Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

А ти мислиш ли, че всеки път трябва да добавям запазената марка на Ангел "/sarcasm"? Тебе поне те имам за интелигентен човек... :lol:

А ти не виждаш ли ухилената емотикона в края (макар и на твоята възраст все пак да ти е простено)?  :lol:

 

Не само мисля, а съм сигурен. Не се нагласят, а се използват орбитите и гравитационните полета на планетите като своеобразна "прашка". Орбитите на планетите в Слънчевата система и техните маси са отдавна известни с достатъчна точност, за да се изчисли гравитационното взаимодействие между тях и сондата. И като има готов математически модел, едва ли е голям проблем да се подбере комбинация от време, скорост и първоначални координати на сондата така, че да пристигне в крайната точка в желания момент с поне 95% вероятност ;)

Бъркаш изчисляването на вероятностите. Няма как да нагласиш положението на Земята и Юпитер при избраната схема на траекторията, както е показано на клипа по-горе. Затова във всички подобни мисии има т.нар. стартов прозорец и ако го изтървеш, духаш супата. Стартовия прозорец за Juno беше между 5 и 20 август 2011 по 60 минути всеки един от тези дни. При положение, че не можеш да контролираш времето за достигане на крайната цел (опростено казано, защото възможностите за корекции са наистина минимални), вероятността да уцелиш точно даден ден в годината е (1/24 * 20)/365 = 0.2%, като това е идеалната математическа вероятност, т.е. тук изобщо не слагаме възможността в дадения час на прозореца да имаме тропическа буря, която да отложи полета за други дни, което автоматично прецаква схемата за пристигане в уречения звезден час. Juno излетя на 5 август 2011, т.е. точно в първия от възможните дни, което е голям късмет. Ако времето беше неподходящо, имаше някакви проблеми за отстраняване при старта и други подобни, които биха наложили отлагането му, сондата никога нямаше да може да пристигне точно на 4 юли за фойерверките. :)

 

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

А ти не виждаш ли ухилената емотикона в края (макар и на твоята възраст все пак да ти е простено)?  :lol:

 

Ти тая икона от години я слагаш във всеки твой пост, така че отдавна си е изгубила значението...или поне аз вече дори и не я отбелязвам. ;)

 

P.S. Баси, чукнах "юбилей" - 20000 поста. :D

Link to comment
Share on other sites

P.S. Баси, чукнах "юбилей" - 20000 поста. :D

Баси спамъра. Имаш сериозен шанс да изпревариш Дедо и да се качиш на почетния подиум на форОма. (слагам хилещата се икона, защото ми е смешно). :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мммм даааа...и като добавиш подходящите зимни обувки, вече си по-тежък с няколко килограма. :))

Мани тая работа - лятото слагаш една една фланелка и летиш...а и лятото/зимата все по улиците ли бръмчиш? Предполагам, че по някое време все пак се прибираш някъде на закрито. :)

 

Заеби. Няма да те разберат. Кеф си е топличкото, хич не ги слушай :)

Баси спамъра. Имаш сериозен шанс да изпревариш Дедо и да се качиш на почетния подиум на форОма. (слагам хилещата се икона, защото ми е смешно). :lol:

 

Водя го с 1 обиколка като гледам :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мноо сте спрели, чеСно!

 

Бахахаха. Не, не съм. Намирам се на много 'арно място..на височко...мммм, всичко влиза като у дома си...далече от жегата...КЕФ!!!

Ела ма моята тераса надвечер. Нищо, че е да речем на пеесе метра над морското равнище :))

Всичко си вляа по много и без мрънкане и тежки последствия, А уханието на кориандър, билки и гора нема ти ги описвам.

 

 

П.п. Казах ли ви, че сте мноо зле?

Link to comment
Share on other sites

Нещата винаги са прости. Няма как да не се възхищавам на някой държащ 80 процента от продажбите в световен мащаб. Ако мислиш, че управлението на такава империя, макар и криминална е лесна работа - не е така. Тия двамата определено не са прости хора. Оставяме на страна убийствата. За тях е ясно какво мислим.

 

400 млн на седмица? С два месеца работа спокойно може да си вземеш остров и да си му станеш кмет ☺️☺️☺️

Link to comment
Share on other sites

Скоро нали даваха някав филм за Пабло, горкия, хиляди долари му струват ластиците с които стяга пачките ЗА СЕДМИЦА :)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е да си припомниш как са завършили и двамата...първият със сигурност вече не му пука, а на втория много се съмнявам да му е хубаво. :)
 
---------------------------------
 

Как да вярвам на сайтът,

 

Как можа да го напишеш, след като лесно се разбира кой на кого да вярва. ;)

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е да си припомниш как са завършили и двамата...първият със сигурност вече не му пука, а на втория много се съмнявам да му е хубаво. :)

 

---------------------------------

 

 

Как можа да го напишеш, след като лесно се разбира кой на кого да вярва. ;)

Знам. Всичко съм изчел за тия картели. Едни от любимите са ми заедно с данъчните измами.

Link to comment
Share on other sites

Едно нещо не може да се отрече на Ескобар - умението да управлява такова умопомрачително количество кеш - целият този многомилиарден бизнес е бил изцяло в кеш. Не е изобщо майтап работа. Мисля, че това си е абсолютен световен рекорд за Гинес - едва ли има друг човек в историята, който да е боравил с толкова много кеш.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Те за тва мишките ги ядат и Тук-таме изкача някой бидон с мангизи. Ама предполагам е трудно да вкараш 1 млрд в банката като си бил на бюрото по труда

Link to comment
Share on other sites

Ето как приключва Ескобар:

Death_of_Pablo_Escobar.jpg

П.С.Според написаното в Уикипедия по време на гонитбата му загиват десетки невинни вкл. деца.

П.С.2.На някои хора дрога не им трябва-само си представят много пари накуп и вече са надрусани. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Мноо сте спрели, чеСно!

 

 

Ела ма моята тераса надвечер. Нищо, че е да речем на пеесе метра над морското равнище :))

Всичко си вляа по много и без мрънкане и тежки последствия, А уханието на кориандър, билки и гора нема ти ги описвам.

 

 

П.п. Казах ли ви, че сте мноо зле?

Благодаря за поканата, при възможност ще се възползвам...обичам уханието на билки... :grin:

Link to comment
Share on other sites

Тази сутрин пред мен имаше около 10 часа работа. Планът беше - 6 часа през деня, 2 часа през нощта, 2 часа утре сутрин. Парче торта!

В задачата се пита - колко часа съм работил от сутринта до сега?

Link to comment
Share on other sites

Аз знам, но не се притеснявай - просто си разменил реда и си оставил 6-те часа (+още двата евентуално) за през нощта. :)) (парче кейк)

Link to comment
Share on other sites

Не ми се отваря тема в търговския и не ми се знаимава да ги продавам на парче по 1 бр, пък и тук сме все наши хора...Имам едни изостанали Night breaker unlimited H7 12V 55W - 4 броя. За 50 кинта ако иска някой да ги вземе...

 

П.П. Мисля че имам и едни Cool blue H4, няколко бройки....ама не съм сигурен точно колко са, трябва да проверя...ако някой ги иска де...

Link to comment
Share on other sites

Аз може да взема един комплект да си сложа на дългите, че сега са леко жълти, сравнени с ксенона. :)

Link to comment
Share on other sites

Ваше праисторическо величие Пламен, мисля че не спомнахте името на тъй приятния вам пиЯно бар, намиращ се във близост до Вашето местообитание...така ласково се изказахте за професионалните му характеристики и оставихте нас, простосмъртните, само да гадаем за името и местонахожденито му. С молба да ни сведете за така нужната ни информация.

Искрено Ваш, магданозчо.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...