Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

Ръцете не си ги чуствам, краката кокал, устните напукани, хвърча до WC през 5 минути, а снега ми е най-омразното нещо.:

Използвай ръкавици и слагай повече дрехи. :) За устните може да си слагаш вазелин.

/fixt

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Използвай ръкавици и слагай повече дрехи. :) За устните може да си слагаш вазелин.

/fixt

Слага той, слага, и ръкавици, и дрехи, и шапки. Ама физически има непоносимост към зимата. А аз към лятото. Тук сигурно ни е най-голямата разлика :D

 

А Пешо е прав, че лятото си е лято, ама зимата е като есен.

Link to comment
Share on other sites

Галя, той те е взел зимата да го топлиш :lol: Тя и моята жена така - под 25 градуса ѝ е хладно... Ако 2012 не беше толкова мразовита можеше и да не сме заедно :lol:

Link to comment
Share on other sites

А, де. Не е така. Аз съм студенокръвна, все търся него да ме топли зимата, че е печка Перник. Аз съм тази със студените крайници (вечно), даже лятото.

Link to comment
Share on other sites

Използвай ръкавици и слагай повече дрехи. :) За устните може да си слагаш вазелин.

/fixt

 

Това е все едно да ти кажа, като си пусна климатика у нас е екстра. Кво му е лошото на лятото?!?!  :laughing:

 

Просто всеки е с усещанията си и на мен ми е топло, ама държа на топлото. Виж студа ме мори яко и не го обичам. А жена ми си я топля зимата аз, както каза като се завия и ставам печка Перник.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Това е все едно да ти кажа, като си пусна климатика у нас е екстра. Кво му е лошото на лятото?!?!  :laughing:

 

Просто всеки е с усещанията си и на мен ми е топло, ама държа на топлото. Виж студа ме мори яко и не го обичам. А жена ми си я топля зимата аз, както каза като се завия и ставам печка Перник.  :grin:

 

Не е същото, защото аз можех да кажа същото и за зимата. Пусни си климатика и си ОК.

 

Става въпрос за излизане на вън и нормално съществуване.

 

Аз проблем през зимата нямам. Слагам си памучна блуза, върху нея пуловер, едно яке, шал и ръкавици и съм ОК. Ако ми е студено, мога и още дрехи да сложа. Лятото за сметка на това съм постоянно лепкав и потен, което пък ме прави раздразнителен и убива у мен всякакво желание за излизане.

Link to comment
Share on other sites

Лятото за сметка на това съм постоянно лепкав и потен, което пък ме прави раздразнителен и убива у мен всякакво желание за излизане.

Да, чувствам се гнусно, мазно, лепкаво, мокро и непривлекателно!!! И аз мразя да излизам като е жега. Бляк!

Link to comment
Share on other sites

Еми за това казах, всеки го усеща различно. Колкото и дрехи да сложа и да ми е топло, пак усещам дискомфорт. Споменах по-горе защо и какво не ми харесва. Да не говорим, че можеш да се подхлъзнеш на лед и да се пречукаш, на места има и гадни хлъзгави плочки, може да те изпраска ледена висулка, при снеготопене да те лепне преспа и т.н. Всеки с усещанията си, аз искам целогодишно да е топло, та трябва да мисля за емигриране на юг, само да видим как ще се разберем с жена ми, тя ще иска на север. :D

Link to comment
Share on other sites

Не е същото, защото аз можех да кажа същото и за зимата. Пусни си климатика и си ОК.

 

Става въпрос за излизане навън и нормално съществуване.

 

Аз проблем през зимата нямам. Слагам си памучна блуза, върху нея пуловер, едно яке, шал и ръкавици и съм ОК. Ако ми е студено, мога и още дрехи да сложа. Лятото за сметка на това съм постоянно лепкав и потен, което пък ме прави раздразнителен и убива у мен всякакво желание за излизане.

 

Мммм даааа...и като добавиш подходящите зимни обувки, вече си по-тежък с няколко килограма. :))

Мани тая работа - лятото слагаш една една фланелка и летиш...а и лятото/зимата все по улиците ли бръмчиш? Предполагам, че по някое време все пак се прибираш някъде на закрито. :)

Link to comment
Share on other sites

Мммм даааа...и като добавиш подходящите зимни обувки, вече си по-тежък с няколко килограма. :))

Мани тая работа - лятото слагаш една една фланелка и летиш...а и лятото/зимата все по улиците ли бръмчиш? Предполагам, че по някое време все пак се прибираш някъде на закрито. :)

 

И лятото и зимата все ми се налага да обикалям еднакво. През зимата/пролетта/есента обикалям повече по собствено желание, защото не се задъхвам и не се припотявам целия. Лятото излизам само ако е нужно, което за мен е огромен минус.

Link to comment
Share on other sites

Мммм даааа...и като добавиш подходящите зимни обувки, вече си по-тежък с няколко килограма. :))

Мани тая работа - лятото слагаш една една фланелка и летиш...а и лятото/зимата все по улиците ли бръмчиш? Предполагам, че по някое време все пак се прибираш някъде на закрито. :)

 

Toй Ангел иска, като закара мадама у тях, да си играе 1 час да я съблича.  :grin: Друго си е лятото направо да я метне на леглото.

Link to comment
Share on other sites

Лятото трябва да я изкъпя преди това. По-добре да ми отнеме 30 секунди повече, за да сваля 1 допълнителен кат дрехи. :)

Link to comment
Share on other sites

Toй Ангел иска, като закара мадама у тях, да си играе 1 час да я съблича.  :grin: Друго си е лятото направо да я метне на леглото.

 

Изобщо не си далече от истината. :grin:  Навремето преди да се оженя имах едно гадже, едно такова слабичко, обаче толкова дрехи трябваше да й свалям като идваше вкъщи през зимата...не е истина, имам чувството, че нарочно го правеше...ама и в това си има известна доза еротика, стига процесът на свалянето да не продължи прекалено дълго и да ти мине мерака. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Просто тогава е бил ледниковият период, признай си. Все пак е било преди новата ера :)

Link to comment
Share on other sites

За първи път в човешката история космически апарат успешно влезе в орбита около най-голямата планета в Слънчевата система - Юпитер, преодолявайки успешно чудовищната радиация на магнитните пояси на планетата - радиация от порядъка на над 20 милиона РАД-а, което образно е около 100 милиона рентгенови снимки едновременно. Сондата на НАСА Юнона (Juno) приключи точно петгодишното пътуване към планетата-гигант и преди малко повече от час успя да намали скоростта достатъчно, че да влезе в стабилна орбита около Юпитер. :bowdown:

 

juno_160701.jpg

 

https://www.youtube.com/watch?v=A2fknqVk2yk

Link to comment
Share on other sites

Е малко са пресолили манджата с тоя трейлър... Все едно гледам трейлър на поредната холивудска боза...

Link to comment
Share on other sites

Е малко са пресолили манджата с тоя трейлър... Все едно гледам трейлър на поредната холивудска боза...

Драматизмът не е никак преувеличен. Само по себе си това е уникално инженерно постижение в човешката история. Самият факт, че до момента всичко работи като по ноти (мисля, че девиацията при целия процес на спиране и влизане в орбита е само една секунда) в такива зверски условия в близост до Юпитер и най-вече електроника подложена на такава чудовищна радиация е повече от показателно. Очаквам наистина уникални открития и снимков материал при поетапното задействане на всички уреди и инструменти.

Link to comment
Share on other sites

Е малко са пресолили манджата с тоя трейлър... Все едно гледам трейлър на поредната холивудска боза...

 

"Все едно"? Че това си е 1:1 холивудски трейлър барабар с музиката, 3D ефектите, надписите, осветлението на тия дето говорят и т.н. :grin:  Вероятно съвпадението на датата на приближаването, с националния им празник, ги е подтикнало да го направят по този начин, а може и да не е съвсем съвпадение, а прецизно изчисление кога точно да стигне. :devil

Иначе Кръстника е прав - бая тегаво е да изследваш при такива условия газов гигант, на който на всичкото отгоре му е трябвало още малко, за да стане самостоятелна звезда. Бях гледал преди време една въображаема симулация на сонда, пътуваща към вътрешността му (нещо което на практика няма как да стане поради 101 причини) - то беше едно несвършващо пътуване през слоеве с нарастващо налягане...абе... път безкрай... ;)

Link to comment
Share on other sites

а може и да не е съвсем съвпадение, а прецизно изчисление кога точно да стигне. :devil

Мислиш ли, че законите на физиката и по-специално орбиталните параметри на Земята и Юпитер могат да се нагласят така, че да се получи това преднамерено? :lol:

Иначе ето какво представляваше траекторията на сондата за петте години на полет до Юпитер:

https://www.youtube.com/watch?v=sYp5p2oL51g

Link to comment
Share on other sites

Мислиш ли, ..

 

А ти мислиш ли, че всеки път трябва да добавям запазената марка на Ангел "/sarcasm"? Тебе поне те имам за интелигентен човек... :lol:

 

...а тия леваци от НАСА, вместо да пуснат сондата по права линия, правят там разни кръгчета...сигурно са я пробвали как държи на дрифт. :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

Godfather, on 05 Jul 2016 - 20:45, said:

Мислиш ли, че законите на физиката и по-специално орбиталните параметри на Земята и Юпитер могат да се нагласят така, че да се получи това преднамерено? :lol:

Не само мисля, а съм сигурен. Не се нагласят, а се използват орбитите и гравитационните полета на планетите като своеобразна "прашка". Орбитите на планетите в Слънчевата система и техните маси са отдавна известни с достатъчна точност, за да се изчисли гравитационното взаимодействие между тях и сондата. И като има готов математически модел, едва ли е голям проблем да се подбере комбинация от време, скорост и първоначални координати на сондата така, че да пристигне в крайната точка в желания момент с поне 95% вероятност ;)

Link to comment
Share on other sites

Не мисля, че са го изчислявали, понеже има предварителни ограничения кога точно ще съвпаднат определени обстоятелства, които са най-благоприятни за изстрелването (най-вече местоположенията на планетните орбити), така че според мен си е чисто съвпадение. :)

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...