Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

да не спамя във въпросителната тема..Ако си напълно съгласен, за какво са опулените очи? :)Вероятно заради това, че колата ти е в състояние, в което ѝ нямаш доверие :)

 

Ако си напълно съгласен, за какво са опулените очи? :)
Пешо е разбрал, и има защо да знае ... аз не държа на външния вид на колите, но що се отнася до нормалното им функциониране съм непримирим, че е нужно винаги да са в състояние да си свършиш работата.Кола, която не мога да ползвам, когато ми е нужна е непотребна вещ. И не го казвам да се заяждам, ами дори имам и други познати така които не си карат колите и винаги съм реагирал с опулени очи.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Има хора, които никога няма да са доверят на колата си, дори да я купят от магазина ден преди да тръгне на път. Не видях да каже, че колата му е счупена или има некви повреди, а че присто не иска да рускува. И както по-рано Пламен сподели, хората които много го мислят и де факто имащи нормална и работеща техника никога не поемат риск, докато има хора с кошници, който ще мине три пъти планетата и колата и нема да й се случи нищо, от факта, че просто не го мисли, и каквото има да се случва ще се случва.

Link to comment
Share on other sites

Проблемът с колата е следният - показва ми, че загрява. Говоря за 100 - 115 градуса. Случва се основно при изкачване, дори да не е особено стръмно - например на магистралата преди тунела в посока София и малко след това има участъци с леко нагорнище, там спокойно вдига над 100 градуса. Отделно при градско каране, ако има задръстване, стига до 95 - 100. 

 

Ходил съм в три различни сервиза, смених сума неща, включително всички възможни датчици, но проблемът си е налице. В два от сервизите ме увериха, че всичко е наред, да не обръщам внимание на термометъра. Именно защото не мога да не му обръщам внимание, затова нямам доверие и не искам да се захващам с дълъг път. Тук така или иначе имам по 20-30 км на месец + едно ходене до Пловдив на два/три месеца - не ме притеснява особено. 

Link to comment
Share on other sites

Проблемът с колата е следният - показва ми, че загрява. Говоря за 100 - 115 градуса. Случва се основно при изкачване, дори да не е особено стръмно - например на магистралата преди тунела в посока София и малко след това има участъци с леко нагорнище, там спокойно вдига над 100 градуса. Отделно при градско каране, ако има задръстване, стига до 95 - 100.

 

Така беше старата ми кола...очите ми бяха все в стрелката, а на няколко пъти водата дори и успя да кипне. След това като взех Пасата, когато се движеше над 50-60, всичко беше ОК, без значение дали изкачвам баир в жега, но в замяна на това в задръстванията, когато колата работи на място в режим 'тръгнеш-спреш' и ако е горещо, температурата критично се качваше доста над 100. Сега с форда такива проблеми нямам, температурата седи константно нормална при всякакви условия - 140 на магистрала при 40C навън...задръствания или дълги изкачвания напълно натоварен при същата външна температура, стрелката също стои като залепена, но това е вероятно защото съм с 2 огромни вентилатора и един подобаващо голям радиатор.

Link to comment
Share on other sites

Над 1000 метра ракията минава в друго агрегатно състояние и ефекта е извънземен. :lol:

Нямаш предства колко си прав....

Всъщност, вероятно знаеш, но точно в този момент не можеш да се възползваш от тези качества на ракията...охаааа...ама много е густо...:lol:

Link to comment
Share on other sites

Ооох на чичиии..друго си е на 1300 надморска...

...точно в този момент не можеш да се възползваш от тези качества на ракията...охаааа...ама много е густо... :lol:

 

Що, да не си на балон случайно? :lol:

Link to comment
Share on other sites

Не само, че съм на брега, ами и все още е ранния следобед при мен, та съм неприлично трезвен дори след такъв драматичен мач. :lol:

Link to comment
Share on other sites

.. който ще мине три пъти планетата и колата и нема да й се случи нищо, от факта, че просто не го мисли, и каквото има да се случва ще се случва.

Да ти имам фактологията. :D

Link to comment
Share on other sites

Искам пловдивския климат да е същия като в планината. През деня топличко, вечерта - за нещо връхно. След 2 дена престой в един хотел над Чепеларе, като влезнах в Пловдив, все едно влезнах във фурната :(

Link to comment
Share on other sites

Абе то за вас няма угодия - като захладнее, защо било студено...като се стопли, "уф...аман от тая жега". Щяхте да мечтаете за нашия климат ако бяхте в някоя по-северна страна със средногодишна температура 5 градуса и максимална през лятото 15. Да не говорим пък ако ви тупнат в Африка на 40+ постоянна да ви ядат комарите, а там к'вито са големи като врабчета....гевезета...

Link to comment
Share on other sites

Никъв шанс. Аз не обичам жегата. Най-добре вирея на 20-25 градуса. Студът не ме плаши, стига да не е -40 :D

Link to comment
Share on other sites

Криво ви е, защото сравнявате топлото и студеното тук, а аз говорех за другото студено и другото топло, дето и двете са малко по-различни от нашите тука...а иначе както каза Чефо - с достатъчно финанси винаги може да си осигурите идеалната за вкуса ви температура, влажност...местоположение...брой звезди...превозно средство, което може да се паркира и на кей...или летище...русо...черно...ай да спирам, че се отплеснах. ;)

Link to comment
Share on other sites

Точно това се опитвам да обясня на всички, които ми обясняват как лятото е страхотно, щото се ходи на море.

Link to comment
Share on other sites

Никъв шанс. Аз не обичам жегата. Най-добре вирея на 20-25 градуса. Студът не ме плаши, стига да не е -40 :D

+1.. Не съм се родил за тая държава явно...

 

Иначе има и много по-зле от нашето лято. Тук поне е сухо. Като поседях на 30-на градуса и 90-на процента влажност, разбрах, че нашето лято е прекрасно...

Link to comment
Share on other sites

Никъв шанс. Аз не обичам жегата. Най-добре вирея на 20-25 градуса. Студът не ме плаши, стига да не е -40 :D

Same.

 

Лятото ми е най-противният сезон. Не виждам нито един позитив.

 

Ангел 1 -> 20 градуса = РАЙ :) 25 градуса = АД :)

 

Ангел 2 (ама не по важност) -> веднъж да сме на едно мнение. Най-гадно е лятото (особено пловдивското).

Да не кажете, че съм селянка, ама в Хисар е по-поносимо, поне се движи въздухът.

 

Link to comment
Share on other sites

Направо ми иде да зашливя всеки, който си поства мотивационни снимки, които възхваляват лятото през останалите сезони.

Link to comment
Share on other sites

Пфууу, най-после - сглобих го!!! Първия ми 3D пъзел дето се хващам да събирам - почти 2 часа разгадавах кое парченце как трябва да се огъне и къде точно трябва да отиде...добре, че знам наизуст формата и устройството на рояла, макар че 2 елемента по погрешка ги сглобих наобратно, а други два не ги довърших, защото ми писна. :)

 

...обаче не ставам за тая работа...не'ам нерви...баси и пипкавата работа... :notify:

 

29630a2bc0980e6a.JPG d1d5cfb34cd048a4.JPG

Link to comment
Share on other sites

FAKE!!!!!!!!!!!!

Това е или photoшоп, или си конструирал машина за умаляване на предмети.

CONFESS!!!!!

11892147_703426979802254_747271267451525

Link to comment
Share on other sites

обаче не ставам за тая работа...не'ам нерви...баси и пипкавата работа... :notify:

Поне създаваш работа на братята китайци. Сигурно минимум три-четири цеха в Китай се издържат от твоите поръчки. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Със сигурност, особено като се сетя какво още съм взел през последните месеци. :) Обаче съм изненадан от точността на изработката на пъзела - на всяка плоскост има едни микроскопични дупчици и въпреки, че всичко е от метал, който много лесно се огъва и от там дупчиците се изместват, всичко си пасна до части от милиметъра...явно е оразмерявано и рязано с лазер, иначе няма как да си го обясня.при тези малки размери.

Link to comment
Share on other sites

И аз не съм роден за тая държава. Жегата я понасям, студ не мога.....Ръцете не си ги чуствам, краката кокал, устните напукани, хвърча до WC през 5 минути, а снега ми е най-омразното нещо. Мразя да го чистя, мразя да го има, абе ненавиждам го. Искам цяла година по бански.  :grin:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...