Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

...обаче ако сметнем, че китайците доста надуват всякакви цифри, .............

 

По тоя повод, днес попаднах на атомни батерии....само дето са забравили отгоре да сложат и 8336dc3db38487f7.png:lol:

 

s-l1600.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

Красота! Твоя ли е машината? Ако да - защо не боядисаш пластините отзад в черно, така са като трънче в окото :)

 

Не, но бих искал един ден да имам толкова време и най-вече излишни пари :D

 

П.С. хвана ми окото та викам да споделя.

Link to comment
Share on other sites

Шшшш ебахти, цяло приключение е да се прескочат тия брътвежи за Русия, русанаци като всъщност никой не ползва термина "съветски", "комунистически" и прочие други, които са далече по-подходящи.

 

За какво постоянно противопоставяте "руски" неща и други неща, като те не са РУСКИ. Те са СЪВЕТСКИ, правени по едни съображения признати от цял свят за престъпен режим, в който човешката индивидуалност е смачквана до добиване на формата желана от партийното ръководство напълно без задръжки.

 

Нещата които са наистина РУСКИ, а не идеологически рожби, са обичани от цял свят, защото са сътворени с безгранична човечност, любов и желание. Това са образци на литературата, всякакви народни ястия от тяхната територи, скулптори, картини, песни, танци ... но те са нещо друго от онова за което пиша горе.

 

Престанете да пишете смейсвайки двете неща, само спорите, спорите... а началото на спора ви е сбъркано - за мен.

 

Защо толкова държите да обремените населението на тая окаяна държава - същата като нашата - с поведението на управляващите ги сега и в миналото? Недейте слиза на нивото на рубладжийските сайтчета, защото езика на който се спори, много напомня на рубладжийските сайтове. 

 

_________________________

А ми минава през главата, че днес по-добре да бях без кола... то не бяха минаващи в насрещното, то не бяха състезатели, то не бяха луди ... ВСИЧКИТЕ ги срещнах ... да не говорим колко ме беше страх да пресека на пешеходна пътека днес... от всякъде свирят гуми, клаксони... ужас

Link to comment
Share on other sites

Стопли се и естествено де що има чукундур е наизлязъл... Скоро и коврите като се съблекат и опасностите ще дебнат отвсякъде...   :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Това щях да кажа и аз...виновно е глобалното затопляне. :P

И гледай сега тепърва мАторите като наизлязат масово...

 

-------------------------

 

Имало заплаха за живота на ББ и друга за Пеевски, на втория даже му била добавена охрана от НСО (към неговата си). Що ли ми се струва, че който иска да трепе, няма да се занимава да реже букви от вестници и да праща писма, а направо ще си свърши тихомълком работата...

Link to comment
Share on other sites

 

Шшшш ......

+10000000000

 

 

PS: Ангеле мислех да ти го напиша по-рано ама така и не стигнах, а след такава дискусия някак изпуснах момента, но замисли се за 1 нещо - руснаците може да са много неща, но са сила, с която целия останал свят се съобразява. Ако бяха чак толкова изостанали и зле нямаше никой да ги бръсне за слива. За останалото е прав Коста

Link to comment
Share on other sites

П.С. хвана ми окото та викам да споделя.

 

Има един ютубър (Awesomesaucenetwork) с малко по-розов, но по-изчистен звяр: https://www.instagram.com/p/6d-Hd_swqw/

 

Много, много пари се искат за такива custom loops :(

 

П.С. Кабелите също струват чичо си и леля си...

Link to comment
Share on other sites

........руснаците може да са много неща, но са сила, с която целия останал свят се съобразява. ....

 

А аз колкото и пъти отворя картата на света оставам изумен от територията, която населяват...няма такава държава!

Link to comment
Share on other sites

Това щях да кажа и аз...виновно е глобалното затопляне. :P

Най-големия враг на киселото зеле.... а как обичам само кисело зелееееее и сърми.. малеееей :)

Link to comment
Share on other sites

Ракетните двигатели, закупувани от САЩ?

Той е само един модел и се прави (верно в Русия) от смесено руско-американско дружество. При положение, че Русия наследи цялата могъща навремето космическа програма на СССР, да се вадят подобни аргументи е по-скоро обидно за самата Русия, защото трябваше на този етап да имат далеч по-голямо развитие, както при двигателите, така и при космическите апарати изобщо (а там пък хич угаснаха).

Link to comment
Share on other sites

+10000000000PS: Ангеле мислех да ти го напиша по-рано ама така и не стигнах, а след такава дискусия някак изпуснах момента, но замисли се за 1 нещо - руснаците може да са много неща, но са сила, с която целия останал свят се съобразява. Ако бяха чак толкова изостанали и зле нямаше никой да ги бръсне за слива. За останалото е прав Коста

Това е като да ми казваш как едрото момченце, което за 4-та година повтаря 5-ти клас е супер готино, щото другите ги е страх от него.

 

Godfather-a го е написал над мен. Ако са толкова отворени, нямаше да лежат на стари лаври и да правят едно и също нещо вече 50-60 години. Щеше да има развитие, а то няма.

 

И дори не беше това началото на "спора".

Link to comment
Share on other sites

Той е само един модел и се прави (верно в Русия) от смесено руско-американско дружество. При положение, че Русия наследи цялата могъща навремето космическа програма на СССР, да се вадят подобни аргументи е по-скоро обидно за самата Русия, защото трябваше на този етап да имат далеч по-голямо развитие, както при двигателите, така и при космическите апарати изобщо (а там пък хич угаснаха).

 

Ейй много хамерикъсня, мислих си, че ще пишеш доста по-рано :D Те щото другите са много напред, че не могат един читав двигател да си нарпавят. Да ви имам аргументите...

 

 

 

Има един ютубър (Awesomesaucenetwork) с малко по-розов, но по-изчистен звяр: https://www.instagram.com/p/6d-Hd_swqw/

 

Много, много пари се искат за такива custom loops :(

 

П.С. Кабелите също струват чичо си и леля си...

 

Тези са ми любими и може би са първото нещо което ще си взема:

 

318XaXnXRZL._SX355_.jpg

 

След смяна на дъното с нещо в черно (с читав SATA3 контролер). Или пък направо M.2 ...

Link to comment
Share on other sites

.....

То това хубаво, но мен принципиално ме дразни залитането на тема руско... Пък темата така или иначе си е спамърска :)

 

А PC-то горе е красиво, но в последно време не искам нито да ги виждам, нито пък да ги чувам :))

Конзоличка и спиийд 

https://rsys.eu/speeeeed.png

Link to comment
Share on other sites

Ейй много хамерикъсня, мислих си, че ще пишеш доста по-рано :D Те щото другите са много напред, че не могат един читав двигател да си нарпавят. Да ви имам аргументите...

Това е така, защото живееш в някаква паралелна вселена и попиваш единствено кръчмарски лафове от напълно некомпетентни медии.

За да се образоваш, ето ти един списък на двигатели, които омразните ти хамериканци уж не могат да ги правят (забележи, над половината от тях са абсолютно нови и авангардни технологии, нямащи нищо общо със зората на покоряването на космоса):

  • Merlin 1D FT - RP-1/LOX - 825 KN
  • Merlin 1D Vacuum - RP-1/LOX - 934 KN
  • Raptor - Methane/LOX - 2300 KN
  • SuperDraco - NTO/MMH - 68 KN (първият в света космически двигател "принтиран" на 3D принтер)
  • RS-68А - LH2/LOX - 2600 KN (най-мощният в света двигател с течен водород)
  • RS-25 SSME - LH2/LOX - 2300KN
  • SS-SRB - APCP - 14000 KN
  • J-2x - LH2/LOX - 1300 KN
  • RL-10B-2 - LH2/LOX - 110 KN
  • RL-10A-4-2 - LH2/LOX - 100 KN
  • NSTAR - Xenon - (първият в света йонен двигател в космически апарат в дълбокия космос)
  • NEXT - Xenon - 0.3 N
  • VASIMR - Argon - 5.7 N
  • Boeing 601HP - Xenon - 0.02 N (първият в света комерсиален йонен двигател за спътници)
  • Boeing 702 - Xenon - 0.2 N
  • BE-3 - LH2/LOX - 490 KN
  • BE-4 - Methane/LOX - 2400 KN
  • SLS SRB - PBAN - 16000 KN (най-мощният твърдотелен и изобщо космически двигател в историята)
Link to comment
Share on other sites

Годфадър, заеби тия двигатели ти. Важното е обаче, че Руснаците бълват технология от преди 50 години на конвеир, защото "като работи, защо да го променяш"?

Link to comment
Share on other sites

Спомням си декември миналата година вентюра на Локхийд Мартин с Боинг купиха 20 "западнали" модерни от преди 150 години съветски ракетни двигатели...ти да видиш..

Link to comment
Share on other sites

Ейй много хамерикъсня, мислих си, че ще пишеш доста по-рано :D Те щото другите са много напред, че не могат един читав двигател да си нарпавят. Да ви имам аргументите...

Дали пък не е по-евтино за момента да ползват онези другите? Щото то не е чак толкова лесно да се построи та да го правят китайците, а пък ако се прави в щатите някак доста скъпо ще им излезе (сравнено с руския)... То и аз искам да карам Бентли ама някак скъпичко ми идва та карам една тойота (верно на малко годинки е ама не е бентли, нали?)

Това е като да ми казваш как едрото момченце, което за 4-та година повтаря 5-ти клас е супер готино, щото другите ги е страх от него.

 

Godfather-a го е написал над мен. Ако са толкова отворени, нямаше да лежат на стари лаври и да правят едно и също нещо вече 50-60 години. Щеше да има развитие, а то няма.

 

И дори не беше това началото на "спора".

Ъъъъъъъъ? Я пробвай да поясниш как стигна до тази аналогия, че нещо ти загубих мисълта. Кой е казал че са супер готини. Просто ти обяснявам, че не са чал такива неандерталци, каквито ги изкарваш. Това с ракетните двигатели също е показателно. Можеше да ги правят и китайците, хем по-евтино щеше да е ама нали...

Link to comment
Share on other sites

Спомням си декември миналата година вентюра на Локхийд Мартин с Боинг купиха 20 "западнали" модерни от преди 150 години съветски ракетни двигатели...ти да видиш..

А ти знаеш ли колко високотехнологични компоненти купуват руснаците от американски фирми за своите космически апарати? Не, не знаеш, защото в кръчмарските мохабети за това не се говори. Нещо повече, много често направо директно си поръчват цели сателити, които след това изстрелват с могъщите си ракети. А знаеш ли, че единствения шанс на руснаците да пратят научна апаратура на Марс, беше да се помолят на НАСА да им предостави едно кътче в корпуса на Кюриосити? Сигурно и това не знаеш, но то е разбираемо. Защото никой не тръби наляво и надясно за това, както някои "разбирачи" за прословутия руски двигател. Има и още много, но нямам време да ви образовам в момента.

Link to comment
Share on other sites

Не съм запознат, кога руснаците се молят на американците за сателити, части, това го има само във вашите махленски мохабети. Още веднъж, това само показва, че руснаците не са толкова закъснели технологично, колкото ги изкарва Ангел. 

Друго да питам от лично любопитство да питам Ангел, какъв американски продукт има в тях. "Печки, п'релани, боИлери"?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Дали пък не е по-евтино за момента да ползват онези другите? Щото то не е чак толкова лесно да се построи та да го правят китайците...

За китайците според мене, бъркаш!

Тия нямат спирачки. А и за тях също важи правилото за огромната маса паплач, гигантската територия и наличието на страшно много собствени ресурси. Освен това, те си имат собствена космическа програма и собствени изследователски и развойни центрове, та в съвсем скоро време като нищо ще изненадат света.

 

П.п. Лично мнение.

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...