Jump to content
BulForum.com

Какво ви минава през главата


Recommended Posts

  • Replies 107k
  • Created
  • Last Reply

айде пак да си напомним, че русници не е равно на РУСИЯ, руснаци не е равно на КОМУНИСТИ и т.н.

Едно от малкото наистина смислени неща, които прочетох днес в този форум

Потвърждаваш думите ми. Страна останала завинаги в миналото.

Леко се обърка. Може да са много неща, може и да ги скъсвам от бъзик руснаците, че един автомобил като хората не успяха да направят, ама чак толкова зле не са. Не забравяй, че все пак са доста хора и най-малкото статистически ще успее да излезе някой и друг гений измежду тях. Това, че не случват на управници не значи, че същите са чак толкова отчайващо прости та хептен за нищо да не стават.

 

Специално Путин може да търпи критики за много неща, но следва да бъде уважаван за доста други свои качества и постижения. Не съм му фен, нито искам да имаме нещо общо с техните олигарси (въпреки, че за съжаление май са собственици на поне половината ни изпаднала държавица, за което пък още по-малко съм им фен), но това не значи, че ги считам за идиоти. Точно обратното - и ДС и КГБ имат доста кадърни кадри...

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за политика, както споменах 5 пъти сигурно. И не мисля, че съм се объркал. Точно защото са много хора, а са на същото ниво като България по манталитет на населението. Алкохол и цигари да има, другото не е важно. Самия факт, че рускините идват в България, за да си търсят щастието е достатъчно показателен. Лесно може да се види коя държава е зле по броя на емигрантите в западна Европа и САЩ.

 

Другите държави нямат автори ли, че на най-голямата по площ държава в света им броим 2-мата, които са творили преди 100-200 години?

Архитектура излезнала ли е от Русия скоро?

Изкуство?

Разни творби?

Качествено кино?

Автомобили?

Иновации в технологията, която всички ползваме?

Ми не. Едно голямо нищо.

Само оръжия и военна техника. Те явно още смятат, че всички трябва да говорим Руски.

 

И аз пак ще повторя това, което написах. Ако цъкна Google Street View на произволен булевард в Русия - няма да можете да го различите от България. Дори лафките по улицата и тенекиените им магазини и фургони са същите!

В държави, в които е нямало Руска намеса, разликата е очевидна и никога не кожеш да си кажеш "Абе, тва супер много прилича на Хасково"

Link to comment
Share on other sites

...рускините идват в България, за да си търсят щастието....

 

Хммм...много мога да пиша по темата, ама не ми се пише посреднощ. Само да вметна, че точно в съветско време руснаците направиха някои от най-свежите комедии, които съм гледал, пак по това време и малко преди това написаха някои от най-мелодичните песни, които изобщо могат да се напишат...и последно - рускините отдавна вече не си търсят щастието в България. ;) Иначе да - напълно вярвам, че спокойно може да се напиеш в Москва, да хванеш кьоркютюк пиян по погрешка самолета за Ленинград (С.Петербург), да седнеш пиян в таксито на аерогарата и да си кажеш московския адрес, да те закарат до абсолютно същия блок, че и даже ключът ти да пасне на ленинградския апартамент...както между другото се разказва в една от култовите им комедии, която обикновено винаги дават по Нова година. ;)

Link to comment
Share on other sites

Не говоря за политика, както споменах 5 пъти сигурно. И не мисля, че съм се объркал.

Ами не говориш за политика ама всичко тръгва именно от там. Най-голямата игра е именно политиката.

 

А за объркването - генерализираш прекалено, а добре знаем, че всяка прекалена генерализация е грешна.

Link to comment
Share on other sites

Аз просто споменах как виждам остатъци от Руското присъствие навсякъде около нас в елементарни неща като градоустройството и архитектурата.

Link to comment
Share on other sites

Ами там е работа че точно това с архитектурата не е руско баш, а си е по-скоро комунистическо. Помисли над нещо - когато за народа се разсъждава като за добитък мислиш ли, че хората от ЦК (т.е. елита) ще се напъва да строи нещо красиво? Глупости. Естествено, че идеята ще бъде максимално евтино да получи каквото би вършило някаква работа. Все пак тогава от Партията се определяше кому какво се полага - планова икономика.

Link to comment
Share on other sites

Ами именно де. Комунистическо. Само дето в Китай няма такива блокчета като нашите от техния комунизъм. А и колко комунистически държави е имало след 1980 година? Напълно сериозно питам.

 

Ясно ми е, че на даден етап всичко е навързано, че отива дори и отвъд политиката в човешката психология, защото и политическата насоченост се определя от човешките предразсъдъци и комплекси.

 

И всичко отново води до твърдението ми, че от Руското присъствие в България и други държави, са останали само негативи в днешно време. Неща, които хората в днешно време просто не искат да променят по някаква причина.

Това също не променя и факта, че от Русия през последните 20 години нищо не е излезнало освен оръжия във всичките им форми.

 

Другите държави развиват туризъм, строят красиви неща, постройки. Творят музика и филми. Организират конгреси и дискутират технологии и развитие във всякакви сфери.
Руснаците си седят на студено, живеят с миналото и плюят злоба към всичко, което не е руско. Дори и към държавите, които до преди 20 години са им били области.

Link to comment
Share on other sites

През главата ми минава въпроса да си взимам ли Galaxy S7 или да не си взимам? Приордърите щяли да вървят в комплект с безплатен Gear VR. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

 

Това също не променя и факта, че от Русия през последните 20 години нищо не е излезнало освен оръжия във всичките им форми.

 

Другите държави развиват туризъм, строят красиви неща, постройки. Творят музика и филми. Организират конгреси и дискутират технологии и развитие във всякакви сфери.

 

Ти да нямаш украинска кръв? :D

 

http://fishki.net/1838447-prodolzhenie-made-in-russia-ili-odin-den-rossijanina-zhivuwego-iskljuchitelno-russkoj-produkciej.html

 

Ето ти още made in Russia.

http://fishki.net/anti/1840589-made-in-russia.html?mode=tag:sdelanovrossii:recent

 

Че ме мързи да ровя.

Link to comment
Share on other sites

Има няколко неща които веднага ми се набиват в очите. Windows-a на лаптопите, Intel inside на същите, телевизора изглежда леко античен, трамваите ако ги сложим до Шкода 15T също изглеждат стари... Ладата даже няма да я коментирам :)))

Иначе нали онзи ден показваха черната кутия от техния ТУ ? Едва ли е правилният момент за хвалене на руската техника. :)))

Link to comment
Share on other sites

Танасе, мерси за кремълската пропаганда, ама нямаше нужда. Надявам се сам да се сещаш колко жалко изглеждат въпросните страници. От първия линк телевизора с електронно-лъчевата тръба кърти мивки. Беше интересно да науча, че изобщо съществува такава руска марка.  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Че аз не хваля. Просто оборвам твърдението на Ангел.

Дам, просто тона на страничките е доста хвалебствен и от там и коментара ми :)))

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=mhmJYDr_HcQ&feature=iv&src_vid=xeKaN1q81ks&annotation_id=annotation_158228279

 

4 минутки... ако някой може да намери прилики със България...

 

 

2 част е класическата част - старата Москва...

 

https://www.youtube.com/watch?v=AfWP8jDx-Ik

Link to comment
Share on other sites

 

 

4 минутки... ако някой може да намери прилики със България...

 

Русия до там се докараха, че да ги сравняваме с България ли  ? :))

Иначе, дропваме човеченцето на стрийт вю някъде в Москва и виждаме ... Тракия :))

https://www.google.cz/maps/place/Moscow,+Russia/@55.6658143,37.7661604,3a,75y,110.5h,90.31t/data=!3m8!1e1!3m6!1s-82lrF5ovKsY%2FVV6lRNvn3NI%2FAAAAAAAAPJg%2FIdskgeGafnI!2e4!3e11!6s%2F%2Flh6.googleusercontent.com%2F-82lrF5ovKsY%2FVV6lRNvn3NI%2FAAAAAAAAPJg%2FIdskgeGafnI%2Fw203-h101-n-k-no%2F!7i2508!8i1254!4m2!3m1!1s0x46b54afc73d4b0c9:0x3d44d6cc5757cf4c!6m1!1e1?hl=en

 

https://www.google.cz/maps/@55.8792201,37.5253352,3a,75y,232.87h,78.03t/data=!3m6!1e1!3m4!1sKmaHORNXNvksRi4kl3xAHQ!2e0!7i13312!8i6656!6m1!1e1?hl=en

Link to comment
Share on other sites

Циганията в Тракия или Люлин и другите подобни квартали я правим ние, защото от снимката на първия линк поне на хората терасите са еднакви, пазят някакви правила, докато тука и фургони слагаме за 4-5 квадрата повече....

 

Отварям една скоба за панелките у нас и в Русия. Голяма част от номенклатурите за панелнки са разработени от Софпроект и са си наши. Руснаците ползват наши проекти за строителството им..

Не казвам всички, но една голяма част...

Link to comment
Share on other sites

Момчиле, ако ще се обиждаме на кремлеботове, директо те пиша пиндостанец.

Тук не позна. Винаги съм бил и ще си остана българин в частен и европеец в общ смисъл (както навремето се е оперделял и Апостола), пък и както го показват гените ни, според които сме почти братовчеди с италианците и нямаме НИЩО общо с руснаците. Всичко руско-северноазиатско ми е много чуждо. А между другото Северна Америка е колонизирана от европейци (британци, французи, испанци, холандци и прочие). :)

Link to comment
Share on other sites

Циганията в Тракия или Люлин и другите подобни квартали я правим ние, защото от снимката на първия линк поне на хората терасите са еднакви, пазят някакви правила, докато тука и фургони слагаме за 4-5 квадрата повече....

Имах предвид стила на блокчетата, за което говореше и woox–а. 

Просто където и да отидеш в източна Европа се натъкваш на същите блокчета. 

Link to comment
Share on other sites

Русия до там се докараха, че да ги сравняваме с България ли  ? :))

Винаги съм се гордял с подобни напъни. Най-голямата държава в света се опитва да се сравнява с миниатюрна България! Да не говорим какво беше по времето на комунизЪма пък и преди това. Има хиляди свидетелства на ужасения и стъписан вид на руските мужици, минавали през китните български села на уж поробените българи, които трябвало да освобождават по време на Руско-Турската война. Те не можели да повярват, че българите са живеели многократно по-добре и свободно от крепостните селяни в уж "свободната" руска империя. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Veno locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.

×
×
  • Create New...