат. Отдавна съм изгубил връзка с това, което съм учил и най-вероятно никога няма да се върна в тая пътека, колкото и да е доходоносна. Не е за мен. В курса ми имаше не повече от 3-ма човека, които се виждаше, че ще станат инженери и ще носят тая титла с гордост....така като гледам никой от тях е се е наредил на сладка работа като...някои други, на които завършването им беше малко тегаво.

 

450 наистина е прекалено ниско, но не може да очакваш 2 бона стартова заплата само задето си завършил вишо. Нов човек, току-що завършил бе грам опит първите месеци е 100% тоталка за фирмата. Като започнеш да разбираш от работата и следва заплатата да се коригира след година някъде.

 

И преди да тръгнеш да ми говориш че живея на друга планета - аз като започнах първите неща, които правих ми отнеха по 2 месеца и взех пари, колкото една средномесечна заплата на продавач на сергия за вестници (просто преди това лятото работих на централна гара да продавам вестници и това ми беше базата за сравнение та толкова исках). На подобни цени работех близо година и си намирах случайни клиенти. След това се хванах на малко по-добра заплата на работа в една фирма, после в друга и така малко по малко ми се вдигаше заплатата.

 

Т.е. ако питаш колко е нормалното за стартова заплата - ами 0.00 е нормалното, оттук нагоре колкото и да ти дадат е по милост на шефа ти. 

 

Пък на който не му се чака и пропилява живота и има кураж, то бих препоръчал да избере едно от възможните решения:

  • приема ситуацията, такава каквато е
  • променя Я,
  • избягва надалеч,
  • игнорира Я;
Останало си е хленчене... :)

 

Именно. Най-вече това с личния принос да се промени нещо. 

Link to comment
Share on other sites

:Facepalm: Сигурно като ходиш на работа си спираш климатика у вас...

 

Аз го спирам. Кой да отоплява докато стаята е празна? :)

Link to comment
Share on other sites

 

Аз го спирам. Кой да отоплява докато стаята е празна? :)

Попринцип за климатика е по-добре да работи постоянно. Особено сега като пада около и под 0 градуса е за препоръчване да не се спира.

Ако се намаля докато няма никой на 16-18градуса ще гори по-малко ток. Погледни го така ако работи 10-12 часа на 40-50% натоварване или да работи 5-6 часа на 100%. В единия случай обръща градуса от 16-18 на да кажем 24 и се натоварва по-малко (ако не се спира е в работен режим), докато в другия случай започва от 12-14 градуса и натоварването на компресора и чакалъците е на 100% а и разхода пак излиза същия докато влезне в работен режим.

Той Галин най-точно може да говори за тези машини.

И аз спирам отоплението, като не съм вкъщи. То да си държа и колата запалена...

А на какво се отопляваш климатик, конвектор, духалка, съседа, пелети, камина ? Чисто любопитство

Link to comment
Share on other sites

И аз знам, че при минусови температури е добре да не се спира климатика...и също не го спирам. Докато съм си вкъщи го държа между 30-32 градуса (обичам топлото и хич не обичам дрехите :evil ), а когато излизам навън за час-два го оставям на 26-28С, че да ми е топло като се прибера и само ако имам работа навън за повече часове - тогава го смъквам до 24-25С. Мога да се лиша от много неща, но от топло никога. :)

Link to comment
Share on other sites

Попринцип за климатика е по-добре да работи постоянно. Особено сега като пада около и под 0 градуса е за препоръчване да не се спира.

Ако се намаля докато няма никой на 16-18градуса ще гори по-малко ток. Погледни го така ако работи 10-12 часа на 40-50% натоварване или да работи 5-6 часа на 100%. В единия случай обръща градуса от 16-18 на да кажем 24 и се натоварва по-малко (ако не се спира е в работен режим), докато в другия случай започва от 12-14 градуса и натоварването на компресора и чакалъците е на 100% а и разхода пак излиза същия докато влезне в работен режим.

Той Галин най-точно може да говори за тези машини.

 

Това е така, но е добре да се прави ако е нужно. Не виждам смисъл климатика да отоплява помещение, в което няма никой още повече, че не спя на климатик, а го пускам само като съм си у нас. Дори и на 20% от мощността си да работи, пак ще харчи повече, отколкото ще харчи ако е изключен. А при положение, че затопля стаята за 15 минути при нормална операция, няма смисъл да се поддържа температурата целодневно. Той през тези 5-6 часа няма да работи на 100%. Ще работи на 100% точно за 40 минути и после пак ще работи на мощността, на която е щял да работи цял ден.

 

Настроен си е на таймер - включва се час преди да се прибера и стаята е топла. Не съм му засичал разход.

И аз знам, че при минусови температури е добре да не се спира климатика...и също не го спирам. Докато съм си вкъщи го държа между 30-32 градуса (обичам топлото и хич не обичам дрехите :evil ), а когато излизам навън за час-два го оставям на 26-28С, че да ми е топло като се прибера и само ако имам работа навън за повече часове - тогава го смъквам до 24-25С. Мога да се лиша от много неща, но от топло никога. :)

 

Моя има сензор и ако стаята е празна - намаля мощността и температурната разлика значително с цел икономия на енергия.

Link to comment
Share on other sites

Помещението в което работя (и реално май живея :bgrin: ) е много добре звуко и топлоизолирано. Примерно ако вън е +15 градуса, вътре практически няма нужда да се включва каквото и да е, защото температурата се задържа твърдо на 28-30С (на колкото всъщност ми е комфортно) и се поддържа само от леката топлина, която излъчват усилвателите и миксерите. Ако вън е между +5 и +10 градуса, климатикът ми се включва през няколко часа за по десетина минути колкото да компенсира спада в температурата и само ако навън е около нулата и под нея - тогава започва да се включва малко по-често и на по-дълги периоди, но досега реално никога не му се е налагало да работи почти непрекъснато...вероятно трябва вън да е -25С за да се наложи да работи през 99% от времето. :)

 

П.П. За протокола: климатикът ми е 12-ка и дори не е инверторен, но пък помещението е с южно изложение и навремето когато го изолирах...доста се постарах, ама наистина доста - то си е практически 'стая в стаята' със стабилна изолация от всички страни и тогава изобщо не ми пукаше с колко ще намаля размерите на помещението. ;)

Link to comment
Share on other sites

Работил ли си в Оптицентър? Какъв точно QA си? :)

Не съм. Нито едното, нито другото. Чертежите, които гледам всеки ден са в част архитектура.

Аааа....можело значи...ама дупе се иска, не хленч.

Айде да направя нещата по-добри... Тая година завършиха. Но стига толкова. Всеки си намира пътя. Едни могат, други не можем.

450 наистина е прекалено ниско, но не може да очакваш 2 бона стартова заплата само задето си завършил вишо. Нов човек, току-що завършил бе грам опит първите месеци е 100% тоталка за фирмата. Като започнеш да разбираш от работата и следва заплатата да се коригира след година някъде.

 

И преди да тръгнеш да ми говориш че живея на друга планета - аз като започнах първите неща, които правих ми отнеха по 2 месеца и взех пари, колкото една средномесечна заплата на продавач на сергия за вестници (просто преди това лятото работих на централна гара да продавам вестници и това ми беше базата за сравнение та толкова исках). На подобни цени работех близо година и си намирах случайни клиенти. След това се хванах на малко по-добра заплата на работа в една фирма, после в друга и така малко по малко ми се вдигаше заплатата.

 

Т.е. ако питаш колко е нормалното за стартова заплата - ами 0.00 е нормалното, оттук нагоре колкото и да ти дадат е по милост на шефа ти.

 

 

Именно. Най-вече това с личния принос да се промени нещо.

Нямах нито време, нито възможност да чакам.
Link to comment
Share on other sites

Това е така, но е добре да се прави ако е нужно. Не виждам смисъл климатика да отоплява помещение, в което няма никой още повече, че не спя на климатик, а го пускам само като съм си у нас. Дори и на 20% от мощността си да работи, пак ще харчи повече, отколкото ще харчи ако е изключен. А при положение, че затопля стаята за 15 минути при нормална операция, няма смисъл да се поддържа температурата целодневно. Той през тези 5-6 часа няма да работи на 100%. Ще работи на 100% точно за 40 минути и после пак ще работи на мощността, на която е щял да работи цял ден.

 

 

Като те няма, климатика го държиш на 20-21°С. Питайте Галицин, той ще ви обясни защо е необходимо. Особено, ако в сградата няма работещо парно отопление.

 

Миналия месец, сметката за тока, при 2 климатика включени постоянно и работещи по посочения начин, сметката ми е 45лв. Нямам бойлер, но имам сградна инсталация. По-миналия месец, сметката ми беше 30лв. 45кв.м е квартирата, на последен етаж, със стара дограма, която свири като симфоничен оркестър.

 

 

Айде да направя нещата по-добри... Тая година завършиха. Но стига толкова. Всеки си намира пътя. Едни могат, други не можем.

 

 

Аз познавам и хора без висше образование, които правят над 2к заплата. За това казвам, че се иска дупе.

Link to comment
Share on other sites

Попринцип за климатика е по-добре да работи постоянно.

Ако само с климатик се отопляваш - да. И то ако си по-голямата част у вас. Иначе е чиста загуба на енергия. Верно, че ако се прибереш в добре изстинал апартамент трябват поне 6 часа да се постопли, защото и стените изстиват и някак лъха хлад отвсякъде, а климатика колкото и да работи няма как да стопли, но ако си като мен да имаш и парно и чат пат да пускаш климатика за да "достопли" е излишно.

 

А онова "зимата климатик не се спира" ела да видиш как го спирам и пускам когато ми е кеф. Онези глупости са за замръзващите Midea. До момента вече 10тина години Мицубишитата работят безотказно.

Нямах нито време, нито възможност да чакам.

Не разбирам как очакваш тогава без грам умения да станеш едва ли не директор на мултинационална компания с 2 секретарки, едната руса, другата рижа? Може ако баща ти се казва Доналд Тръмп евентуално

Link to comment
Share on other sites

Ако само с климатик се отопляваш - да. И то ако си по-голямата част у вас. Иначе е чиста загуба на енергия. Верно, че ако се прибереш в добре изстинал апартамент трябват поне 6 часа да се постопли, защото и стените изстиват и някак лъха хлад отвсякъде, а климатика колкото и да работи няма как да стопли, но ако си като мен да имаш и парно и чат пат да пускаш климатика за да "достопли" е излишно.

 

А онова "зимата климатик не се спира" ела да видиш как го спирам и пускам когато ми е кеф. Онези глупости са за замръзващите Midea. До момента вече 10тина години Мицубишитата работят безотказно.

 

Не разбирам как очакваш тогава без грам умения да станеш едва ли не директор на мултинационална компания с 2 секретарки, едната руса, другата рижа? Може ако баща ти се казва Доналд Тръмп евентуално

31 навърших вчера. Не си правя вятър на устата като говоря. Щом съм го казал значи е имало причина. Не ми се обяснява обаче, още повече във форум. Взел съм разни решения защото е имало разни обстоятелства и тогава съм преценил, че така е най-добре. Дали исках да съм си в Бг. Много ясно. И сега го искам. Но в Бг няма работа, с която да излезна от тинята ако утре не дай Боже остана на улицата. Тука има такава работа....но както знаем всичко си има цена. За клатикурешка позиция в някоя дълбока държавна администрация и 3 бимби на края на месеца - обирам си крушите. ;)
Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...